Şimdi Ara

Laptop-kulaklığa ses gelmiyor.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
39.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Toshiba A200 23O modelini kullanıyorum. Geçenlerde XP Pro SP2 yükledim. Herşey düzgün çalışıyor, fakat normalde çalışan kulaklığımı laptopa taktığımda hiç ses alamıyorum....

Neden bunu yapar, bilen bir arkadas yardımcı olabilir mi acaba?

• Ses ayarlarından gerekli çıkışların (sessiz-açık-kapalı) durumunu kontrol edin.

Kulaklığınızın çalıştığına emin olun.

Problem çözülmez ise , driverlerı tekrar kaldırıp kurarak deneyin.

Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde ses kartınızı kurabilirsiniz

1-)ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp32501-33000/sp32646.exe

İlk olarak 1. indirdiğimiz dosyayı kuruyoruz.

2-)ftp://202.65.194.211/pc/audio/WDM_R200.zip

İlk dosyayı kurduktan sonra 2.dosyayı kuruyoruz.

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
    Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.

-- C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield --

Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz.

http://www.notebookdriverdownload.net/files/Realtek_HD_Audio_Hotfix.rar

Alıntıdır.Notebook.gen.tr
  • quote:

Orjinalden alıntı: MK_X

Toshiba A200 23O modelini kullanıyorum. Geçenlerde XP Pro SP2 yükledim. Herşey düzgün çalışıyor, fakat normalde çalışan kulaklığımı laptopa taktığımda hiç ses alamıyorum....

Neden bunu yapar, bilen bir arkadas yardımcı olabilir mi acaba?

sorun halloldu mu ?
  • Nedir bu Realtek'den çekilen
  • Bende bir ara böyle bir sorunla karşılaşmıştım arkadaşımın dizüstün'de ama sorunu şöyle çözmüştük kulaklığı çıkartıp takarken yuvayı oynatmıştı, yuvayı sabitleyip tekrar dinlemeyi başarmıştı ama bu geçici bir çözümdü.
  • Konu açıldıktan sonra neden tekrar geri dönmüyorlar, anlamıyorum
  • bu dediğiniz çözümü deniycem, belirtildiği gibi başka forumlarda da var, ama bunu deneyenler olumsuz sonuc almışlar, deneyip cevabı vericem, konuyu actım, actıktan sonra ancak girebildim foruma....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MK_X -- 30 Ağustos 2008; 14:54:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nymphetaminé

Nedir bu Realtek'den çekilen

Realtek ile ilgili bir sorun değil bu hocam , arkadaşın laptop modeli normalde Vista yüklü olarak geliyor (yanlış bilmiyorsam) ama XP kurunca böyle problemler oluşabiliyor maalesef.
  • Geç cevap için özür dilerim, verdiğin linkteki driverları kurunca oldu, gayet düzgün çalışıyor....( tabi eskilerini silip yüklediktan sonra)
  • Benim ki biraz geç oldu ama . Laptop'um lenovo N500 ...

Herşey normal çalışıyordu ama şu anda hoparlörden ses gelirken kulaklık girişine kulaklığı taktığımda ses gelmiyor kesiliyor hoparlörden de gelmiyor araştırmalarım sonucu driveri yenile yükle falan. hepsini yaptım ama sorun hala devam ediyor... acaba çıkış yanmış olabilir mi ?

Sebebini soracak olursanız ... ?

daha 3 saat önce kulaklıktan geliyordu ses ama, arkadaşım 2 tane hoparlör getirdi onu bağladık elektriğe falan sonra ben jaCk'ı giridm kulaklığa ses gelmedi allah hoparlörümü yanlış bağladık diye baktık hoparlörün in out'unu yanlış bağlamışız. Değiştidik ama ses hala gelmedi sonra kulaklığı taktım ses yok ... kulaklık çıkışından hiç ses gelmiyor.

Gerçi kulaklığı takarken cazırtı var yanmış bir şeyden o sesler gelmez heralde ama anlamadım gitti ses kartını sildim tekrar yükledim.
    güncelledim herşeyi denedim ama yok sorun hala devam ediyor...

ayrıca ses kartı sürücü ismim de ; Conexant high definition Smartaudio 221

bu...

lütfen yardım edin ...
  • Arkadaşlar,

Bende de Lenovo N200 A 26 modeli var. Geçen gün XP kurdum. Ancak XP kurduktan sonra kulaklık taktığım halde hoparlörden ses gelmeye devam ediyor.

Ne yapmam lazım? Yardım eder misiniz?
  • benzer sorun bende de var nasıl çözebiliriz?
  • Merhaba,

Cihaz... MSI CX61 2PC
    Ses aygıtı - High Definiton Audio Aygıtı olarak görünüyor

Cihaz 1 aylık... free dos geldi.. win 7 ve linux mint 17 kurdurm... problemsiz ve stabil olarak çalışıyordu...

Günlerden bir gün arkadaşların bahsetttiği gibi kulaklık ya da harici ses sistemini takınca ses gelmemeye başladı... linux ta zerre problem yok iken win 7 de dış ses aygıtı takıldığında ses gidiyordu... (10 dk öncesine kadar)

realtek auido hd programı yükledim... program sanırım mevcut sürücüleri kaldırıp yenilerini yükledi ancak bu kez dahili hoparlörlerden de ses kesildi... sistem ses aygıtı bulamıyor uyarısı verdi yani sanırım realtek hd nin yüklediği sürücüler farklı bir donanımın sürücüsü... cihazda "realtek high definition audio" değil sadece "high definiton audio" yazıyor ve üretici microsoft diyor...

Neyse aygıt yöneticisinden "realtek high definiton audio" aygıtını kaldırdım.. kaldırırken aygıt yazılımını da kaldırmak istiyor musunuz sorusuna onay verdim... sonra donanım algıla tıkladığımda "high definition audiyo aygıtı" olarak güzelce kurdu ve dahili de harici de her yerden ses geliyor...

Ha şu var bu olayı bugün 3 kere yaşadım... yani şimdi düzeldi ya mesela aç kapa yapayım tekrar problem çıkabiliyor... realtek yükle kaldır yaptığımda düzeliyor... ama realtek yüklemeden donanımı kaldırıp tekrar algılattığımda düzelme olmuyor... açıkçası mantığı tam olarak anlamadım henuz... şu an çalışıyor... aç kapa olduğunda ne olacak göreceğiz...
  • Problem cihaz kapanıp açılınca tekrardan geri geldi...
  • evet bu kıl sorunu çözme yolunda bir gelişme... geçen gün cihazı açarken bir başka donanımın cihaza bağlı iken (şarj kablosu... wireless mouse... klavye... jak tan hoparlor) açıldığında sürücü yüklemelerinde saçmalayabileceği olasılığı aklıma geldi ve cihazı hiç bir dış unsur bağlı değilken açıp tüm sürücülerin yazılımların tamamen aktif hale gelip win 7 stabil çalışır duruma geçene kadar bekleyip hoparlor girişini taktım ve çalıştı... yöntemi yeteri kadar tekrar edip doğruluğunu netleştirmeyi umuyorum....
  • eveeeet... sorun bugün yeniden hortladı...

2008 den bu yana istikrarla devam eden sorunu çözdüğümü sanarken tekrardan başladı.... gelişmeleri yazacağım... inat meselesi oldu olay...
  • ÇÖZÜM OLASILIĞI

son günlerde probleme karşı şöyle bir yöntem geliştirdim...

cihazı açıp win 7 nin tüm sürücülerini yüklemesini bekliyorum... incik boncuk program sürücü vs ne var ise yüklüyor ve stabil hale geldiğinde jak hoparloru takıyorum ve bir sorun çıkmıyor... sanırım durum yazılımsal ve sürücü çakışması gibi bir durum....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.