Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.404
Cevap
48
Favori
605.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Reobig

quote:

Orijinalden alıntı: smurf1971

arkadaşlar, resimdeki balkona (kenar ucu oval) pvc sistem yaptırmayı düşünüyorum. ama amacım yazın komple açıp kışın kapatarak tam yalıtım sağlamak istiyorum. bir oda olacak burası.nasıl bir sistem olur? özellikle pvc işiyle uğraşan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

PVC Pencereler [ANA KONU]

Üstadım, fotoğraftaki pvc nin rengi koyu meşe mi ?

evet hocam meşe..

• Reobig kullanıcısına yanıt
    çok net anlaşılmıyor ama antikmeşe(fındık) veya altınmeşe olabilir. büyük resim olsa iyi olurdu. yardımcı olması için kartela ekliyim. Pimapen orjinal renkleridir yalnız diğer markalarda farklıdır.
  • Adopendeki koyu meşe sanirim pimapendeki antik mese oluyor. Bastan altin mese dusunuyordum ama koyu mese yaptiracagim. Umarim guzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Isıcam konfor yaptırmanızı öneririm. Biz tercihimizi konforcamdan yana kullandık, memnunuz. Sıcağı kestiği fark ediliyor. Kapı-pencere kollarında Roto veya Hoppe secustik kol kullansalar iyi olurdu. Onlar yapmıyorsa siz Pimapen veya Winsa bayilerinden temin edip montaj sırasında taktırabilirsiniz.
    sayın bbgelen, kale marka ile deceuninck aksesurlar arasında fark varmıdır? Fiyatsal veya oransal değerlendirebilirmisiniz?
  • bildiğim kadarıyla deceuninck aksesuarları fason yaptırıyor, kale nin kendi imalatı fiyat ve kalite olarak çok fazla bir fark olmaması lazım, biz hiç yerli aksesuar kullanmadığımız için o gruptan uzaklaştık açıkcası yerli ürünlere hiç bakmıyoruz bile zira geçmişte çok canımız yandı, ağır ticari kayıplar sebep oldu bizim açımızdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reobig

Adopendeki koyu meşe sanirim pimapendeki antik mese oluyor. Bastan altin mese dusunuyordum ama koyu mese yaptiracagim. Umarim guzel olur.

hocam benimki pimapen altınmeşe (açık renk meşe).gölge olduğu için koyu duruyor.
  • bbgelen kullanıcısına yanıt
    ilginiz için teşekkür ederim.Kalite farkı olmaması benim için yeterli.Çünki fiyatta çok fark var.
  • Fiyatta fark çıkarılması normal değil, bu iki kalemin mal oluş fiyatları çok farklı değil ayrıca aynı kategori bana göre aksesuarlar arasında Roto ve Maco dünyada bu işte kendini kanıtlamış markalardır diğerlerinin hepsi diğer kategorisindedir.
  • Bu konudaki PVC işi yapan profesyoneller aşağıdaki iki soruma yardımcı olabilir ise çok makbule geçer :

1- Montaj sırasında boşluklara poliüretan sıkıp sonra üzerini mastik ile kapatıyorlar anladığım.
    Pencerenin dış izolasyonunda, kasa-duvar & kasa-denizlik arasında su izolasyonu için
    akrilik / silikon / poliüretan / hibrit mastik cinslerinden hangileri uygun olur ? Doğrudan
    marka model tavsiyesi verebilecek olan var mı?

2- Pimapen 7500 ahşap desenli mtül fiyatı, pervaz mt fiyatı ve ısıcam sinerji 4-16-4 m2 fiyatları KDV
    dahil ne civarda ?

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i386 -- 7 Eylül 2013; 19:40:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i386

Bu konudaki PVC işi yapan profesyoneller aşağıdaki iki soruma yardımcı olabilir ise çok makbule geçer :

1- Montaj sırasında boşluklara poliüretan sıkıp sonra üzerini mastik ile kapatıyorlar anladığım.
    Pencerenin dış izolasyonunda, kasa-duvar & kasa-denizlik arasında su izolasyonu için
    akrilik / silikon / poliüretan / hibrit mastik cinslerinden hangileri uygun olur ? Doğrudan
    marka model tavsiyesi verebilecek olan var mı?

2- Pimapen 7500 ahşap desenli mtül fiyatı, pervaz mt fiyatı ve ısıcam sinerji 4-16-4 m2 fiyatları KDV
    dahil ne civarda ?

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
    Arkadaşlar evime pimapen yaptırmayı düşünüyorum fakat bu konularda hangi noktalara dikkat etmem gerektiği hakkında bir bilgim yok.

Ortalama 15 gün içinde bi' markada karar kılıp yaptırmam gerekli, nelere dikkat etmem gerektiği hususunda yardımcı olursanız sevinirim. Tek önemli husus cam değil olmasa gerek.

Ayrıca kaplama seçenekleri olarak 10 çeşit var pimapende. Krem, altın meşe, antik meşe arasında renk bakımından başka bir fark var mı, kalite olarak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acabuco -- 8 Eylül 2013; 22:53:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acabuco

Arkadaşlar evime pimapen yaptırmayı düşünüyorum fakat bu konularda hangi noktalara dikkat etmem gerektiği hakkında bir bilgim yok.

Ortalama 15 gün içinde bi' markada karar kılıp yaptırmam gerekli, nelere dikkat etmem gerektiği hususunda yardımcı olursanız sevinirim. Tek önemli husus cam değil olmasa gerek.

Ayrıca kaplama seçenekleri olarak 10 çeşit var pimapende. Krem, altın meşe, antik meşe arasında renk bakımından başka bir fark var mı, kalite olarak ?

Alıntıları Göster
    merhabalar,
    bilgi sahibi arkadaşlar;
    köyde bulunan iki katlı evin üst katında bulunan pencerelere ahşap desenli sistemden yaptıracağız.
    çorum-sungurlu ilçesinden yaptıracağımız için satın alma ve işçilik anlamında oraya mahkumuz ama sizlerden beklentimiz

köy evi ama güzel yapılı bir ev, etrafına ev olmadığından son derece yüksek esintiler oluyor buna göre
    1-ısı yalıtımı ve rüzgara karşı dayanıklı ürün ve cam aralıkları,
    2- markalardan olabilecekler
    3- ürün malzemeleri ve kullanılmasında özen göstereceğimiz diğer yan parça ve aksesuar markaları
    4- bir de işçilik ve kullanılacak malzeme konusunda nelere dikkat etmemiz gerekli
    sonuçta köye yaptırsak da para veriyoruz, köye yapılıyor diye işçilerin işçilik anlamında anlamazlar deyip baştan savma yapmasını istemem

bu nedenle biraz tecrübeye ihtiyacımız var malum ticaret-ahlak-güven zor bir durumdayız

teknik bilgileriniz doğrultusunda cumartesi sungurluda ki pen cilerle görüşeceğiz

saygılar

• acabuco kullanıcısına yanıt
    2008 yılında 3 cepheli olan evimizin ahşap doğramaların hepsini söktürüp yerine 7 cm. Kalınlığında Egepen Deceuninck yaptırdık, çok rahat ettik. Aradan 5 sene geçmesine rağmen halen daha ilk günki gibi duruyor. sararma falanda yapmadı, bu markayı tercih etmekle hiç pişman olmadık, evladiyelik sayılır.
    Bu yaz balkon kapılarından birini söküp yerine duvar ördürmek zorunda kaldık. Çıkan kapıyı bir kişi kaldırmak benim için çok zor oldu. malzemesi çok ağır. Diğer markaları bilmiyorum ama ben bu markayı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Markada karar kıldıktan sonra eve gelen ustalardan gözünüzü bir an olsun ayırmamanız gerekiyor. Bazan tecrübesiz genç eleman gönderiyorlar, eksik va hatalı montaj yapabiliyorlar. benim başıma geldi, yapılmış olan işi söktürüp yeniden taktırdım, insanın gözü bir yerde terazi sayılır kaçıklığı eğriliği hemen fark eder. Su terazisiz ve çarpık montaja kesinlikle izin vermeyin, sonra sıkıntısını siz çekersiniz. kapılar ve pencerelerer kasıntısız çok rahat çalışması lazım, bunlara dikkat edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

2008 yılında 3 cepheli olan evimizin ahşap doğramaların hepsini söktürüp yerine 7 cm. Kalınlığında Egepen Deceuninck yaptırdık, çok rahat ettik. Aradan 5 sene geçmesine rağmen halen daha ilk günki gibi duruyor. sararma falanda yapmadı, bu markayı tercih etmekle hiç pişman olmadık, evladiyelik sayılır.
    Bu yaz balkon kapılarından birini söküp yerine duvar ördürmek zorunda kaldık. Çıkan kapıyı bir kişi kaldırmak benim için çok zor oldu. malzemesi çok ağır. Diğer markaları bilmiyorum ama ben bu markayı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Markada karar kıldıktan sonra eve gelen ustalardan gözünüzü bir an olsun ayırmamanız gerekiyor. Bazan tecrübesiz genç eleman gönderiyorlar, eksik va hatalı montaj yapabiliyorlar. benim başıma geldi, yapılmış olan işi söktürüp yeniden taktırdım, insanın gözü bir yerde terazi sayılır kaçıklığı eğriliği hemen fark eder. Su terazisiz ve çarpık montaja kesinlikle izin vermeyin, sonra sıkıntısını siz çekersiniz. kapılar ve pencerelerer kasıntısız çok rahat çalışması lazım, bunlara dikkat edin.
    Dostlar Fıratpen'den uzak durun. Renkli olanından kullanıyoruz 4 daireye yaptırdık. İnanılmaz kötü ürünleri. Kapılar tam kapanmıyor. Belli süre sonra güneş görenlerin hepsi bel verdi çerçeveler yamuldu. 1 yıl Winsa fabrikasında çalıştım böyle kötü ürün görmedim. Biz kalitesel olarak o kadar çok uğraşıyorduk ki. Bu adamların kaliteleri yerle bir.
    Bedava yaptırsak üzülmeyeceğimde bir yığın para verdik. Paranın hakkını kesinlikle vermiyor.

Şikayette ettim çok bi faydası olması. Çünkü komple hatalı ürünler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: smurf1971

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Oval balkon için yerden tavana cam uygulamasını düşünün diyorum..Özellikle tabana çıkıntı yapmayan eşiksiz modelleri inceleyin..

dediğiniz çok doğru, aslında orası tam cam balkonluk bir yer ama oranın kuzey doğu olması, ve oda tarzında yapılmak istenmesi(kışın) ister istemez yalıtımın iyi olmasını ön plana çıkarıyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar . Bende Ankara da oturmaktayım . Evimin pencerelerinin Ağaç doğramaları çok iyi durumda. Camlar çift cam. O yüzden değiştirmeyeceğim fakat balkon kapıları idare eder ama çok çok iyi değil. Malum Ankara çok soğuk geçer . O yüzden 2 adet balkon kapısını renkli PVC yaptırmak istiyorum .

Bu konuda fiyat verebilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Balkon kapısı ölçüleri 220* 75 üst tarafdaki küçük cam açılır olacak.

Resmi çizdim ama kusura kalmayın biraz acemice :)

• quote:

Orijinalden alıntı: evvela

Merhaba Arkadaşlar . Bende Ankara da oturmaktayım . Evimin pencerelerinin Ağaç doğramaları çok iyi durumda. Camlar çift cam. O yüzden değiştirmeyeceğim fakat balkon kapıları idare eder ama çok çok iyi değil. Malum Ankara çok soğuk geçer . O yüzden 2 adet balkon kapısını renkli PVC yaptırmak istiyorum .

Bu konuda fiyat verebilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Balkon kapısı ölçüleri 220* 75 üst tarafdaki küçük cam açılır olacak.

Resmi çizdim ama kusura kalmayın biraz acemice :)

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sürgülü pvc balkon kapısı için nasıl bir ek emniyet kilidi yapabilirim.teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yamas

arkadaşlar sürgülü pvc balkon kapısı için nasıl bir ek emniyet kilidi yapabilirim.teşekkürler

Alıntıları Göster
    Balkonu kapattırmam lazım .Balkonu kırdırdım çünki. Birde bi odaya pvc yaptırmalıyım . Ankara da bu işi iyi yapan yer tavsiye edermisiniz arkadaşlar.

Yardımcı olursanız sevinirim. 3-4 günde bu işi çözmemeiz lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetera

Balkonu kapattırmam lazım .Balkonu kırdırdım çünki. Birde bi odaya pvc yaptırmalıyım . Ankara da bu işi iyi yapan yer tavsiye edermisiniz arkadaşlar.

balkon işi hassas bence
    yüzeyler tam karşılık gelmiyo.
    ölçümün ve projenin çok sağlıklı olması lazım.
    uyduramayınca köpükle şişiriyolar.
    18 m2 balkon camı ve banyo camını değiştiriyorum.
    pimapen fantasia 75 lik, ısıcam sinerji, seküstik kollar, roto aksesuarlar.
    2120 tl 10 taksit.
    balkondaki pvc menfezin yerine.
    çankaya tarafındaysan anılpenle anlaştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tendertendere

quote:

balkon işi hassas bence
    2120 tl 10 taksit.

Hocam Etlik de yaptırıyoruz evi .

Balkonun bi kenar 240 diğer taraf 80 cm , iki cephesi var. Balkondan tavan yüksekliği 120 idi sanırım.

Bir de normal ebalarda oda penceresi 100 * 120 di sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 29 Eylül 2013; 11:41:29 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tendertendere

quote:

balkon işi hassas bence
    2120 tl 10 taksit.

Hocam Etlik de yaptırıyoruz evi .

Balkonun bi kenar 240 diğer taraf 80 cm , iki cephesi var. Balkondan tavan yüksekliği 120 idi sanırım.

Bir de normal ebalarda oda penceresi 100 * 120 di sanırım.

Alıntıları Göster
    arkadaşar ankarada, standart boyutlarda yani 1 kanat 1 açılmaz olarak yapılmış 13 penceresi olan bir evdeyim. ısıcam sinerji yaptırsam yalıtım faydası olurmu? ev 8 yıl önce yapılmış fakat ilk ben oturuyorum bu yıl, pimapenler fıratpen.
    ısıcam nerden ucuz alabilirim, bilen yada yaptırmış olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mangopen

arkadaşar ankarada, standart boyutlarda yani 1 kanat 1 açılmaz olarak yapılmış 13 penceresi olan bir evdeyim. ısıcam sinerji yaptırsam yalıtım faydası olurmu? ev 8 yıl önce yapılmış fakat ilk ben oturuyorum bu yıl, pimapenler fıratpen.
    ısıcam nerden ucuz alabilirim, bilen yada yaptırmış olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    15 gün kadar önce Ankara da bir pimapen bayiine pimapen horizon serisi profil yaptırdım ama işçiliği ve montajından memenun kalmadım açıkcası. Fİrma ilk pazarlık aşamasında biz montajdan bir iki gün önce haber vereceğiz dediği halde, bir gün sabah saat 08:45 gibi telefon çaldı ve yarım saat kadar sonra uugunsanız montaja geleceğiz dediler. Geri çevirecektim, başka işlerim vardı ama hadi dedim bri daha ne zamana gelecekler, uğraşamam diye gelin dedim, apar topar o işe giriştik.

Montaja gelen ekip, birleşim yerlerinin yalıtımını iyi yapmnadı sadece silikonile kapamak istedi, zorla binbir surat yapan "usta" lara araya ayrıca poliüretan köpük sıktırdım. Ayrıca contalarla ilgili sorunu montaj sonrasında gördüm. Sonrasında firma yetkili üretici falan derken ve forumda Bülent beyin yönlendirmeleriyle bir hafta kadar sürede düzgün şekilde hallettik sayılır.

Ayrıca montaj sırasında montaja gelen ekipdekiler camı yerine yerleştirdiklerinde normalde camı taşırken üzerine yapıştırılmış olan yeşil veya turuncu küçük kare süngerler var bilirsiniz, onlardan iki tanesi üst üste yapıştırarak camın altına yapıştırıp takoz olarak kullanıyordu ki, söyleyince yine bir karış surat, sanki hayrına iş yapılıyor. Sonradan normal plastik cam takozlarından getirttirip taktırdım.

O yüzden PVC marka olarak düşünmeyin, montaj da oldukca önemli ve bunu üreten firma da... Siz siz olun Ankara da benim yaptırdığım bayiden yaptırmayın...

Aşağıdaki resimdeki gibi cam takılmadan önce cama tesam edip yalıtım sağlayan contaların birleşim yerlerinde aralık var mı yok mu "mutlaka" kontrol edin. Yoksa benim görüşümce o kadar para verip yaptırdınız pencere ve kapılarınızda yalıtım zafiyeti olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memet -- 9 Ekim 2013; 10:08:47 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.