Şimdi Ara

İstanbul'da okçuluk kursu arıyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
85.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben okçuluğa büyük merak sardım, internette araştırdım ama bulamadım. İstanbul'da okçuluk kursu veren bir yer bilen var mı?

• ^
  • Valla erenköy de dojoya giderken biryer görmüştüm okçuluk malzemeleri satan bir yer illaki bildikleri bir yer vardır olmaz ise tel alırım size veririm.
  • sizin için araştırma yaptım şöyle bir bilgi var
    quote:

istanbul'da okçuluk en iyi İstanbul okçuluk kulübünde öğrenilir hocası milli gtakım antrenörü Metin Gazoz'dur sana telefonunuda vereyim. o542 253 03 01
  • quote:

Orjinalden alıntı: mobilecom

sizin için araştırma yaptım şöyle bir bilgi var
    quote:

istanbul'da okçuluk en iyi İstanbul okçuluk kulübünde öğrenilir hocası milli gtakım antrenörü Metin Gazoz'dur sana telefonunuda vereyim. o542 253 03 01

çok teşkkür ederim facebok'da da aynı adamı tavsiye etiler
  • Bilgi için teşekürler...
  • Arkadaşlar bugün Metin Bey'le görüştüm gayet ilgili ve yardımsever...
    Bu spora ilgi duyanlar Metin Bey'le irtibata geçebilirler..
    Eğitimler Boğaziçi Üniversitesi Spor tesislerinde veriliyor..
    Gerekli detayı kendisinden alabilrisinz...

Ayrıca aşağıdaki web adresleri de ilgilenen arkadaşlar için faydalı olabilir...

Türkiye Okçuluk Federasyonu :
    Tel : 0312 310 07 52
    www.turkisharchery.org

FITA - Uluslararası Okçuluk Federasyonu :
    1931'de kurulan ve halen 140 ülkenin üye olduğu Uluslararası Okçuluk Federasyonu okçuluk dalında en büyük otoritedir.
    www.archery.org

OKADER - Okçuluk Araştırmaları Derneği :
    www.kemankes.com

İstanbul'daki Okçuluk Kulüpleri :

Ted İst.Koleji Spor Kulübü
    Çavuşbaşı Acarkent D Kapısı 81868 Beykoz/İstanbul

Eyüpoğlu Koleji
    Namık Kemal Mah. Rüstem Eyüpoğlu Sokak No: 8 Ümraniye/İstanbul

Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Spor Klb.
    Barbaros Mah. Okul Sokak No:20 Üsküdar/İstanbul

Bunların dışında tavsiye edeceğiniz varsa bilgilendirmenizi rica ederim...
  • bende başlamayı düşünüyorum nasıl olabilir nasıl başlamalıyız neye yararı olur
  • Öncelikle neden bu sporu tercih ettiğini düşünmen lazım kendin için..
    çünkü sevmediğin bir şey sana eziyet verir..
    hani derler yaa kursa ayakların koşa koşa değil geri geri gider...
    hobi olan bişey sana fobi gibi gelemye başlayabilir..

Ben başarımı ve başarısızlığımı kimseyle paylaşmayı sevmem..
    Yani bişeyi başarmışsam kendi emeklerimle başarmışımdır dişimle tırnağımla tabiri yerindeyse..
    Başaramamışsam kafi derecede emek vermemişim demektir..başkasını başarısızlığımdan dolayı suçlayamam...
    Okçuluk o yüzden özel bir spor dalı benim için...
    insana bir amaç veriyor ve o amaç uğrunda mücadele gücü...
    bireysel bir spor...
    hedef senin hedefin emek senin emeklerin...asalak bir yaşam değil yani...
    daha gelişmeye açık...

aynı şekilde tenis,badminton vb sporlarda bireysel...

hayattan zevk almak ve spor yaparken eğlenmek asıl amaç zaten sen de biliyorsun...

muhakkak takım ruhu da farklıdır..ama malesef ben o ruhu hissedemedim bu yaşa kadar bundan sonra da hissedeceğimi sanmıyorum...bu tamamen kişilik ve yaşam felsefesiyle alakalı...

senin de öncelikle neyi neden yapmak istediğine karar vermen gerekir...
    şu bir gerçek ki her şey emek ister...
    bir ay kursa git mükemmel bir okçu oldum diyemessin...
    olay sadece sana nasıl balık tutulabileceğini öğretmeleridir...gerisi sana kalıyor canın isterse balık tutarsın canın istemesse tutmassın...ama teknikleri bilirsin...uygularken de doğru uygulamaya özen gösterirsin...
    kendin için bişeyler yapmış oluyorsun...

DH deki tavsiye üzerine Metin Hoca'nın web adresini inceledim..
    orada yer alan bilgi çok güzel özetliyor bir okçunun özelliklerinin nsıl olması gerektiğini :

İYİ BİR OKÇUNUN ÖZELLİKLERİ

Zihinsel yönden güçlü olmak ve mükemmel bir performans göstermek,kalıtımsal değil,öğrenilebilen bir olgudur.

1- Okçu kendi kendini yönlendirir. amaçlarını saptar ve onları gerçekleştirmek için gereken adımları atar.
    2- Kimsenin ona işini hatırlatması veya zorlamasına gerek duymaz.
    3- Kendi kendisinin efendisidir .
    4- okçu hiçbir şekilde şikayet etmez,bahane bulmaz,son derece gerçekçi ve olumludur.
    5- Kafasında asla yenilgiyi düşünmez. Eksikliğini bilir ve onu geliştirmeye çalışır.
    6- Yalnız başarıya ve kazanmaya konsantre olmuştur.

7- Zorluklar onu başarıya motive eder .
    8- okçu zoru sever.
    9- Son derece dikkatli ve duyarlıdır,
    10- okçu amacını saptadıktan sonra ,olayları tesadüfe ve şansa bırakmadan sorumluluğuna sahip çıkma bilincine ulaşmıştır.
    11- Okçu istikrarlı bir konsantrasyona sahiptir,kendine olan öz güveni yüksektir,ne istediğini bilir.
    12- Sınır ve eksikliklerini bilir ama bunu sorun yapmaz..
    13- okçu mazaret aramaz her şeyin onunla başlayıp onunla bittiğini iyi bilir. Kendini sürekli yeniler.

Yukarıda sırayla yazdığım maddeler dünya çapında bir okçu olmak için gereken özelliklerdir .
    Metin GAZOZ

Nasıl başlıcağın konusu ise sana bir telefon kadar yakın

Ben Metin Hocayı aradım bilgi aldım bana da uyan bir zmanda kursa başlıcam...
    orası veya başka bir yer hiç önemli değil...
    önemli olan hayata kendi zevklerin doğrultısında renk katmandır...

hayat yaşadığın kadar vardır...
  • metin hocayı arayan gaziosmanpaşadaki mithatpaşa ilköğretim okulundan bulabilir bizim beden hocamızdı
  • Kendileri sağolsunlar bize kısa bir seminer vermişlerdi.http://www.turkokculugu.com/haberler/?p=bujinkandojosundaturkokculugu
    Tavsiyemdir, helede tarihini dinlediğinizde etkilenmemek elde değil.
  • Amerikadan 2009 model Martin cheetah yay getirttim,55-70#.Ama sol el getirdiler yanlışlıkla.aksesuarlarıyla birlikte sıfır bir yay,solak arkadaşlar ilgilenirlerse benimle temasa geçebilirler.bsobaci@gmail.com
  • the walking dead'deki ok kullanan adamı izledikçe benimde ok kullanasım geliyo ama simdi erken 17 yasımdayım bi 7-8 sene sonra inşallah artık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackass88

the walking dead'deki ok kullanan adamı izledikçe benimde ok kullanasım geliyo ama simdi erken 17 yasımdayım bi 7-8 sene sonra inşallah artık :D

o filmdeki cross bow onu kullanmak için kurs falan gerekmiyor. Excalibur equinox ve pse tac15i önde gelen örnekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Kendileri sağolsunlar bize kısa bir seminer vermişlerdi.http://www.turkokculugu.com/haberler/?p=bujinkandojosundaturkokculugu
    Tavsiyemdir, helede tarihini dinlediğinizde etkilenmemek elde değil.

beyler hortlatmış gibi olucak ama avrupa yakasında bu işi öğrenebilceğim bi yer varmı,çok merak saldım bu işe,kendimde de yetenek görürsem devam ettirmek istiyorum profresyonel olarak,yardımcı olabilcek arkadaşlar varmı?
  • ARKADAŞLAR EĞER OKÇULUK SPORUNU ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ MİLLİ TAKIM SPORCU VE ANTRENÖRLERİNDEN HEM AVRUPA HEMDE ANADOLU YAKASINDA ŞUBESİ BULUNUNAN ŞU AN TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINDA EN ÇOK DERECE YAPAN İSTANBULUN EN BAŞARILI KULÜBÜ OLAN
    Okçuluk sporunda tesisleşmeyi sağlayarak, ulusal ve uluslar arası düzeyde rekabet edecek yapıyı oluşturmak, büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmak Yenilikçi, gelişmeyi seven , başarılı, istikrarlı büyük bir kulüp olmak. VİZYONU İLE YOLA ÇIKAN DEMKA OKÇULUĞU TAVSİYE EDERİM..
    OKÇULUKTA BAŞARININ ADRESİ...
    http://www.demkaokculuk.com/tr/
  • Aşırı kafam yattı. Yarın arayıp fiyat alıcam.
  • Çok istiyorum ben de, gerçekten çok güzel bir spor. Eğer üniversite tercihlerinde İstanbul'u kazanırsam inşallah başlamak istiyorum.
  • Merhabalar. Yaklaşık 2 aydır Demka Okçuluğun okçuluk kursuna gidiyorum.

Haftada 1 gün 2 saat olmak üzere fiyatı 100 TL . Haftada 3 gün 250 TL sanırım (fiyat almak için eğitmenleri arayabilirsiniz).

Avrupa yakasında şu an demka okçuluğa ait 2 yer bulunmakta.

1. Zeytinburnu'nda (sanırım 1 Ekim'den itibaren Bakırköy'e taşınacak). Eğitmen Ayhan Kaya Tel: 0539 635 90 97

2. Avcılar'da. Eğitmen Bahadır Ağdere (0507 349 02 30)

Diğer şube ve iletişim bilgileri için:http://www.demkaokculuk.com/tr/subelerimiz.html

Yardımcı olabileceğim her konuda sacitserkanunal@gmail.com adresine mail atabilirsiniz
  • Bu kurslarin fiyati ne alemde arkadaslar ? Birde 20 yas gecmidir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.