Şimdi Ara

Terminator: The Sarah Connor Chronicles (2008-2009)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
0
Favori
38.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Terminator: The Sarah Connor Chronicles (2008-2009)

İnsanlık tarihe gömülmek üzere... Kendilerine hizmet etsinler diye yarattıkları robotlar yapay zekalarını bir adım ileri taşıyarak insanlığa hükmetmeye başladılar...

Robotların ayaklanmasına öncülük eden yapay zeka sistemi Skynet'i durdurmanın tek yolu 2000'lerde oluşmasını engellemek. Oysa bugün kıyametten haberdar olan sadece iki kişi var : 15 yaşındaki John Connor ve annesi Sarah Connor. John Connor, gelecekteki direniş hareketinin liderliğine geçecek ve makinelerin hedeflerine ulaşmalarındaki tek engel olacak.

Fakat günümüz dünyasında yalnız değiller: gelecekten gönderilen insan görünümlü ve sadece öldürmeye programlanmış "Terminator"ler var. Güzel ve seksi robot Cameron Phillips ise John'un bizzat kendisi tarafından onları koruması için gelecekten gönderilmiştir. Ama Cameron'un getirdiği haberler kıyametin sadece birkaç ertelendiğini tamamen engellenemediğini de gösterir.

Artık annenin hedefi hem bir yandan Skynet'in oluşumuna engel olmaktır hem de oğlunun bir nebze olsun normal bir hayat sürmesini sağlayarak kendisini güvende hissettirmek...

Kaynak: beyazperde
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İlk sezonu hiç beğenmedim, zaten 9 bölümlük kıytırık bir şey. + olarak serisinin konusunu baltalıyor feci bir şekilde. Örnek olarak Sarah doktoru Sarah'nın kaçışından sonra emekli olduğu belirtilmiş, fakat 3. filmde bir sahnede yine doktor olarak gözüküyordu.

+ olarak; nan Connor ailesi ne ara zamanda 2007'ye atladı? İlk bölümden soğudum diziden. + olarak, SkyNet'in saldırısından önce hiç Terminator gönderilmedi(Terminator 2'den sonra). SkyNet'in saldırısından 1 gün önce direnişçilerin en iyi askerlerini öldürmesi ve direnişçilere en çok yarayacak kişileri temizlemesi için T-X gönderildi.

Öyle saçma, zırva bir diziki, anlatamam.
  • Bu yanılmıyorsam yurttan takip etmek isteyen öğrenciler için bir sistemmiş netten yayınlanma olayı bu sezon internetten izlenebilmesi için. Fox un sitesinden takip edebilirsin orada yayınlanacak yanılmıyorsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bungie -- 2 Eylül 2008; 0:16:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnimePiggy
    İlk sezonu hiç beğenmedim, zaten 9 bölümlük kıytırık bir şey. + olarak serisinin konusunu baltalıyor feci bir şekilde. Örnek olarak Sarah doktoru Sarah'nın kaçışından sonra emekli olduğu belirtilmiş, fakat 3. filmde bir sahnede yine doktor olarak gözüküyordu.
    + olarak; nan Connor ailesi ne ara zamanda 2007'ye atladı? İlk bölümden soğudum diziden. + olarak, SkyNet'in saldırısından önce hiç Terminator gönderilmedi(Terminator 2'den sonra). SkyNet'in saldırısından 1 gün önce direnişçilerin en iyi askerlerini öldürmesi ve direnişçilere en çok yarayacak kişileri temizlemesi için T-X gönderildi.

dostum bu kadar derine inmeye gerek yok böle ufak tefek mantık hataları olabilir, işin en saçma yanı baştan belli makineler salaklar mı ki? 1999 yılına dönüyolar 1930'A dönsünler john connor'ın annesini ve ya babasını öldürsünler o da olmadı anne ve babasının ailelelerini öldürsünler olsun bitsin ya da john connor çocukken savunmasızken öldürsünler.. böle düşünürsek işin içinden çıkamayız,her dizide senin bahsettiğin türden mantık hataları olur hoş görmek lazım bence.. bana kalırsa film o kadar da kötü değil, sonuçta bu bir dizi ve bence rakipsiz olduğu söyleyebilirim ilk bölümlerde robot gibi davranmaktan öte çok yapay duruyodular ama ilerki bölümlerde daha güzel bir hâl aldı diyebilirim sonuçta dizi ve zaman oldukça kısıtlı..

quote:

Orjinalden alıntı: Bungie
    Bu yanılmıyorsam yurttan takip etmek isteyen öğrenciler için bir sistemmiş netten yayınlanma olayı bu sezon internetten izlenebilmesi için. Fox un sitesinden takip edebilirsin orada yayınlanacak yanılmıyorsam.

yardımın için teşekkür ederim biraz daha detay verebilirsen sevinirim.. televizyon olayı konusunda bilgisi olan varsa paylaşırsa daha da sevinirim

• Ufak mantık hatasımı? Senaryoda nerde John Connor'ın 2007 ışınlandığı geçiyor.

+ olarak SkyNet'in saldırısı 2003'de gerçekleşti!

Ha şöyle olur, nasıl olur. Zamanın farklı bir boyutunda geçiyor olabilir dizi. Filmin senaryosu üzerinden değilde aynı zamanda farklı olaylar olarak alınmış olabilir, fakat yine de saçma!
  • quote:

Ufak mantık hatasımı? Senaryoda nerde John Connor'ın 2007 ışınlandığı geçiyor.
    Ha şöyle olur, nasıl olur. Zamanın farklı bir boyutunda geçiyor olabilir dizi. Filmin senaryosu üzerinden değilde aynı zamanda farklı olaylar olarak alınmış olabilir, fakat yine de saçma!

aslında bu konuda çok haklısın terminator 3'le çelişiyor skynet saldırısı konusunda.. bunu nasıl gözden kaçırdılar bilemiyorum.. şu açıdan sana hak veriyorum terminator filmi bi bütün olarak bakıldığnda 3'lü sinema seriside olmak üzere kesinlikle sağlam bi zemine oturtulamadı bir matrix ve ya lord of the rings gibi olamadı.. ki onlar daha saçma ve mantık dışı şeyler içermesine rağmen.. onların gölgesi bile olamadı nedense.. yine de bu dizi için kötü denemez bir dizi için oldukça iyi ve farklı bişi yapmaya çalışıyorlar.. düşünsenize matrix'in dizi olduğu falan çok çok zor ve zahmetli bişi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 2 Eylül 2008; 2:05:48 >

• Valla dizinin amacı belli; hazır Terminator Salvation geliyor biz de o sırada diziyi atalım ortaya nasıl olsa filmi bekleyenler izler vs.

Bu arada Salvation dehşet olacak. 2027'de geçiyor büyük ihtimalle ve 3'leme olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SLaYeR KiNG

quote:

İlk sezonu hiç beğenmedim, zaten 9 bölümlük kıytırık bir şey. + olarak serisinin konusunu baltalıyor feci bir şekilde. Örnek olarak Sarah doktoru Sarah'nın kaçışından sonra emekli olduğu belirtilmiş, fakat 3. filmde bir sahnede yine doktor olarak gözüküyordu.

dostum bu kadar derine inmeye gerek yok böle ufak tefek mantık hataları olabilir, işin en saçma yanı baştan belli makineler salaklar mı ki? 1999 yılına dönüyolar 1930'A dönsünler john connor'ın annesini ve ya babasını öldürsünler o da olmadı anne ve babasının ailelelerini öldürsünler olsun bitsin ya da john connor çocukken savunmasızken öldürsünler.. böle düşünürsek işin içinden çıkamayız,her dizide senin bahsettiğin türden mantık hataları olur hoş görmek lazım bence.. bana kalırsa film o kadar da kötü değil, sonuçta bu bir dizi ve bence rakipsiz olduğu söyleyebilirim ilk bölümlerde robot gibi davranmaktan öte çok yapay duruyodular ama ilerki bölümlerde daha güzel bir hâl aldı diyebilirim sonuçta dizi ve zaman oldukça kısıtlı..

quote:

Orjinalden alıntı: Bungie
    Bu yanılmıyorsam yurttan takip etmek isteyen öğrenciler için bir sistemmiş netten yayınlanma olayı bu sezon internetten izlenebilmesi için. Fox un sitesinden takip edebilirsin orada yayınlanacak yanılmıyorsam.

yardımın için teşekkür ederim biraz daha detay verebilirsen sevinirim.. televizyon olayı konusunda bilgisi olan varsa paylaşırsa daha da sevinirim

Zaten zamanda yolculuk kavramlı her film bu noktada gelip tıkanıyor. Adamlarda zaman makinesi var ama nedense kronolojik olarak geliyorlar. İlk filmde 80'li yıllara geldiler. Başaramayınca hoop 90'lı yıllara. Kardeşim başaramadın diye niye ileriye gidiyorsun ki? Kimsenin seni bilmediği zamana gitsen (yani daha önceye) öldürmen daha kolay olur.

2007'ye gelmelerinin sebebi de bana göre 1999 yılında geçen zamanı yansıtmaya üşendi yönetmen. "En güzeli geleyim bugüne, çevreyi veya teknolojik aletleri dert etmeyeyim." diye düşünmüş olabilir. Tabi o vahim kıyamet günü tarihini hiç mi göze almadı anlamadım ben de.

Hadi bunları geçtik diyelim. O makinelerin işlemcisini bugünkü teknoloji ile nasıl okudu? Anakartın üzerine işlemciyi koyunca içini okuyabilmek büyük yetenek.

Okuduğunu da hoş görsek bu video görüntülerini niye taksit taksit okudular? En sonda izledikleri videoyu en başta izleselerdi her şeyi çözeceklerdi. Aptal gibi 2 dakika izleyip dışarı çıkıp durdular.

• Sizler bu kadar inceler irdelerseniz diziden zevk alamazsınız
    Sizin için önemli olan boşta kalan zamanlarınızı güzel birşeyler yaparak geçirmek mi yoksa bu zaman kavramının içinde beyin zimnastiğimi yapmak
    bunları düşünüceğime gider ders çalışırım daha iyi

Diziyi yayındayken bitirmiştim pek birşey hatırlamıyorum . hatırladıklarımda dizi hakkında pek olumlu düşünceler değil.
  • Dizi senaryoyu parçalıyor resmen. Sarah Connor kıyamet gününü 2. filmde durduruyor yani 1999'da kıyamet günü olmuyor. Fakat Robert Brewster SkyNet'i 2003'de tamamen zeki hale getirmeyi başarıyor. 2003'de de SkyNet saldırıyor. Fakat dizi 2007'de geçiyor. Bu nasıl oluyor? Beğin jimnastiği falan değil yaptığım, saçmalığı söylüyorum. Sırf isimdeki "Terminator" için izliyorum diziyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SLaYeR KiNG

quote:

Ufak mantık hatasımı? Senaryoda nerde John Connor'ın 2007 ışınlandığı geçiyor.

aslında bu konuda çok haklısın terminator 3'le çelişiyor skynet saldırısı konusunda.. bunu nasıl gözden kaçırdılar bilemiyorum.. şu açıdan sana hak veriyorum terminator filmi bi bütün olarak bakıldığnda 3'lü sinema seriside olmak üzere kesinlikle sağlam bi zemine oturtulamadı bir matrix ve ya lord of the rings gibi olamadı.. ki onlar daha saçma ve mantık dışı şeyler içermesine rağmen.. onların gölgesi bile olamadı nedense.. yine de bu dizi için kötü denemez bir dizi için oldukça iyi ve farklı bişi yapmaya çalışıyorlar.. düşünsenize matrix'in dizi olduğu falan çok çok zor ve zahmetli bişi :)

Terminatör 3 zaten Terminatör serisinde zamanları alt üst eden bir filmdi.En basitinden 2027'den önce ortaya çıkmaması gereken T-800'ler üretiliyordu filmde.(Kesik sahnelerde detaylıca var)

Sarah Connor Chronicles Terminatör 2'den sonrasını konu alıyor.Terminatör 3'ten sonra değil.Tabii üzerine koyarak.O yüzden gayet mantıklı.Yapımcılar zaten dizide kıyamet gününün 2011'de olacağı ve T3'ün zaman diliminin diziyle bir alakası olmadığını söylüyorlar.

Yeni sezon haftaya başlıyor (8 Eylül) ve tam 22 bölüm olacak.

Terminatör olsun da sudan olsun ıvırını zıvırını hiç takmıyorum bir Terminatör hastası olarak.

• Anlattıklarını zaten biliyorum, + olarak Terminatör değil, Terminator.

T3'ün Extended'ını nereden satın alabilirim? Kesilmiş sahneleri bilmiyordum.
  • Böyle bilmiş bilmiş konuşarak eline ne geçiyor merak ettim.Biliyoruz herhalde Terminator olduğunu.Banan nasıl yazılacağını öğretiyor olaya bak ya.

Anlattıklarımı biliyor olsaydın yukarıda mantık hatası demezdin.Bak yazmışım oraya dizi Terminator 2 den sonrasını konu alıyor diye.T3'le alakası yok.
  • Bilmişlik yapmadım yahu, sadece sinirimi bozuyor TerminatÖr denmesi. Kırıcı olduysan özür dilerim.

Terminator 2'den sonrasını konu aldığını zaten biliyorum, fakat T3'de olanları kale almamışlar mı yaparken? Onu merak ediyorum.

Dediğim gibi ya farklı bir zaman diliminde geçiyor(filmle alakasız) ya da T3'ü kale almadan geçiyor.
  • T3'ü kaale almıyor.
  • erwin;
    Terminator The Sarah Connor Chronicles kesik sahnelere ve de T3 extended denen şeye nasıl ulaşabiliriz yardımcı olur musun? bu konuda bilgilendirirmisin detaylı olarak
  • Youtube da Terminator Extended Cut yazarsan hepsi çıkıyor. Sadece Terminator 1 Extended Cut yazacaksın.2 ve 3 için de değiş işte.

Özellikle T1'in en son kesilen finali var ki of of.

SCC(Sarah Connor Chronicles)da ise kesik sahne yok.
  • Youtube'u taradım fakat bulamadım. Yardımcı olurmusun? Cidden merak sardı.

• Sağol. O kadar aradım sadece t3 ve t2'den 1'er sahne çıktı karşıma.

Şu an öğrenmiş bulunuyorum benim Terminator 1 özel versiyon setim extended'mış. Bunların hepsi var. T-3'ün ekstra DvD'sin dede şu SkyNet reklamı var.

2'nin alternatif sonu iyi değildi. Sağol videolar için tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DerelictHuman -- 3 Eylül 2008; 4:37:15 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.