Şimdi Ara

## Yeni GeForce GTX 260, 216x Paralel İşlem Birimine Sahip Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
3.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Yeni GeForce GTX 260, 216x Paralel İşlem Birimine Sahip Olacak ##

Rakibi AMD-ATi'nin kullanıma sunduğu çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modeliyle liderlik koltuğunu kaptıran ayrıca GT200 gpu'sunun güç verdiği GeForce GTX 200 serisiyle fiyat anlamında Radeon HD 4800 serisiyle rekabet etmekte sıkıntılar yaşayan Nvidia'nın GDDR5 bellekli Radeon HD 4870 modeline karşı bir süredir hazırlık içerisinde olduğu biliniyor.

Kimi kaynaklarca GeForce GTX 260+ kimilerinceyse GeForce GTX 270 olarak tanımlanan yeni GTX 260 modeliyle ilgili olarak daha önce ilk bilgileri sizler ile paylaşmıştık. An itibariyle satılmakta olan GeForce GTX 260 modeliyle kullanıma sunulacak yeni modeli muhtemelen paralel işlem birimlerinin sayısı ayıracak.

Yapılan açıklamlara bakılırsa 192x paralel işlem birimine sahip olan mevcut GTX 260 modelinin aksine yenilenen GeForce GTX 260 fazladan 24x paralel işlem birimine sahip olacak yani Nvidia'nın tabiriyle toplam "core" sayısı 216 olacak. Gerçekleştirilecek bu güncellemeyle birlikte yeni modelin performans anlamında HD 4870'den daha hızlı olması bekleniyor.

Saat hızlarının sabit kalması beklenen yeni model Nvidia'nın AMD-ATi'ye karşı yaklaşık iki ay sonra vereceği ilk ciddi yanıt olarak ta değerlendirilmekte. Fiyat ve performans anlamında HD 4870'e cevap niteliği taşıyan yeni modelin önümüzdeki günlerde duyurulması beklenirken hangi fiyat seviyesinden kullanıma sunulacağı bilinmiyor fakat mevcut modelden çokta pahalı olması beklenmiyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Erken davranıp Gtx 260 alanlara yazık oldu. Çok geçmiş olsun.
  • Ati Bir 10-20 Dolarlık İndirim Yapsa Zaten Nvidia x260+++++ Çıkarsın Bi İşe yaramaz..Hee Bu Çıksa Fiyatı Zaten piyasa fiyatından 20dolar fazla olur onuda belirteyim...
  • fiyat olarak gtx260 dan pahalı olursa nasıl 4870 e yanıt olucak cok merak ediyorum saat hızları aynı sadece paralel işlemci artışı ile % kaç performans artışı meydana gelicek ki
  • ulan ise bak yau adam da ki mantelite ne tuhaf ama karsisinda daki ondan daha da acimasiz...biri diyor ki ben satamiyorsam karsi da ki de satmasin obur ki de diyor ki senin satip satmaman benim umrumda degil benim elimde nanometre kozu var istedigi yap 1.4 milyar transistoru 55 nm ye sigdiramazsin nasilsa al ben 800 shaderi sigdirdim simdi sira bende elimde para kozu da var ne halin var sa gor

haber icin tsk ler hocam

fiyat olarak normalinden pahali olacagi kesindir arkadaslar
  • yakında 280gt yede 24 paralel ekler
  • Nvidia çalışanları akşamları kendilerini vodkaya veriyorlar galiba.Paralel işlemciyi arttırınca milleti kazıklarım sanıyorlar galiba.
  • nvidia yeni seriye geçmeli bir an once yoksa ati toz yutturcak bu gidişle
  • Bu ne ati fanboyluğudur böyle?
    800 shader değil evladım, 160 işlem birimi * 5, yani gtx 260 dan her halukarda daha az işlem birimi içeriyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: dark_town

ulan ise bak yau adam da ki mantelite ne tuhaf ama karsisinda daki ondan daha da acimasiz...biri diyor ki ben satamiyorsam karsi da ki de satmasin obur ki de diyor ki senin satip satmaman benim umrumda degil benim elimde nanometre kozu var istedigi yap 1.4 milyar transistoru 55 nm ye sigdiramazsin nasilsa al ben 800 shaderi sigdirdim simdi sira bende elimde para kozu da var ne halin var sa gor

haber icin tsk ler hocam

fiyat olarak normalinden pahali olacagi kesindir arkadaslar

• Paralel birimin sayını arttırmak kendi kartları arasında fark yaratıyor olabilir. Bana kalırsa Nvidia sırf bu paralel işlem biriminin sırtından geçiniyor ya hadi neyse.

Artırdı diyelim piyasaya sürdü; test sonuçları diye bir kavram var. İki ürün arasında %15 veyea daha aşağısı bir fark yok ise, bu iki üründen fiyatı makul olan alınır. Mantık budur.
    bence GTX260+ HD4870 ten en fazla %5-6 daha hızlı olur ama bu hızın hiç bir anlamı yoktur.

Yine gereksiz çabalardan biri sanırım.
  • Gereksiz bir kart daha...
    Bu kartları kim alır çok merak ediyorum!!!
  • piyasadaki 260 toplatıp bu yenileri aynı fiyata verebilrse belki bişiler yapar. yoksa alıcak olan ya eski 260 lardan yada 4870 fln alır
  • quote:

Orjinalden alıntı: designr

piyasadaki 260 toplatıp bu yenileri aynı fiyata verebilrse belki bişiler yapar. yoksa alıcak olan ya eski 260 lardan yada 4870 fln alır

Milli piyangodan bana 10 Trilyon çıkması gibi birşey senin dediğin Hem millet gerzek mi niye yeni 260'lardan almayacakta eski 260'lardan alacak
  • 50 dolar pahalı olması zaten bitiriyor herşeyi
  • Bence yenilgiyi kabullenip bir sonraki seriye odaklansa ve de müşterileri keriz yerine koymasa iyi olurdu. Kendilerine de zarar; milletin bekleme oranını artıracaklar satışları düşecek. Ürünü artıracaklar kafa akarışacak satış düşecek, millet küsecek saatış düşecek, eskilerin yerine yenisi kopymak için fiyat düşürecek kar düşecek. Falan filan.
  • Sonuç olarak ATI şuan avantajlı.Bu kart GTX 260'ın çıktığı fiyatta çıkmalı.Yada çıktıktan yakın zaman sonra indirime gidilmeli.
  • iceq4870 oc ile ortalığı dağıtacak da bir türlü çıkarmadılar
  • performans olarak cevap niteliği taşısada fiyat anlamında çok iyi bir hamle yapacaklarını sanmıyorum.
  • bu adamlar düpediz salak ya arkadaşım sen istern 1000000000000000000000000000000 transistör koy sen o fiyatı indirmedin mi hd4870 ye falan rakip olamazsın ati nin elinde daha indirim kozu var indirim yapar yine satar nvidia gtx260 ve gtx280 de yenildiğini kabul etsin daha fazla debelenmeyip başka bir gpu hazırlayıp fiyatını uygun seviyelere getirsin o zaman nvidiayı öpüp bşaıma koyarım
  • HİÇ GEREK YOK... BOŞA ÇIRPINIYORLAR
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.