Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki AÖF üniversiteden kaydımı sildirsem, sınava girip başka bir AÖF 4 yıllık bölüm kazansam tecil ederler mi? ( Aynı üniversite ya o yüzden şüphelendim ).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lusi

Peki AÖF üniversiteden kaydımı sildirsem, sınava girip başka bir AÖF 4 yıllık bölüm kazansam tecil ederler mi? ( Aynı üniversite ya o yüzden şüphelendim ).

2 sene kalmaman lazım diye biliyorum 1 sene kaldıysan öbür sene tekrar sınava YGS'ye girip garantiye alman lazım
  • Sorum anlaşılmıyor sanırım. 90 doğumluyum. 2.sınıfta üst üste kaldım, bu yıl 2.sınıftaki 3.tekrarım olacak. 2 yıl üst üste kalınca askerlik tecil edilmiyor. Hiç askerlik şubesine gitmeyip sene sonunda sınavları verip 3. sınıf olursam bir sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lusi -- 30 Eylül 2011; 19:08:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lusi

Sorum anlaşılmıyor sanırım. 90 doğumluyum. 2.sınıfta üst üste kaldım, bu yıl 2.sınıftaki 3.tekrarım olacak. 2 yıl üst üste kalınca askerlik tecil edilmiyor. Hiç askerlik şubesine gitmeyip sene sonunda sınavları verip 3. sınıf olursam bir sorun olur mu?

Yoklama kaçağı olursun eğer daha önce yoklama yaptırmadıysan, AÖF sınavların girebilirsin bir sorun olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 30 Eylül 2011; 19:14:28 >
  • PM'den cevap yazamıyorum, 2 sene kalırsan tecil edilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: calloun

arkadaşlar durum internette araştırdınız gibi karışık veya uzun deyil. ben daha dün gittim tecil ettirdim istenen belgeler diploma aslı olck ve iki tane fotokopi 2 adet fotograf istiyor ama 6 adet götürün yine. kimlk ve fotokpsi 2 adet varsa ehliyet fotokopnz isteniyo. muayene o kadar uzun deyil sadece muayene kısmın da boy ölçülüyo içerde sdce üzerini çıkarysn her hangi bi saglık sorunun wrmı yok veya wr durumuna göre ve 2 tane sayı göstryo okuyablmsn die bskada hiç bişey dyl sdce 1 dk ble sürmüyo muayene işin uzun kısmı memurlar evraklarını sisteme griyo biligler vb. o kısım uzun biraz 1.30 saat sürdü oda dedim gbi bilgi doldurma forum fln onlar ugraştro ordaki memur bzı sorular sorar komando olmak istermsnz her hangi sorununz wrmı vb dedim gbi sandnz gbi korkulck endişe duyck bi durum dyl lise diplmsı olan herkez koşulsuz tecil ettirebiliyr üniverste oku veya okuma istedn kdar tecil ettireblysn bn 4 yıl ettirdm üniverste okumadıgım halde herşey bu kdar basit hiç yormayn kafanızı gdn şubeye olun muayene bzı sitelerde çk fzla şeyler yazlmş abartlı yok şu isteniyo fln en güzeli gdip yernde kendinizn görmesndr

Nasil 4 yil tecil ettirdin? kac yil istiyorsun diye sordular mi?

• Arkadaşlar tecil ettirme tarihi en son ne zaman, şu an tek ders sınavına girdim pazartesi sisteme girecekler çıkış belgesi alacağım, diplomada 15 gün sonra çıkar gibi, 4 yıllığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkflow

Arkadaşlar tecil ettirme tarihi en son ne zaman, şu an tek ders sınavına girdim pazartesi sisteme girecekler çıkış belgesi alacağım, diplomada 15 gün sonra çıkar gibi, 4 yıllığım.

çıkış belgeni aldığın gibi gidersin sorun olmaz zaman açısından merak etme.
  • Son gün 31 Ekim

Askerliği tecil ettirmek için formda mı yazıyor tecil ettirmek istiyorum diye yoksa biz mi görevliye gidip tecil ettirmek istiyorum demeliyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keepsake1903 -- 7 Ekim 2011; 6:16:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keepsake1903

Son gün 31 Ekim

Askerliği tecil ettirmek için formda mı yazıyor tecil ettirmek istiyorum diye yoksa biz mi görevliye gidip tecil ettirmek istiyorum demeliyiz ?

görevliye belirtmen gerekiyor zaten ondan sonra o sana yardimci oluyor..
  • Peki tecil işlemi o gün gittiğinde bitiyor mu yoksa ertesi günemi sıra veriyorlar sana ?
  • Benim bir sorum olacak örgün öğretimde okuyor olsak dahi yaşımız 30 olunca askere mecburen alıyorlar mı? Okul tecil ettirebiliyor mu? 30 yaşından gün alınca mı yoksa 30 yaşını doldurduğunda mı yoklamaya çağırıyorlar?

Bu konu hakkında netten bilgi alabileceğimiz resmi bir adres var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgemici

Benim bir sorum olacak örgün öğretimde okuyor olsak dahi yaşımız 30 olunca askere mecburen alıyorlar mı? Okul tecil ettirebiliyor mu? 30 yaşından gün alınca mı yoksa 30 yaşını doldurduğunda mı yoklamaya çağırıyorlar?

Bu konu hakkında netten bilgi alabileceğimiz resmi bir adres var mı?

Tecil süresi lisans eğitiminde 29 yaşına kadar ancak yüksek lisans ve doktora yapanlar 35 yaşına kadar tecil ettirebiliyor 29 yaşına kadar lisans tamamlanmazsa yoklama kaçağı durumuna düşersiniz.
  • quote:

Peki tecil işlemi o gün gittiğinde bitiyor mu yoksa ertesi günemi sıra veriyorlar sana ?

o gün biter erken gidersen..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerbb

quote:

Peki tecil işlemi o gün gittiğinde bitiyor mu yoksa ertesi günemi sıra veriyorlar sana ?

Peki aöf yada örgün olması fark eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgemici

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerbb

quote:

Peki aöf yada örgün olması fark eder mi?

farketmez.sen ekstradan bir saglık sorununun olduğunu beyan etmezsen uzun sürmez işin..
  • Son bir soru bu lise diplomasını notere onaylatmalımıyız ?
  • quote:

Son bir soru bu lise diplomasını notere onaylatmalımıyız ?

gerek yok ama diplomanın kendisini de götürmen gerekiyor.şubede fotokopi ve diplomaya bakıp fotokopiyi onaylıyorlar..
  • Anladım teşekkür ederim.
  • Arkadaslar ben 1992 li dogumlu acıköğretimde okuyorum askerlıgı erteletmem ıcın meslekı lıseye gittim ama kabul etmediler ben 1 yıl askerden kacak oalrak yasasam diplomamı alıp askerliği erteletebilir miyim? lutfen yardımmm
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.