- x
ASTRA vs FOCUS / yol tutuşu
103 Cevap6699 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

236 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:00:39 

2 aracın 1,6 benzinli versiyonu arasında seçim yapmak istiyorum, yol tutuş konusunda hangisi daha iyidir, yorumlarınızı bekliyorum

169 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:09:19 

bir focus cu olarak tabiki Forever Focus

3106 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:13:56 

Usta, sana tavsiyem her iki araci da test edip hangisinin yol tutu$unun daha iyi olduguna kendin karar vermendir. $imdi bu ba$ligin altinda oyle bi curcuna cikar ki, focus sahipleri focus diye, astra sahipleri astra diye tutturur, daha sonra konu ba$ka $eylere gelir, i$ine yarayacak hicbir cevap alamazsin. bu dedigim olayin ornekleri de fazlasiyla mevcuttur (:

J.F.I.P. (37°23'44.58"N - 27°12'49.71"E)

2960 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:23:00 

focus arka süspansiyonlar bağımsız olması lazım bura yola daha i tutulmayı sağlıyo çoğu firme focusun yol tutuşunu referans alır astrayla ilgili bilgim yok ama yol tutuşu çok önemliyse esp li focus öneririm aklında hiç soru işaretei kalmaz ( esp devreye girene kadar focus zaten yolunu bulmuş olur )

121 Mesaj
29 Ağustos 2008; 15:01:22 

bu konuda cok fazla baslik acildi ve her baslik altinda resmen insanlar kavga ettiler. Astra si olanlar astra focusu olan focus diyecektir. Bizim astramiz var ve yol tutusu gercekten iyi. Ama bir focus kullanmadan ben sana kalkipta astra focustan daha iyi diyemem. Sadece diyebilecigim iki aracta sinifinin en iyi yol tutan araclari. Bu iki aracla gidip test surusune cik ve hangisini kendine daha yakin hissediyorsan o araci al.

20704 Mesaj
29 Ağustos 2008; 15:23:37 

Astra kullanıcı olarak Astra demeyecem. C sınıfında yol tutuş olarak Focus ve Astra her zaman başa baş gitmişlerdir ki bunu herkeste söyler. İki araçta birbirine referanstır.

Astra'nın süspansiyonları sert olduğu için yol tutuşu iyidir. Ama Focus'un süspansiyon sertliğindeki durum nedir bilmiyorum.

Ancak her iki araçta birbirine referans konumundadır C sınıfında. Olay çıkmasına gerek yok.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4098 Mesaj
29 Ağustos 2008; 16:14:48 

Her ikisine göre C4 sedan kasa nasıldır arkadaşlar?

Ben aracımı kısmetse yakın bir tarihte değiştireceğim. Şu an kullandığım araç, 2008 Clio Dizel. 1.5 , 65 beygir. Ben daha güçlü bagajı olan bir kasa arıyorum. Astra kullandım ama astra sert direksiyona sahip. Yol tutuşu çok iyi, çabuk hızlanıyor.(Benzinli kullandım.) Ama Focus'u bilemiyorum. Açıkcası ben aşağıda belirttiğim üç araç arasında kaldım.

Citroen C4 Sedan kasa (Ön konsol berbat)
Focus Sedan (Güçlü motora ve beygire sahip ama kategorisine göre çok pahalı)
Astra Sedan (Makul fiyat ama güçlü motora sahip değil, keza beygir olarakta.)

1660 Mesaj
29 Ağustos 2008; 16:17:10 

Focus yol tutuşu konusunda daha iyi Bizzat kullandığım için biliyoırum

Ağustos'a özel kampanyası vardı Astra'nın üstelik spor paket de var jantlar güzel.

Eğer param var üzerine 8.000 YTL veririm dersen tabi ki Ford Focus 1.6i Titanium

20704 Mesaj
29 Ağustos 2008; 16:20:05 

Focus benzinli güçlü motor ama Astra güçsüz motor ilginç. İkisi de 115 HP ama Astra güçsüz.

Dizel derseniz tamam güçsüz.

C4 sedan da sonradan ekleme gibi duruşu var.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

32 Mesaj
29 Ağustos 2008; 16:29:25 

hiç bir stock arabayla virajlarda focusun arkasından gideyim deme yanarsın..

9820 Mesaj
29 Ağustos 2008; 16:34:50 

2009 dizel Focus um var,akrabamda da Astra 1.6 benzinli..

Bence en doğrusu iki aracıda test etmen olur,bana göre ikisi arasında fark varsa bile çok az kişinin anlayabileceği kadardır,ikiside sert amortisörlü ve sınıfının en iyi yol tutan arabalardır.

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

3996 Mesaj
29 Ağustos 2008; 16:50:24 

İki araç ta çok yakın birbirine. Fark olsa bile herkes kolay kolay anlayamaz

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

236 Mesaj
29 Ağustos 2008; 17:40:04 

yeni kasa corolla kullanıyorum, araç virajlarda arkasını salacak gibi, otobanda 120-130 da biraz da yan rüzgar varsa hiç güven vermiyor, yorumlardan anladığım astra ve focus da benzer sorun yok

1331 Mesaj
29 Ağustos 2008; 17:52:54 

İki aracada bindim ikiside yolu iyi kavrıyordu ama dergilerde genelde focus daha çok övülüyor.Tabi en iyisi kullanmak ve kullanıcılarla doğrudan konuşmaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali119 -- 3 Eylül 2008; 16:42:47 >

1920 Mesaj
29 Ağustos 2008; 18:05:18 

Astra da focus ta iyidir.. İkisi arasındaki farkı biz faniler anlayamayız...
Hangisini severseniz onu alın...

2002 Mondeo Ghia Sedan

1874 Mesaj
29 Ağustos 2008; 19:35:25 

Focus yıllardır sınıfının en iyi yol tutan aracı olarak bilinir. Astra da çok iyi yol tutan bir araç ama focus astardan daha iyidir. Bunu tartışamk bile bana göre yersizdir.

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

12299 Mesaj
29 Ağustos 2008; 19:56:35 

güldürme adamı. bmw1 a3 c30 bunlar sadece c segmentinde focustan daha iyi yol tutan premium modeller. ha golf le leonla corrolloyla megane la sıkıntı olurda hiç bir stock araba yaklaşımı çok iddalı olmuş
astra ile focus arasındaki fark çok azdır ve emin olun o sınırı hissetmek istemezsiniz. espli bir astra veya espli focus paraya alınacak en iyi yol tuutşu sunar. ha biraz daha paran varsa bmw1 veya audi a3 al yoltutuş gör:)
quote:

Orjinalden alıntı: focusmert

hiç bir stock arabayla virajlarda focusun arkasından gideyim deme yanarsın..

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
  • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

9820 Mesaj
29 Ağustos 2008; 22:45:10 

quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

Anlayanlar dünyaya kök mü salmış peki

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

337 Mesaj
30 Ağustos 2008; 9:38:40 

quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

Ben bu yorumdan hiç bir şey anlamadım.

1039 Mesaj
30 Ağustos 2008; 13:56:14 

valla focus astra ve honda civic i sürekli kullanan biri olarak focusun yol tutuşu sınıfında bir numara diyorum ikinci en iyi olan ise honda civictir diyorum ben bu kadar sağlam tutunduğunu bilmezdim... limitlerini ne kadar zorlasanda en az focus kadar güvenli ve sağlam yol tutuyor... astra ise biraz geride benim fikrimce

!...TEK RAKİBİM THY...!

6006 Mesaj
30 Ağustos 2008; 15:10:00 

quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

güldürme adamı. bmw1 a3 c30 bunlar sadece c segmentinde focustan daha iyi yol tutan premium modeller. ha golf le leonla corrolloyla megane la sıkıntı olurda hiç bir stock araba yaklaşımı çok iddalı olmuş
astra ile focus arasındaki fark çok azdır ve emin olun o sınırı hissetmek istemezsiniz. espli bir astra veya espli focus paraya alınacak en iyi yol tuutşu sunar. ha biraz daha paran varsa bmw1 veya audi a3 al yoltutuş gör:)

birazda ben güldüriyim o zaman
uzun süre limitlerde a3 kullandım focus daha iyi yol tutuyor bu gayet net .
bmw manyağı bir kuzenim var , ona sordum bmw 1 in anasını bellemiş bir deli , focus 1 in ondan çok daha iyi yol tuttuğunu söyledi (ben 1 i araba diye kullanmam , onun için kullanmadım )
ha c30 u da kullanmadım ama eminim o da focus kadar iyidir , zira alt takımı ford focusla aynı :) (focus platformundadır kendisi , abisi v40 ve s 40 gibi )

eee hadi hep beraber neşelenip gülelim gaariii :D

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

9820 Mesaj
30 Ağustos 2008; 15:38:22 

Allah ta seni güldürsün gari..

2960 Mesaj
30 Ağustos 2008; 16:45:52 

vw gurup kötü yol tutuşunu gidermek için asr ve esp gibi donanımları standart tutuyo ben esp lamabasını arkdaşın 1.6 mondeosunda bi kere yandığını gördüm oda keskin viraja (levha 50) 140 la girmeye çalıştı ve araba esp yaktı focus I II ve yeni mondeolarda yakın süspansiyon lar var atası focus I eğer yol tutuşu önemli diyosan esp li bi focus ile tüm yollar sana düz olur bmw 1 e gelince millet bmw yi yanlasın diye alıyo genellikle ki ben baz model bi 1 e verceğim parayla tianyum x alırım (dizel fiyatı bile daha uygun ama ben benzinli diyorum)

6006 Mesaj
30 Ağustos 2008; 16:48:51 

yol tutuş hususunda mazda 3 ü de yabana atmayın .

( onunda platform ford )

6190 Mesaj
30 Ağustos 2008; 17:02:43 

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

yol tutuş hususunda mazda 3 ü de yabana atmayın .

( onunda platform ford )

focus2 s40 c30 mazda3 hepsi aynı platformda dediğiniz gibi,ondan benzer ve iyi yol tutuş özellikleri gösteriyorlar

6006 Mesaj
30 Ağustos 2008; 17:08:14 

jaguar x type ( eski modeo)
jaguar xf (yeni mondeo )

2282 Mesaj
30 Ağustos 2008; 22:24:01 

Auto bildin testinde ıds+ lı astrayla focus sürüş özelliklerinde eşit puan alıyordu fakat yol konforunda focus 1 puan fazla elde etmişti ki 5th gear da tiff pisti hem astra 115 hp hemde focus 100hp ile turladı ve Astra 0.5sn daha iyi zaman elde etti .

merhaba

3901 Mesaj
30 Ağustos 2008; 22:30:43 

quote:

birazda ben güldüriyim o zaman
uzun süre limitlerde a3 kullandım focus daha iyi yol tutuyor bu gayet net .
bmw manyağı bir kuzenim var , ona sordum bmw 1 in anasını bellemiş bir deli , focus 1 in ondan çok daha iyi yol tuttuğunu söyledi (ben 1 i araba diye kullanmam , onun için kullanmadım )
ha c30 u da kullanmadım ama eminim o da focus kadar iyidir , zira alt takımı ford focusla aynı :) (focus platformundadır kendisi , abisi v40 ve s 40 gibi )

eee hadi hep beraber neşelenip gülelim gaariii :D

A3 tamam da, bmw 1 in aks aralığı daha büyük değil mi? Sırf bu yüzden focus'tan daha iyi yol tutar düşüncesindeyim. (Aracım focus bu arada)

3428 Mesaj
30 Ağustos 2008; 23:03:25 

hangisini alırsan al ESPli olsun.

475 Mesaj
30 Ağustos 2008; 23:40:26 

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

hangisini alırsan al ESPli olsun.

Bütün focus GHİA larda ESP var mı?

6190 Mesaj
30 Ağustos 2008; 23:49:26 

quote:

Orjinalden alıntı: golddragonx

Bütün focus GHİA larda ESP var mı?

hayır ne yazık ki..esp+tcs opsiyonel ghialarda (ve şimdiki titaniumlarda) bile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duratorq -- 30 Ağustos 2008; 23:47:04 >

6006 Mesaj
31 Ağustos 2008; 0:07:05 

quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

A3 tamam da, bmw 1 in aks aralığı daha büyük değil mi? Sırf bu yüzden focus'tan daha iyi yol tutar düşüncesindeyim. (Aracım focus bu arada)

0

bilmem anlatabiliyomuyum?

5872 Mesaj
31 Ağustos 2008; 0:38:36 

quote:

Orjinalden alıntı: Duratorq

focus2 s40 c30 mazda3 hepsi aynı platformda dediğiniz gibi,ondan benzer ve iyi yol tutuş özellikleri gösteriyorlar

hayır değil...bunun tesitini yaptılar... 1.focus ona çok yakın mazda3 sonra volvo s40 ..... s40 iiçn virajalrda rahat savruldğu videoda bariz belliydi.. 3.ü SEDAN dı...Testlerde..... OKe.

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

187 Mesaj
31 Ağustos 2008; 1:49:04 

focus l kullanıcısıydım (babamın arabası) ve şu an da ll kullanıcısıyım(benim arabam - ghia). arabanın yol tutşuna hastayım. focus l in çıkmasından itibaren otomobil dergilerinin araca verdiği isim "viraj canavarı". böyle bir ismi sadece focus aldıysa çok yorum yapmayalım ya. bu arada yeni kasa da dahil olmak üzere birçok astra hem virajda, hem yokuşta hem de düz yolda çooooook tozumu yuttu. bilmem anlatabiliyor muyum?

6821 Mesaj
31 Ağustos 2008; 1:56:44 

ttabıkı facus dostumm astırada malesef kalıte dustu....

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

523 Mesaj
31 Ağustos 2008; 3:18:20 

Ya kapatın şu başlığı tartışmaya bile gerek yok.Focusun yol tutuşu tartışılmaz !

337 Mesaj
31 Ağustos 2008; 9:42:24 

Ben bıktım artık astra ile focusun kıyas edilmesinden. Bir ara megane ile focus karşılaştırılıyordu o unutuldu. Şimdide astra ile focus karşılaştırması moda oldu. Merak eden arkadaşlar forumdan geçmiş mesajlara bakabilir. Bu konu çok defa açıldı ve bir çok yorum yazıldı.

7954 Mesaj
31 Ağustos 2008; 9:46:07 

Boş işlere kalkışmayın

Focus çok daha iyi yol tutuyor astradan

Badass Nova

3652 Mesaj
31 Ağustos 2008; 11:33:17 

Yeni uzun yoldan geldim arka arkaya gidince bol virajlı inişli çıkışlı yolda benim focus 1 le astra classice yetişemiyorum..Focusun ara hızlanması berbat, adam basıyor fırlıyor ben basıyorum çok yavaş hızlanıyor dolayısıyla astra farkı açıyor..Bir de rampalarda çok bayılıyor focus..Ama yol düzgün olunca yüksek devirlerde yol tutuşu da performansı da çok iyi focusun..

443 Mesaj
31 Ağustos 2008; 11:37:24 

Adam belki vites küçültüyordur sen aynı vites ile zorluyorsan??

2008 gümüş Civic Premium otomatik vites

12299 Mesaj
31 Ağustos 2008; 11:44:19 

bu konuda haklısın ne zaman dedemin focusa binsem annemin astradan daha cansız bir motora sahip olduğunu farkediyorum. ilk 2-3 viraj astranın dinamiklerine alışık olduğum için focus bana biraz ters geliyor ama alışınca biraz yol alınca virajlar keyifli oluyor. hele didim den bodruma giden dağ yolunda iki arabada çok keyif veriyor. focus daha iyidir daha kötüdür bilmem. değişik virajlarda iki arabada daha değişik karakter sunuyor. focus uzun ve geniş virajlarda çevik olabilirken astra dar keskin ama yavaş virajlarda focustan daha iyi dönüyor. focusun aks aralığı daha fazla olduğu için geniş çaplı ve hızlı virajlarda biraz daha stabil dönüyor.
quote:

Orjinalden alıntı: x15

Yeni uzun yoldan geldim arka arkaya gidince bol virajlı inişli çıkışlı yolda benim focus 1 le astra classice yetişemiyorum..Focusun ara hızlanması berbat, adam basıyor fırlıyor ben basıyorum çok yavaş hızlanıyor dolayısıyla astra farkı açıyor..Bir de rampalarda çok bayılıyor focus..Ama yol düzgün olunca yüksek devirlerde yol tutuşu da performansı da çok iyi focusun..

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.

3652 Mesaj
31 Ağustos 2008; 11:48:58 

quote:

bu konuda haklısın ne zaman dedemin focusa binsem annemin astradan daha cansız bir motora sahip olduğunu farkediyorum. ilk 2-3 viraj astranın dinamiklerine alışık olduğum için focus bana biraz ters geliyor ama alışınca biraz yol alınca virajlar keyifli oluyor. hele didim den bodruma giden dağ yolunda iki arabada çok keyif veriyor. focus daha iyidir daha kötüdür bilmem. değişik virajlarda iki arabada daha değişik karakter sunuyor. focus uzun ve geniş virajlarda çevik olabilirken astra dar keskin ama yavaş virajlarda focustan daha iyi dönüyor. focusun aks aralığı daha fazla olduğu için geniş çaplı ve hızlı virajlarda biraz daha stabil dönüyor.

Evet ben de tam böyle düşünüyorum.. Yüksek hızlarda uzun ve geniş yollarda focus çok keyifli ve performanslı..Ama düşük hızlarda arkadan astraya yetişememek sinir ediyor adamı...

12299 Mesaj
31 Ağustos 2008; 11:50:16 

bana üstteki yorumumdan sonra opel fanatiği demeyen bir fordçu çıkta ya çok sevindim. gerçekleri en azından hissettiklerimi paylaşmak istedim:)

6190 Mesaj
31 Ağustos 2008; 11:52:52 

quote:

bana üstteki yorumumdan sonra opel fanatiği demeyen bir fordçu çıkta ya çok sevindim. gerçekleri en azından hissettiklerimi paylaşmak istedim:)

sana fanatik diyen forum üyesine gül geç bence sen dostum onlar fanatik görmemişler heralde,forumda sürüsüyle var

3652 Mesaj
31 Ağustos 2008; 12:47:15 

quote:

Orjinalden alıntı: cevikism

Adam belki vites küçültüyordur sen aynı vites ile zorluyorsan??

Bozuk yolda arka arkaya giderken 2.vitesle beraber hızlandık sonra virajlı inişli çıkışlı yollar astranın daha iyi hızlandığı çok açıktı..

381 Mesaj
31 Ağustos 2008; 13:08:42 

yıllardan beri fordun yol tutuşu mükemmeldir diye.ama astrada çok kaliteli bir araç.ve teknolojisi artık fordla yarışacak düzeydedir.bence diğer özllikleride göz ününde bulundur.kararını ver.ben olsam focusu alırdım.öylede yaptım zaten

6006 Mesaj
31 Ağustos 2008; 14:39:18 

quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

hayır değil...bunun tesitini yaptılar... 1.focus ona çok yakın mazda3 sonra volvo s40 ..... s40 iiçn virajalrda rahat savruldğu videoda bariz belliydi.. 3.ü SEDAN dı...Testlerde..... OKe.

sebebini kendin söylemişsin işte
diğerleride sedan olsa emin ol yakın çıkarlardı birbirlerine
zaten tabiki focus 1. olacak orjinali o :)

9820 Mesaj
31 Ağustos 2008; 18:27:46 

Astra Classic Focus I i performansta geçer,iki motorda başarılı ama Astra daki motor daha torklu,Focus un ise vites oranları uzun olduğundan hızlanamıyor.

Yol tutuşta ikiside denk denilebilir,araçları ciddi olarak zorlayabilirseniz ani şerit değiştirmede Astra,virajda Focus I alır.

Az mı denedik ünv. de!

5872 Mesaj
31 Ağustos 2008; 18:33:37 

quote:

sebebini kendin söylemişsin işte
diğerleride sedan olsa emin ol yakın çıkarlardı birbirlerine
zaten tabiki focus 1. olacak orjinali o :)

ya çok pardon yanlış yazmışım 3 üde sedandı.... "." fazla koyumuşum....özür...

3 araçda SEDAN dı.

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

32 Mesaj
31 Ağustos 2008; 19:04:34 

bilader ben onu demek istemedim. kendi sınıfından bahsediorum eksik cümle yazmısım eyw ama bunu anlayamıosan o senn problemin a3 1.20 eyww saygı duyarım benm param onlara yetmes ztn onlarıda focusun sınıfında görmüyorum fiyat olarak.

3091 Mesaj
31 Ağustos 2008; 20:25:04 

biraz önce makas atmaya çalışan astranın yanından basıp geçtim gelemedi.dönüştede megane sağımdan geçmeye çalıştı 170 e çıktım gelemedi.bence siz kullanmayı bilmiyosunuz.5.viteste kapışmaya çalışırsanız araba tabi bayılır.takın 3e uzayın gidi.

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

4501 Mesaj
31 Ağustos 2008; 20:53:15 

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

biraz önce makas atmaya çalışan astranın yanından basıp geçtim gelemedi.dönüştede megane sağımdan geçmeye çalıştı 170 e çıktım gelemedi.bence siz kullanmayı bilmiyosunuz.5.viteste kapışmaya çalışırsanız araba tabi bayılır.takın 3e uzayın gidi.

Haklısın 5.viteste araç 3.vitese göre daha az ivmeliyor...Bu durumlarda 3'e alıp devirlenmek gerekiyor...3'te hızını al salla 5'e açarsın arayı...Özelliklede 160'tan sonra güzel hızlanıyor

3652 Mesaj
31 Ağustos 2008; 21:24:04 

3 le 5 le alakası yok siz yoluna denk düşmemişsiniz..2 den 3 e attım ama önümdeki astra epey uzadı hafif rampada 3 de olsa bayılıyor ve hızlanması bariz kötü yüksek devirde ve düzgün yolda gayet iyi devirleniyor ona sözüm yok..

2960 Mesaj
31 Ağustos 2008; 22:14:13 

walla bende dün acelem vardı hızlı gidiyom otabanda 150 160 trafik var selektör yapmktan elim ağrıdı bazısı var tam geçecen önüme atlıyo gece gece korna bastırıyo bitaneside sanki yol var arkdamdan selektör yapıyo ben yol açıyom oda peşimden geliyo c4 araba bi ara bi boşluk oldu beni sağlamaya kalktı yanıma yaklaşır gibi oldu bende dayanamadım kapdım over drive 180 e kadar tırmandım baktım arkamda kaldı boşu boşuna 3 e çektiriyolar adamı zaten belli yol bide sağlamaya kalkıyo sanki altındaki çok ii araba tamam araba otomatik ama 180-190 gidiyoruz sanki o yollda 220 yapcak beleşten adama yol açıyoz arkamdan gel dimi yani km 95 binde tekerler kabağa çıkıcak 0 teker alsak yol tutuşunu özledim temkinli gitmekten millete maskara oluyoz

3091 Mesaj
1 Eylül 2008; 11:14:52 

3 le 5 le alakası mı yok.yaw ben bu arabayla üstelikte rampada 200 nm torkluk pasatı yedim.elmadağı bilen vardır belki.dik rampa çıkıyoruz yağmur yağıyo.yapıştım passatın arkasına önce direndi sonra sağından geçtim.bazı yerlerde aracım önden kaydı ama o kadar zorlamaya iyi dayandı.bence sen aracına bi baktır.

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

1874 Mesaj
2 Eylül 2008; 0:04:18 

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Astra Classic Focus I i performansta geçer,iki motorda başarılı ama Astra daki motor daha torklu,Focus un ise vites oranları uzun olduğundan hızlanamıyor.

Yol tutuşta ikiside denk denilebilir,araçları ciddi olarak zorlayabilirseniz ani şerit değiştirmede Astra,virajda Focus I alır.

Az mı denedik ünv. de!

Ya ben sizi bilmem ama pederin 2004 focusla çok astra classic tokatladım. Bitanesini 175 de geçmiştim (adamda basıyor bende basıyorum).

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

185 Mesaj
2 Eylül 2008; 11:13:19 

ben bi dergide yeni focusun testini okudum. arabayı test eden kişi anlatmıştı. anladığım kadarıyla arka akslarla ilgili bi konuymus ve bunu tek ford yapıyomus galıba. dergi yazlıkta kaldı kalmasaydı daha net bir bilgi verebilirdim. bence ford un en yüksek donanımında(şuanda titanyum) bile esp nin opsiyonel olması bence fordun yol tutuş konusunda ne kadar kendine güvendiğinin bir ispatıdır bence. ama arkadaşım sen yinede bi git test et aradaki farkı bizzat sen gör derim.

7934 Mesaj
2 Eylül 2008; 11:17:06 

astra süperr.. focus fıss

Ford Connect 1.8 tdci Glx+Plus Pack & Opel Insignia 1.6Turbo SIDI Cosmo+Active Select