Şimdi Ara

## Asrock'dan 780G Yonga Setli Yeni Anakart; A780GXE/128M ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asrock'dan 780G Yonga Setli Yeni Anakart; A780GXE/128M ##

Geçtiğimiz günlerde 790GX yonga setli yeni anakartını kullanıma sunan Asrock, AMD'nin yaklaşık 5 ay önce duyurduğu 780G yonga setli yeni bir model daha hazırladı. A780GXE/128M kod adlı yeni model aynı yonga setini kullanan pek çok muadilinden destek verdiği SidePort teknolojisiyle ayrılıyor. AMD'nin soket AM2 ve AM2+ formundaki işlemcileriyle kullanılabilen anakart üzerinde dört adet DIMM slotu yer alıyor ve 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sunuluyor. Pasif soğutma ile gelen anakart üzerinde kullanılan yonga seti itibariyle DirectX 10destekli HD 3200 IGP'si yer alıyor. Yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen anakart üzerinde çift PCIe X16 slotuna ek olarak 1x PCIe x1 ve 3x PCI slotları da yer alıyor. Entegre grafik işlemcisinin kullanımına yönelik olarak 128MB'lık belleğe sahip olan anakart dolayısıyla standart 780G çözümlerine göre daha yüksek grafik performansı sunmayı hedefliyor. Crossfire ve Hybrid Crossfire teknolojilerini desteklediği belirtilen Asrock A780GXE/128M, SB700 köprüsüyle geliyor ve farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyen 6x SATA-II konnektörünü üzerinde barındırıyor. Görüntü aktarımı için DVI ve VGA konnektörlerine de sahip olan anakart 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet özelliğine de sahip. OC Tuner ve Intelligent Energy Saver gibi Asrock'a özgü hız aşırtma ve enerhji tasarruf teknolojilerini de destekleyen yeni anakartın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• çoğalmaya başladı bunlarda.
  • fiyatı uygunsa kesınlıkle satar.Media center sıstem kurmak ısteyenlerın işine yarıyabılır
  • 790GX den sonra bir adım geride olan modeli revize etmişler anlaşılan.
  • Geç kalınmış bir ürün ama diğer 780g'lerden daha iyi. Hem crossfire desteği hemde side port!!!
  • amd ilk once adam gibi işlemci çıkarmalı
  • pcie arasındaki boşlugu beğenmedim ama ne olursa olsun asus ve gigabyte forever
  • Melez CF için yapılan bir kartı CF yapmak için iki adet PCI X16 yerleştirmek mantıksızlıktır. CF yapacak adam 790X alır, daha eyü :).
  • ya bana mı öyle geliyo bilmiyorum ama harbiden bu amd lerin performansını bırak bi kere görünüşleri ofsayt ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: arda1811

ya bana mı öyle geliyo bilmiyorum ama harbiden bu amd lerin performansını bırak bi kere görünüşleri ofsayt ya

Güzel bir yere değinmişsin. "Benimki en iyisi." mantığınız gözünüzü köreltmiş ne yazık ki... ASUS M3A32 WiFi'a, Gigabyte 790FX DQ6'ya, Sapphire Pure 790FX'e bakın, görünüşler nasıl...

Giriş seviyesi kartlara laf atmak kolay tabi...
  • 790gx ler yalan oldu gitti bundan sonrada çıksada çok önemli değil.
  • Asrock'un anakartlarınınn hepsi tipsiz
  • Asrock kaliteli fakat tr de pek tutulmayan bir marka.

haber için tesekkürler.
  • anakartın tipinden ne olacak ,karşısına geçip muhabbet mi edeceksiniz ? donanımın kalitesi ,zenginliği ,fiyatı değerlendirilmeli.Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim ,amd her işi hakkıyla yapar,nesini beğenmiyorsunuz anlamak mümkün değil,sanki memlekette herkes mimar,mühendis de amd performansı yetmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellstar71

anakartın tipinden ne olacak ,karşısına geçip muhabbet mi edeceksiniz ? donanımın kalitesi ,zenginliği ,fiyatı değerlendirilmeli.Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim ,amd her işi hakkıyla yapar,nesini beğenmiyorsunuz anlamak mümkün değil,sanki memlekette herkes mimar,mühendis de amd performansı yetmiyor.

+1
  • quote:

:fx57

SB750 yongalı anakart haberleri bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellstar71

anakartın tipinden ne olacak ,karşısına geçip muhabbet mi edeceksiniz ? donanımın kalitesi ,zenginliği ,fiyatı değerlendirilmeli.Ayrıca değinmeden geçemeyeceğim ,amd her işi hakkıyla yapar,nesini beğenmiyorsunuz anlamak mümkün değil,sanki memlekette herkes mimar,mühendis de amd performansı yetmiyor.

Canını yerim senin,ne güzel demişsin
  • asrock sorunsuz bi kart sıkıntı pek fazla olmuyor sadece voltaj düsüp artmasi sorunumuzda sıkıntı olabiliyor..
  • mAtx olsa düşünebilirdim...
  • bakalım ülkemize ne zaman gelir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.