Şimdi Ara

yamaha 361 pioneer ekolayzer bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yamaha 361 receıverımı pioneer eko ya bağlamak istiyorum gr-470 marka pioneer ekolayzer ne yapmalıyım yardım teknika senden de yardım bekliyorum..

• Yamaha da preamp çıkışı yok ki nasıl bağlayacaksın? girişinden bağla dicem ama çok zarar verirsin cihaza. hiç gereği yok eq lar miladını doldurdu boşver.
  • girş derken hangi girişş
  • cinema sisteminde eqo'nun ne işi var sesin doğallığını bozar zaten cinemada çok parlak olmaması lazım seslerin uğraşma bence
  • cd çaları eko ya gir; eko dan çıkan sinyali yani ara kablosunu yamaha amfine gir. bu kadar basit!
  • sadece frontları girebilirsin yanlız, ama müzik dinlerken kullancam diyosan tak bak ses farklılığı hoşuna giderse kullanabilirsin tabi ayrı bi analog kabloyla herhangi bi girişte kullanırsın the cantanın dediği gibi dvd nin L,R,sini eqo ya gir eqo dan da yamahanın bi girişine
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

cd çaları eko ya gir; eko dan çıkan sinyali yani ara kablosunu yamaha amfine gir. bu kadar basit!

işte ben de böyle demiştim dvd/cd den sonra eq ya gir ondan çıkıp anfiye ama amfinin giriş ve eq nun çıkış değerleri nedir? amfi girişlerine zarar verirsin eq yu bilinçsiz kullanırsan. sen pc den bağlıyordun dimi amfiyi neden pc de bir eq programı fln kullanmıyorsun. daha sağlıklı olur.
  • valla pc dışında müzik dinlerken nasıl olur diye deniycektim.çünkü pc olmuyunca yamaha ve quadrallarla istedigim tizli parlak sesi alamıyorum.eko olursa açık bir ses alırım diye düşündüm. yanbi çıkışı anfinin herhangi bir stereo analog girşine takıcam diyorsunuz optik veya koaxiel olmaz.
  • nasıl olur ya quadralların tizleri mükemmel ben jvc den kısıyorum hatta 0'ra getiriyorum yamahadan kaynaklanıyor olabilir
  • valla ekoyu bağladım sarmadı söktüm hemen..mükemmel derken idare eder mükemmel olsa o paraya olmaz.fiyat performansı iyi belki daha üst seri kolon alırım hastalık bulaştı bi kere..
  • valla ben senin müzik zevkini çözemedim nickelx her yazında tizlerden yakınıyon tizlerin bas ve mid lerin üzerine çıkması iyi bişey değil tabi zevk meselesi yine diyorum amfinden kaynaklanıyordur bende fazla parlak geldiği için kısıyorum quadralları dayımın NAD amfisine bağladım çok daha güzel çaldılar midler kendine geldi amfi önemli kolonlarınaltındaki spike larla granitte işe yarıyor daha dengeli ses çıkıyor senin quadrallara takmadıysan tavsiye ederim ses değişiyo
  • bide quadralların orta sesleri fazla duyulmuyo .açıkçası orta sesler baslardan geliyo midlerden öyle aman aman bi ses gelmiyo.senin jvc anfi dahamı iyi acaba
  • daha çözeceksin işi.öle yağma yok.
  • bu biraz şeyden kaynaklanıyo mesela müzik dinlerken prologıc 2 müzikte dinliyorum 2 kanala geçince midlerde azalma hissediliyo, centerden gelen sese kulak alıştığı için öyle oluyo ama dediğin gibi bas sürücülerinden midlerden gelenden daha afazla orta ses duyuluyo mid hoparlörün varlığı yok gibi ama nad amfide harika çaldı
  • demek pioneer anfi alsaydık streoda daha iyi ses alabilirdik
  • BENDE REAR LARDA KULLANDIĞIM SONY NİN MONİTÖR TİPİ 100 WATT LIK Bİ KABİNİ VAR Bİ ARA ARKADAŞIMIN PIONEER VSX17 GALİBA O SERİ BİŞEYDİ GİRİŞ SEVİYESİ BİŞEY NE DELİ ÇALDI O KABİNLERİ DEDİM BUNLAR BENİM SONY LER DEĞİLDE B&W MU OGÜN HASTA OLMUŞTUM PIONEEER A ŞU JVC'Yİ KULLANALIM BİKAÇ SENE SONRA PIONEER IN ÜST SERİSİ BİŞEY DÜŞÜNÜYORUM VSX LX SERİSİ BİŞEY ÇOK GÜZEL MERETLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinali35 -- 3 Eylül 2008; 13:05:29 >
  • bende pioneere geçebilirim yakın bir tarihte.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.