Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.403
Cevap
48
Favori
605.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok güzel ve bilgilendirici bir başlık. Herkese çok teşekkürler.

Taksim, Beyoglu, Karaköy, Tophane çevresinde tavsiye edebileceğiniz uygun bir bayi var midir?

Pimapen ahşap doğrama, Isıcam Konfor cam, ROTO aksesuar kullanacağım.

2 tane büyük bölüm:
    285 x 146 = 4,161
    210 x 146 = 3,066

2 tane ufak bölüm var:
    40x 40 = 0,16
    40x 40 = 0,16

Teşekkürler
  • Herkese merhaba. Antalyada bu işi layıkıyla yapan birileri var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErsanH

Herkese merhaba. Antalyada bu işi layıkıyla yapan birileri var mıdır?

Var.Ancak,biraz tuzlu
  • Merhaba
    Bir kaç sorum olacak yardım ederseniz sevinirim

Mutfak balkonunu içeri kattım , ama camlar halen aynı kaldı. Tek cam ve alüminyum doğrama
    Mutfak haliyle soğuk oldu, camların olduğu yerler buz gibi, ayak basılmıyor, ama diğer kısımlarda zemin nispeten daha iyi
    diğer camda ahşa doğrama çift cam
    Alt katım halen balkon olarak kullanıyor
    Burada doğramalarımı değiştirsem zemindeki ve geneldeki soğukluk gider mi?

Evin diğer bütün doğramaları ahşap ve çift cam, camların altına elimi getirdiğimde soğuk hava geldiğini farkettim, bunun için doğramaları değiştirmeden bir çözüm bulabilirmiyim?

Son olarak da, kışın değişim zor olurmu?

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iTsUp2u -- 9 Ocak 2015; 11:08:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ErsanH E kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben pek rastlayamadım ancak Pakpen bayisi SEKRON PVC'den uzak dur.Çok iyi bağlama çekerler işi alana kadar ancak rezil edip mağdur ederler adamı.Öyle yalancı ve işe yaramazlardır.Biz yandık başkası yanmasın,3,5 aydır rezil ettikleri şeyle uğraşıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aprmo

quote:

Orijinalden alıntı: ErsanH

Herkese merhaba. Antalyada bu işi layıkıyla yapan birileri var mıdır?

Var.Ancak,biraz tuzlu

Kim, telefon paylaşabilir misiniz?

• iTsUp2u İ kullanıcısına yanıt
    hayır pek etki edeceğini düşünmüyorum. Ancak pencereyide değiştirmeniz gerekiyor çünkü artık balkon eve dahil edilmiş ve bir hayli ısı kaybı olur. Tabi sorun sadece yerin soğukluğu şahsi çözüm önerim alt katınızdn strafor döşenmesi, belki masraflı olur ama bir dahaki kışlarda sıkıntı yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iTsUp2u

Merhaba
    Bir kaç sorum olacak yardım ederseniz sevinirim

Mutfak balkonunu içeri kattım , ama camlar halen aynı kaldı. Tek cam ve alüminyum doğrama
    Mutfak haliyle soğuk oldu, camların olduğu yerler buz gibi, ayak basılmıyor, ama diğer kısımlarda zemin nispeten daha iyi
    diğer camda ahşa doğrama çift cam
    Alt katım halen balkon olarak kullanıyor
    Burada doğramalarımı değiştirsem zemindeki ve geneldeki soğukluk gider mi?

Evin diğer bütün doğramaları ahşap ve çift cam, camların altına elimi getirdiğimde soğuk hava geldiğini farkettim, bunun için doğramaları değiştirmeden bir çözüm bulabilirmiyim?

Son olarak da, kışın değişim zor olurmu?

Şimdiden teşekkürler

hocam ısı kaybı gene olacaktır degişiminde sıkıntı olmaz yaparlar ama ne yapsanız boş genede soguk olacaktır aşırı birşey beklemeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: nevzat1117

Selam. Benim pvc kapi alt tarafinin kilitleri tutmuyor. Kapi acik kalip cok soguk geliyor. Ne yapabilirim? Saygilar.

halen sorunun devam ediyorsa o alttaki zamak parçaların altına iki üç milimlik bir parça koy sorunun çözülür ama yapabilirsen menteşeleri az öne al at tarafları takan ustaların terazisiz takmıştır kapıyı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamtamer123

Arkadaşlar sorunu bulduk sorun yeni yaptırdığımız saten alçıdaymış.Yapılırken emdiği suyu kışın terleme olarak ilk senesinde vermesi normalmiş diğer senelere bişey kalmaz dendi.Artık beklemedeyiz diğer senelerde yapmayacagını tahmin ediyoruz.Yani duvar aldığı nemi kusuyormuş.

bilmiyorum ama bana biraz saçma geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoltafatih

quote:

Arkadaşlar sorunu bulduk sorun yeni yaptırdığımız saten alçıdaymış.Yapılırken emdiği suyu kışın terleme olarak ilk senesinde vermesi normalmiş diğer senelere bişey kalmaz dendi.Artık beklemedeyiz diğer senelerde yapmayacagını tahmin ediyoruz.Yani duvar aldığı nemi kusuyormuş.

bilmiyorum ama bana biraz saçma geldi

tabi ki saçma adamlar dalga geçmiş, alçı kuruduktan sonra dışarı nem vermez dışarıdan nem alır, su alçının düşmanıdır zaten.

Su her sıcaklıkta buharlaşır, havada daima nem vardır bu nem bulunduğu sıcaklıktan daha soğuk bir ortamla karşılaşırsa yoğunlaşır. Camlarda ve duvarlarda bu durum uygun yalıtım olmadığı zaman, farklı ortam sıcaklıklarının bir şekilde karşılaşması ile olur, hava çok soğuksa orada yoğunlaşan nem donabilir, eski tek camlı pencerelerde bu durumu tecrübe edenler olmuştur.

• Arkadaşım adamların dalga geçmesi ile ilgili bir konu yok yeni saten alçı yapılan odaların hepsinde nem oranı evin diger odalarına göre cok yuksek bu nedenle camda terleme yapıyor saten alcı dışarı nem vermesi adanada ilk defa olan bir olay deilmiş.Ayrıca adanada nem oranı yuksek buna baglı olarakta ciftcam pencelerde bu sıkıntı olusuyor bunun bir diger nedenide mantolama yok apartmanda.Ama saten alcı bu arada kuru havada nem verir ortama yani diyelim ki ortamda nem %40 duvarlada %75 o zaman saten alcı bünyesindeki nemi geri verir ortama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzzOR.1991 -- 20 Ocak 2015; 19:06:59 >
  • quote:

Arkadaşım adamların dalga geçmesi ile ilgili bir konu yok yeni saten alçı yapılan odaların hepsinde nem oranı evin diger odalarına göre cok yuksek bu nedenle camda terleme yapıyor saten alcı dışarı nem vermesi adanada ilk defa olan bir olay deilmiş.Ayrıca adanada nem oranı yuksek buna baglı olarakta ciftcam pencelerde bu sıkıntı olusuyor bunun bir diger nedenide mantolama yok apartmanda.Ama saten alcı bu arada kuru havada nem verir ortama yani diyelim ki ortamda nem %40 duvarlada %75 o zaman saten alcı bünyesindeki nemi geri verir ortama.

hocam farklı nem durumlarında tabiki denge sağlanacaktır ama ortamı neme doyuran saten alçı demek yanlıştır, sıcaklık farkı varsa havadaki nem soğuk ortamlarda (cam duvar kapı vs) yoğuşur evinizde yalıtım olmaması duvarlarınızda da terlemeye neden olur ama yalıtımsız duvarlar nemi sağlayıp terlemeyi gerçekleştirmez.

Pvc pencereler contalı yapısıyla ortamı izole ettiği için ortamda nemin artmasına neden olur bunun çözümü havalandırmadır.

sf 33 den sonrası

http://www.winsa.com.tr/upload/pdf/winsa_CE_son.pdf

• hocam sıkıntı şu havalandırma yapıyoruz nem ölcer var ve yüzde 40 (dışarı ile aynı seviye.)olunca kapatıyoruz fakat bir süre sonra yüzde 70 çıkıyor bu arada kombide var evde nemi abzorbe etmesi lazım mantıken ama saten alçılı odalarda dediğiniz olmuyor işte 2 odamız var kuzeye bakan birinde saten alcı digerinde normal bir oda inanın normal odada terleme yokken saten alcılı odada acayip terleme oluyor.biz insaat mühendisinede sorduk saten alcı yapıldıgı zaman cok yogun bir şekilde havalandırma yapmak lazımmış biz bunu yapamadık geç kaldık hava şartları çok iyi değildi.
  • Elinizde cihaz var sanırım, biri satenli diğeri satensiz iki odanın ortasında ve duvarın yüzeyinde yahut yüzeyine yakın noktada sıcaklık ve nem ölçümü yapabilir misiniz. Sıcaklık farkı olmadığından emin olun öncelikle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • i386 İ kullanıcısına yanıt
    Sıcaklık farkı 1 derece nem farkı cok yuksek ,ortada 45-49 iken duvar kenarında 74-80 arasına cıkıyor.Bu oran peteğin olmadıgı köşelerde ve kuzey cephelerde geçerlidir.zaten diğer odalarda bu sorun olmadıgından ölçme gereği duymadım.satensizlerde sorun yok 45 civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzzOR.1991 -- 26 Ocak 2015; 2:15:20 >
  • hayırlı akşamlar bende balkonuma KAPININ BOYU 2,15 CM ENİ 72CM KASASI - İÇİNDEKİ KAPI 1,90 METRE OLDU.ÜSTÜNE PROFİL KONULDU. ODA 2,15 OLURSA KOMBİNİN BORUSUNE DEYİYOR AÇILMIYOR.KAPI TEK AÇILIR yapmışlar kilit yok.VORNEO YAZAN İSPANYOLET VAR SADECE. HIRSIZ AÇABİLİRMİ ? BİDE VORNEO NASIL BİR MARKADIR.EVİMDE YÜKSEK GİRİŞ.PENCERE BOYU 128 CM ENi 72cm .ORTADAKİ KÜÇÜK DUVARDA İTEKLEYİNCE YIKILDI.PENCERENİN ALTINA 72 CM MERMER KONDU.EUROPEN 70LİK SERİ 4+16+4 CAM TAKILDI.camlarda ısıcam yazmıyor.merdiven altı gibi geldi.500'e yaptırdım.ankaraya göre fiyat normalmi vornea sağlam markamı europen 70lik olduğunu nasıl anlarız.tek açılır kapıyı hırısz kolay açarmı?bide hava ısındı az bişi kapı aşağıdan vurmaya başladı.
  • daha evvel yazmıştım gerçi ama tüm konuyu okumayanlara yardımcı olur belki pvc et kalınlıgı odacık sayısı kullanılan cam modeli ve markası evinizdeki ısı olayındaki başlıca etken ısıcam da terler yeterli havalandırılmayan yada ısıtılmayan ortamlar dış cepedeki çatlak ve sıva hasarları duvarın su emmesine sebep olur mermer değişimi yada sıva tamirlerindeki bilinçsiz uygulamalar içeride çamaşır kurutulması kalabalık ikamet akvaryum fazla sayıda canlı çiçek içeride sıksık buhar üretecek işler yapmak başlıca nemlenme sebepleri hava alan düzgün kapanmayan pencereler terlemeyi engeller çünkü nemi dışarı atar balkon kapamalarda fazla soğuk zeminde terleme daha çok olur çünkü balkonlar tasarım aşamasındada inşaat aşamasındada bir oda zemin ve tavanından daha ince ve yalıtımına özen gösterilmez strafor bi nebze çözüm olsada odalarınızla aynı performansı genelde alamazsınız iki cam arasında ısıcam üretici firma ve üretim tarihi enfazla 3-5 ay fakla yazar tüketici olarak haklı olmak için muhakkak satış sözleşmesi ve fatura alınız sökme takmada dış cepeye kara sıva tabir edilen kum ve çimento karışımı yada tamir harçları uygulatın montajda doğru uygulama mermerin harç yardımıyla pencerden önce konulması izalasyon mazemesi silkon mastik yada pumastik cephedeki materyallere göre tercih edilmeli montaj vidaları rasgele değil tuğlaların ekyerlerine gelecek şekilde mümkünse beteon yerler haricindki alanlar hilti değil matkap marifetiyle orantılı olacak şekide delinmeli izalasyon malzemesinin kapatamayacağı kadar alanlar 1-2 cm den fazla ise sıva az ise köğük dolgusu yapılarak üzerine izalasyon malzemesi yapılmalı ıslak ve nemli tozlu yüzeyler üzerine izalasyon yapılmamalı koyulan mermer dışa doğru eğimli ve dış yüzünde altta damlalık kanalı olmalı pervaz ugulamalarında pervazın direk doğramaya vidalı değil uygun adaptör eşliğinde takılması gerekli 4 taraf mermer uygulaması tercih edilmemeli duvar genişliği ve uygulama ortamı müsaitse mermer iç ve dış iki parça olmak üzere ayrı yapılmalı conta tercihi kauçuk tercih edilmeli pvc esaslı açıkrenk contalardan kaçınılmalı aksesuarlar mümkünse ithal roto gu aubi winkhaus gibi markalar tecih edilmeli pencere ve kapı kolları plastik değil metel tercih edilmeli menteşeler mümkünse döküm değil pipo tabir edilen menteşelerden kullanılmalı çift açılım pencereler de arka kiltleme mandalı yada arka kilitleme ilavesi bulunmalı vosvogen (çekaç) aksesuarlarda komple çevre kilitleme olmalı taşıyıcı düzenek kanadın ebadına göre seçilmeli ısı camlarda 4+16+4 ten daha aşagı cam tercih edilmemelidir yetkili üretim yapan tüm cam firmaları size adınıza düzenlenmiş ısıcam garanti belgesi vermektedir aklıma gelenler bunlar ama bunları yapan sanırım kalmadı gibi bişey fırsat olusa bilgilendirme amaçlı yardımcı olurum buarada 10 yıldır artık bu işi yapmıyorum fiyat ve firma sormayınız teknik olarak merak ettiğiniz şeylere cevap verebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: laborants

hayırlı akşamlar bende balkonuma KAPININ BOYU 2,15 CM ENİ 72CM KASASI - İÇİNDEKİ KAPI 1,90 METRE OLDU.ÜSTÜNE PROFİL KONULDU. ODA 2,15 OLURSA KOMBİNİN BORUSUNE DEYİYOR AÇILMIYOR.KAPI TEK AÇILIR yapmışlar kilit yok.VORNEO YAZAN İSPANYOLET VAR SADECE. HIRSIZ AÇABİLİRMİ ? BİDE VORNEO NASIL BİR MARKADIR.EVİMDE YÜKSEK GİRİŞ.PENCERE BOYU 128 CM ENi 72cm .ORTADAKİ KÜÇÜK DUVARDA İTEKLEYİNCE YIKILDI.PENCERENİN ALTINA 72 CM MERMER KONDU.EUROPEN 70LİK SERİ 4+16+4 CAM TAKILDI.camlarda ısıcam yazmıyor.merdiven altı gibi geldi.500'e yaptırdım.ankaraya göre fiyat normalmi vornea sağlam markamı europen 70lik olduğunu nasıl anlarız.tek açılır kapıyı hırısz kolay açarmı?bide hava ısındı az bişi kapı aşağıdan vurmaya başladı.

Cevap vereceknkimse yokmu

• @MarmaraPimapen

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.