Şimdi Ara

## VIA Nano L2100 İçin Yeni Test Sonuçları Yayınlandı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## VIA Nano L2100 İçin Yeni Test Sonuçları Yayınlandı ##

Geçtiğimiz günlerde Intel ile AMD için artık yonga seti üretmeyeceğini ve tüm kaynaklarını kendi çözümlerinin geliştirilmesi için yönlendireceğini açıklayan VIA cephesinde firmanın Nano kod adlı işlemci ailesi için yeni test sonuçları belirmeye başladı. Bilindiği üzere VIA, Nano işlemci ailesi ve EPIA serisi anakartlarıyla hem masaüstü hemde dizüstü/netbook pazarında Intel'e rakip/alternatif olmayı hedefliyor. Isaiah kod adıyla geliştirilen Nano işlemci ailesi 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanıyorlar fakat VIA'nın önümüzde yıl için 45nm üretim teknolojisine geçerek çift çekirdekli Nano işlemcilerini pazara sunma niyetinin olduğu da biliniyor. Nano serisi altında farklı modeli bulunan VIA'nın en güçlü dolayısıyla en fazla güç harcayan modeli L2100. 1.8GHz'de çalışan işlemci 800MHz FSB hızını destekliyor ve 25 watt'lık ısıl güç tasarımını destekliyor. Bekleme konumunda 500mW'lık güç tüketimine sahip olduğu belirtilen işlemci az önce de belirttiğimiz üzere 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanıyor. Şu an için VIA'nın EPIA serisi anakartlarında kullanılan işlemci ve alt modellerinin VIA-NVIDIA yakınlaşması çerçevesinde gelecek yılın ilk çeyreği içerisinde duyurulması beklenen ve 45$ altı segmenti hedefleyen GeForce IGP'li yeni bir platform üzerinde kullanılması da kuvvetle muhtemel. Şimdi isterseniz VIA'nın en güçlü Nano işlemcisi olan L2100 için yayınlanan bazı yeni test sonuçlarına birlikte göz atalım;

• Şaşırdım gerçekten VİA işlemciyi ciddi olarak geliştirmiş , 1.8 + 800MHz FSB + 25 watt , gerçekten süper,ileriki yıllarda belki VİA kullanırız.

Haber için teşekkürler.
  • celeron D 320'ye yakın bir performans göstermiş,böyle bir işlemci için fena değil
  • Bu sistemin toplam güç tüketimi nedir acaba?

Intel'in N230 + 945GC (GMA 950) + ICH7 platformu 50W civarı sistem tüketimine sahip.
  • quote:

Isaiah kod adıyla geliştirilen Nano işlemci ailesi 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanıyorlar fakat VIA'nın önümüzde yıl için 45nm üretim teknolojisine geçerek çift çekirdekli Nano işlemcilerini pazara sunma niyetinin olduğu da biliniyor.

AMD den önce 45nm ye geçerler bu gidişle

test sonuçları düşük gibi görünse de bence başarılı umarım bu firmaya zeval gelmez gelecek sene notebook seçerken VIA ihtimali de katılır
  • via ada bişeler üretmeye devam etmesi güzel
    üzülmüştüm intel ve amd ye cip üretmeyecek olmasına
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

quote:

Isaiah kod adıyla geliştirilen Nano işlemci ailesi 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanıyorlar fakat VIA'nın önümüzde yıl için 45nm üretim teknolojisine geçerek çift çekirdekli Nano işlemcilerini pazara sunma niyetinin olduğu da biliniyor.

test sonuçları düşük gibi görünse de bence başarılı umarım bu firmaya zeval gelmez gelecek sene notebook seçerken VIA ihtimali de katılır

Evet hocam , sektöre katılsın rekabet artsın + 45 nm olsun VİA'lar

• VIA şu işlemcilerin üzerine biraz daha yatarsa eminim Atom' ları piyasadan siler.Özellikle UMPC ve Netbook pazarında VIA' nın sözü geçse daha iyi olur rekabet açısından.Bekliyoruz umarım devamı daha güzel olur.
  • vianın samuelleri hiç te fena değildi
  • bu platformdan bitane istiyorum yahu... super olmus...

tak ram'ini, tak harddiskini, tak bitane ekran karti.. devam...
  • Via kendini baya geliştirdi. Intel Pentium Dual Core E2160 ile aynı özelliklere sahip kabaca. (Birinci seviye ön bellek hariç = L1)

Ancak 25 wat gibi olağan üstü seviyede bir güç tüketimi gerçekten çok ilginç. Via'yı tebrik etmek lazım doğrusu. Açıkçası eğer oyun oynamıyosanız VIA tercihleriniz arasında yer almalı.
  • guzel haberler bizim adimiza
  • FSB ile çalışıyorlar.Keşke bellek kontrolcüsü CPUya dahil olsaydı.
  • via cpu lu comodore laptoplar gelsın
  • şimdi ortaklarından ayrılması satış rakamlarında düşme göstermez inşallah hadi bakalım iyi işler cıkarırsa neden olmasın
  • fx57 sana bir şey soracaktım arkadaşım. Senin DH Blog sayfana ne oldu giremiyorum. Tüm haberlere tek tek bakmak insanı yoruyor. Blog'unda hepsini birlikte görebiliyordum ?????
  • Güzel iş çıkarmış Via
  • ev tipi sunucular için ideal.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

quote:

Zaten düşük güç kategorisi olarak değerlendirildiğinde iyi işler yapabilir via!!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.