Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    20 adet mi

Muhtemelen sen işlerini halletmişsindir mesajının üzerinden 5 gün geçmiş ama yinede yazayım => 4 adet fotoğrafın yetmesi gerekiyor.
    Ha elinde fazla varsa yanında götür ağırlık etmeyecek nasıl olsa. Malum ne olacağı belli olmaz ama 20 adet de olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: haviconi

20 adet mi

Muhtemelen sen işlerini halletmişsindir mesajının üzerinden 5 gün geçmiş ama yinede yazayım => 4 adet fotoğrafın yetmesi gerekiyor.
    Ha elinde fazla varsa yanında götür ağırlık etmeyecek nasıl olsa. Malum ne olacağı belli olmaz ama 20 adet de olmaz...

Ne AOF 'de nede Askerlikte birtane bile fotoğraf istemediler çektirdiğim 24 adet fotoğrafın 40 TL 'si afedersin popomda patladı , Yok arkadaş böyle birşey hayır bide fotoğraf çok iğrenc aceleye geldiği için ne ypaıcağımı bilemedim.
  • Merhaba arkadaşlar,

1985 doğumluyum.

2003 te liseden hemen sonra üniversiteye başladım. yani lise sonrası tecil hakkımı kullanmadım.

2010 yılında üniversite eğitimim devam etmesine rağmen yoklama kaçağı durumuna düşmüşüm. ve bir işlem yapmadım o günden beri.

Şimdi hâlâ üniversitede kaydım var. ama devam etmiyorum.

2 sorum var.

- Liseden sonra kullanmadığım tecili kullanabilir miyim.
    - Üniversiteden kayıt sildirsem 2 yıl tecil alabilir miyim?
  • selam arkadaşlar 11.10.1985 doğumluyum 2006 da üniversiteyi bıraktım ve hayatımda hiç şubeye gitmedim şimdi asker kaçaklarını yakalıyolar acaba şubeye gitsem tecil hakkımı kullanabilirmiyim tecil olursa kaç yıl yaptırabilirim uykularım kaçıyor ltfen yardım................
  • bedelli askerlik taleplerimiz için ve yeni bir bedelli revizesi için çalışmalar yapıyoruz.. 83-84-85 doğumlu arkadaşların da katılımlarını bekliyoruz..

http://www.bedelliaskerlik2010.net/
  • 2010 da tecili biten 2013 te tekrar aof ye kayit olan ve simdi 4. Sınıf 1. donemdeki biri, tecili yoksa ogrenimini nasil devam ediyor? veya AOF de oldugu icin askerlik subesine bakaya kalinmis olsa bile ogrenci kagidi verilerek mezun olana kadar tecil hakki alinabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcoker -- 4 Kasım 2013; 10:48:24 >
  • arkadaşlar ben myo 2 sınıf öğrencisiyim okuldan ayrılsam acaba askerliğimi kaç yıl tecil ettirebilirim yada askerlik tecili yapabiliyormuyum
  • Merhaba Arkadaşlar ben yüksek lisans için verilen 3 yıl tecil hakkımı kullandım ama yüksek lisansımı bırakıp başka üniversitede yeniden başlayacağım acaba 35 yaşına kadar şimdi tekrardan bi üç yıl tecil verirler mi? yoksa 3 yıl tecil hakkı bir defaya mı mahsus
  • arkadaşlar ben 2010dan beri felan yoklama kaçağıyım açıköğretim lisesinde okuyorum 2012 yılında açıköğretim ögrencileri tecil yapabilır diye bi kanun çıktı ama bu kanundan önce ben yoklama kaçağıydım tecil yapma gibi bi şansım varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah bana cevap gelir, çünkü durum cidden kritik

Şimdi arkadaşlar ben 2 yıllık mezundum, bilgisizliğimden dolayı AÖF'te direkt 3'e geçmek yerine baştan başladım. Sonra devam ederken 1 sene kaydımı dondurayım dedim, meğerse kayıt donunca tecil etmiyormuş AÖF. Sonra tabi ki eve askerlik kağıt geldi, kaçak diye. Ben o sırada AÖF'ten öğrenci belgesi aldım ve okula gelecek sene devam edeceğim diye şubeye gidip 1 yıl tecil ettirdim. Gelecek sene de AÖF'e devam ettim ve şuan halen 2.sınıftayım.

İlk sorum; 4 yıllık mezuniyetten sonra ki 2 yıl tecil hakkım hala duruyor mu ? Yoksa 1 sene kayıt dondurduğum için ettikleri tecil, o 2 yıl'dan mı gitti ? Yani 1 yıl hakkım mı kalmıştır yoksa 2 yıl hala hakkım var mıdır ?

İkinci sorum; AÖF'te baktım olmuyor, DGS ile 4 yıllık lisans programına geçip 3'ten devam ettim. Şuan 4.sınıftayım ve kısmetse bu sene mezun olacam. Anladığıma göre askerliği 4 yıllık mezuniyetten sonra başka okula girdiğimde tecil hakkım yokmuş. Sadece 2 yıllık tecil hakkım varmış. Diyelim o 2 yıllık tecil hakkı kullandım, 2.yılın sonunda veya başında Yüksek Lisans'a başlasam askerliği yine tecil ettirebilir miyim ? Veya 29'a kadar başka yolu var mı ? Yaş şuan 25, 88 doğumluyum.

Bilgili abilerden kardeşlerden haber bekliyorum, gerçekten durum kritik.

• quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

ayni konu bende de var

net bir bilgi bulursak haberdar edelim birbirimizi kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

insallah kardesim ben aofden askerlik icin yine de belge alicam suan sonucta ogrenciyim bi tam arastirip ogrenmek lazim durum nedir

benim aol ama

• quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

İnşallah bana cevap gelir, çünkü durum cidden kritik

Şimdi arkadaşlar ben 2 yıllık mezundum, bilgisizliğimden dolayı AÖF'te direkt 3'e geçmek yerine baştan başladım. Sonra devam ederken 1 sene kaydımı dondurayım dedim, meğerse kayıt donunca tecil etmiyormuş AÖF. Sonra tabi ki eve askerlik kağıt geldi, kaçak diye. Ben o sırada AÖF'ten öğrenci belgesi aldım ve okula gelecek sene devam edeceğim diye şubeye gidip 1 yıl tecil ettirdim. Gelecek sene de AÖF'e devam ettim ve şuan halen 2.sınıftayım.

İlk sorum; 4 yıllık mezuniyetten sonra ki 2 yıl tecil hakkım hala duruyor mu ? Yoksa 1 sene kayıt dondurduğum için ettikleri tecil, o 2 yıl'dan mı gitti ? Yani 1 yıl hakkım mı kalmıştır yoksa 2 yıl hala hakkım var mıdır ?

İkinci sorum; AÖF'te baktım olmuyor, DGS ile 4 yıllık lisans programına geçip 3'ten devam ettim. Şuan 4.sınıftayım ve kısmetse bu sene mezun olacam. Anladığıma göre askerliği 4 yıllık mezuniyetten sonra başka okula girdiğimde tecil hakkım yokmuş. Sadece 2 yıllık tecil hakkım varmış. Diyelim o 2 yıllık tecil hakkı kullandım, 2.yılın sonunda veya başında Yüksek Lisans'a başlasam askerliği yine tecil ettirebilir miyim ? Veya 29'a kadar başka yolu var mı ? Yaş şuan 25, 88 doğumluyum.

Bilgili abilerden kardeşlerden haber bekliyorum, gerçekten durum kritik.

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hubey

Merhaba Arkadaşlar ben yüksek lisans için verilen 3 yıl tecil hakkımı kullandım ama yüksek lisansımı bırakıp başka üniversitede yeniden başlayacağım acaba 35 yaşına kadar şimdi tekrardan bi üç yıl tecil verirler mi? yoksa 3 yıl tecil hakkı bir defaya mı mahsus

Yüksek Lisans devam ettiği sürece ki atılmak artık kalktı o zaman 35 yaşına kadar tecil ediliyor tabi yüksek lisansını bitirmemek üzere.
  • 2 yıllık önlisans mezunuyum. Askerliğimi tecil ettirmek istiyorum. Ama açık öğretim kayıt dönemi de geçti. ne yapmalıyım? 2 Yıl tecil hakkım olduğu doğru mu?
  • Arkadaşlar bende 2013 şubat döneminde tezsiz yüksek lisansa başlayarak 1.5 yıl tecil hakkı kazandım ve kasım 2014 e kadar tecilli oldum. Bu süreyi nasıl uzatabilirim acaba,y.l. bittikten sonra başka yüksek lisansa başlasam tecil hakkı kazanabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssff_allthing

Ben askerliği tecil ettirdim..Şimdi gerekli olan belgeler şunlar;
    -3 tane fotoğraf(Siz 6 tane götürün yine)
    -Nüfüz cüzdanı aslı ve fotokopisi(2 tane)
    -Lise mezunuysanız diplomanızın aslını ve 2 tanede fotokopisi(Arkalı önlü)
    -Üniversite yada açıköğretim mezunuysanız onunla ilgili diploma yada belge..
    Şubeye girdiğiniz zaman doldurmanız için aynı olan 2'şer tane forum doldurtacaklar..Bu forumun birisinde genel bilgiler(tc kimlik no,anne adı,doğum tarihi falan) diğerinde ise hobileriniz,sağlık sorunlarınız,komondo olmak istermisiniz vb. sorular var..Bunları doldurduktan sonra en alta imzanız atıyorsunuz ve tecil ettirmek istediğiniz için forumun üstünde bulunan tecil ettirmek istiyorum yazan yere imza atıyorsunuz..Sonra sıraya girip doldurduğunuz forumlar ile nüfüs cüzdanı fotokopisini,resimlerinizi memura veriyorsunuz..Memur bunların üzerine gerekli bilgileri doldurduktan sonra sizi muayeneye gönderiyorlar..Muayenede ise üstünüzü komple çıkartıyorsunuz..Sadece boxerınız kalıyor..Ondan sonra boyunuzla,kilonuz ölçülüp sıraya giriyorsunuz..Orada doktor sağlık problemin var mı diye soruyor(eğer herhangibir bir bulaşıcı hastalığınız var ise(aids,hepatit b vb.) sizi askeri hastaneye gönderiyorlar..Sonra renk körümüzüsünüz değilmisiniz diye renklendirilmiş numaraları okutuyor..Ondan sonra oradaki komutana belgenizi imzalatıyorsunuz ve bitiyor...Normalde tecil hakkınız okul bittikten sonra 2 yıldır...Askere 20 yaşında aldıklarını düşünrsek en fazla 22 yaşınıza kadar tecil edebilirsiniz..Üniversite mezunuysanız duruma göre 3-4 yıl tecil ettirebiliyorsunuz..Ayrıca eğer kaçaksanız ve üniyi kazandıysanız tecile gitmenize gerek yok..Üniversite hallediyor o işi..

bir şey sorcam dostum ben 2 senelik bitirdim ama ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. tecile mi gitmeliyim yoksa açıköğretime mi yazılmalıydım?

• selam arkadaşlar

1982 temmuz doğumluyum.

2012 temmuz da okulum bitti. 30 yaşımda bitirdim okulu.

malum şu an yaş 31 ve hala şubeye gitmedim.
    gittiğimde yasaya göre diploma tarihinden itibaren olarak verilen 2 yıllık tecilimden yararlanabilecek miyim..

yani 2014 temmuza kadar müsade verecekler mi.
    kpss için bir mücadeleye başladım ki çok kötü olur.
    en azından sınavdan çıkar teslim oluruz.

2 sene önce aynı şekilde (30 yaşında )okulu bitirip giden bir arkadaşım tecili almıştı.
    benim ondan bi farkım var..
    ben şubeye gitmedim.
  • SELAM ARKADAŞLAR ŞİMDİ ŞUBEDEN GELİYORUM 29 YAŞIMDAYIM 4 SENELİK LİSANS MEZUNUYUM ÖNCELİKLE 2 SENE SEVK TEHİRİ HAKKINIZ VAR TECİL DE DENEBİLİR ŞUBEYE GİDİP HALLEDEBİLİYOSUNUZ 2 FOTOĞRAF 4 ADET DİPLOMA FOTOKOPİSİ VE ASLI 2 ADET NUFUS CUZDANI FOTOKOPİSİ VE ASLI YETER AMA ERKEN GİDİN SIRA ALICAKSINIZ SONRA MUAYENEYE GİDİCEKSİNİZ SAĞLIK OCAĞINA SONRA TEKRAR SIRA ALIP BEKLİCEKSİNİZ UZUN SÜRÜYO.. AMA NET BİLGİ 2 SENE SEVK TEHİRİ HAKKINIZ VAR AMA BU HAK MEZUN OLDUĞUNUZ ZAMANDAN SONRA BAŞLIYO YANİ 1 SENE SONRA GİDERSENİZ EĞER SADECE 1 SENE HAKKINIZ KALMIŞ OLUCAK.. BENİM SORUM SENEYE YÜKSEK LİSANS (TEZSİZ ) A BAŞVURURSAM 3 SENE HAKKIM OLUCAKMI . YAŞ SINIRI ARTIK YOK BİDE ÖNCEKİ ARKADAŞ İÇİN YAZDIM :)
  • arkadaşlar ağustos sonunda tecilimi bozdurup şubatta askere almaları için gittim aldılar fakat şubat ayı için genel celp dönemim o şimdi tecil ettirmek istiyorum böyle bir şansım var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.