- x
Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler)
998 Cevap483344 Görüntüleme26 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1641 Mesaj
25 Ekim 2010; 15:04:10 

EVE GİDİNCE BAKICAM

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ekim 2010; 2:37:40 

Liseden mezun oldum.Tecil ettirebilirmiyim arkadaşlar .Bazıları 2 yıl tecil hakkın var diyor

Uzaklaştırılmış
1 Kasım 2010; 2:21:58 

arkadaşlar bişey sormak istiyorum kütüğüm şişlide olduğu için şubem halıcıoğlu olarak gözüküyor ilk tecilmi orda yaptırmıştım ama üsküdarda ikamet ediyorum buradakine gitsem tecil ettirebilirmiyim arkadaşım da istanbullu kocaeli ünide okuduk beraber o izmitte yaptırmış teciliini ama bikaç kişiye sordum okulu orda diye yapmışlardır falan dedi ben burda yaptırabilirmiyim

35 Mesaj
21 Kasım 2010; 17:08:30 

ben mart 91 doğumluyum bu sene liseden mezun oldum kütüğüm b.çekmecede eyüp şubesinden yapsak olurmu tecili.bana kağıt filanda gelmedi yarın gidicem acil cevap verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zanı -- 21 Kasım 2010; 17:09:24 >

18 Mesaj
23 Kasım 2010; 20:59:33 

arkadşlar 87 liyim myo bitti açık öğretim için tecil gerekiyor

-şubeye neler götürmeliyim

-kütüğüm izmir dışı oldıuğu için işlmeler uzarmı

-geçici mezuniyet belgesi aslını istiyorlar ,aslını verirsem okuldan diploma alamam nasıl olcak bu iş?

1912-2012 Nothing's Gonna Change My Love For You

150 Mesaj
24 Kasım 2010; 13:36:21 

91 liyim ve bu sene mezun oldum arkadaşlar şimdi tecil ettirmeye gitsem bir problem çıkar mı ? yoklama kaçağı falan gözükme durumları olabilir mi ben daha önce hiçbir işlem yapmadım

Yaz Tahtaya!

5 Mesaj
26 Kasım 2010; 16:56:47 

Arkadaşlar merhaba,
ben 86 doğumluyum, şu an 4 yıllık lisans eğitimimi sürdürüyorum, bu dönem sonu(4buçukuncu senem oluyor) kısmetse mezun olacağım.

Şu an işe girme durumum var, istenilen belgeler arasında Askerlik Durumu Bildirir Yazı
( Adayın öğrenci olması halinde de Tecil Belgesini mutlaka getirmesi gerekmektedir)
ibaresi var. Ne yapmam gerekiyor? okulun zaten ertelettiğini biliyorum ama bu belgeyi nasıl alacağım?

Bir de ikametgahım Avcılar'da ama kütük Aydın'da. Askerlik şubesine gidersem nerede gitmem gerekiyor?

Teşekkürler..

30 Mesaj
29 Kasım 2010; 2:00:32 

slm arkadaşlar ben 88 kasım doğumluyum ilk okula 8 yaşında başladım lise 1 deyken bağırsaktan rahatsızlık geçirmiştim 1 yıl liseye ara verdim sonraki yıl liseler 4 yıl oldu ve ben tam olarak 21 yaşında mezun oldum ve kasım ayında şu an 22 yim ünv hazırlanıyorum diplomamda liseden mezun tarihim 2010 yazıyor acaba tecil hakkım varmıdır??????

189 Mesaj
29 Kasım 2010; 17:42:28 

ben bugun gıttm bu ıslem ıcın 90 dogumluym 2 senelık unı bıtırdm acıktan devam edıyorum sımdı gıdecek arkadaslara yardımcı olması acısından durumu anlatayım ;
-öncelıkle merkezi bi yerdeysenız sabah gıtmenız tavsiye olur istanbul/ kartaldayım oglen 1 de gıttm zaten 1.30 ta acılıyor oldukca yavas calısıorlar 40 kısı sıra vardı gıttımde saat 4 cıvarı anca sıra bana geldı
-yanınızda diplomanın aslı 2 fotokopisi aynı sekılde nufus cuzdanı onlu arkalı 2 fotokopisi ayrıca 3 tane foto istedıler. +1 veya 2 goturmenızde yarar var görevlı benımkını yanlıs kestı ve 1 tane daha gerektı tesadufen yanıma fazla almıstım
-birtakım sorular soruyorlar evet hayır seklınde cevaplıorsunuz komanda olmak ıster mısın,hobılerın,sol gozunu kapayabılıyormusn vs ( yanda ki eleman bombaydı komanda olmak ıster mısınız kım ıstemez kı gibi bomba cvp verıyordu her soruya )
-sonra evraklara muhur falan vurdurtup en yakın saglık merkezıne muayane olmaya yolluyorlar o da 5 dakıkanızı alıyor onuda getırıp tecil ettırıyorsunuz

umarım sıkıntısız halleder kurtulursunuz :D

170 Mesaj
9 Aralık 2010; 3:13:43 

aydına gidiyorsun kardeş ordaki askerlik şubesinden askerlik durum belgeni alıyorsun zaten senin okulun oraya sene basında göndermiştir öğrencimiz diye

---Apple macbook pro---

3 Mesaj
14 Aralık 2010; 19:22:09 

arkadaşlar 91/07 doğumluyum hazıranda lise bitti şimdi üniversiteye hazırlanıyorum kazanmak için muayine keadi bugun geldi elime yarın gıtmeyı düşünüyorum şubeye en son ne zaman tecil ettire bilirım bir bilginiz var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayram1991 -- 14 Aralık 2010; 19:37:51 >

1 Mesaj
17 Aralık 2010; 9:00:06 

arkadaşlar,kütük beykoz/istanbul.Tecil için şubeye gittim.Kavacık'taki sağlık merkezinde Mauyene olmam için belge verdiler de Şimdi Samsun'dayım.Muayene işlemlerini burda halledip tecil yaptırabilir miyim? yoksa tekrar İstanbul'a dönmem mi gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diadem -- 17 Aralık 2010; 9:02:41 >

54 Mesaj
27 Aralık 2010; 17:41:27 

Arkadaslar 91 dogumluyum.Lise sondan kalan derslerım var dogal olarak beklemelı ogrencı statusundeyım.askerlıgımı tecıl ettırmem gerekıyor mu.gerekırse nasıl bır belgeyle bu ısı yapabılırım.

26 Mesaj
28 Aralık 2010; 9:47:01 

arkadaşlar merhaba .ben 2007 yılı lise mezunuyum.1989\mart ayı doğumluyum .liseden mezun olduktan sonra işe girip çalıştım .(19 yaşında) askerliği tecil etmem gerekti bende ask. şub. gidip 2 yıl tecil ettirdim.şimdi bu sene 2 yıllık aöf önlisans programına kayıt oldum.aöf okuyorum.acaba askerlik durumum nedir?

cevap veren herkese teşşekürler.

26 Mesaj
28 Aralık 2010; 16:39:35 

forumda cevap veren bir allah'ın kulu yok mu?

189 Mesaj
14 Ocak 2011; 12:02:03 

arkadaşlar ben muayene oldm qectıqımız temmuz. onu tecile çevirebiliyomuyum acil bilgi edinmem Lazım. aqustosta askerım yoksa. aklımda baska bı yol var eqıtımım ıcın tecıl lazım suan

]

MeSKeN_58 Server: Tibet ^^

1 Mesaj
15 Ocak 2011; 20:39:29 

arkadaşlar ben 91 doğumluym. muaynene kaçağı çıktım. bu yıl mezun oldum ne yapmam gerekıyor lutfen yardım!!!!

92 Mesaj
16 Ocak 2011; 5:05:51 

Merhaba arkadaşlar, ben 91 mart 1 doğumluyum 2009da mezun oldum ama askerliğimi tecil ettirmedim üniyede girmedim. Şuan askerliğimi tecil ettirebilir miyim lise diplomamla? YGS'ye kayıt oldum ve be sene üniye girersem tecil ettirebilir miyim yani şöyle YGS mart da lysde haziranda yerleşemelerde eylül gibi kesinleşiyor bu süre zarfında bir sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kheldar3131 -- 16 Ocak 2011; 5:07:32 >

36 Mesaj
31 Ocak 2011; 20:49:06 

Sakın ben gıbı Universiteye güvenmeyin Otomatık Tecıl Oluyor dediler Rahat olun dediler Onların yuzunden Şuan Asker kacagı geziyorum Herseyi kendı ellerınzle yapın kımseye guvenmeyın.

36 Mesaj
31 Ocak 2011; 23:32:12 

quote:

Orijinalden alıntı: pisluckk

arkadaşlar ben 91 doğumluym. muaynene kaçağı çıktım. bu yıl mezun oldum ne yapmam gerekıyor lutfen yardım!!!!

dostum bende muayne kacagı oldugumu bılıyordum subeye gıttım tecılım bıle yok keşke sadece muayne kacagı olsam o iş halledliyor.

3018 Mesaj
5 Şubat 2011; 23:40:20 

ben de üniversiteye güvenmistim, bu sömestr mezun oldum mezuniyet tarihi 28 ocak 2011 gözüküyor
ama internetten baktım okulun sitesine askerligi 2010 9.aya kadar tecil ettirmis okul
simdi ben kacak durumda mıyım ? mahkemelik bir durum var mıdır?

CM HAF 922/ Aopen 750W/ MSI Z87-G43 GAMING /Intel I5 4670K / Noctua NH-U12P SE 2 /GSKILL RIPJAW 8 GB 1600 mhz/ ASUS GTX770 DIRECTCU II O.C. /Asus VG278 27'' 120hz/ Razer Naga/ Razer Lycosa/ Razer Moray/ Logitech Cordless Rumpepad+Logitech F710/ Creative Xi-Fi Gamer/ Creative I-Trigue L3800/

1 Mesaj
10 Şubat 2011; 20:59:38 

Arkadaşlar Bir sorumda benım olacak. Ben 2012 subata kadar tecilliyim fakat bir sekılde 2 yıl daha uzatmam gerekıyor bu tecılı. Ben bu işi
nasıl yapabilirim. Tecillik için neler yapmam gerekıyor. Yardımcı olurmusunuz rica etsem

1 Mesaj
21 Mart 2011; 22:27:58 

merhabalar arkadaşlar ben şubeme gidip askere gitmek istediğimi belirttim ve gerekn işlemleri yaptım mayısda askere gitcem... acaba gidip o kararı bozdurup askerliğimi tecil ettirebilirmiyim bu arada lise meznuyum ve önceden hiç tecil ettirmedim askerliği yardımcı olursanız sevinirim

1 Mesaj
24 Mart 2011; 20:51:09 

Merhaba arkadaşlar bi sorum olcaktı. ben 92 doğumluyum lise son sınıf öğrencisiyim bu sene okulum bitiyor mezun oluyorum askerliğimi nasıl tecil ettirebilirim? haziranda okul bittiği için diplomamı götürüp tecil ettirebiliyormuyum?

1 Mesaj
13 Haziran 2011; 14:18:31 

YURTDISINDA TUM EVRAK ISLERINIZ YAPILIR.
info-danisman@mail.ru ADRESINE YAZARAK BIZIMLE BAGLANTIYA GECEBILIRSINIZ.

870 Mesaj
27 Haziran 2011; 17:39:09 

/center]

5749 Mesaj
29 Haziran 2011; 11:04:10 

Arkadaşlar askerliği 2 yıl tecil ettirebilmiyormuşum. Ancak bunun için diplomanın fotokopisini kimlik fotokopisini ve vesikalık resim istiyorlarmış. Ancak merak ettiğim şey resim normal mi çekilecek yoksa kravatlı,kısa saçlı filan mı.. Saölar uzun olduğu için benim ona göre resim çektireceğim Ayrıca ne zamana kadar belgeleri teslim etmemiz gerekiyor. daha diplomalar çıkmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 29 Haziran 2011; 11:50:05 >

''Kılıcı Kuşanan Kral''
''O, Westeros'un görüp görebileceği en muazzam kılıç ustasıydı. Kılıcını, Fatih Aegon'dan beri tahta çıkmış bütün Targaryen krallarının kuşandığı hanedan kılıcını, Karaalev'i eline aldığında ise adeta Savaşçı'nın kendisi olurdu. Biz onun uğrunda can verdik. Dostlarım, kardeşlerim, evlatlarım ve ben. Westeros'un tek gerçek kralı için. Siyah Ejder için. Daemon için. Büyü ve hile ile katledildik ey Westeros, Unutma bizi...''
Sör Uzun Duncan ile Egg'in Westeros'taki maceralarını okumak istiyorsan TIKLA.

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2011; 19:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: OziiX

Teşekkürler dostum. Google'da aradım gene burası çıktı

bede gogılda aradım bura çıktı

1618 Mesaj
11 Ağustos 2011; 16:30:50 

Arkadaşlar konunun başında kaçaksanız dert etmeyin üniversite tecili halleder demiş arkadaş. Ben muayene olmuştum Kasımda askersin dediler şimdi üni başlayacam gidip yaptırıyımmı askerlik şubesinden yoksa gerek yok mu üni kesin yapar mı?

Kafan rahat etsin istiyorsan,altına yastık koy.

237 Mesaj
12 Ağustos 2011; 16:08:28 

Merhaba arkadaşlar benim durumumla ilgili de yardımcı olur musunuz? Ocak 2011'de üniversiteden mezun oldum, okuldan çıkışımı ve diplomamı Ağustos'ta aldım. Şimdiye kadar askerliği okul tecil ettiriyordu. Mezun olduktan sonra hiçbir işlem yapmadım. İş başvurusu için tecil belgesi almam gerekiyor. 2 yıl tecil hakkımı kullanmak için geç mi kaldım? Tecilin için gitmek için belli dönemler var mı? Ne yapmam gerekir şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaotag -- 12 Ağustos 2011; 16:16:52 >

79 Mesaj
31 Ağustos 2011; 2:17:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Zaba

1985 doğumluyum. 2004 haziranda tecil işlemlerim tamamlandı. 2004 eylülde üniversiteye başladım.
2010 temmuzda mezun oldum. Şu anda benim durumum nedir acaba?
İnternet üzerinden lanet olası bir sorgulama ekranı olsa da biz de rahat etsek durumumuzdan. Çok mu zor

kardeşim şuan senin gecen yıl ki durumunu yasıyorum önceden tecil varken okula girdim yeni bitti diploma elimde acaba tecil ederler mi eylül83 dogumluyum

2791 Mesaj
7 Eylül 2011; 17:54:15 

Beyler ben şu an aöf 3 deyim.Ve seneye kısmetse aöf biticek yada bitmeyecek
Askerligim şu an tecilli ve yaşım 24
Ben 2012de ygs ye girip üniversite kazanırsam yeni üniversiteye kayıt yapabilirmiyim?

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

1655 Mesaj
7 Eylül 2011; 18:22:28 

Bildiğim kadarıyla 2. Lisans tecil hakkı kazandırmıyor. Y.lisans yaparsan tecil ettirirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yaşına hürmeten senin ey dünya , demedim bir şey yaptıklarına

679 Mesaj
7 Eylül 2011; 19:57:49 

arkadaslar tecil icin subeye belgeleri teslim ettikten sonra muayeneye yolluyorlar bildigim kadarıyla.Muayene icin belli bir gun mu veriyolar yoksa istedigimiz zaman gidip halledebiliyor muyuz?

Siyahın Zindan oLsun.. Beyazın AydınLık.. Herkese Nasip oLmaz BEŞİKTAŞLILIK

CANON EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

5749 Mesaj
7 Eylül 2011; 20:03:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Scream©

arkadaslar tecil icin subeye belgeleri teslim ettikten sonra muayeneye yolluyorlar bildigim kadarıyla.Muayene icin belli bir gun mu veriyolar yoksa istedigimiz zaman gidip halledebiliyor muyuz?

Ben gittiğimde muayeneni iki gün içinde olman zorunlu demişlerdi. Seni yönlendiriyorlar zaten bir sağlık ocağına. Çok fazla birşey de yapmıyorlar sağlık ocağında. Ciddi bir problemin yoksa, soru soruyor bir rahatsızlığın var mı diye. Sonra kağıdı imzalayıp veriyor. O kadar.

''Kılıcı Kuşanan Kral''
''O, Westeros'un görüp görebileceği en muazzam kılıç ustasıydı. Kılıcını, Fatih Aegon'dan beri tahta çıkmış bütün Targaryen krallarının kuşandığı hanedan kılıcını, Karaalev'i eline aldığında ise adeta Savaşçı'nın kendisi olurdu. Biz onun uğrunda can verdik. Dostlarım, kardeşlerim, evlatlarım ve ben. Westeros'un tek gerçek kralı için. Siyah Ejder için. Daemon için. Büyü ve hile ile katledildik ey Westeros, Unutma bizi...''
Sör Uzun Duncan ile Egg'in Westeros'taki maceralarını okumak istiyorsan TIKLA.

679 Mesaj
7 Eylül 2011; 20:06:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Ben gittiğimde muayeneni iki gün içinde olman zorunlu demişlerdi. Seni yönlendiriyorlar zaten bir sağlık ocağına. Çok fazla birşey de yapmıyorlar sağlık ocağında. Ciddi bir problemin yoksa, soru soruyor bir rahatsızlığın var mı diye. Sonra kağıdı imzalayıp veriyor. O kadar.

Cevap icin tesekkurler

Siyahın Zindan oLsun.. Beyazın AydınLık.. Herkese Nasip oLmaz BEŞİKTAŞLILIK

CANON EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

32 Mesaj
7 Eylül 2011; 23:23:10 

merhaba yaşım 24 .. 2006 da myo basladım 2008 de de terk ettim 6 ay kacak gezdim gidip sevkitehir hakkımı kullanarak 2 yıl tecil ettirdim o yıl içerisinde aöf ye kayıt oldum suan aöfdende kaydımı sldirmeyi düşünüyorum..tekrardan sevki tehir hakkımı kullanabilirmiyim yada nasıl tecil ettirebilirim bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen ?

FARKLI OLMAYA CÜRRET ET
DAHA ÜSTÜN BİR HAYATI HEDEFLE
SIRADAN OLMAK ÖLÜMDÜR

6 Mesaj
12 Eylül 2011; 0:49:04 

Şubede 1 tl karşılığında fotoraf çekiliyomuş doğrumu bu ?

859 Mesaj
12 Eylül 2011; 0:56:52 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanylmz5775

Şubede 1 tl karşılığında fotoraf çekiliyomuş doğrumu bu ?

Duymadim bunu ama bazi subelere özel olabilir bu..

sorunsuz alışverişler: 27fatih ( kliksa ve electroworld alışverişleri), thundere ( gg alışverişi) , coldfire3 ( kliksa alışverişi) , memmet77 (hızlıal alışverişleri), uğurum79 ( kliksa alışverişi ), fırsatkampanya ( hepsiburada alışverişi ) , isolayn007 ( kliksa alışverişi ) , khalasar ( n11 alışverişi)

6 Mesaj
12 Eylül 2011; 1:06:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerbb

Duymadim bunu ama bazi subelere özel olabilir bu..

İstanbul Halıcıoğlu bahsettiğim şube

Uzaklaştırılmış
16 Eylül 2011; 14:14:33 

ya ben 20 kasım 1992 dogumluyum kagıt magıt gelmedi ama.askerligim gelmişmidir arkadaşlar mezunum sınava tekrar hazırlanıyorum

1 Mesaj
20 Eylül 2011; 10:58:45 

arkadaşlar durum internette araştırdınız gibi karışık veya uzun deyil. ben daha dün gittim tecil ettirdim istenen belgeler diploma aslı olck ve iki tane fotokopi 2 adet fotograf istiyor ama 6 adet götürün yine. kimlk ve fotokpsi 2 adet varsa ehliyet fotokopnz isteniyo. muayene o kadar uzun deyil sadece muayene kısmın da boy ölçülüyo içerde sdce üzerini çıkarysn her hangi bi saglık sorunun wrmı yok veya wr durumuna göre ve 2 tane sayı göstryo okuyablmsn die bskada hiç bişey dyl sdce 1 dk ble sürmüyo muayene işin uzun kısmı memurlar evraklarını sisteme griyo biligler vb. o kısım uzun biraz 1.30 saat sürdü oda dedim gbi bilgi doldurma forum fln onlar ugraştro ordaki memur bzı sorular sorar komando olmak istermsnz her hangi sorununz wrmı vb dedim gbi sandnz gbi korkulck endişe duyck bi durum dyl lise diplmsı olan herkez koşulsuz tecil ettirebiliyr üniverste oku veya okuma istedn kdar tecil ettireblysn bn 4 yıl ettirdm üniverste okumadıgım halde herşey bu kdar basit hiç yormayn kafanızı gdn şubeye olun muayene bzı sitelerde çk fzla şeyler yazlmş abartlı yok şu isteniyo fln en güzeli gdip yernde kendinizn görmesndr

196 Mesaj
20 Eylül 2011; 17:51:26 

arkadaşlar üniversite veya yüksekokuldan kayıdını sildirip tekrar tecil etmek isteyenlerden özel bir belge istiyolarmı? ben bugün kayıdımı sildirdim üniversiteden. belge falan vermediler sadece diplomanın arkasına kaşe bastılar ilişki kesme kaşesi. tarih falan yazıyor bide. o yeterlidir sanırım

859 Mesaj
20 Eylül 2011; 21:32:23 

quote:

Orijinalden alıntı: G-Unit

arkadaşlar üniversite veya yüksekokuldan kayıdını sildirip tekrar tecil etmek isteyenlerden özel bir belge istiyolarmı? ben bugün kayıdımı sildirdim üniversiteden. belge falan vermediler sadece diplomanın arkasına kaşe bastılar ilişki kesme kaşesi. tarih falan yazıyor bide. o yeterlidir sanırım

tekrar tecil ettirmek derken biraz açıklarsanız iyi olur..çünkü kaydınızı sildirdikten sonra tecil ettirme hakkınız yok..tecil ettirmeniz için geçerli bir durumunuzun olması gerekiyor..

sorunsuz alışverişler: 27fatih ( kliksa ve electroworld alışverişleri), thundere ( gg alışverişi) , coldfire3 ( kliksa alışverişi) , memmet77 (hızlıal alışverişleri), uğurum79 ( kliksa alışverişi ), fırsatkampanya ( hepsiburada alışverişi ) , isolayn007 ( kliksa alışverişi ) , khalasar ( n11 alışverişi)

196 Mesaj
21 Eylül 2011; 0:30:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerbb

tekrar tecil ettirmek derken biraz açıklarsanız iyi olur..çünkü kaydınızı sildirdikten sonra tecil ettirme hakkınız yok..tecil ettirmeniz için geçerli bir durumunuzun olması gerekiyor..

geçerli durumum; kayıdımı sildirmeme rağmen bu ayın sonunda açıköğretime kayıt yaptıracak olmamdır. yani öğrenciliğe devam etmemdir ki geçerli bir sebep olmasına da gerek yok her ne şartla olursa olsun üniversite veya yüksekokullardan kayıt sildirenlerin 1 sene koşulsuz tecil hakkı var... bu konu hakkında bilgin yoktu sanırım

http://www.asal.msb.gov.tr/ ' den alıntı.;

Sevk Tehirleri :

1111 sayılı askerlik kanununun 36 ncı maddesi gereğince; lise ve dengi okul mezunlarının, askerliklerine karar aldırarak dilekçe ile talep etmeleri durumunda işleme tâbi oldukları doğumluların sevk tarihinden itibaren 2 yıl, 2-3 yıllık yüksek okul mezunu veya 4 yıl ve daha fazla süreli fakülte terklerin ise, 1 yıl süreyle sevkleri tehir edilir.

Sevkleri her ne sebeple olursa olsun tehir edilenlerden, sevk süresinin bitiminde öğrenci olduğu anlaşılanlar (29 yaş sınırı içinde bulunmak kaydıyla) ertesi yıla bırakılırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G-Unit -- 21 Eylül 2011; 0:35:10 >

859 Mesaj
21 Eylül 2011; 2:12:41 

quote:

Orijinalden alıntı: G-Unit

geçerli durumum; kayıdımı sildirmeme rağmen bu ayın sonunda açıköğretime kayıt yaptıracak olmamdır. yani öğrenciliğe devam etmemdir ki geçerli bir sebep olmasına da gerek yok her ne şartla olursa olsun üniversite veya yüksekokullardan kayıt sildirenlerin 1 sene koşulsuz tecil hakkı var... bu konu hakkında bilgin yoktu sanırım

http://www.asal.msb.gov.tr/ ' den alıntı.;

Sevk Tehirleri :

1111 sayılı askerlik kanununun 36 ncı maddesi gereğince; lise ve dengi okul mezunlarının, askerliklerine karar aldırarak dilekçe ile talep etmeleri durumunda işleme tâbi oldukları doğumluların sevk tarihinden itibaren 2 yıl, 2-3 yıllık yüksek okul mezunu veya 4 yıl ve daha fazla süreli fakülte terklerin ise, 1 yıl süreyle sevkleri tehir edilir.

Sevkleri her ne sebeple olursa olsun tehir edilenlerden, sevk süresinin bitiminde öğrenci olduğu anlaşılanlar (29 yaş sınırı içinde bulunmak kaydıyla) ertesi yıla bırakılırlar.

haklısınız...

70 Mesaj
27 Eylül 2011; 15:58:54 

Arkadaşlar bi sorunum var yardımcı olabilirmisiniz.
88 doğumluyum. liseden 2006 yılında mezun oldum. öss'ye girdim ama bir programa kayıt yaptırmadım. 2008 yılında ise yiyecek içecek işletmeciliği programını kazandım. bu süre dahilinde yoklama kağıdım gelmedi. hazırlık dahil 3 yıl okudum. 2 ay önce önlisans olarak mezun oldum. bu sene dgs'yi kazandım fakat gitmedim. açıktan lisans tamamlama yapcam fakat ilk sene hazırlık senesi olduğu için tecil edilmediğini duydum. arkadaşlar bilgisi olan varsa söylesin benim şuanda tecil hakkım varmı? lütfen bi cevap verin.

2008 Renault Clio Symbol Extreme 1.4 8v Platin Gri + Lovato Easy Fast

4 Mesaj
27 Eylül 2011; 16:29:59 

cümleten S.A arkadaşlar ben 1992 doğumlu lise son sınıf öğrencisiyim askerliğimi erteletmeme gerek varmı. yoksa okul tarafından mı erteleniyor bunu öğrenmek istiyorum .Yardımlarınızı bekliyorum . TŞK'ler

859 Mesaj
27 Eylül 2011; 16:32:29 

quote:

Orijinalden alıntı: varliksahin

Arkadaşlar bi sorunum var yardımcı olabilirmisiniz.
88 doğumluyum. liseden 2006 yılında mezun oldum. öss'ye girdim ama bir programa kayıt yaptırmadım. 2008 yılında ise yiyecek içecek işletmeciliği programını kazandım. bu süre dahilinde yoklama kağıdım gelmedi. hazırlık dahil 3 yıl okudum. 2 ay önce önlisans olarak mezun oldum. bu sene dgs'yi kazandım fakat gitmedim. açıktan lisans tamamlama yapcam fakat ilk sene hazırlık senesi olduğu için tecil edilmediğini duydum. arkadaşlar bilgisi olan varsa söylesin benim şuanda tecil hakkım varmı? lütfen bi cevap verin.

Önlisans mezunu oldugunuz tecil hakkınız var.herhangi bir askerlik subesine gidip tecilinizi yaptirabilirsiniz..

859 Mesaj
27 Eylül 2011; 16:34:42 

quote:

Orijinalden alıntı: hazar1992

cümleten S.A arkadaşlar ben 1992 doğumlu lise son sınıf öğrencisiyim askerliğimi erteletmeme gerek varmı. yoksa okul tarafından mı erteleniyor bunu öğrenmek istiyorum .Yardımlarınızı bekliyorum . TŞK'ler

Liseden mezun oldugunuzda diplomanizla beraber tecilinizi yaptirabilirsiniz.su an herhangi birsey yaptirmana gerek yok..

70 Mesaj
27 Eylül 2011; 16:39:25 

çok teşekkür ederim...

2008 Renault Clio Symbol Extreme 1.4 8v Platin Gri + Lovato Easy Fast

4 Mesaj
27 Eylül 2011; 18:19:41 

beni bu konuda aydınlattığın için teşekkürler (ilkerbb)

1148 Mesaj
28 Eylül 2011; 11:17:25 

Öncelikle konuyu açan ve soruları cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyor, sonrasında da sorumu soruyorum...

88'liyim ve üniversiteden mezuniyet tarihim geçici mezuniyet belgemde 5 eylül 2011 olarak görünüyor. Normal şartlarda tecil işlemleri için askerlik şubesine başvurmam gerekiyor belirtilen bilgilerle. Tecil için en geç ne zamana kada başvurabilirim?

Bir de hala aralıkta gidip gitmemek konusunda kararsızım. Bu yüzden aralıkta askere gidebilmek için, ne zamana kadar askerlik şubesine başvurmalıyım?

Bu konuda beni aydınlatırsa bilgili olan arkadaşlarım sevinirim...

Kendini eleştiremeyen, beni eleştirmeye kalkışmasın...

859 Mesaj
28 Eylül 2011; 14:19:11 

quote:

Orijinalden alıntı: addictive

Öncelikle konuyu açan ve soruları cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyor, sonrasında da sorumu soruyorum...

88'liyim ve üniversiteden mezuniyet tarihim geçici mezuniyet belgemde 5 eylül 2011 olarak görünüyor. Normal şartlarda tecil işlemleri için askerlik şubesine başvurmam gerekiyor belirtilen bilgilerle. Tecil için en geç ne zamana kada başvurabilirim?

Bir de hala aralıkta gidip gitmemek konusunda kararsızım. Bu yüzden aralıkta askere gidebilmek için, ne zamana kadar askerlik şubesine başvurmalıyım?

Bu konuda beni aydınlatırsa bilgili olan arkadaşlarım sevinirim...

bir kere kararını bir an önce ver aralıkta askere gitmek istiyorsan son başvuru tarihi 31 ekim.ama başvuru sayısı olurda belirleni aşarsa gidemeyedebilirsin.onun için erken başvurmak önemli diyebiliriz aslında.aralık için kararını bir an önce ver derim ben..tecil içinde aynı şey geçerli aslında bir an önce git ve işlemlerini yaptırman yararına olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerbb -- 28 Eylül 2011; 14:21:00 >

3 Mesaj
28 Eylül 2011; 14:22:42 

Arkadaşlar ben 2 yıllık önlisans bölümünü dönem uzadıgı için bıraktım ve okula gidip okulla ilişkimi kestim , lise diplomama mühür vurdular 2010 aralık ayıydı bugüne kadarda hiç askerlik şubesine ugramadım yaşım 21 , şimdi aöf ye kayıt yaptırıcam yeni kayıt askerlik şubesinden belge gerekiyormuş aöf ye kayıt için tecilli olduguma dair , askerlik şubesine giderken yanıma neler almam gerekiyor bi fikri olan varmı ?

859 Mesaj
28 Eylül 2011; 14:50:13 

quote:

Orijinalden alıntı: u700vs

Arkadaşlar ben 2 yıllık önlisans bölümünü dönem uzadıgı için bıraktım ve okula gidip okulla ilişkimi kestim , lise diplomama mühür vurdular 2010 aralık ayıydı bugüne kadarda hiç askerlik şubesine ugramadım yaşım 21 , şimdi aöf ye kayıt yaptırıcam yeni kayıt askerlik şubesinden belge gerekiyormuş aöf ye kayıt için tecilli olduguma dair , askerlik şubesine giderken yanıma neler almam gerekiyor bi fikri olan varmı ?

2-3 yıllık yüksek okul veya 4 yıl ve daha fazla süreli fakülte terklerin 1 yıl süreyle sevkleri tehir edilir.yürürlükteki kanun bu şekilde yalnız sen aralık 2010'da çıkışını almışsın bu biraz problem yaratabilir.ama benim tahminim şu anda tecil için gitsen tecil ederler.lise diplomanın aslı ve fotokopisi,fotoğraf,nüfüs cüzdanı fotokopisi bunları hepsinden 4'er tane götür yanında bulunsun..üniversiteye kayıt yaptıracağına dair bir belge varsa o da iyi olur tabiiki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerbb -- 28 Eylül 2011; 14:52:03 >

1148 Mesaj
29 Eylül 2011; 12:19:50 

Cevabınız için teşekkür ederim...

Kendini eleştiremeyen, beni eleştirmeye kalkışmasın...

68 Mesaj
30 Eylül 2011; 18:15:52 

Arkadaşlar 2.sınıftayım. Üst üste 2 kez kaldım. 90 doğumluyum. Kaydımı sildirmek istemiyorum... Kaydımı sildirmeden askerliği 3-4 yıl tecil ettirmemin yolu var mı?

859 Mesaj
30 Eylül 2011; 18:24:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Lusi

Arkadaşlar 2.sınıftayım. Üst üste 2 kez kaldım. 90 doğumluyum. Kaydımı sildirmek istemiyorum... Kaydımı sildirmeden askerliği 3-4 yıl tecil ettirmemin yolu var mı?

kaydını sildirmezsen veya silinmezse sorun yok zaten.tam olarak ne sormak istediginizi anlayamadim..