- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Laptop-kulaklığa ses gelmiyor.....
11 Cevap15984 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

426 Mesaj
29 Ağustos 2008; 20:04:27 

Toshiba A200 23O modelini kullanıyorum. Geçenlerde XP Pro SP2 yükledim. Herşey düzgün çalışıyor, fakat normalde çalışan kulaklığımı laptopa taktığımda hiç ses alamıyorum....

Neden bunu yapar, bilen bir arkadas yardımcı olabilir mi acaba?

3306 Mesaj
29 Ağustos 2008; 22:56:10 

Ses ayarlarından gerekli çıkışların (sessiz-açık-kapalı) durumunu kontrol edin.

Kulaklığınızın çalıştığına emin olun.

Problem çözülmez ise , driverlerı tekrar kaldırıp kurarak deneyin.

Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde ses kartınızı kurabilirsiniz

1-) ftp://ftp.hp.com/pub/so...32501-33000/sp32646.exe

İlk olarak 1. indirdiğimiz dosyayı kuruyoruz.

2-) ftp://202.65.194.211/pc/audio/WDM_R200.zip

İlk dosyayı kurduktan sonra 2.dosyayı kuruyoruz.

Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.

-- C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield --

Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz.

http://www.notebookdriv...tek_HD_Audio_Hotfix.rar

Alıntıdır.Notebook.gen.tr

340 Mesaj
30 Ağustos 2008; 3:36:49 

quote:

Orjinalden alıntı: MK_X

Toshiba A200 23O modelini kullanıyorum. Geçenlerde XP Pro SP2 yükledim. Herşey düzgün çalışıyor, fakat normalde çalışan kulaklığımı laptopa taktığımda hiç ses alamıyorum....

Neden bunu yapar, bilen bir arkadas yardımcı olabilir mi acaba?

sorun halloldu mu ?

1108 Mesaj
30 Ağustos 2008; 4:34:34 

Nedir bu Realtek'den çekilen

1266 Mesaj
30 Ağustos 2008; 10:08:35 

Bende bir ara böyle bir sorunla karşılaşmıştım arkadaşımın dizüstün'de ama sorunu şöyle çözmüştük kulaklığı çıkartıp takarken yuvayı oynatmıştı, yuvayı sabitleyip tekrar dinlemeyi başarmıştı ama bu geçici bir çözümdü.

Zaman kalmadı,sayım başladı uzun bir ömür yalan...

3306 Mesaj
30 Ağustos 2008; 13:37:59 

Konu açıldıktan sonra neden tekrar geri dönmüyorlar, anlamıyorum

426 Mesaj
30 Ağustos 2008; 14:11:34 

bu dediğiniz çözümü deniycem, belirtildiği gibi başka forumlarda da var, ama bunu deneyenler olumsuz sonuc almışlar, deneyip cevabı vericem, konuyu actım, actıktan sonra ancak girebildim foruma....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MK_X -- 30 Ağustos 2008; 14:54:40 >

3306 Mesaj
30 Ağustos 2008; 18:32:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Nymphetaminé

Nedir bu Realtek'den çekilen

Realtek ile ilgili bir sorun değil bu hocam , arkadaşın laptop modeli normalde Vista yüklü olarak geliyor (yanlış bilmiyorsam) ama XP kurunca böyle problemler oluşabiliyor maalesef.

426 Mesaj
4 Eylül 2008; 20:56:22 

Geç cevap için özür dilerim, verdiğin linkteki driverları kurunca oldu, gayet düzgün çalışıyor.... ( tabi eskilerini silip yüklediktan sonra)

1757 Mesaj
20 Şubat 2009; 16:58:58 

Benim ki biraz geç oldu ama . Laptop'um lenovo N500 ...

Herşey normal çalışıyordu ama şu anda hoparlörden ses gelirken kulaklık girişine kulaklığı taktığımda ses gelmiyor kesiliyor hoparlörden de gelmiyor araştırmalarım sonucu driveri yenile yükle falan. hepsini yaptım ama sorun hala devam ediyor... acaba çıkış yanmış olabilir mi ?

Sebebini soracak olursanız ... ?

daha 3 saat önce kulaklıktan geliyordu ses ama, arkadaşım 2 tane hoparlör getirdi onu bağladık elektriğe falan sonra ben jaCk'ı giridm kulaklığa ses gelmedi allah hoparlörümü yanlış bağladık diye baktık hoparlörün in out'unu yanlış bağlamışız. Değiştidik ama ses hala gelmedi sonra kulaklığı taktım ses yok ... kulaklık çıkışından hiç ses gelmiyor.

Gerçi kulaklığı takarken cazırtı var yanmış bir şeyden o sesler gelmez heralde ama anlamadım gitti ses kartını sildim tekrar yükledim.
güncelledim herşeyi denedim ama yok sorun hala devam ediyor...

ayrıca ses kartı sürücü ismim de ; Conexant high definition Smartaudio 221

bu...

lütfen yardım edin ...

1 Mesaj
14 Şubat 2010; 21:02:22 

Arkadaşlar,

Bende de Lenovo N200 A 26 modeli var. Geçen gün XP kurdum. Ancak XP kurduktan sonra kulaklık taktığım halde hoparlörden ses gelmeye devam ediyor.

Ne yapmam lazım? Yardım eder misiniz?

332 Mesaj
20 Ocak 2013; 22:56:50 

benzer sorun bende de var nasıl çözebiliriz?

***dünya fani, ölüm herkese çok yakın! ölümden sonrasını aklımızdan çıkarmayalım... muhabbetle...***

2002-Chevrolet-TrailBlazer
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Laptop-kulaklığa ses gelmiyor.....
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.355