Şimdi Ara

## Intel'den Çift Çekirdekli Yeni İşlemci; Celeron T1400 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'den Çift Çekirdekli Yeni İşlemci; Celeron T1400 ##

Intel çift çekirdekli yeni bir işlemcisini daha kullanıma sunuyor. Firmanın dizüstü bilgisayarlar için hazırladığı ve Celeron çatısı altında kullanıma sunduğu T1400 modeli 45nm üretim teknolojisiyle hazırlandı. 1.73GHz'de görev yapan yeni işlemci 533MHz FSB hızını destekliyor ve 512Kb'lık seviye 2 bellek ile geliyor. Isıl güç tasarımı yani TDP seviyesi 35 watt olan Celeron T1400, Speed-Step teknolojisini de desteklemekte. Gelen bilgilere göre Intel'in yeni işlemcisinin özellikle 500 Avro altında dizüstü bilgisayarlarda kullanılması bekleniyor.

• sürekli işlemci çıkartıyorlar ya.
  • Ucuz laptop üretiminde maliyeti düşürmek için önemli bir adım bence..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

Ucuz laptop üretiminde maliyeti düşürmek için önemli bir adım bence..

bunlardusuk alım gucunude ele gecırmek ıcın desek daha gercekcı oluruz
  • amdnin çıkardığı düşük alım gücüne yönelik işlemcilere amd boş işlerle uğraşıyor diyenler buna ne diyecek acaba çok merak ediyorum. acaba intel boş işlerlemi uğraşıyor...

not: tartışma olarak algılanmasın ama gözüme çarpan çok büyük bir detayı söylüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quad Soft -- 28 Ağustos 2008; 16:12:56 >
  • kardes bosuna demıyorlar

amd/ati teknoloji yapar nvidia/intel satar diye
  • casper'e malzeme çıktı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Huzur_02

casper'e malzeme çıktı

Ne alakası var.En büyük hazır pc toplayıcıları(HP,IBM) dahi bu işlemcileri kullanarak bütçesi düşük olanlar için çözümler üretebilirler.
  • şu intel celeron ismini değiştirmezse sadece çok alt sistemlere hitap eder , halbuki işlemci abartı hız istemeyen tüm kullanıcıların işini rahatlıkla görecek şekilde, ama ismi tursil gibi benimsenmiş ve celeron ismi kötü anlamında kullanılıo, değiş artık be intel
  • quote:

Orjinalden alıntı: yekoo

sürekli işlemci çıkartıyorlar ya.

Doğal olarak. Adamların işi bu
  • eee fiyat önemli ise bu işlemçi iş yapar
  • Celeron + Sempron'dan çok korkarım Ne kadar maliyet odaklı olursa olsun biraz daha para verip bu mimariden kurtulmak, kullanıcılar için en iyisi olacaktır.
  • Masa üstünde e1200 muadili bir cpu gibi göründü eğer öyle ise ben e1200 den gayet memnundum.
    Exreme pc tutkunu olmayan herkesin her işini fazlası ile görebilir bir cpudur aslen.(e1200) Umarım buda böyle olur ve fiyatlara yeterince yansır.
  • Güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.