Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.404
Cevap
48
Favori
605.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim ilginiz için ben teşekkür ederim. Aşağıda iletişim bilgilerimizi bilginize sunuyorum. Saygılar.

Batı Pencere ve Panjur Sistemleri
    0850 302 10 11 - 0532 305 50 15
    www.pimapenpvc.web.tr
    facebook.com/batipvc
  • Birde sunu sorsam dogru pimapen tercihi yaparken nelere dikkat etmem gerekir tabikide iscilik cok onemli fakat
  • Malzeme kalitesi yapılan işçilik tahliye delikleri ve en önemlisi kaliteli montaj birde balkon kapılarına dikkat edin özellikle
  • Tahliye delikleri derken? Balkon kapisinda neye dikkat etmem gerekir?birde egepen everest serisi nasildir?
  • Terlemelerde tahliye yapar everest egepenin alt serisi ama iyidir bayadir baktığım yok gerçi ama zendow serisi yaptirin maddi durumunuz iyiyse ben daha kalın hem daha estetik egepen zaten sektörün öncüsü contalari felan çok iyi pimapen winsayida zaten egepen aldı gözünüz kapalı alabilirsiniz ama montajını iyi yapan biryerden yaptırın
  • Beyler iyi forumlar, bizim evimizde pimapen marka pvc kullanılmış, fakat ben bunun serisini s7000 vs nasıl öğrenebilirim? İçlerine baktım da tse 5853 vs yazıyor.
  • Pimapenin sitesinden sekline göre bakiniz anlarsiniz yada metre alin elinize disardan içeri kalınlığını ölçün 7 cm ise s7000 6 cm ise s6000 7.5 cm ise s7500 dür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cambalkoncu

Pimapenin sitesinden sekline göre bakiniz anlarsiniz yada metre alin elinize disardan içeri kalınlığını ölçün 7 cm ise s7000 6 cm ise s6000 7.5 cm ise s7500 dür
    Ben bir şey sorayım. Bugün bir pencereci geldi, evin pencerelerin ölçüsünü aldı gitti ve tümünü sürgülü yapalım dedi. Şimdi, ev müstakil ve bahçeye karşı 2 kanatlı bir pencere, yola doğru 2 kanatlı bir pencere ve yine başka bir odada demir pencere var. Pencereler çok eski ve dökülüyorlardı artık, o yüzden değiştirmeye karar verdik. Açılıp kapanması sıkıntı olacağından da hepsine sürgülü dedi geçti bakan adam.

Çok uzattım, sorumu sorayım. Sürgülünün dezavantajları nelerdir veya bir dezavantajı var mı? Pencerelerin önüne eşya koyuyoruz ve kanatlar açılamadığından pencere açmak biraz sıkıntı oluyor. Adam hiç düşünmeden sürgülü yapalım deyince işin kolayına kaçıyor gibi hissettim ben. Bir de sıcaklık bakımından kayıp olur denmiş bir yerde. Klima ile ısınıyoruz, şimdiki pencerelerden daha kötü olamaz heralde diye düşünüyorum. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Gelen pencerecinin nereden geldiğini bilmiyorum açıkçası, babam bulmuş getirmiş. Kapora falan da verdi, artık yaptıranı değiştiremeyiz muhtemelen.

• Şimdi hareketli olduğu için sürgülü sistem ister istemez bir boşluk olmak zorunda hareket için o yüzden yalıtım zayıf oluyor normal pencereye göre baya farklı conta olayi felan zaten pimapenin sitesinden incelersen sende anlarsın eger sıkıntı olmayacaksa normalle değiştirin vakit varken sonra pişman olabilirsiniz yalıtımı zayıf
  • quote:

Orijinalden alıntı: painscream 

Ben bir şey sorayım. Bugün bir pencereci geldi, evin pencerelerin ölçüsünü aldı gitti ve tümünü sürgülü yapalım dedi. Şimdi, ev müstakil ve bahçeye karşı 2 kanatlı bir pencere, yola doğru 2 kanatlı bir pencere ve yine başka bir odada demir pencere var. Pencereler çok eski ve dökülüyorlardı artık, o yüzden değiştirmeye karar verdik. Açılıp kapanması sıkıntı olacağından da hepsine sürgülü dedi geçti bakan adam.

Çok uzattım, sorumu sorayım. Sürgülünün dezavantajları nelerdir veya bir dezavantajı var mı? Pencerelerin önüne eşya koyuyoruz ve kanatlar açılamadığından pencere açmak biraz sıkıntı oluyor. Adam hiç düşünmeden sürgülü yapalım deyince işin kolayına kaçıyor gibi hissettim ben. Bir de sıcaklık bakımından kayıp olur denmiş bir yerde. Klima ile ısınıyoruz, şimdiki pencerelerden daha kötü olamaz heralde diye düşünüyorum. Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Gelen pencerecinin nereden geldiğini bilmiyorum açıkçası, babam bulmuş getirmiş. Kapora falan da verdi, artık yaptıranı değiştiremeyiz muhtemelen.

Isı yalıtımı önemli bir mekan ise mümkünse ihtiyaç yoksa sürme yaptırmayınız. Sürme pimapen de yalıtım zayıf. Konuşun şekil değiştirin havaladırma için çift açılımlı olur mesela baktınız kapora aldım diye normal pencerelerde fazlaca fiyat çekiyor (normal pencere sürmede çok daha ucuzdur. ) imalata başlandı derse inanmayın zaten hafta sonu fabrikalar yarım gün veya kapalı vs. kaporayı az miktarda 100-200 lira verdi isenizde bırakın kalsın çünkü yıllarca oturacaksınız daha fazla bedel ödersiniz. Ölçüleri siz alıp bana mail atın size fikir açısından bir fiyat çıkarayım yardımcı olmak adına. mekanın resminide whatsapp veya mailden atın fikir vereyim işe başlamadan faydası dokunur. whatsapp 05432397857 mail marmarapvc@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarmaraPimapen -- 5 Nisan 2015; 1:38:46 >

• Mesajınız için teşekkürler. Peki pencereci bunu biliyordur, daha pahalı diye mi bize böyle önerdi? Herkes fazla kazanmanın derdinde olmuş artık, hiç bilgilendirme yok. Ailemin sanmıyorum artık değiştireceğini, söyledim ısı yalıtım olayını ama olan oldu artık dediler, bir daha konuşayım bakalım. Fiyat çıkarma konusunda ise teşekkürler ama maalesef evde olmadığımdan ölçüp atamam. Ailem biraz acelecidir, sorup sormadan hemen ilk bulduklarını getirip yaptırırlar, bir de fiyat konusunu söyleyeyim. Caymazlarsa benim de yapabileceğim bir şey yok artık.

Şu an kullandığımız pencereler çok eski, rahat 30 yıllık vardır. Ağaç mı demeliyim, nasıl tanımlamalı bilemedim :) Biri demir de ötekileri öyle işte. Bundan kötü olacak hali yok ya diye düşünüyorlar.

Yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkürler.
  • Belki daha soğuk olur illa sürme olacaksa volkswagen sürme yaptırın ama hor kullanırsanız çabuk arıza verir yada yeriniz çok darsa yere göre kanatları küçük yaptırın dogalgazla ısınıyorsaniz kışın allah size kolaylik versin
  • Cam balkoncu arkadasin dedigi volswagen guzel tavsiye yalitimli surme ama bir pencerede arti 1000 tl ve kullanimi dedigi gibi zor

Diger konu olarak normalde surmede firma cok kazanmiyor malzemesi pahali o nedenlefi yat %25 daha yuksek
    hic bir sey icin gec degil sonucta o ustada insan haram yemek hak yemek veya musterinin istemedigi bir seyi yapmaz yapmamali o kadar sikinti yapmayin soyleyin icimize sinmiyor surme olunca soguk olur mu deyiniz yeri goren o
    Bana 05432397857 nolu telefondan ulasabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarmaraPimapen -- 5 Nisan 2015; 13:18:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarmaraPimapen

Cam balkoncu arkadasin dedigi volswagen guzel tavsiye yalitimli surme ama bir pencerede arti 1000 tl ve kullanimi dedigi gibi zor

Diger konu olarak normalde surmede firma cok kazanmiyor malzemesi pahali o nedenlefi yat %25 daha yuksek
    hic bir sey icin gec degil sonucta o ustada insan haram yemek hak yemek veya musterinin istemedigi bir seyi yapmaz yapmamali o kadar sikinti yapmayin soyleyin icimize sinmiyor surme olunca soguk olur mu deyiniz yeri goren o
    Bana 05432397857 nolu telefondan ulasabilirsiniz
    forumdaki arkadaşların belirttiği hususlara dikkat ederek evimin pimapenini yaptırdim ve çok memnun kaldım. yaklaşık 55 maddelik bir şartname imzalattım yapacak firmaya ve firma hepsine çok güzel bir şekilde uydu. eğer isteyen arkadaşlar olursa şartnameyi yollayabilirim.

• han2659 H kullanıcısına yanıt
    Hocam neler var o şartşartnamede merak ettim
  • han2659 H kullanıcısına yanıt
    Banada şartnameyi gönderebilirseniz memnun olurum.
  • Selam. Orjinal isicam sineji hologrami bunudur?
    PVC Pencereler [ANA KONU]
  • ferdyy06 kullanıcısına yanıt
    evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: moscaltar25

herkese ii forumlar. benim sorum evin camları pimapen tek açılım yanlız bunu çift açılır hale getirmem için ne yapmam gerekiyor kendimiz yapabilirmiyiz ortalama fiyatı nedir?

Alıntıları Göster
    Selamlar
    Arkadaşlar, Ankara Gölbaşında işin ustası Pimapen marka PVC yaptıracağım usta arıyorum. Tavsiye edebilceğiniz dürüst bir usta varmı?

127*127 3 adet tek açılımlı pencere
    50*127 1 adet tek açılmlı pencere
    80*220 1 adet tamamı cam balkon kapısı
    220*280 4 bölmeli ortadan 2 kapılı salon penceresi (hepsi boydan boya cam)

bu işi bilen anlayan arkadaşlar tahminen bir fiyat söylerlerse çok memnun olurum, evim güney doğu cephe...
    Fiyatlar konusunda hiç bir fikrim yok çünkü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marquei -- 30 Nisan 2015; 1:20:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bbgelen

Merhabalar,

2-3 cm boşluk fazla olmuş ama bazen olabilmekte bu tip şeyler, örneğin bir pencerenin genişliği altta 150 cm, üstte 154 cm geliyorsa pencere 150 genişlikte yapılıp, terazide montajı yapılarak kalan boşluk izole edilebilir. Ancak kırma imkanı varsa 150 gelen kısım genişletilebilinirde Tamamen duvar/konstruksiyon yapısı ve sökümü yapılacak ürünler ile alakalı bir durum. Biraz karışık bi konu açıkçası elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım. Tabi ölçü küçük alınmışsada bu köpük sıkıp kapama olabilir.

Haziranı hiç beklemeyin derim. Şu anda yapı sektöründe ne yaptırırsanız yaptırın en iyi fiyatları alırsınız. Örneğin; normalde 5000-5500 TL ye yapılan proje şu anda 4000-4500 civarı fiyatlara, hem durgunluktan hemde sezon olmayışından.

Saygılar.
    Forumda menteşeli sineklik ile ilgili bilgi aradım, en yakın burasını buldum.
    Yeni taşındığım eve balkona ve camlara sineklik yaptırmak istiyorum.
    Pencereler boydan boya
    225X75 ortalama 2 ade menteşeli 3 adet tak çıkar olacak, ahşap renkli , 375tl fiyat aldım. Değerlendirebilecek veya teklif verecek bir uzman var mıdır? İstanbul tuzla da oturuyorum.

Şimdiden Teşekkürler,

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.