- x
Silinen Dosyalar
64 Cevap50555 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

741 Mesaj
16 Nisan 2005; 14:57:12 

Arkadaşlar masa üstünde iconları topladığım genel klasörüm vardı. Birkaç dosya silerken o da gitti. Shift+Delete ile sildim. O Klasör önemlidi nasıl geri getirrim. Programı var mı ?

Teşekkürler

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:20:05 

geri getirmen imkansız... ama o klasör orda iken daha önce ghost vb...yedek programları ile yedek aldıysan geri getirebilirsin...ama yedek almadıysan imkansız

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:20:22 

arkadaşım msn den atayım sana dosyaYI
isaoztas@hotmail.com

Nefistir seni yolda koyan,yolda kalır nefse uyan...

1020 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:21:14 

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:22:40 

quote:

Orjinalden alıntı: isaoztas

arkadaşım msn den atayım sana dosyaYI
isaoztas@hotmail.com

neyi atıyorsun dostum silinmiş klasör silinmiştir daha önce yedek almadıysan geri getiremezsin
arkadaşlar siz ne diyorsunuz arkadaş bir klasör silmiş ve tamamen silmiş shift+delete şeklinde bunu hiç bir program geri getiremez saçmalamayın yaaa...önceden yedek almaydıysan imkansız diyorum hala şu proggramı dene diyorsun...sen makineye format at sonra nasıl geri getirecen biraz düşünün mantıkkk...
yedek alınmamış dosya silinmişse gitmiştir o windows ta sorar zaten silmek istediğinizden eminmisiniz diye bir şey silerken 2 kere düşünün ve bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciko_Seko -- 16 Nisan 2005, 15:26:27 >

825 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:23:28 

http://www.joomlacms.eu.org

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:28:38 

getirirsin dostum
format atsanda getirirsin
üzerine xp kursanda getirirsin
www.piramid.com.tr
gir disk suya düş se bile geliyor

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:30:38 

biz çok formatlanan disklerden bilgi kurtardık
tiramisu diye bir program var duydunmu hiç
yada easyrecover
bunlar disk setup görmese bile dosyaları kurtarıyor

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:31:21 

ya dostum daha önce yedek almadıysan neyle getiyorsun ben şimdi bir ay önce sildiğim bir oyunu geri getirebilirmiyim yani bunu mu idda ediyorsun?

2427 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:31:48 

easy recovery dene

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:33:33 

kesinlikle geliyor
ben bizzat yaptım arkadaşım
bak ben
bilğisayar firmasının teknik servis bölümünde çalışıyorum
böyle sorunlar çok sık geliyor
adam format atıyor,
yanlışlıkla siliyor,
ben çok kurtardım

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:36:28 

ben şimdi format atayım kopmle dosta sileyim şuan benim pc de bulunan 30 tane full oyunu ve xp yi şuan kullandığım hale geri getirebiliyormusun yani...bom boş disk bir kb bile yok içinde bence saçmalık ama küçük boyutlu bir şey olabilir...bu işlemleri işletim sistemi kurmadan benim pc de yapabilirmisin bom boş sadece dos

1020 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:37:56 

@Ciko_Seko, yanlis biliyorsun. Ben bizzat, iki kere format atilmis harddiskten dosya geri getirdim. shift+del dedigin neki. Hangi yazilimdi adini unuttum simdi, bu yazilimlari da onerdim arkadasa, buyuk ihtimal faydasi olacaktir, recover my files i biliyorum, o becerir bence.
Ya arkadaslar silinen dosyalar nereye gidiyor hic dusundunuzmu? Yada format atinca neler oluyor harddiskte? Yani fiziksel olarak neler oluyor o harddiskin icinde? Bilmeyen ve merak eden varsa anlatabilirim.

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:38:38 

ben şimdi bende bulunan 1,5gblik doom 3 oyununu komple sileyim nasıl geri getirecem hiç bir yükleme yapmadan???

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:39:23 

bak format attıgında
format.exe
sector leri tek tek silmiyor
sadece üzerine o atıyor.
dolayısıyla gerçekten yapılıyor.
adamlar yazılabilir cd den bile doya kurtarıyor format lasna bile

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:41:43 

quote:

Orjinalden alıntı: zarkabul

@Ciko_Seko, yanlis biliyorsun. Ben bizzat, iki kere format atilmis harddiskten dosya geri getirdim. shift+del dedigin neki. Hangi yazilimdi adini unuttum simdi, bu yazilimlari da onerdim arkadasa, buyuk ihtimal faydasi olacaktir, recover my files i biliyorum, o becerir bence.
Ya arkadaslar silinen dosyalar nereye gidiyor hic dusundunuzmu? Yada format atinca neler oluyor harddiskte? Yani fiziksel olarak neler oluyor o harddiskin icinde? Bilmeyen ve merak eden varsa anlatabilirim.

anlat dostum...fakat bak format atmak mesele değil ben şunu merak ediyorum diyelimki 7,5 gb lik mp3 arşivimi kopmle sildim bunları hiç bir yükleme yapmadan dediğiniz programla hepsini dört dört lük geri getirebilirmisiniz??? veri kurtardım diyorsun onu lafım yok uçundan bucundan kurtarırsın ona sözüm yok komple geri gelmez ben bunu idda ediyorum sen nediyorsun???

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:43:09 

VeriKurtarma hizmeti ile sabit disklerde oluşabilecek her tür arızada sonuca ulaşma şansı vardır!

Medya Arızaları

Bad Sector

Okunamayan medya

Ses çıkarma

Diğer medya arızaları

Okuyucu Kafa Arızaları

Kafa çarpması

Kafa kırılması

Kafa bozulması

Diğer kafa arızaları

Kart arızaları

Chip yanması

Chip bozulması

Tespit edilememiş diğer kart arızaları
Çankaya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi

Veri Kurtarma Semineri

21 Nisan 2005 Perşembe günü saat 15:30 da

Çankaya Üniversitesi Mavi Salon’da

Bilgisayar Mühendisi M. Kemal ÖZKAZANÇ

tarafından veri kurtarma ile ilgili seminer verilecektir

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:44:14 

quote:

bak format attıgında
format.exe
sector leri tek tek silmiyor
sadece üzerine o atıyor.
dolayısıyla gerçekten yapılıyor.
adamlar yazılabilir cd den bile doya kurtarıyor format lasna bile

tamam dostum haklısın fakat ben şimdi diyorum ki veri kurtarmak mesele değil 7,5 gblik 1,5 gblik falan verileri shift+del olarak sildim bunlar tam dört dörtlük geri gelirmi ben bunu soruyorummmm...bunu 2 dosyasını 3 dosyasını kurtarmışsın o bahane

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:46:38 

quote:

VeriKurtarma hizmeti ile sabit disklerde oluşabilecek her tür arızada sonuca ulaşma şansı vardır!

Medya Arızaları

Bad Sector

Okunamayan medya

Ses çıkarma

Diğer medya arızaları

Okuyucu Kafa Arızaları

Kafa çarpması

Kafa kırılması

Kafa bozulması

Diğer kafa arızaları

Kart arızaları

Chip yanması

Chip bozulması

Tespit edilememiş diğer kart arızaları
Çankaya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi

Veri Kurtarma Semineri

21 Nisan 2005 Perşembe günü saat 15:30 da

Çankaya Üniversitesi Mavi Salon’da

Bilgisayar Mühendisi M. Kemal ÖZKAZANÇ

tarafından veri kurtarma ile ilgili seminer verilecektir

dostum anladık bunları zaten biliyorum benim soruma cevap ver lütfen... şimdi diğelimki 10gb lik mp3 siilyorum bunlar anında geri gelirmi yükleme yapmadan beni anlamamakta ısrar ediyorsun aynen devam ediyorsun ben arıza olayını demiyorum bende arıza olması zaten mümkün değil

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:47:34 

tabiki %100 gelmez
hele büyük dosyalar zor ama arkadaşımızın derdi bu degilki zaten

bize sorulan soru bu
Arkadaşlar masa üstünde iconları topladığım genel klasörüm vardı. Birkaç dosya silerken o da gitti. Shift+Delete ile sildim. O Klasör önemlidi nasıl geri getirrim. Programı var mı ?

Teşekkürler

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:49:49 

ikon ne ki arkadaşım 1kb lik sen bana nerden başladın nerden çıktın ikon olmasada olur git baştan kısayol oluştur... ayrıca o ikonlar bile hepsi geri gelmez nerde çalıştığında önemli değil dostum bende 2 yıldır internet cafe işletiyorum 17 yaşındayım

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:51:50 

boşa konuşmuyalım dene ve gör
bak dostum diskine format at ve hiç birşey yükleme

tiramisu diye bir program var
onu çalıştır ve recover de gözünle gör

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 15:51:51 

güzel muhabbet oldu ama saol un
ya disk bomboş kaldı diyelim hemde c:/ hemde d:/ burdaki bütün verileri dediğin program nasıl geri getirebilecek ya 40gblik veri c:/ de var 65 gblik veride d var bunlar sence komple bir format tan sonra geriye kaç gb olarak geri döner?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciko_Seko -- 16 Nisan 2005, 15:55:15 >

1020 Mesaj
16 Nisan 2005; 16:09:25 

Arkadaşlar yemek yiyordum kaçırmışım muhabbeti...

Bak @Ciko_Seko, sana soyle diyim. Teorik olarak evet o dedigin herseyi geri getirmek mumkun, bitine kadar. Sonucta harddisk nedirki? Elektrikle calisan bir eleman, o bitler, bytelar, kb lar, vs hep elektronlar topluluğudur. bir bit demek yaklaşık bin tane electronun bir araya gelemsi demek. Aslinda bunlar cok detayli bilgiler, fazla detaya inip kafa karıştırmayım. Kısaca ozetlersem, sildigin bir veri tamamen yok olmuyor fiziksel olarak, sadece kaydırma yapılıyor, yani electronlar oteleniyor, ama nereye kadar onu bilmiyorum. Yani soyle dusun, diyelim HDD in 80 GB, komple dolu agzina kadar, format attin butun bilgiler silindi (yazilimsal olarak silindi sadece! ), tekrar agzina kadar doldurdun, ama bambaska dosyalarla bu sefer, cakisma olmasin diye, bir daha format attin, ne etti toplam 160 GB veri sildin gorunurde. Sana diyorumki bu 160GB lik verinin hepsini geri getirmen mumkundur. Ama şuda var, bunu becerebilecek çok baba bir yazılım yapman lazım. Zaten en zor olayda donanımla yazılım arasında bagantıyı kurmaktır, bu kopru gibi birseydir, gercek dunyadan sanal dunyaya gecis gibi birsey, yaptığın yazılımın fiziksel olarak butun donanımı iyi tanıması lazım. Bizim kullandığımız programların ulaşabilidiği fiziksel yerler sınırlı, ama mutlaka vardır bahsettiğim şeyi becerebilen yazilimlarda ama piyasada yok dikkat edin. Mesela NASA falan kullanıyordur belki. Yazımı bitirmeden şunu demek istiyorum: yanlış anlamayın da ben mesela elektrik-elektronik muh. de okuyorum. Gordumki evrende imkansiz diye birşey yoktur! Bu bolumu okumaya baslayinca anladim bunu, daha once cok dar dusundugumu anladim. Anlatabildiysem ne mutlu bana. Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarkabul -- 16 Nisan 2005, 16:13:49 >

190 Mesaj
16 Nisan 2005; 16:17:02 

gelior die biliorum ben staj yaparken birinin oc sinde tüm bilgileri formatlamıstım calısanlar geri getirmişti

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 16:23:22 

yedek aldıysan zaten geri geliyor...ben ghost la 10gb veriyi 5gb lik veri olarak yedek aldım istediğim kadar format atayım tam 2 dakika içinde geri getirebiliryorum... ama yedek almadan daha önce sisteme bir program kurmadan bu işlemi yapmak mümkün değil diye düşünüyorum... Nasa da sonuçta bir program kullanıyordur...önceden programı yüklersin sonra ne halt yersen ye geri gelir buna lafım yok program kurmadan tam anlamı ile geri gelmesi imkansızdır... her neyse bende fazla uzattım gelsin yada gelmesin

1020 Mesaj
16 Nisan 2005; 16:44:11 

Hayır oyle degil, anlatamadım galiba ben. Yedek almaya falan gerek yok arkadasim. Bu olay tamamen elektriksel yada fiziksel. Senin bahsettigin sey yazilimsal. Sonucta yazilimin olmasi icin donanim sart oda HDD. Ben sana diyorumki bugune kadar sildigin herseyi geri cagirabilirsin, butun bilgiler yada bitler yada elektronlar diyim, bi yerde saklanıyor donanımda (yani HDD de). Ama bunları geri cagirabilmek icin cok saglam bir yazilim yapman lazim, harddiskin en ucra koselerine kadar ulasabilecek kadar. Sonucta mesela kullandigimiz 80 GB lık harddisk, yazilimsal olarak gorunen alan. Ama gercekte harddiskin boyutu okadar degilki! Hatta harddiskin boyutunu arttiran yazilimlar bile var. Hatta eski dos 6.22 falan kullanan varsa bilir. DOS ta oyle bir komut bile vardi. Yaklasik %50 artiriyordu boyutu. Ama saglikli bisey degil tabi. Hatta sana sunu diyim, yanmis veya uzerine asit dokulmus harddiskten veri kurtaranlar bile var, duymussundur belki, buyuk sirketler kullanıyor bunu. Onlarin yaptigi yazilimsal degil ama tahminim, tamamen donanimsal yani elektriksel bir yolla yapiyorlar bunu. Ama cok pahalı bir yontem cidden. Dedigim gibi arkadasim IMKANSIZ DIYE BIRSEY YOKTUR!!!

668 Mesaj
16 Nisan 2005; 16:46:57 

741 Mesaj
16 Nisan 2005; 18:22:43 

Verdiğiniz programları deniyorum. Sonuca ulaşınca söylerim

Teşekkürler

741 Mesaj
16 Nisan 2005; 18:40:26 

Recover My Files : Denedim . İşe Yaramadı ( Dosya Bulmuyo )
Restorer 2002 Demo : Denedim : İşe Yaramadı ( Anlamadım )
Undeleted Demo : Denedim : İşe Yaradı ( Saolun )

126 Mesaj
16 Nisan 2005; 20:09:19 

ama dostlar birde şuvar
örnegin diskin 40 gb ve ilk 20 gb dolu
format attın
tekrar xp felan kurdun eger ilk yirminin üzerine dataları yazarsa o zaman kurtaramazsın
datalar gelse bile bozuk gelir.

1467 Mesaj
17 Nisan 2005; 11:29:31 

shift + delete ile sildiğin dosyaları tekrar kurtarma şansın yüksek tabi eğer o diske başka dosya kopyalamamışsan.

Daha bir hafta önce indirdiğim linspire işletim sisteminin imaj dosyasını(yaklaşık 600mb) kaza ile silmiş bulundum. recover my files ile birkaç dakika içinde dosyayı geri getirdim. Çok karmaşık birşey değil.

Windows bir dosyayı sildiğinde aslında gerçekten silmiyor.

Mesela sen birini telefon defterinden sildiğinde o kişiyi öldürmüyorsun sadece numnarasını telefonundan silmiş oluyorsun ya aynı hesap. Harddiskin içinde de böyle bir telefon defteri var. Dosyaların disk üzerindeki adreslerinin yazılı olduğu. Silerken dosyanın tamamını silmek ile uğraşmıyor sadece adres defterinden silip zaman kazanıyor windows..

14 Mesaj
18 Şubat 2006; 18:53:33 

Yav arkadaşlar inanamıyorum yaa. ben linux ile sildiğim bi çok bilgiyi kurtarmak için google da arama yapınca sizin bu anlamsız tartışmanıza tanık oldum ve hiç yok yere foruma üye oldum. Bu kadar uzun tartıştığınız konu Win altında gömülü olan cazusları tartışmak kadar uzun olmuş. Konuya detaya inmeden kısa bir cevap vermek istedim ki eğer birileri daha konu için araştırama yaparken bu alamsız tartışmayı okuyup bişi anlayamayacak şekilde forumdan ayrılmasın.

Diskte bir veri vardır.
Adı ToTo_H.mp3 olsun bir dosya yani.
Diske başka veriler eklersiniz bunlar diskte birbirlerinin üzerine binmeden saklanır.
Öyle yaa eğer üst üste gelirse...

Hiç bir yedek almadan bu dosyayı Win altın da sildiniz.
Bu dosya artık üzerine yazılabilir bir dosya haline gelir.
İşde silmek budur.
Eğer meşhur ToTo_H.mp3 dosyasının var olduğu alana başka veriler yazılmazsa dosya bir takım programlar kullanarak geri getirilebilir.
Üstelik bu programlar silme işleminden önce kurulmamış olsa bile.

Ben 80 gb diskimi kaza eseri bir linux dağıtımıyla formatladım.
Ardından çalışmalarım aksamasın diye 25 gb a windows kurdum diğer kalan ~40 gb ham alan olarak duruyor.
Bu demek oluyor ki formatlama işleminden sora boş bıraktığım alanda eski verileri kurtarma şansım var. Ama bir iso dosyam vardı 4.3 gb lık. O dosyanın bir kısmı yeni windows kurlumu tarafından işgal edildiyse iso dosyamı gerçek anlamda kurtaramam. Aam daha düşük çaplı ve boş alanda kalan silinmş dosyalarımı kurtarabilirim.

Budur.
teşekkürler.

Birde şu silinen verileri kurtaramayacağını iddia eden arkadaşıma şunu demek isterim. Sen gost ile yedek alıyorsun sora silinen verileri geri getiriyorsun. Aslında sen silinmiş veriyi geri getirmiyorsun. Sadece önceden başka ortama taşıdığın yada yer değiştirdiğin verileri eski yerine koyuyorsun.

TrKatme/®

42 Mesaj
21 Mayıs 2006; 0:34:27 

arkadaşlar football manager 2005 oyunu oynuodum kayıtlı oyunumun üstüne baska bi oyun yükleme gibi bi hatada bulundum. şimdi o eskiden kayıtlı olan oyunu geri getirebilirmiyim.hayır cevabını kabul etmiyorum

35 Mesaj
21 Mayıs 2006; 3:28:28 

quote:

Orjinalden alıntı: StyLe

Recover My Files : Denedim . İşe Yaramadı ( Dosya Bulmuyo )
Restorer 2002 Demo : Denedim : İşe Yaramadı ( Anlamadım )
Undeleted Demo : Denedim : İşe Yaradı ( Saolun )

arkadaşım indirdim "Undeleted Demo" yu ancak nasıl arama yapıyoruz, silinen dosyanın adımı yazılacak?nereye? veya nasıl kullanıyoruz programı, bilen bir arkadaş varsa yazabilir mi?

35 Mesaj
21 Mayıs 2006; 14:55:07 

LÜTFEN bekliyorum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mayıs 2006; 20:57:00 

Silinen dosyalar kurtarılabilir özellikle yeni silindiyse ve küçük boyutlularsa kurtarma şansı artar. Bunu yapan bir sürü program var.

35 Mesaj
21 Mayıs 2006; 22:32:31 

yukardaki yazılardan anladım kurtuluyorda, indirdiğim "Undeleted Demo" da dosya nasıl aranıyor, bilen varsa bi zahmet cevap yazıversin

5 Mesaj
24 Mayıs 2007; 20:23:28 

oztas abi ne kadar sabırlı bir adammışsın okudukça anladım seninle tanışmak isterim kib

420 Mesaj
11 Ocak 2008; 23:06:20 

beyler veri kurtarma konsuunda herşey tmmdır fakat kafama takılan bir soru var ve gerçekten önemli oldugunu düşünüyorum

pcyi açtm ve çalışmaya başladım tedbirsz bi insanım ve her yaptgm çalışmayı direk kaydetemem yani aşama aşama ve güç kaynağımda yoq

çalışmanın ortasında elektirkler gitti sonuç olarak mantıklı düşünürsek çalıştıgm dosyada bir veri ve bn görebilmem için bununda bi yere kayıt edilmş olması gerekiyor peki bn dha önceden kaydetmedigim ve üzerinde çalıştıgım bu dosyayı kurtarabilrmym?

420 Mesaj
11 Ocak 2008; 23:12:23 

ayrıca bir sorum daha var eger yardımcı olursanız

bnm harddiscm 120 gb ve c sürücüsü 40 gb geri kalanı "D:" d sürücümdeki her şey silindi ve hiç bir şeye dokunmadan hmn bi recover programı kurdm c sürücüme anlatılanlara göre hiç bişey yapmadgm için %90 olasılkla büün verileri geri getirmem gerekiyor

fakat bi sorun c sürücmde onları kaydetcek kdr yer yoq :S d sürücüsünede kaydetsem ya başka dosya üzerine yazıp bozulursa die korkuom yapmam gereken şey nedir ?

2 Mesaj
7 Mayıs 2008; 13:39:38 

arkadslar ben pc ye format atıcaktım atmadan önce tüm müzikleri d sürücüsüne atıcaktım ama müziklerin hepsi kısayol oldu klasörlerın içinde bi tek sarkı bile yok kendiliğinden siindi hepsi ayrıca sistem geri yükledim ama bi faydası olmadı :S ben geri getirebilrmıyım bütün şarkıları yardımcı olun nolur

14 Mesaj
28 Eylül 2008; 19:46:39 

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum. çok acemiyim, farkında olmadan resimlerimi silmişim, nesıl bulabilirim? bana yardım edebilirmisiniz? program ingilizce olduğundan kullanamadım?

4561 Mesaj
28 Eylül 2008; 19:53:30 

Smart Data Recovery yazılımını tavsiye ederim....hem kurtarma konusunda çok başarılı, hem de hangi klasörlerden dosya silindiğine kadar, dizin şablonu şeklinde gösteriyor

Mekanın, Cennet'in en Mavi'si olsun büyük üstad

17 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:22:52 

Arkadaşlar çok güzel ve hararetliolan bu tartışmanıza bende katılmak ve bir konu hakkında yardım almak istiyorum..

benim pc de 160 gb lık harddisk var. C: 143 GB ...... D:5.5 GB lık hafıza var.. direk olarak zaten 160-(143+5.5)=11.5 gb direk olarak gözükmüyor...

Bir diğeri ise; bilgisayarıma yüklemiş olduğum program belge bilgi s dosyalar ile yaklaşık 50 gb ını doldurdum, daha sonra pc ye format atma ihtiyacı duydum.. boş harddisk 93 gb... format atmadan önce denemek amacıyla tüm dosya, progarmalrı ctrl+shıft+delete ile sildim.. çöp kutusu da tamamiyle boş(alttım)... ama en son haline baktığımda, yeniden başlattığım halde... şimdi C:100GB boş yer var, yani hala sildiğim 43 gb var gözüküyor, ama tüm dosyaları arayıp silmeme rağmen ve herşeyi sildiğime emin olmama rağmen bu 43 gb nerede? nasıl doluyor? sadece D:5.5 gb lık dosyaları elleyemiyorum..

bence ne kadar silersek silelim bu silinen belgeler bir yerde toplanıyor... biri açıklama yaparsa bende öğrenmiş olurum.. amacım sadece merakımdan öğrenmektir, kimseyi sınam gibi bir düşüncem yok yan...

teşekkürler

Kahramanlık Genetiktir

489 Mesaj
7 Ocak 2009; 3:56:21 

hocam bulabilirsin ama bayaa vakit alıyor .. ayrıca tamamen kuratarırsın diye de bir kuarl yok ...

ŞİKE VARSA EMEK YOKTUR

10 Mesaj
28 Mayıs 2009; 0:16:21 

ciko_seko arkadaşım herhalde pc konusunda oldukça yenisin ben 14 yıllık programcı olduğum için böyle söylüyorum o sildiğin tüm dosyaları kurtarabilirsiniz 10 gb'ta 200 mb gibi bir oran gider en fazla eger arşivliyse (*.rar) tümü kurtulur program aramadan önce ms-dos'u deneyin dos'ta yapamıycağınız hiç bişey yoktur. Şayet anlıycanız şekilde yazmak gerekirse hdd'in çalışma sistemi fotmat atıldıktan sonra sadece yazılmış olan verilerin üzerine temiz bir çarşaf çeker ve biz o çarşafı tekrar karalarız sonuç olarak aynı mantık ile çalışır demek istediğim o çarşafı kaldırıp altındaki verilere bakılabilir ve tümünü kurtarmamız mümkündür tabiki buda oldukça yüksek bir deneyim ister yazılımdan önce dos'u deneyin sonuç kesinlikle net olucaktır emin olun bu arada burda tartışmanıza gerek yok tartışma değil bilgi paylaşım platform'u bence, bilgi paylaştıkça çoğalır, birşeyi söylerken 2'nci defa düşündükten sonra söyleyin araştırın eğer sallıyorsa zaten kanıtla gelip rezil edersiniz. işin özü arkadaşlar programla eksik olarak kurtarabilirsiniz bir kısmını kaybedebilirsiniz (dosya boyutu büyükse) ama dos'ta hepsini kurtarmak mümkündür.

2178 Mesaj
30 Mayıs 2009; 22:47:03 

Yaklaşık 4gblık bir veriyi yanlışlıkla sildim. Tamamen rar dosyası. Active UNDELETE ile deniyorum fakat bulamadım. Yada ben programı kullanamadım. Yardımcı olabilirmisiniz.

3039 Mesaj
1 Haziran 2009; 14:50:59 

böyle bir şey mümkünmü hakikaten

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

457 Mesaj
2 Haziran 2009; 0:47:01 

quote:

Orjinalden alıntı: Harimole

Yaklaşık 4gblık bir veriyi yanlışlıkla sildim. Tamamen rar dosyası. Active UNDELETE ile deniyorum fakat bulamadım. Yada ben programı kullanamadım. Yardımcı olabilirmisiniz.

selam kardeş BURADAKi programı bir dene istersen senin aradığın tarzda bir program ve son versiyonu kolaygele.

2178 Mesaj
2 Haziran 2009; 12:55:10 

quote:

Orjinalden alıntı: sansar

selam kardeş BURADAKi programı bir dene istersen senin aradığın tarzda bir program ve son versiyonu kolaygele.

Teşekkürler ama tekrar indirmek zorunda kaldım dosyayı. Yinede aklımda bulunur bir daha lazım olursa

20 Mesaj
9 Temmuz 2009; 6:56:08 

Merhaba arkadaşlar

benim sorunum daha büyük pda dan dosyalarım gitti ve çook önemli dosyalar bazıların yedekleri vardı ama önemli, olanlarınkini bulamadım yedeklerini

Bazı programları denedim ama program PDA yı görmüyor, bildiğiniz program var mı PDA mı görecek

Teşkürler

151 Mesaj
19 Aralık 2009; 16:34:10 

iyi günler arkadaşlar benim sorunum benzer ama daha zor gibi,şöyleki netten indirdiğim ve bilgisayarımda bulunan tüm dosyaları harici hdd me atıp saklıyordum ama haricim bozuldu tüm bilgiler gitti..bu konuyu görünce aklıma şöyle birsey geldi,tam anlayamamakla beraber şimdiye kadar yüklenen herşey zorda olsa uzmanlık gerektirse de tam olarak kurtarılabiliyormu?sonuçta herşey bilgisayarmda yüklüydü bir zamanlar,hariciye atınca sildim,ama hepsi bilgisayarda varoldular..ama 1-2 senelik bilgilerden bahsediyorum hepsi kurtarılırmı,üstüne mutlaka birşey yazılmıştır ama dos la falan yazılanların altına girilebilir denilmiş,böyle birşey mümkünmü?

312 Mesaj
19 Aralık 2009; 16:58:40 

harici nasıl bozuldu.hardiskki şuanda sağlamsa yani yeni dosya attıgında sorun cıkmıyorsa ve eski silinen dosyayalrın üzerine fazla dosya yüklemediysen geri gelir kısmen.gecen gun recover my files ı denedim bir arkadasın bilgisayarında geri getirdi.bende de olmuştu filmi bile geri getirdi. istiosan burdan dene bi .yapman gereken programı RecoverMyFiles.exe den calıstır complete searc ı seç.ilerlet hardiskini sec.sonraki aşama dosya türlerini sec hangini kurtarmak istiyorsan.sonra tarat.
program bu, kurmadan calısır: http://hotfile.com/dl/2...344/gerigetir2.rar.html

QQ 1.5 dci tekna skypack
gold bilgisayardan bir daha el broşürü bile almayacağım.yemin ettim ağalar. edit: tüketici heyeti beni haklı buldu.golddan para böyle söke söke alınır.

151 Mesaj
19 Aralık 2009; 17:03:22 

şuan onu yükledim ve taratıyorum ama bilgisayar 250gb harici 1 tb tı bikaç kere format atıp mutlaka üstüne veri yazılmıştır o yzden öncekilerde lazım ne kadar kurtarır bilmiyorum..harici yere düştü elektrik geliyor fakat disk dönmüyor sanırım ses çıkarıyor zıtt zıtt diye böyle 1saniyede bir düzenli olarak..bilgisayarcıya götürcem onu yada uygun veri kurtarım yeri bulablirsem falan ama onu kurtarmak daha zor gibi mekanik sorun olduğunu düşünüyorum,iğnesi motoru falan belki bozuldu yapılırmı bilmiyorum ama araştırdığım kadarıyla mümkün görünmüyor..

312 Mesaj
19 Aralık 2009; 17:21:16 

sorun mekanikse program işe yaramayabilir arkadaşım.

QQ 1.5 dci tekna skypack
gold bilgisayardan bir daha el broşürü bile almayacağım.yemin ettim ağalar. edit: tüketici heyeti beni haklı buldu.golddan para böyle söke söke alınır.

151 Mesaj
19 Aralık 2009; 17:24:46 

hayır yanlış anlaşıldı 2 harddiskim var bilgisayardakinde sorun yok ama formatlanıp silinip tekrar tekrar farklı dosyalar yüklendi,o yüklediğim dosyaları da hariciye attım ama haricim bozuldu..şimdi ben bilgisayardan o sildiğim eski dosyalara kadar bulabilirmiyim diyorum,son 1 sene falankilere..haricideki dosyalarım onlar çünkü bişekilde elde etmeye çalışıyorum hariciyide kurtarmaya çalışçam ama başka yöntemlerde arıyorum..

265 Mesaj
25 Aralık 2009; 9:27:47 

http://forum.donanimhaber.com/m_23280095/tm.htm

Bu konudan istediğiniz programı seçip kullanabilirsiniz ben recuva yı öneriyorum büyük küçük yaklaşık 1 tb lık diskimden 600 gb film dizi anime ve mp3 arşivlerimi tam ve eksiksiz kurtardım.

1 Mesaj
26 Şubat 2010; 10:54:34 

arkadaşlar bende pes2010 oyunu yüklü idi yalnız bilgisayarım çöktü vede hepsi gitti.resimlerimin hepsini kurtardım recovery my files programı sayesinde yalnız tek istegim bahsettigim oyunun bin uzantılı dosyaları bu bin uzantılı dosyaları kurtarma şansım varmı eger varsa nasıl yapabilirim bu konu hakkında bir yardımcı olabilecek arkadaş varsa yardım edebilirmi selcuker_emap@hotmail.com mail adresim bu yardımcı olabilecek arkadaş varsa malini bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

1 Mesaj
10 Mayıs 2010; 1:40:45 

arkadaşım bu program güzel bizat ben denedim fat ntfs olarak yapıyor windows dosya sistemi fat ise fat programı calıştırı kur alabilirsin eğer ntfs kur alırsın programın şifreleri icinde bizat kendim updat etim rapidshare eğer bir almadığın konu olursa bu adresi ekle benle iletişime gec sana yardımcı olurum arkadaşım

işte lik
http://rapidshare.com/f...k.for_FAT_NTFS_v4.0.rar

güzelim artvin