Şimdi Ara

## Asus 1GB Bellekli GeForce 9400GT Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus 1GB Bellekli GeForce 9400GT Modelini Duyurdu ##

Donanım dünyasının lider isimlerinden Tayvanlı Asus, Nvidia'nın giriş segmentinde yeni temsilcisi GeForce 9400GT için 1GB bellekli yeni bir model daha hazırladı. Renkli tasarımıyla dikkat çeken kart 128-bit bellek veri yolu desteği sunuyor ve 16x paralel işlem birimiyle birlikte geliyor. Standart tasarımdan farklı olarak üzerinde 1GB GDDR2 bellek kullanan kartın grafik işlem birimi 550MHz, paralel işlem birimleri 1375MHz ve bellekleri ise 800MHz'de görev yapıyor. PhysX ve CUDA teknolojilerini destekleyen kart yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Yani GeForce 9400GT ile kısmen eski sayılabilecek bilgisayarını video oynatıcı olarak değerlendirebilmeniz de mümkün. Tek slot tasarıma sahip olan DirectX 10 ve PCIe 2.0 destekli kart üzerinde DVI, VGA ve HDTV destekli tv çıkışları da bulunuyor. Katı kapasitörleriyle dikkat çeken kartın önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sizce bu kart 1 gb belleği doldurabilirmi bana gereksiz geldi
  • waay 1 gb
  • Bir an kullandığım eski 256mb Fx5200 aklıma geldi.Alt seviye kartlar için 512 mb ve yukarısı gereksiz.

Üst seviye kartlarda bile 512-1Gb arası çok performans farkı görülmezken (çok yüksek çözünürlük hariç)9400GT'de bence gereksiz yere kartın fiyatını yükseltmiş.
  • haber için teşekkürler.insanları yine bellek miktarlarıyla kandırmaya çalışıyorlar.
  • Berbat ötesi.Asus'ta bunu çok yapıyor.Sadece grafik kartlarında değil.
  • 1Gb bellek üst seviyelere de yerleşti. Artık alt seviye en az 2 gb olmalı ki cazibesi olsun
  • Bu da 512MB-DDR2 bellekli pasif soğutuculu ^^Silent^^ Modeli

http://forum.donanimhaber.com/m_25998777/mpage_1/key_//tm.htm#25998777

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 1 Eylül 2008; 15:52:00 >
  • ooo 1 gb bütün oyunları kaldırır şimdi bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkan baydur

Sizce bu kart 1 gb belleği doldurabilirmi bana gereksiz geldi

Bence ultra gereksiz bir iş olmuş. 1Gb belleği mundar etmişler.
  • kimse casper dememıs
  • bunu ati zamanında çok yaptı çok sattı böyle kart

halen çevremde bu tür kartlar kullanan var 1550 mesela adama soruyorum ekran kartın ne 1gb oda bana dıyor senınkı ne dıyor bende 8800gt dıyorum kaç gb dıyor bende 512 dıyorum..benımkı senınkınde ıyı o zaman dıyor şimdi buda aynı bunun gıbı bılmeyenlere ve böyle hazır pclerde kullanılmak için ıyı bir yol 1 gb erkan kartı yazarlar broşurlere sonra şişir fıyatları
  • quote:

Orjinalden alıntı: iktyas

bunu ati zamanında çok yaptı çok sattı böyle kart

halen çevremde bu tür kartlar kullanan var 1550 mesela adama soruyorum ekran kartın ne 1gb oda bana dıyor senınkı ne dıyor bende 8800gt dıyorum kaç gb dıyor bende 512 dıyorum..benımkı senınkınde ıyı o zaman dıyor şimdi buda aynı bunun gıbı bılmeyenlere ve böyle hazır pclerde kullanılmak için ıyı bir yol 1 gb erkan kartı yazarlar broşurlere sonra şişir fıyatları

hiç kemsenin dediğine ssana katıldığım kadar katılmamıştımm ..

bendede böle çok durum olduu .. ben diyiyorum ekran kartın ney bana 1024 mb diyo .. ben modelini soruyorumm .. bilmiyorumm 1024mb diyo

diyo senin ki ney : bende örnek : hd4870 512 mb diyiyorumm .. bu bu sefer diyo ki benim kartım senin kinden daha iii

----- ekran kartından anlamıyan kişilerin ekran kartı alış düşüncelerine bakınn .. model falan bakmazlarr kaç MB ona bakarlar

adamın önüne 7600gs 1024mb koy -- bide HD4870 512MB koy .. gidip 7600gs 512mb yi alırr ..

onun için nvidia kerizlerden para kazanma yolundaa .. yüksek seviye kartları elinde kaldı zaten .. hd4870 ve hd4870x2 ortalığı yıktıı

• O GPU'ya o kadar bellek gereksiz. Ayrıca BlackCalamity'nin dediklerine de katılıyorum. Birine soruyorum ekran kartın ne 1gb diyor. Tam markası modeli ne diyorum bilmiyorum diyor. Seninki ne diye soruyor? HD4870 512mb diyorum. Benim kartım seninkinden daha iyi diyor. Evine gidip bakıyorum. Ekran kartı Axle 8600GT 1GB DDR2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSH -- 1 Eylül 2008; 17:24:08 >
  • 1 gb ın altındaki yazıyı okuyun ne yazıyor orada yoksa maxiumum gaming quality falan mı yazıyor bir bu eksikti o yazıyıda yazmışlar ya görende bütün oyunları 1680*1050 de full aa ve af de oynuyacagımızı sanır
  • belki geniş ekranda iyi gider
  • bu ekran kartında 1 gb a hiç gerek yok zaten yapabilecekleri sınırlı
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre824

bu ekran kartında 1 gb a hiç gerek yok zaten yapabilecekleri sınırlı

• COk cok gereksiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackCalamity

quote:

Orjinalden alıntı: iktyas

bunu ati zamanında çok yaptı çok sattı böyle kart

hiç kemsenin dediğine ssana katıldığım kadar katılmamıştımm ..

bendede böle çok durum olduu .. ben diyiyorum ekran kartın ney bana 1024 mb diyo .. ben modelini soruyorumm .. bilmiyorumm 1024mb diyo

diyo senin ki ney : bende örnek : hd4870 512 mb diyiyorumm .. bu bu sefer diyo ki benim kartım senin kinden daha iii

----- ekran kartından anlamıyan kişilerin ekran kartı alış düşüncelerine bakınn .. model falan bakmazlarr kaç MB ona bakarlar

adamın önüne 7600gs 1024mb koy -- bide HD4870 512MB koy .. gidip 7600gs 512mb yi alırr ..

onun için nvidia kerizlerden para kazanma yolundaa .. yüksek seviye kartları elinde kaldı zaten .. hd4870 ve hd4870x2 ortalığı yıktıı

ekran kartının üzerindeki bellek miktarı ve tipi, nvidia veya ati'den ziyade kart üreticilerinin insiyatifinde bildiğim kadarıyla. yani bu karta 1 gb belleği yerleştiren nvidia değil asus. nvidia'ya ya da ati'ye bu yüzden serzenişte bulunmanız yersiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucifer_Sam -- 1 Eylül 2008; 20:10:13 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.