Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.400
Cevap
48
Favori
605.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın bbgelen. Gebze darıcada 2dublex daireyi pvc pencere yaptıracagız yardımcı olabilirmisiniz?
  • Bizim evimiz 3 cepheli ve her tarafı pencereli. hal böyle olunca da evi kışın ısıtmak çok büyük bir problem oluyordu. 2008 senesinde bütün doğramaları değiştirerek onun yerine 7 cm. Egepen Deceuninck taktırdık ve şimdi çok rahatız.
    zaman zaman doğramaları inceliyorum da halan daha ilk günki gibi renk solması yapmadan ter temiz duruyor ve malzeme kaliteside bana göre çok sağlam. kale gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfcasting -- 2 Ağustos 2012; 23:21:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zaman oldu ön balkonum bitti. Fırsatını bulup, sizlere örnek olması açısından fotoğraf paylaşımın da bulunmak istedim.

Ön balkanum da olduğu gibi, arka cephe balkonumuz da aynı şekilde doğramalar ile kapalı. Arka balkonda standart ısıcam kullanılırken, ön balkonumuz argon gazlı ve konfor özellikli camları tercih ettik. Ön balkonuma daha önce dediğim gibi katlamalı cam düşünüyordum fakat, kışında oda gibi kullanalım dedik ve doğramalar ile kapattık. Bu hali ile bana maliyeti 5.000 TL'ye (peşin) mal oldu. Diğer firmalar daha hesaplı olacaktır. Ben tüm doğramalarım için pimapen firmasını tercih ettim...

PVC Pencereler [ANA KONU]

Güzel olmuş, bende düşünüyorum siz hangi renk pimapenden yaptırdınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dowlozing

Güzel olmuş, bende düşünüyorum siz hangi renk pimapenden yaptırdınız ?

Teşekkür ederim. Sorunuzun cevabı antik meşe.
  • VOLKSWAGEN SİSTEMLERİ HAKKINDA FOTOĞRAFLI BİLGİ SUNARMISINIZ.
  • http://pimapenpvc.co/pimapen-urun-brosurleri.php
    bizim sitemize bir broşür var, Roto Patio diye geçer kullandığımız ve müşterilerimizinde bizimde memnun olduğumuz bir üründür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbgelen

Merhabalar, daha öncede burda da belirttiğim gibi pvc pencere ve kapı sistemleri sektöründe faaliyet gösteren bir firma sahibiyim, öncelikle bu platformu hazırlayan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum tekrar, işi geliştirme alanında özellikle bizim sektörümüzde bilgi kaynağı çok kısıtlıdır, dolayısıyla dünya standartlarında iş yapmak istersen tecrübe ve şans ağırlıklı hareket etmek zorunda kalıyosun. Bu anlamda buradaki yorumlar, bizler için eşi bulunmaz bir kaynak, müşteri beklentilerini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Tüketicilerimize yardımcı olması açısından bizde objektif bir şekilde bazı bilgiler sunmak isteriz.

Bir pvc pencere en az 3 ana üründen meydana gelir; Profil ünitesi, Aksesuar ünitesi ve Cam ünitesi.

1-Profil ünitesi; piyasaki pen markalarının üretip bayilik verdiği ünitedir. Markalar, yalnızca profili üretip satar bayilik verir, yan ürün aksesuar cam olayına karışmaz denetlemez(çoğunlukla). Piyasadaki profil markaları segmentlere ayırmak mümkündür.

Rehau, Kömmerling, Salamander, Schüco, Pimapen, Schönline(Altındağ Alüminyum).

Adopen, Egepen, Winsa (Egepen alt markası), Dwt(Pimapen alt markası).

Fıratpen, Erpen, Pakpen, Plaspen (Adopen alt markası), Winhouse, ve diğerleri.

burda belirtmek istediğim hangi markaların birbiriyle eşdeğer olduğudur, markalar için şu iyi şu kötü demem yakışık almaz, hangisinin iyi hangisin kötü olduğunu zaten kısa bir araştırma ile veya fiyat kıyaslaması ile anlayabilmeniz mümkündür.

Gelelim seri olayına, Türkiye iklim şartlarında olması gereken profil seri Gerçek 7000 yani 70 mm genişlik 70 mm yükseklikteki profildir. 7060 dediğimiz 6000 ile 7000 arası profilde 7000 olarak satılmaktadır bu genişlik yükseklik olayına, et kalınlığına (2,8-3 mm arası olmalıdır), 1 mt profil ortalama ağırlığına (1,5-1,9 arası olmalıdır saç dahil) dikkat etmenizi öneririm. 7500-8000 seri kullanımı istisnai durumlar dışında gereksizdir, profil genişledikçe yalıtım artar diye kesin bir kaide yoktur.

2- Aksesuar ünitesi; Pencerenin en önemli donanımıdır, ve piyasadaki firmaların %90'ı bizim demir parçası olarak gördüğümüz aksesuarları kullanır.
    BİR ARABA İÇİN MOTOR NE İSE, PENCERE İÇİN AKSESUAR ODUR...

Alman diye satılan aksesuarların çoğu yerlidir. Orjinal Alman iki aksesuar markası vardır, ROTO ve MACO.
    bunlardan da çalışma garantisi veren ve dünya üzerinde bu işi en uzun zamandır yapan firma ROTO'dur.
    bunun dışında Satıcının Alman, Avrupa falan filan olayına asla inanmayınız, diğer marka aksesuarların tamamı yerlidir, ismi almandır.
    2000li yıllara kadar sözgelimi mahmut aksesuar olan firmaların adını bir günde hans aksesuar yapmasıdır...

3- Cam ünitesi; kesinlikle Şişecam Patentli olmalıdır. 4+16+4=24 mm kalınlığında olmalıdır. Garanti belgesi uygulama sonrası alınmalıdır. Isıcam Konfor ve Isıcam Sinerji cam üniteleri her cephede yalıtım sağlamaz! GPS ile tam yön tespiti yapılan pencerenin konumuna göre belirlenir. Teferruatlı bir iştir, muhattap olduğunuz kişinin teknik bilgisi konuşur.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Dileyen arkadaşlara daha detaylıda yardımcı olabilirim.
    Zira forumdonanım aracılığı ile tanıştığım bir müşterimizinde geçtiğimiz günler proje uygulamasını yapıp eksiksiz olarak teslim ettik.

Amacımız işimizi en iyi şekilde, dünya standartlarında yapmak...
    Batı Pencere ve Kapı Sistemleri

senin pimapen bayisi olduğun belli oluyor. pimapen i salamanderle.rehau,Schüco, ile eşit tuttuğundan anlaşılıyor. bu markalarla pimapen i nasıl aynı kategoriye koyuyorsun anlamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan173

quote:

Orijinalden alıntı: bbgelen

Merhabalar, daha öncede burda da belirttiğim gibi pvc pencere ve kapı sistemleri sektöründe faaliyet gösteren bir firma sahibiyim, öncelikle bu platformu hazırlayan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum tekrar, işi geliştirme alanında özellikle bizim sektörümüzde bilgi kaynağı çok kısıtlıdır, dolayısıyla dünya standartlarında iş yapmak istersen tecrübe ve şans ağırlıklı hareket etmek zorunda kalıyosun. Bu anlamda buradaki yorumlar, bizler için eşi bulunmaz bir kaynak, müşteri beklentilerini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Tüketicilerimize yardımcı olması açısından bizde objektif bir şekilde bazı bilgiler sunmak isteriz.

Bir pvc pencere en az 3 ana üründen meydana gelir; Profil ünitesi, Aksesuar ünitesi ve Cam ünitesi.

1-Profil ünitesi; piyasaki pen markalarının üretip bayilik verdiği ünitedir. Markalar, yalnızca profili üretip satar bayilik verir, yan ürün aksesuar cam olayına karışmaz denetlemez(çoğunlukla). Piyasadaki profil markaları segmentlere ayırmak mümkündür.

Adopen, Egepen, Winsa (Egepen alt markası), Dwt(Pimapen alt markası).

Fıratpen, Erpen, Pakpen, Plaspen (Adopen alt markası), Winhouse, ve diğerleri.

burda belirtmek istediğim hangi markaların birbiriyle eşdeğer olduğudur, markalar için şu iyi şu kötü demem yakışık almaz, hangisinin iyi hangisin kötü olduğunu zaten kısa bir araştırma ile veya fiyat kıyaslaması ile anlayabilmeniz mümkündür.

Gelelim seri olayına, Türkiye iklim şartlarında olması gereken profil seri Gerçek 7000 yani 70 mm genişlik 70 mm yükseklikteki profildir. 7060 dediğimiz 6000 ile 7000 arası profilde 7000 olarak satılmaktadır bu genişlik yükseklik olayına, et kalınlığına (2,8-3 mm arası olmalıdır), 1 mt profil ortalama ağırlığına (1,5-1,9 arası olmalıdır saç dahil) dikkat etmenizi öneririm. 7500-8000 seri kullanımı istisnai durumlar dışında gereksizdir, profil genişledikçe yalıtım artar diye kesin bir kaide yoktur.

2- Aksesuar ünitesi; Pencerenin en önemli donanımıdır, ve piyasadaki firmaların %90'ı bizim demir parçası olarak gördüğümüz aksesuarları kullanır.
    BİR ARABA İÇİN MOTOR NE İSE, PENCERE İÇİN AKSESUAR ODUR...

Alman diye satılan aksesuarların çoğu yerlidir. Orjinal Alman iki aksesuar markası vardır, ROTO ve MACO.
    bunlardan da çalışma garantisi veren ve dünya üzerinde bu işi en uzun zamandır yapan firma ROTO'dur.
    bunun dışında Satıcının Alman, Avrupa falan filan olayına asla inanmayınız, diğer marka aksesuarların tamamı yerlidir, ismi almandır.
    2000li yıllara kadar sözgelimi mahmut aksesuar olan firmaların adını bir günde hans aksesuar yapmasıdır...

3- Cam ünitesi; kesinlikle Şişecam Patentli olmalıdır. 4+16+4=24 mm kalınlığında olmalıdır. Garanti belgesi uygulama sonrası alınmalıdır. Isıcam Konfor ve Isıcam Sinerji cam üniteleri her cephede yalıtım sağlamaz! GPS ile tam yön tespiti yapılan pencerenin konumuna göre belirlenir. Teferruatlı bir iştir, muhattap olduğunuz kişinin teknik bilgisi konuşur.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Dileyen arkadaşlara daha detaylıda yardımcı olabilirim.
    Zira forumdonanım aracılığı ile tanıştığım bir müşterimizinde geçtiğimiz günler proje uygulamasını yapıp eksiksiz olarak teslim ettik.

Amacımız işimizi en iyi şekilde, dünya standartlarında yapmak...
    Batı Pencere ve Kapı Sistemleri

senin pimapen bayisi olduğun belli oluyor. pimapen i salamanderle.rehau,Schüco, ile eşit tuttuğundan anlaşılıyor. bu markalarla pimapen i nasıl aynı kategoriye koyuyorsun anlamadım...

Benim Pimapen bayisi olduğuma dair bir belirti aramanıza gerek yoktu, zaten açıkça belirtmiştim zaten :)

Ayrıca şu iyi şu aynı gibi bir şeyde belirtmedim, bu ticari olarak etik olmaz sadece birbirine yakın ürünleri listeledim.
    Pimapen markası Türkiye de pencereye isim vermiş bir markadır.
    Aynı kategoride olan markalarıda aynı kategoride oldukları için teknik verilere, dünyadaki uygulamalara ve mesleki tecrübeme dayanarak yanına yazdım. Yani Pek anlaşılmıycak bir durum değil. :) Sağlıcakla kalın
  • senin dediğin gibi sadece türkiye de adı var, diğer markalar dünyada isim yapmış durumdalar. türkiye dışına çıktığın zaman kimse pimapen i tanımaz ama yanına yazdığın diğer firmalar tanınan firmalar. ben sadece bunu belirtmek istedim. yoksa profil olarak, egepen le , winsa ile ,adopen le ve pimapen i aynı kategoriye koyabilirdin...
  • merhabalar, benim farklı bir sorum olacak, mevcuttaki pvc pencere için bakım yapmak veya yaptırmak istiyorum. Mesela Roto kol, mekanizma ve pvc contası gibi yedek parçaları nerden temin edebilirim veya gelip keşif yapıp fiyat verecek birileri var mıdır? yer istanbul kozyatağı tarafı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fallenffs -- 8 Ağustos 2012; 11:46:29 >
  • arkadaşlar selam 3+1 evim var 3 adet 150 1 adette 220 genişliğinde cam var.

camları değiştireceğim.pimapen 3400tl winsa ise 2500tl fiyat verdi.

fazla birşey istemiyorum , tek kanatı açılan wazz dazz mı ne diolar ondan olsun yeter.

Sizce fiyatlar nasıldır?arada 900tl fark var winsa yaptırmayı düşünüyorum.

Başka tavsiyeniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayabusaaa

arkadaşlar selam 3+1 evim var 3 adet 150 1 adette 220 genişliğinde cam var.

fazla birşey istemiyorum , tek kanatı açılan wazz dazz mı ne diolar ondan olsun yeter.

Başka tavsiyeniz var mı?

yüksekli ölçüleri kaç pencerelerin. winsa yaptırabilirsiniz. profil olarak çok kaliteli.
  • quote:

quote:

Başka tavsiyeniz var mı?

yüksekli ölçüleri kaç pencerelerin. winsa yaptırabilirsiniz. profil olarak çok kaliteli.

130 - 150 arası bişiydir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fallenffs

merhabalar, benim farklı bir sorum olacak, mevcuttaki pvc pencere için bakım yapmak veya yaptırmak istiyorum. Mesela Roto kol, mekanizma ve pvc contası gibi yedek parçaları nerden temin edebilirim veya gelip keşif yapıp fiyat verecek birileri var mıdır? yer istanbul kozyatağı tarafı.

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/Bati_Pencere_ve_Kapi_Sistemleri/

gittigidiyor üzerinden aksesuar satışı yapmaktayız dilerseniz bakabilirsiniz. saygılar.
  • quote:

quote:

quote:

Başka tavsiyeniz var mı?

130 - 150 arası bişiydir

söylediğiniz ölçülerdeyse çok fazla ücret istiyorlar. iç-dış mermer istiyormusun, çif açılır varmı, kaç tane açılır kanat istediğinize görede fiyatlar değişecektir tabi ...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Başka tavsiyeniz var mı?

130 - 150 arası bişiydir

söylediğiniz ölçülerdeyse çok fazla ücret istiyorlar. iç-dış mermer istiyormusun, çif açılır varmı, kaç tane açılır kanat istediğinize görede fiyatlar değişecektir tabi ...

mermer yok , çift açılır , 4 adet açılır kanat var.

bbgelen kardeşimiz saolsun pimapenciymiş,aynı özelliklerde olan pencerelere 2200tl fiyat verdi.

En kısa zamanda yaptıracağım,memnun kaldığımda hemen size iletirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Başka tavsiyeniz var mı?

130 - 150 arası bişiydir

mermer yok , çift açılır , 4 adet açılır kanat var.

bbgelen kardeşimiz saolsun pimapenciymiş,aynı özelliklerde olan pencerelere 2200tl fiyat verdi.

En kısa zamanda yaptıracağım,memnun kaldığımda hemen size iletirim.

2200 TL GÜZEL FİYAT ,İNŞALLAH İŞÇİLİKLERİNDEN DE MEMNUN KALIRSIN
  • Çok fazla açılıp kapanmayacak ara oda için ucuz hangi pvc markası önerirsiniz?
  • Bence aynı markanın farklı bayilerinden de fiyat alın. Winsa egepen ve 2 pimapen bayisinden fiyat almıştım. En iyi fiyatı sıkı pazarlık sonucu pimapenden aldım. Komple balkon kapama 3 tane çift açılır ve sineklik, 2 tek açılır. altlar komple lambri. Isıcam komfor 12 taksit 2750 tl ye yaptırdım. İşçilliklerinden de çok memnun kaldım.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yıllardır pvc pencere sektöründe bulunan biri olarak işin püf noktalarını size aktarmak istiyorum. Öncelikle hepimizin hem fikir olduğu bir nokta var. İşçilik!
    Her işin başında bu nokta önceliklidir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun eğer kötü bir işçilik var ise malzemenin kalitesi önemli değildir. İlk önceliğiniz işçilik olsun.
    Ve malzeme konusuna yani hangi markanın daha kaliteli olduğuna gelelim. Bir çok marka var ve hepsi farklı fiyatlardadır. Siz burada fiyat konusuna takılmayın. Çünkü aynı marka için bayiler çok başka fiyatlar verir. Egepen için 2000 tl veren bir firma vardır. Diğer firma egepen için 2200 tl verir. Burada firmaların çalışan sayısı, dükkan kirası vs. bir çok etken vardır. Tabi bir bayi ürünü fazlaca alır ve iskonto ile alır ve bu sebepten tüketiciye daha uygun fiyatla verebilir. Yani kısaca bir çok marka var ve en dandik marka bile kaliteli bir marka ile aynı fiyata size teklif verebilir. Siz internet sayesinde sayısız firmadan fiyat alabilirsiniz.
    Türkiyeye pvc pencere sektörünü getiren marka pimapen yani yıllardır bilinen ve malzeme konusuna iç bir şikayet almamış marka. Sadece işi yapan firmaların izolasyonu tam yapmaması sebebi ile şikayet almıştır. Biz bu zamana kadar bir çok marka ile çalıştık. Sizler nasıl ki seçim yapıyorsanız bizlerde istediğimiz markanın bayisi olabiliyoruz. En sonunda diğerlerine göre fiyatı biraz tuzlu olsa bile kalitesine güvendiğimiz pimapen bayiliğini aldık. Ve bu zamana kadar hiç bir şikayet almadık. 2. olarak marka seçimi önemlidir.
    Ve sonrasında cam olayı var. En çok dikkat edilmesi gereken unsur. Çünkü ses ve ısı yalıtımına en az pvc kadar etkisi var. Şuan piyasada ısıcam diye satılan bir çok çift cam var. Unutmayın her çift cam ısıcam değildir. Bu nedenle camın garantisini alın. Bizim çalıştığımız cam şişecam pantentli orjinal ısıcamdır. 4+16+4 Ve kesinlikle ısı ve ses yalıtımı sağlar. 3. olarak cam olayına dikkat edin.
    Bir diğer dikkat etmeniz gereken aksesuar ve şuan bir çok kişi alman markaları vs. olarak piyasada dolaşanları tercih ediyor. Tabi bilmedikleri bir nokta isimleri alman hepsi türk malı olan bu ürünlere kanmalarıdır. Firma olarak tamir işleri yaptığımız içi genel olarak bizi arayanların çoğunun ürünü bunlar oluyor. Yani abartıldığı gibi kalite olayı yok. Türkiyede bilinmiş türk malı kale şuan sorun çıkarmayan en iyi aksesuardır. Aksesuar olayı 4. dikkat etmeniz gereken unsurdur.
    Ve ve ve en önemlisi işçilik dediğimiz olayın işine giren izolasyon olayıdır. Çekomastik çekimi ve doğramanın düzgün monte edilmesidir. Bu işin en önemli noktasıdır. Sallama olarak özen gösterilmeden çekilen çekomastik ve ucuza getirmek adına yan sanayi olan ürünleri kullanan firmaların insanları mağdur ettiği noktadır.
    Bunun dışında en çok su ve ses gelen kısımlar açılır kanat kısımlarıdır. Isıcamı takarken ayarlanan kanatların düzgün yapılmaması durumunda su ve ses içeri girer. Buna özellikle dikkat edin. Kanatların tam kapanması için karşılık dediğimiz kolu çevirdiğimizde kitleyen kısım çok önemlidir. Bunları yazarak anlatması biraz zor. İşin ince noktası budur. Ustalık burada ortaya çıkmaktadır. Yakında burada Allah nasip ederse videolu bir şekilde sizlere faydası olmak için ekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarmaraPimapen -- 13 Ağustos 2012; 0:21:39 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.