Şimdi Ara

Kurutmalı çamaşır makinası deneyimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
68.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çamaşır makinasına ihtiyacım var ve asma-toplama, dışarıdan sinen kötü koku toz gibi dertleri ortadan kaldırabileceği için kurutmalı bir model düşünüyorum. foruma göz attım ama yorumlar daha çok satıcılardan gelmiş, ayrı ayrı alın diye. benim için maliyet ve kapladığı yer yüzünden uygun bir alternatif değil ama gerçek birkaç yoruma ihtiyacım var. satıcıdan çok kullanıcı yorumu/tavsiyesi aradığım.
    http://www.samsung.com/tr/consumer/detail/detail.do?group=whitegoods&type=washingmachine&subtype=washingmachine&model_cd=WD7704C8C/YAH
    samsung wd7704 modeli fena değil gibi. kilo nedeniyle gerektiğinde çamaşırları ikiye ayırıp kurutma sorun değil, sonuçta asıp toplamaktan iyidir.
    electrolux, samsung, siemens, ariston gibi markalarda kurutmalı modeller var. bunlardan birini kullanan var mı? avantajı - dezavantajı nedir? yıkama performansından memnun musunuz?
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Öncelikle ben satıcı değilim! Bu ürünlerin hepsini test ederek ve mağazada inceleyerek vs yorumlarda bulunup yardımcı olmaya çalışıyorum.
    Ayrı ayrı önermemin sebebi bu cihazların yıkadığı kapasiteyle kurutma yapamaması. Mesela yıkayıp ardından kurutma istiyorsanız çoğu modelde yarım yükte yıkama yapmanız veya yıkanan çamaşırları ikiye bölüp ard arda kurutmanız gerekiyor. Bir de kurutmalı makinelerin sıkma devirleri çok yüksek değil ve enerji sınıfları verimsiz oluyor, çamaşır makineniz bozulursa kurutmadan da vazgeçmeniz gerekiyor vs vs. Tüm bu sebeplerden kurutma makinesinin ayrı alınmasını ben daha doğru buluyorum.

Örneğin beğendiğiniz Samsung kurutmalı makine D enerji sınıfına sahip. Yani yıkadığınız çamaşırları bir de kurutma istiyorsanız elektrik tüketimi 7-8Kw'ı bulup aşıyor. Haftada 2 kez çamaşır yıkadığınızı varsayarsak büyük miktarda su ve elektrik israfı yapmış olacaksınız.

Oysa piyasada B ve A sınıfı kurutma makineleri var. Bunlarla yıkadığınız 6-7 kg çamaşırı 1 seferde kurutabiliyorsunuz. Hem de makinenin devri yüksekse 2-3kw arası enerji tüketiyor. 1,2 de makine yaksa en fazla 4kw elektrik yakmış olursunuz, bu da yarı yarıya tasarruf demek.

Ariston'da hatırladığım kadarıyla 7kg yıkama 5kg kurutma mevcuttu ama Ariston son derece kalitesiz bir cihazdır, sık sık sorun yaşarsınız.
    Siemens'inki de Çin'de üretiliyor diye biliyorum. Zaten 5kg yıkama, 2.5kg kurutma kapasitesi olduğundan pek kullanışlı değil.
    Samsung da D sınıfı sayesinde ocağınıza adeta incir ağacı diker.

İkisi bir arada istiyorsanız tavsiyem Electrolux olacaktır. Enerji sınıfı C, bir nebze daha ekonomik. Ayrıca son derece kaliteli bir cihaz. 6kg yıkama 3kg kurutması var.

Benim size tavsiyem 1400 veya 1600 devirli çamaşır makinesi ve yanında kurutma makinesi almanızdır. İkisini üst üste koyarsanız yer de problem olmaz. 1600 devirde sıkılan çamaşırda nem payı az olduğundan çok az miktarda elektrikle kurutma sağlarsınız. Elektrik tüketiminiz oldukça azalır.
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=39162
    http://www.electrolux.com.tr/node35.asp?ProdID=41346

Mesela bu kombinasyonları olabilir:

Çamaşır:
    http://www.beyazesyaspot.com/pinfo.asp?pid=3159
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7541&k_id=25&kn=%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD
    http://www.beyazesyaspot.com/pinfo.asp?pid=2794
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=4381&k_id=25&kn=%C7ama%FE%FDr+Makinas%FD

Kurutma:
    http://www.beyazesyaspot.com/pinfo.asp?pid=2812
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7645&k_id=96&kn=Kurutma+Makinas%FD
    http://www.beyazesyam.com/index.php?p=show&pid=7545&k_id=96&kn=Kurutma+Makinas%FD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 2 Eylül 2008; 0:11:38 >

• yorum için teşekkürler. satıcı da değilseniz ve bu kadar marka-ürünü araştırıp yorum yazıp üyelere yardımcı olmaya çalışıyorsanız gerçekten çok takdir ediyorum.

çamaşır makinasının üzerinde şofben olduğu için üstüste koymak seçenek değil. banyoda da yer sorunu var.

son elektrik faturasına bakıyorum da kwh 22 ykr. yıkama başına 80-90 ykr, aylık ortalama 15-20 ytl yapıyor. küçümsenecek bir rakam değil ama yeterli yıkama performansı varsa ve sağlayacağı kolaylık açısından tercih edilebilir gibi.

su-elektrik sarfiyatları, gürültü vs bir yana benim asıl merak ettiğim bu makineler nasıl yıkar? hepsi sonuçta aynı mı? art sistem, jet sistem, silver nano, airwash vs vs anlamlı şeyler mi, ne kadar gereklidir? şu marka-modeli almayın, temiz yıkamıyor diyen var mı mesela?
  • merhaba . Ben 1996 ağustos ayından bu yana electrolux ün kurutmalı çamaşır makinesini kullanıyorum.Toplam yıkama kapasitesi 6-5.5 kg kurutma ise 3 kg.Ben özellikle iç çamaşırı ve çorapları birlikte yıkayıp otomatiğe ayarlıyorum ve yıkama bitince kurutmaya otomatik geçiyor.Beyazlar bembeyazoluyor ve kupkuru çıkıyor yani asma toplama yok.Ama diğer büyük çamaşırları asıyorum. Çok rahat oluyor.Benim makinemde yalnız dengesiz yük kontrolü yok o yüzden bazen ses yapıyor şimdikilerde o problemi halletmişler.Ben şiddetle electrolüx tavsiye ederim ömür boyu paslanmıyor.Selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: tass

yorum için teşekkürler. satıcı da değilseniz ve bu kadar marka-ürünü araştırıp yorum yazıp üyelere yardımcı olmaya çalışıyorsanız gerçekten çok takdir ediyorum.

çamaşır makinasının üzerinde şofben olduğu için üstüste koymak seçenek değil. banyoda da yer sorunu var.

son elektrik faturasına bakıyorum da kwh 22 ykr. yıkama başına 80-90 ykr, aylık ortalama 15-20 ytl yapıyor. küçümsenecek bir rakam değil ama yeterli yıkama performansı varsa ve sağlayacağı kolaylık açısından tercih edilebilir gibi.

su-elektrik sarfiyatları, gürültü vs bir yana benim asıl merak ettiğim bu makineler nasıl yıkar? hepsi sonuçta aynı mı? art sistem, jet sistem, silver nano, airwash vs vs anlamlı şeyler mi, ne kadar gereklidir? şu marka-modeli almayın, temiz yıkamıyor diyen var mı mesela?

Benim işim de böyle işte:) Merak olunca insan araştırıyor. Tuhaf bir hobim olduğunun farkındayım ondan satıcı muamelesine maruz kalınca kızmıyorum artık. Zaten satıcı olsam bu kadar marka-model hakkında bilgim olmazdı takdir edersiniz ki.

Silver nano ve airwash tamamen farklı sistemler. Yani bunları yıkamayı artırıcı özellikler olmaktan ziyade yıkamaya alternatif olan sistemlerdir. Yani airwash ile çamaşırlardaki kötü kokuyu, daha doğrusu kötü kokuya sebep olan bakterileri yok edersiniz ama leke çıkaramazsınız. Silver nano ise kaynatma yapmaksızın sterilizasyon sağlar. Böylece koyu renk çamaşırlarınızı da dezenfekte etmiş olursunuz, uzun bir süre de üzerinde mikrop üremez.

Enerji tasarrufu ve yıkama performansı konusunda belirli standartlar vardır ve bu standartlar altında cihazların performansı ölçülür. Bazı markalar eski standartları kullanarak ürünlerini olduğundan iyi gösterebiliyorlar. Veya standart üretimi iyi oturtamamış markalarda performanslar sadece kağıt üzerinde kalabiliyor. Bu konuda kullanıcı yorumları gerçekten önemli. Bunun yanında kullanım şekli de önemli. Köklü markalarda kötü yıkama olayı ile karşılaşılması zor.

• http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=show&pid=18825&k_id=160&kn=%C7ama%FE%FDr+Makinesi

burada A enerji sınıfı olduğunu söylüyor ama ne kadar doğru bilgi vermişler bilmiyorum. samsung web sitesinden enrji sarfiyatı değerlerini bulmaya çalışıyorum ama yazmıyor. net bilgisi olan varmı acaba?

aynı şekilde buralarda da A sınıfı denmiş.

http://www.binbircesit.com/pinfo.asp?pid=59016
    http://www.evimizinherseyi.com/index.php?page=urun_detay&kat=22&alt_kat_id=139&id=7072

Düzeltme: yanlış bilgi vermişler. aynı sitede bu foto da var.
    http://www.binbircesit.com/images/products/05/90/16/59016_buyuk_3_zoom.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tass -- 4 Eylül 2008; 16:43:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tass

http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=show&pid=18825&k_id=160&kn=%C7ama%FE%FDr+Makinesi

burada A enerji sınıfı olduğunu söylüyor ama ne kadar doğru bilgi vermişler bilmiyorum. samsung web sitesinden enrji sarfiyatı değerlerini bulmaya çalışıyorum ama yazmıyor. net bilgisi olan varmı acaba?

aynı şekilde buralarda da A sınıfı denmiş.

http://www.binbircesit.com/pinfo.asp?pid=59016
    http://www.evimizinherseyi.com/index.php?page=urun_detay&kat=22&alt_kat_id=139&id=7072

Düzeltme: yanlış bilgi vermişler. aynı sitede bu foto da var.
    http://www.binbircesit.com/images/products/05/90/16/59016_buyuk_3_zoom.jpg

Cihaz yıkarken A sınıfı enerji harcar ama kurutmada D sınıfıdır.

• Tass ben yazmadan duramadım. Kurutmalı çam makinası gercek bir elektrik canavarı...ya ayrı kurutma al...Verimi yükse olsun....yada yüksek devirli bir makina bulup al...1600 devir -1800 devir - 2000 devir gibi...çamaşırların nemli çıksın...Sermesi toplaması cok kısa olsun...Diger türlü makinaya verdigin paranın cok fazlasını elektrik fat olarak ödeyeceksin....Abartmıyorum...karar ve para senin...Ben gördügümü yazıyorum...Elektrik 1 ekimden gecerli % 34 zam yedi...Bununla bitmez..daha pahalanacak...Çünkü yetmiyor... Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 7 Eylül 2008; 14:20:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Tass ben yazmadan duramadım. Kurutmalı çam makinası gercek bir elektrik canavarı...ya ayrı kurutma al...Verimi yükse olsun....yada yüksek devirli bir makina bulup al...1600 devir -1800 devir - 2000 devir gibi...çamaşırların nemli çıksın...Sermesi toplaması cok kısa olsun...Diger türlü makinaya verdigin paranın cok fazlasını elektrik fat olarak ödeyeceksin....Abartmıyorum...karar ve para senin...Ben gördügümü yazıyorum...Elektrik 1 ekimden gecerli % 34 zam yedi...Bununla bitmez..daha pahalanacak...Çünkü yetmiyor... Saygılarımla..

aynen kardeşime katılıyorum bu konuda bende alacaktım vazgeçtim,eletrik kurumunu zengin edecez.

• Samsung wd7704C8C Kurutmalı Çamaşır makinesi deneyimi

Bu makineyi alalı 18 ay oldu. Kapak körük arızası tambur arızası verdi. 2 aydır parça bekliyoruz. Piyasada satılan yeni bir ürün olmasına rağmen parça sıkıntısını anlamak mümkün değil: Teknik servis, müşteri hizmetleri çok yetersiz. Siz aramadıkça kimsenin sizi aramak aklına gelmiyor. Anadolu elektronik Samsungu pazarlayan firma ancak onlar da hiçbir yardım talebinize bir email atmayı bile gerekli görmüyor. Kurutma süresi çok uzun ve verimsiz. Özellikle satış sonrası hizmet yönünden 10 üzerinden 0. Dikkatli olun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technosister -- 30 Mart 2010; 19:07:42 >
  • bu konuda tavsiyesi ve yorumu olan varmı ? formu acan arkadas nasıl bir tercih yaptı,yorumunu merak ediyorum?keza bebek dolaysısı ile böyle bir combo ürüne ihityacımız var? fakat ayrı ürünü koyacak yerimiz yok maalesef ...:(
  • kurutma makinalarının çamaşırlara zarar verdiğini, bazılarının çekmelerine sebebp olduğunu lütfen göz önünde bulundurum derim ben, kullanmış biri oalrak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: technosister

Samsung wd7704C8C Kurutmalı Çamaşır makinesi deneyimi

Bu makineyi alalı 18 ay oldu. Kapak körük arızası tambur arızası verdi. 2 aydır parça bekliyoruz. Piyasada satılan yeni bir ürün olmasına rağmen parça sıkıntısını anlamak mümkün değil: Teknik servis, müşteri hizmetleri çok yetersiz. Siz aramadıkça kimsenin sizi aramak aklına gelmiyor. Anadolu elektronik Samsungu pazarlayan firma ancak onlar da hiçbir yardım talebinize bir email atmayı bile gerekli görmüyor. Kurutma süresi çok uzun ve verimsiz. Özellikle satış sonrası hizmet yönünden 10 üzerinden 0. Dikkatli olun!

Aynı makinadan malesef ben de aldım yıkama fonksiyonlarından çok memnun olmama karşın kurutma programları esnasında çamaşırlara çok ağır bir plastik kokusu siniyor gereken tüm parçalar değişmesine karşın halen sıkıntım devam ediyor.Ürün için para iadesi istedim yerine kombo bir makina almak veya ayrı makina alma şansım var.Yeni tip kurutmalarda kurutma suyu nereye veriyor.Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa memnun olurum.

• Sayın candoğan62,

Kurutmalı çamaşır makinası almayı düşünüyorum
    Çamasır makinası ve kurutma makinasını ayrı ayrı almama nedenim şudur.

1)Mevcut çamasır makinam 1000 devirdir. (yani kurutma için ekonomik değildir)
    2)Evde 2 farklı cihazı yerleştirmek için yer bulunmamaktadır.(küçük tuvalette çamaşır makinesi ve büyük elektrikli şofben var bu yüzden yer kalmıyor)
    3)Çamaşır makinesi çamasırları yıkadıktan sonra yıkanmış çamasırları ayrı olarak kurutma makinesine doldurmak beni çok yoracak.
    Yorma nedeni çok yoğun çalışmamdan dolayı makinanın başında beklemek istememem.

Bu nedenlerden dolayı tek cihaz 2 özellik olarak kurutmalı çamaşır makinesi almaya karar verdim.

Sonuçta tavsileriniz üzerine,
    Electrolux EWW168540W modelini almak istiyorum.
    Bu marka/model hakkında internette pek fazla olumlu ya da olumsuz yorum/eleştiri bulunmuyor.
    Bu ürün genel olarak vaatettiklerini sorunsuz bir biçimde yerine getiriyor mu?
    Örn;
    a)Sabah makineyi programlayıp aksam işten eve gelirken çamaşırlar (hiçbir müdahale olmadan) kuru olarak beni bekleyecek midir?
    b)Bu makineyi herkesi evinde olan malum küçük tuvalete koyacağım.Bu cihazın cevresine yaydığı buhar rahatsız edecek düzeyde midir?
    c)Kurutma işlemleri sorunsuz gercekleşiyor mu? Örn nevresim takımı, vs...

Ayrıca forumdaki arkadaşlardan rica bu tür makinaları olanlar eleştirilerini/olumlu yada olumsuz yazarlarsa bize ışık olacaklardır.
    Sonuçta 2100 TL'lik makinayı almak için biraz araştırma yapmak gerekiyor.

Saygılarımı sunarım

Taygun

• Selamlar,

Yaklaşık 10 gün önce enplustan (en ucuzu & uzun taksitlisi oradaydı) electrolux marka eww168540 model kurutmalı çamaşır makinesi aldım.
    Yorumlarımı sizinle paylaşmak istiyorum.

Enplus serviste gayet iyi verdikleri sözleri tutuyorlar.Ancak eve makine bağlamaya gelen servis elemanı kireç önceyici bir aparatı (musluğa takılıyormuş) 65 tl ye satmaya çalışmasına biraz bozuldum. Uyduruk ve bence 10-15 tl etmeyecek parçayı 65 tl ye satmaya çalışmak insanları kandırmak anlamına geliyor.Neyse servis elemanını kibarca reddedip işimize koyulduk.
    Makinede ilk etapta sadece renkli gömleklerimi yıkadım ve kuruttum.Kurutma için otomatik kurutma secenekleri var ancak otomatik secenklerini seçmek bence pek verimli değil.Örneğin dolap kuruluğu dediğiniz zaman makine kurutma zamanını otomatik olarak 2,5 saat gösteriyor halbuki zaman ayarlamasıyla bu 70 dakikada dolap kuruluğuna ulaşılabiliyor.Sonuç muhtesemdi.Makinayı programlayıp istediğim saatte otomatik olarak başlatıp eve geldiğimde kurumuş çamaşır almak gerçekten keyif verici.
    İkinci gün başka renkli pamukluları attım. Örn, pijama, renkli don,havlu çorap, swetşört vs...Bunun için kurutmayı manuel olarak 90 dakikaya ayarladım. Dolap kuruluğu için bu zamanlama yeterli oldu.Sonuç tekrar harikaydı......

Benim ikisi bir arada makina alma nedenlerimi yukarıdaki mesajda belirtmiştim.

Ürünü kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.
    Herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaya hazırım.

Not.:Makina 1600 devir.. Acaba çamaşırları (örn gömlekleri) 1600 devirle sıktıktan sonra nispeten kısa zamanda kurutmak mı çamaşıra hasar verir yoksa 1000 devirde kurutup nispeten daha uzun sürede kurutmak mı?

karar veremedim.
    Yorumlarınızı bekliyorum..
    Saygılar...

• Selamlar,
    Yukarıda 2 ayrı başlıkta Electrolux marka EWW168540W model kurutmalı çamaşır makinesi için sorularım ve tavsiyelerim olmuştu.
    Sorduğum sorulara ilgili modeli kullanan arkadaş olmadığı için malesef yanıt alamadım. İkinci mesajımda ise ilgili makinayı herkese tavsiye etmiştim.

Arkadaşlar, ikinci mesajımdaki Electrolux EWW168540W modelini artık kimseye "TAVSİYE ETMİYORUM".

Bunun gerekçelerini oluşturan unsurları aşağıda ifade etmeye çalışacağım.
    1-İlgili makinenin tiftik fitresi yok. En uyduruk kurutma makinesinde bile bulunan tiftik filtresinin bu üst düzey cihazda olmaması çamaşırın kurutma esnasında çıkardığı tiftiklerin tamburun içinde kalmasına neden oluyor.Bu da sonraki çamaşır yıkamanızda (örn koyu renkler) tüm çamaşırların neredeyse kullanılamaz duruma gelmesi ile sonuçlanıyor. Hasbelkader havlulardan sonra gömleklerinizi yıkayıp kurulatırsanız gömlekleriniz neredeyse kullanılamayacak düzeye gelecektir.
    2-Kurutulan çamaşırlar aşırı derecede buruşuk çıkıyor. Hiç kimsenin uygun program seçmediğimi düşünmesini istemem. Uygun programı seçsem bile ister ütü kuruluğunda ister dolap kuruluğunda olsun çamaşırlar bu cihazda çok çok kırışık çıkıyor. Normal kurutma makinelerini bu konuda çamaşırlara daha az eziyet ediyorlar.
    3-Makineyi aldıktan 10 gün sonra ilgili gerekçelerle makineyi aldığım yere iadesini istedim.Electrolux servisi ndeki arkadaşlar (Ersin Birtürk, ve Yılmaz Ergun) suçu sürekli kullanıcıya atma konusunda eğitilmişler sanki.Benim makina ile olan sounlarımı hiç bir şekilde dinlemeye çalışmadılar, telefon konuşmamızda sürekli lafımı kesip beni dinlemeyerek işi servis madramazlığına getirdiler bana asla ve kat'a yardımcı olmadılar.
    Onlara taktığım isim bu "servis madrabazları"
    4-Bu madrabaz arkadaşlar cihaz performansının kötü olduğunu kabul ettiler.Ama bunun alınırken zaten bilmem gerekiyormuş.Sonuçta cihaz kurutma makinesi değil kurutmalı çamaşır makinesi imiş.Yasal yoldan haklı olduklarını cihazın para iadesini veya başka bir cihazla asla va kat'a değiştirmeyeceklerini vurguladılar.
    Tiftik sorununa çözüm olarakta 2 yıkama-kurutma arası 15 dak.lık kısa program çalıştırmamı önerdirler
    4-Konuyu Electrolux genel müdürü Ziya Öztürk'e taşımayı düşündüm ama cihazı aldığım yer kendi imkanları ile (Enplus) cihazı başka bir cihazla değiştirebileceği belirtti.Electrolux'ün cihazına sahip çıkmaması ve müşteri şikayetleri konusunu 2 adet madrabaza kanalize etmesi gerçekten hayret verici.Keşke bir fırsatım olsaydı da genel müdür Ziya Bey'in gömleklerini kendi sattığı cihazda yıkayıp kurulasaydık.Acaba o gömlekleri toplum içinde giyermiydi?

Sonuç olarak bu makinayı çok isteyerek ve severek aldım. Evimde severek kullandığım başka Electrolux markalar da var.bu cihazların bugüne kadar sorun çıkarmamasına çok sevindim.Markayı gerçekten cihazla ilgili sorun çıkarsa daha iyi tanıyorsunuz.

Bu cihazı almayı düşünen arkadaların her türlü sorusunu cevaplamaya hazırım.

Ben yandım çok çok uğraşarak cihazdan kurtuldum. Ne olur siz yanmayın.

Saygılar.

• Kurutmali camasir makinesi almayi dusunuyorum. Mesajlari okudum ve farkettim ki su makine cok iyi diyen 1 uye bile yok. Herkesin makinada bir sorun bir sikinti olmus fakat son mesajin nisan ayinda yazildigini dusunursek o zamandan bu yana bircok model cikmis ve kullanilmistir. Fikirlerinizi ve dusuncelerinizi belirtebilirseniz sevinirim. Simdiden tesekkurler..

Edit: Ogrenciyim. Bu yuzden fiyati da benim icin oldukca onemli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erjunt -- 25 Ağustos 2011; 19:00:21 >

• Ben Electrolux EWW 168540 W modelini tercih ettim. Geçtiğimiz ay içerisinde Darty firmasının yapmış olduğu kampanya kapsamında bu ürünü satın aldım.

Ürünün evime sağladığı avantajdan çok memnunum. Yoğun kirli çamaşırları oldukça etkili yıkamasının yanısıra kurutmayı da tam olarak yaptığı için artık çamaşır asmıyorum. Makineden çıkar çıkmaz ütülemek oldukça kolaylık sağlıyor. Ayrıca enerji verimliliği açısından mükemmel, kurutmalı çamaşır makinesi olmasına karşın aylık faturam sadece 5-10 TL arasında farketti. Bu ürünü almadan önce her ne kadar burada yazılan olumsuz yorum sonucu tereddüt etmiş olsam da, tüm beyaz eşya ürünlerini de kullandığım Electrolux markasına güvenerek bu ürünü aldım ve yine pişman olmadığımı gördüm. Bu ürünü herkese tavsiye ederim.

• yukarıda bir arkadaş üstüste koyarak kullanılabileceğini söylemiş, bu altta kalan makine için sıkıntı yaratmazmı, tahminime göre ç. makinasını alta koyduğumuzda oluşan sarsıntıdan üsteki tepetakla gelmezmi?

2si birarada makinelerde epey pahalı. ayrı ayrı almak daha hesaplı gibi (çok üst düzey şekilli görüntüye sahip makineler harici).

1 seneye kadar ucuzlarsa süper olur :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.