Şimdi Ara

Center'Dan Az Ses GEliyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • audigy value + x540 kullanıyorum cmss surroundu aktif ettiğimde ön ve arka hoparlörlerden çok iyi ses çıkıyor fakat centerdan az ses geliyor öbür uydulara göre ama cmss kapatıp stereo açtığımda ise hepsinden yüksek ses alıyorum ve center canlanıyor ...birde film izlediğimde konuşma sesleri sadece center hoparlörden gelmiyor hepsinden geliyor bütün uydulardan...bu sorunları nasıl çözebilirim yardımlarınızı beklıorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMatador2 -- 1 Eylül 2008; 13:45:35 >

• filmdeki problemi codec değiştirerek çözebilirsiniz,ama center sorununu bilemiyorum..
  • hangi codeci yüklemem gerekiyor konusma seslerinin sadece centerdan gelmesi için birde filimlerde cmss açık mı olması lazım
  • ben bs player ile film izliyorum ve konuşma sesleri olsun hepsi düzgün bi şekilde geliyor,evet cmss açık olması gerekiyor..
  • Sadece k-lite codec packin son sürümü ve full olanı yükle.Hepsinden ses gelme olayıda büyük olasılıkla iizlediğin filmle ilgilidir.Eğer 700mb divxlerden seyrediyorsan çoğu 2 kanaldır ve sen cmss yi açtığında müzikteki gibi bütün kanallara konuşma sesi gider.Sistemin doğru çalıştığından emin olmak için 5.1 olan bir filmle test etmendir.
  • VLC Media Player Yükle. Filmi Ondan Çal. Ses kısmından Ses Aygıtı kısmına gel eğer 5.1 warsa seç.Çok güzel Oluyor.Ayrıca VLC Media Player'ı herkeze tawsiye ederim Acamayacağı video yok nerdeyse..
  • İzlediğiniz filmin DVD olması gerekiyor. Ben de stereo surround u işaretledim, -20% yaptım gayet iyi oldu . Oyun ve filmde CMSS 3D yi kapatıyorum. Matrix de kapalı center i çok bağırtıyor
  • bütün dvd filmler 5.1 destekler mi yoksa ek bir özellik mi bu ?
  • DVD olması falan gerekmiyor.. Sadece filmde 5.1 dolby digital yada dts ses olması gerekir. Pek çok divxdede olabilir bu formatlar. Aynı şekilde dvd dede 5.1 ses olmayabilir. Kullandığın medai playerdan codec bilgilerine bakarsan ordan görebilirsin kaç kanal ses olduğunu yada formatını vs..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.