Şimdi Ara

## Dell Netbook Pazarına 'Merhaba' Demeye Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Dell Netbook Pazarına 'Merhaba' Demeye Hazır ##

Asus, MSI, Acer ve HP gibi oyunculardan sonra küresel bilgisayar pazarına yön veren aktörlerden Dell de Netbook yani ultra-taşınabilir formdaki maliyet odaklı dizüstü bilgisayar pazarına girmeye hazır. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre firma önümüzdeki Perşembe günü ile birlikte netbook pazarı için hazırladığı yeni modeli Inspiron 910'u duyuracak.

Aynı segmentte yer alan pek çok çözüm gibi Intel'in 1.6GHz'de görev yapan Atom işlemcisinin güç verdiği Dell Inspiron 910, 8.9" boyutunda ekran ile geliyor. 1GB'lık sistem belleğine sahip olması beklenen yeni netbook'un depo sorumlusu tercihe göre 4, 8 veya 16GB'lık SSD yani flash bellek teknolojisini esas alan katı halli disk olacak.

Üzerinde yer alacak pilin dört hücreli olması beklenen Inspiron 910 yazılım cephesindeyse yine aynı segmentte yer alan diğer pek çok çözüm gibi Windows veya Linux ile alınabilecek. Windows XP veya Ubuntu 8.04 ile tercih edilebilecek ultra-taşınabilir bilgisayarın yurt dışı satış fiyatının ise 400$'ın altında olması bekleniyor.

• Dell yaparsa güzel ve kaliteli olur. Dünyanın en büyün pc üreticisi olması boşa değil.Hp gibi dandik bi firmanın nasıl hala ayakta olduğunu da merak ediyorum.
  • Dell güzel ürünler yapsada dikkatli olmak lazım, bazı Notebookları beni çileden çıkartırdı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: maladosho

Dell yaparsa güzel ve kaliteli olur. Dünyanın en büyün pc üreticisi olması boşa değil.Hp gibi dandik bi firmanın nasıl hala ayakta olduğunu da merak ediyorum.

Harfiyen katılıyorum.
  • 400 - 500 ytl civarı olursa süper olur ya.! 3 -5 ay beklersek olur herhalde
  • 10" model bekliyoruz....
  • Ciksin artik yaa, Dell netbook larini beklicem diye Msi Wind de almadim. Uzattikca uzattilar cikis tarihini.
  • eee girmeseydi yanlış olurdu bakalım ne kadar rekabetçi olacak
  • İşte ya budur. Ubuntu
  • dell netbook çıkartıyorda bu konfigürasyona asus eee 900 modellerini hatta daha iyisini bulabilirsiniz.onlarda tercih edilmiyor zaten artık.
    geriden geliyor dell....
    10" modelleri bekliyoruz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.s.o.d -- 25 Eylül 2008; 16:20:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.