Şimdi Ara

X-FI Xtreme Gamer almaya değer mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • z5500 kullanıyorum audigy zs ile yaklaşık 5 aydırfalan şimdi X-FI Xtreme Gamer alamayadeğermi yani çok fark olurmu iyiki almışım dermiyim 2 kartıda kullanan larvarsa yardımcı olursalar iyi olur şimdi alırız bifark olmaz paraya yazık olmasın

• bence gerek yok kesinlikle
  • Arada vereceğin paraya değer artış olmayacağı için bence gerek yok.
  • aynen bende arkadaslara katılıyorum ikisinidfe kullanmıs biri olarak hemde!!!
  • bende xtreme gamer takılı kasamı alıp z5500 ve audigy 2 zs kullanan arkadaşa götürüp yaptığım testler sonucunda kesinlikle almaya değer diyorum zs ile ekolayzır ayarı yaptığım halde sesi beğenmedim gamerda ekolayzır kapalı bas %40 tiz %65 de 24bit crystalizer %50 de setten baslar yarıda iken çok temiz ve kaliteli ses adlık bunu uzun zamandır z5500 ve audigy 2 zs kullanan arkadaşımda onayladı xtreme gamer zs den daha kaliteli bir kart vereceğin farka değer bence
  • zaten kararsız dımsayenizde iyice karar sız oldum değmez diyen ler çoğunlukta olduğu için vaz geçcem galiba almak tan
  • değmez diyenler ikisini aynı anda test etmişlermi acaba ?
  • Audigy den Gamer a geçmek için en az 60 lira üstüne eklemen gerekiyor. Bu kadar para verdikten sonra kaç kullanıcı aradaki farkı anlayabilecek ki? Zaten büyük çoğunluğumuz kayıplı formatlarla müzik dinliyoruz. Bence f/p oranlı bir iş olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: paramparca

Audigy den Gamer a geçmek için en az 60 lira üstüne eklemen gerekiyor. Bu kadar para verdikten sonra kaç kullanıcı aradaki farkı anlayabilecek ki? Zaten büyük çoğunluğumuz kayıplı formatlarla müzik dinliyoruz. Bence f/p oranlı bir iş olmaz.

+1
  • Şahsen eax advantage 5.0 için o karta geçerdim. Call of duty 4'te tank'ın attığı top mermisinin sesini hala unutamıyorum Bana göre kartın tek kötü yanı tipi neden böyle bişey yapmışlar Birde audigy 2 zs vista 64 te sorunsuzca çalışıyor mu ? uygun bişey bulursam 2.makinem için almayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leone_510 -- 1 Eylül 2008; 0:53:05 >
  • oyun içinse tm denilebilir ama müzik ya da film içinse
  • sırf crystaler özelliği için x-fi ye geçilir ses gerçekten çok temiz ve tizler çok güzel oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ju5763

oyun içinse tm denilebilir ama müzik ya da film içinse

adı gamer diye sadece oyundamı performans gösteriyor yani neden film ve müzik için tavsiye etmiyorsunuz ben şu ana kadar xtreme music, fatal1ty, platinum fatal1ty champion series kullandım ve şu andada gigaworks s750 ile xtreme gamer kullanıyorum müzik veya filmde hiçbir eksisini görmedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre6128

quote:

Orjinalden alıntı: ju5763

oyun içinse tm denilebilir ama müzik ya da film içinse

adı gamer diye sadece oyundamı performans gösteriyor yani neden film ve müzik için tavsiye etmiyorsunuz ben şu ana kadar xtreme music, fatal1ty, platinum fatal1ty champion series kullandım ve şu andada gigaworks s750 ile xtreme gamer kullanıyorum müzik veya filmde hiçbir eksisini görmedim

dostum bunlar ayar yapmasını bilmiyor ben ilk kart ve z5500 ü aldığımda o kadar küfrettimki sisteme çok kötüydü ama bi arkadaş bana biçok yerinde ayar yaptırdı gerçekten evrim geçirmiş gibi oldu ses sistemi ses harika
  • evet dostum aynen dediğin gibi x-fi serisi kartları tanımayanlar kartı iki dakikalığına test edip yorum yapıyolar kartı kullandıkça ayarlarını keşfettikçe gerçek performansını görüyorsunuz
  • müzik ya da film performansı kötü demedim zaten yani geçiş yapmayı düşünüyorsan müzik ya da film performansında belirgin bir artış bekleme anlamında soyledim crystlizer olsa da sonuçta sesi bana göre kötüleştiren bir teknoloji isteyen kulalnabilir.
  • ben ikisinide kullandım gammerlar yurt dısından bedavaya geldigi icin taktım kullanıyorum!! ben bi fark goremedim(aradaki para farkını yaratacak bi far) t6100 ve g500 de!! sunuda ekleyeyim ama henuz daha son sese dayamadım sistemlerimi!! oyle guclu sistem meraklısıyımdır ama sonucta sitede oturuyorum!!! arada bir sesi yarı yarıya 4/3 acarım ama son ses hic 15-20 sn. den fazla kullanmadım
    quote:

Orjinalden alıntı: emre6128

değmez diyenler ikisini aynı anda test etmişlermi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deliboran007 -- 1 Eylül 2008; 11:41:04 >
  • diyelim fark yok, birisini alman peşin fiyatıyla kargosuyla 80 hatta 90 ytl bulacak, öbürü 12 taksitle 140 ytl hadi bilemedin 150 ytl.
  • Arkadaşlar bende üst düzey bir ses kartı almayı düşünüyorum.
    Sebebi Bluray arşivim var en kötü film DTS, en iyisi PCM ses standardı.
    DTS sesi alabilmek için sanırım o sertifika sahibi bir ses kartı kullanmak gerekli
  • Ya hangi akla mantığa uyar ki Gamer zs den müzikde daha kaliteli ya sizde hiçmi kulak yok ben hem gamer hemde zs kullandım şimdi Zs kullanıyorum

kaç kişiyide x-fi den Zs ye geçirdim haddi hesabı yok

Zs deki sesin tane tane vuruşu sesin derinden değil daha doğal ve gerçekci olduğu bunlardan gamer değil tüm x-fi lerden ayrıldığını x-fi nin barındırdığı

işlemci sesi yapaylaştırdığı cristal ses teknolojisi dediğiniz ise sesi inceltip tizleştirdiği

eğer bu 2 kartı kullanıp farkı hissetmedim Gamer müzikde Zs den daha iyi diyorsa o kişini kulağından şüphe ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorist -- 2 Eylül 2008; 16:30:17 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.