- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Şampiyonlar Ligi Maçları Şifreli Olacak !
107 Cevap16000 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6389 Mesaj
28 Ağustos 2008; 14:21:03 

Alıntıdır :

Euro 2008′den sonra Star tv de şampiyonlar ligini şifreli yayınlayacak . Hem de bu sen için değil bundan böyle bu şekilde olacak malesef . Star TV tarafından yapılan açıklamada UEFA tarafından yapılan uyarılar nedeniyle Şampiyonlar Ligi maçları şifreli olarak yayınlanacak.

Star TV tarafından yapılan açıklama:

“Avrupa Birliğinin telif haklarına ilişkin uyum yasaları ve bölgesel yayıncılığa ilişkin kısıtlamalarından dolayı Şampiyonlar Ligi Maçlarının yayın hakları, yayınların Türksat’ın iz düşümünde bulunan tüm ülkeleri değil sadece Türkiye’yi kapsayacak şekilde yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Doğan TV de, Türkiye haklarına Star Tv için 2012 yılına kadar sahip olduğu Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarında, “Geo Blocking” (bölgesel sınırlama) adı verilen bu sınırlamayı saygı ile karşılamış, bu nedenle söz konusu karşılaşmaları BISS sistemiyle şifreleyerek yayınlamaya karar vermiştir.””

Digitürk, Dsmart ve Kablo abonesi olanlar Şampiyonlar Ligi’ni sorunsuz izleyebilecek. Ancak uydu alıcısı olan kullanıcılar ise şifreli olarak ekrana gelecek maçları malesef izleyemeyecek . Star TV’nin Şampiyonlar Ligi şifresini atv gibi basit bir şifre ile yayınlayacağını sanıyoruz .

2104 Mesaj
28 Ağustos 2008; 14:50:17 

şifreyi duyururlar . zaten basit bir şifre olur . şifreyi girer izleriz

6389 Mesaj
28 Ağustos 2008; 14:56:57 

umarım kolay buluruz, atv'nin yaptığı gibi bir telefon destek hattı verip şifrenin internete düşmemesi için uğraşırlarsa işimiz iş.

1238 Mesaj
28 Ağustos 2008; 14:57:17 

quote:

Orjinalden alıntı: propesyonel

şifreyi duyururlar . zaten basit bir şifre olur . şifreyi girer izleriz

evet biss keyle şifreleme yapılır büyük ihtimal, euro 2008 deki gibi

508 Mesaj
28 Ağustos 2008; 15:25:38 

peki bu herifler düşünmüyor mu Türkiye'de bizim gibi emu yazılımı olmayan cihaaza sahip bi sürü insan napacak?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ağustos 2008; 15:39:49 

Galatasaray Şampiyonlar liginde Olmadıktan Sonra napiyim O şampiyonlar ligini

6389 Mesaj
28 Ağustos 2008; 17:27:08 

quote:

Galatasaray Şampiyonlar liginde Olmadıktan Sonra napiyim O şampiyonlar ligini

Fenerbahçeyi seyredeceksin tabi, GS çıksa rezil olurdu zaten.

quote:

peki bu herifler düşünmüyor mu Türkiye'de bizim gibi emu yazılımı olmayan cihaaza sahip bi sürü insan napacak?

mecburen, havadan telle izleyecekler. Nasıl abone toplarım onun hesabını yapıyorlar bizi neden düşünsün ki? bedava su yok, hava bile olmıcak yakında.

340 Mesaj
28 Ağustos 2008; 17:29:10 

şifresiz olsa şaşırırdım

211 Mesaj
28 Ağustos 2008; 18:01:32 

bizzat araştırıp uefa ya mail attım. cevap olarakta şampiyonlar ligi grup maçları ve daha üst maçlar için kimsenin şifreli yayın yapamayacağını belirttiler. şampiyonlar ligi yayın hakları sözleşmesinde yayını kim alırsa alsın şifresiz yayınlamak zorundaymış

o Canon EOS 500D
o Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS

508 Mesaj
28 Ağustos 2008; 18:36:45 

hocam zaten tamamen şifrelenmiyor yine açık kanal(star) verecek ama euro 2008dekı atvnın yaptıgı bıss key ısını yaparlar gıbı..
quote:

Orjinalden alıntı: izuner

bizzat araştırıp uefa ya mail attım. cevap olarakta şampiyonlar ligi grup maçları ve daha üst maçlar için kimsenin şifreli yayın yapamayacağını belirttiler. şampiyonlar ligi yayın hakları sözleşmesinde yayını kim alırsa alsın şifresiz yayınlamak zorundaymış

62 Mesaj
28 Ağustos 2008; 20:28:18 

arkadaşlar boşuna tartışmayın uefa talimatnamesine göre şampiyonlar ligi maçları o ülke takımının oynadığı maçlar özellikle açık ve şifresiz verilmek zorunda.

1116 Mesaj
28 Ağustos 2008; 21:15:02 

Yahu siz haberi okudunuz mu? Hatta haberi buraya koyan haberi okudu mu?

'Nasıl Abone Toplarım Hesabı' ne demek ...

Bu Premier Lig de Almanya Ligi nde olduğu gibi Bölgesel bir kısıtlama.'Maçları Şifreye sokacaklar' demek değildir.

@izuner

Hocam bu zaten çok net bir bilgi; kesinlikle şifreli olamaz Türk takımlarının maçları siz yanlış anlamışsınız haberi...

Şimdi Yürütülüyor > A touch of blessing - Evergrey
'a' Tarantino

Daimi 'Oz' izleyicisi

62 Mesaj
28 Ağustos 2008; 22:15:05 

bölgesel bir şifrelemede koyamazlar arkadaşım hiç bir şekilde şifreleme getiremezler kesin bir talimattır bu ve çok açıktır.gerekli bilgileri uefanın internet sitesinden bulabilirsiniz.yada mail atın size cevap gönderirler bununla ilgili.

1116 Mesaj
28 Ağustos 2008; 23:35:06 

quote:

Orjinalden alıntı: DarthDRUM

bölgesel bir şifrelemede koyamazlar arkadaşım hiç bir şekilde şifreleme getiremezler kesin bir talimattır bu ve çok açıktır.gerekli bilgileri uefanın internet sitesinden bulabilirsiniz.yada mail atın size cevap gönderirler bununla ilgili.

Siz habere 'sallama' diyorsunuz, pardon.Alıntıdır , ama haberin kaynağı neresidir açıklanabilir mi?

Cevaben gelen Maili burada da paylaşabilir misiniz ?

Bana aslında pek mantıksız gelmedi, böyle bir şifre neden olamaz ...

quote:

STAR TV şampiyonlar ligi maçları (şifre gelişmeleri)

D-Smart'ın bayilerine geçtiği yazı:

ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI YAYINLARI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Değerli İş Ortağımız;

Avrupa Birliğinin telif haklarına ilişkin uyum yasaları ve bölgesel yayıncılığa ilişkin kısıtlamalarından dolayı Şampiyonlar Ligi Maçlarının yayın hakları, yayınların Türksat’ın iz düşümünde bulunan tüm ülkeleri değil sadece Türkiye’yi kapsayacak şekilde yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Doğan TV de, Türkiye haklarına Star Tv için 2012 yılına kadar sahip olduğu Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarında, “Geo Blocking” (bölgesel sınırlama) adı verilen bu sınırlamayı saygı ile karşılamış, bu nedenle söz konusu karşılaşmaları BISS sistemiyle şifreleyerek yayınlamaya karar vermiştir.

D-Smart kullanıcıları da yayınları sorunsuz izleyebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.
Saygılarımızla,
D-SMART

?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Habana -- 28 Ağustos 2008; 23:47:11 >

'a' Tarantino

Daimi 'Oz' izleyicisi

287 Mesaj
28 Ağustos 2008; 23:42:42 

Avrupa sınırındakiler seyretmesin diye Türkiyeye özel basit bir şifre koyarlar. Ama işin ucunda D-Smart ve aydın doğan var. Çaktırmadan maçları biz yayınlıyoruz ayaklarına yatıyorlar.

TRABZONSPOR

6389 Mesaj
29 Ağustos 2008; 0:04:16 

konuyu açan benim ve bu konuda arama yaparsanız birçok web sayfasında forumlarda bulabilirsiniz. sanırım bulduğum sitede bir haber sitesinden alıntı yapmıştı. Bunun çok önemi yok. şampiyonlar ligi ile ilgili yayın hakları ve kuralları belli ama buna sadece uefa karar vermiyor. Avrupa birliği ile ilgili durumlar da var. bölgesel şifre koyma hakkı varsa bunu Doğan kullanabilir. kablotv, karasal yayın veya abonelik gerektiren platformlarda tabi ki şifre koyamaz ya da ek ücret talep edemez, ama atv ve bundan önceki senelerde ntv tv8 in yaptığı gibi basit bir biss şifresi koyması olasıdır. uefa kişiye özel emailleri cevaplıyor mu? ilginç. Maç zamanı gelsin olayı net öğreniriz hatta kanalD teknik bölümde tanıdıklarım var onlardan da öğrenebilirim. Asla kafadan atmadım sadece bir haber duydum ve bunu paylaştım hepsi bu.

"nasıl abone toplarım hesabını" derken bir arkadaşın "Doğan'ın emusu olmayan receiver kullanıcılarının neden düşünmediği" ile ilgili bir cevaptı yanlış anlaşılmasın.

quote:

Hocam bu zaten çok net bir bilgi; kesinlikle şifreli olamaz Türk takımlarının maçları siz yanlış anlamışsınız haberi...

peki ön eleme maçlarını ve uefa maçlarını şifresiz izleyebildin mi? hani kesinlikle olamazdı.

1116 Mesaj
29 Ağustos 2008; 0:11:30 

Orda Şampiyonlar Ligi ni kastetmişdim, bende yanlış anlaşılmayayım :)Eleme maçları belli bir kaynak tarafından yayınlanmadığı için tabii şifreli olabilir -bu desteklediğim anlamınada gelmesin bu arada- Ben zaten araştırdım, başka bir kaynakda az önce mesajımı editleyerek gösterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Habana -- 29 Ağustos 2008; 0:09:12 >

'a' Tarantino

Daimi 'Oz' izleyicisi

521 Mesaj
29 Ağustos 2008; 12:00:34 

Avrupa Birliğinin telif haklarına ilişkin uyum yasaları ve bölgesel yayıncılığa ilişkin kısıtlamalarından dolayı Şampiyonlar Ligi Maçlarının yayın hakları, yayınların Türksat’ın iz düşümünde bulunan tüm ülkeleri değil sadece Türkiye’yi kapsayacak şekilde yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Daha neyi tartışıyoruz Ev Adresinizi verin sizin yerinize BISS keyleri gelip ben girerim.

1877 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:29:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Vavra22

Avrupa Birliğinin telif haklarına ilişkin uyum yasaları ve bölgesel yayıncılığa ilişkin kısıtlamalarından dolayı Şampiyonlar Ligi Maçlarının yayın hakları, yayınların Türksat�ın iz düşümünde bulunan tüm ülkeleri değil sadece Türkiye�yi kapsayacak şekilde yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Daha neyi tartışıyoruz Ev Adresinizi verin sizin yerinize BISS keyleri gelip ben girerim.

Arkadasım bende lıg tv abonelıgı var bıde vestel marka dcr 9002 cıhazım var buna nasıl sıfre gırecegız pekı bılgınız varmı?Bız dıgıturk kullanıcılarıda sıfrelımı ızleyecegız?

521 Mesaj
29 Ağustos 2008; 18:23:55 

quote:

Orjinalden alıntı: R`meRt

Arkadasım bende lıg tv abonelıgı var bıde vestel marka dcr 9002 cıhazım var buna nasıl sıfre gırecegız pekı bılgınız varmı?Bız dıgıturk kullanıcılarıda sıfrelımı ızleyecegız?

Anlaşmanın sadece Türkiye haklarını kapsadığı ve uydu yayınının başka ülkelerde de izlenebildiğini göz önünde bulunduran UEFA, bu nedenle uydu yayınına izin vermiyor.

Ş.Ligini Karasal,Kablolu tv kullanıcıları ile Digitürk ve D-Smart aboneleri izleyebilecek.(euro 2008de oldğu gibi)

Türkiye'de uydu izleyicilerinin oranı yüzde 40 civarında. Yani UEFA'nın yasağı Türkiye'nin neredeyse yarısının keyfini kaçırdı.

2051 Mesaj
29 Ağustos 2008; 20:19:17 

Olmadı Azeri Tv veriyordu şampiyonlar ligi maçlarını ordan izlerim.Hala veriyorsa tabi

9398 Mesaj
30 Ağustos 2008; 10:15:26 

Şu maclari TRT alsa ne güzel olur aslinda ama nerdee TRT kim maclari vermek kim.

Star isterse şifreli olsun yabanci kanallardan izleriz No-problem

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

62 Mesaj
30 Ağustos 2008; 11:00:16 

quote:

Orjinalden alıntı: Habana

?

bu hukuki bir durumdur arkadaşım uefa nın yayınlar talimatnamelerini aratırsan google da bulur okuyunca yasanın ne söylediğini görebilirsin.

7123 Mesaj
30 Ağustos 2008; 11:11:43 

biss dediğine göre sorun olmaz...hallederiz...

1584 Mesaj
30 Ağustos 2008; 11:57:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Rapator

biss dediğine göre sorun olmaz...hallederiz...

Yani... Zaten artık biss'leri kendileride açıklamaya başladılar.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ağustos 2008; 13:03:49 

quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

Şu maclari TRT alsa ne güzel olur aslinda ama nerdee TRT kim maclari vermek kim.

Star isterse şifreli olsun yabanci kanallardan izleriz No-problem

Trt deki Maçları hayal edemiyorum Gerçekten O kadar kötü bir yayın olurdu ki Şampiyonlar liginin tadı kalmazdı Star ın Spikerleri gerçekten Kaliteli yayında öyle

6389 Mesaj
31 Ağustos 2008; 13:15:36 

star iyi de bir de ilker yasin'in yorumları olmasa

TRT'nin yayınlarının kötü olduğu görüşüne katılmıyorum

708 Mesaj
31 Ağustos 2008; 15:04:18 

star sız şampiyonlar ligi

1241 Mesaj
1 Eylül 2008; 12:06:43 

çok seviyesiz sohbetler yapıyosunuz burda...ha trt vermiş ha star vermiş ne fark eder... maçları versinlerde hangi kanal verirse versin...hiç izleyememektense yabancı kanalda bile izlemeyi tercih ederim bırak trt yi starı da...herkes star tv diyo ama star tv nin sahibi Aydın doğan bunu bilen yok sanırım...Aydın doğan kim d-smart ın sahibi bize maç izlettirmeyen paramızı almak isteyen biri...para karşılığında maç izlettiryo...yok böyle bişey...Avrupa liglerini bile izleyebiliyoruz kendi ligimizi,kendi maçlarımızı falan rahatça izleyemiyoruz... boş iş...adamın biride ordan çıkyo hala trt dandik bann bilmem ne yazyo

Galatasaray

904 Mesaj
1 Eylül 2008; 13:16:32 

aramızda star tv mensupları mı var??

8429 Mesaj
1 Eylül 2008; 18:02:18 

UEFA Pazarlama direktörü Philippe Le Floc'h, anlaşmadan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

UEFA 2009-2012 yılları arasındaki UEFA Şampiyonlar Ligi yayın haklarını Doğan Media Holding'in aldığını açıkladı. Bu açıklama ile beraber bir süredir devam eden satış sürecinin de son bulduğunu belirten UEFA, başka yayın kuruluşlarından alınan tekliflere rağmen Doğan Medya Holding'in teklifinin diğerlerinin arasında en iyisi olduğunu belirtti.

Türkiye'de Star TV ile birlikte uzun yıllardan bu yana çok başarılı bir yayın ortaklığına sahip olduklarını belirten UEFA, Star TV'nin bundan sonra da her Şampiyonlar Ligi haftasında Salı ve Çarşamba günleri oynanacak olan birinci tercih maçlarını şifresiz yayınla vermeye devam edeceğini açıkladı. Bu maçlar Türk takımlarının maçları olacak. Diğer maçlar ise D Smart Dijital Platformu'nda yayın yapan D Spor ve ona bağlı diğer kanallarda yayınlanacak. 2009-12 yılları arasındaki yayın haklarına UEFA Süper Kupa maçlarının yayın haklarının da dahil olduğu belirtildi.

Yukarıda UEFA açıklamasında da açıktır ki, STAR TV Türk takımlarının bütün Ş. L. maçlarını şifresiz vermek zorundadır. Sadece diğer ülke takımlarının maçlarını şifreli verme hakkına sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 1 Eylül 2008; 18:00:08 >

305 Mesaj
1 Eylül 2008; 19:07:24 

geçenlerde beşiktaşın uefa kupası maçını kuzenimin evinde seyrederken bir reklama denk geldim. reklamda türk takımlarının uefa ve şampiyonlar liginde, kendi evlerinde oynayacağı maçların futbol-smarttan yayınlanacağı söyleniyordu. star tv değil yani, futbol-smart. sonuç olarak star tv'de yayınlanıyor ve şifreleniyor olsaydı biss şifresiyle halledilebilirdi, fakat d-smart olduğu ve d-smart da digiturk gibi düz uydu sistemleri harici dijital bir platform olduğu için biss şifreleme olmayacaktır haliyle. bu da demek oluyor ki d-smart'ınız yoksa maçları ya gidip d-smart'ı olan bi yakınınızda ya da sigara dumanı altında kahvehanelerde seyredeceksiniz. ayrıca yasalar gereği şifresiz vermek zorundadır olayı bence balon olacak, çünkü işin ucunda aydın doğan amca var. doğan medya = gelsin paralar.

4928 Mesaj
1 Eylül 2008; 19:22:31 

biss olsun ona razıyız.

453 Mesaj
1 Eylül 2008; 20:21:55 

Star da dsmart ın kanalı.

453 Mesaj
1 Eylül 2008; 20:24:28 

Ama stardan şifresiz yayınlanacak isteyen dsart tan isteyen de normal star dan seyreder.

6389 Mesaj
2 Eylül 2008; 9:17:03 

Yayınlanma yerinin de önemi var. Karasal antene ve KabloTV ye zaten şifre koyamaz bu durumda şifresiz yayınlamış olmak kuralına uyar. Öte yandan Türksatta Biss koyabilir. Çünkü Türksat Avrupaya da yayın yapıyor. Avrupada yaşayanlar için Türkiyedeki maç diğer ülke takımları maçlarına girer ve bunu şifreleme hakkına sahip olabilir. ATV ve NTV de olduğu gibi Biss olursa sorun olmaz birçok uydu bunu destekliyor zaten. Uydu receiver'ı Emulu olmayanlar veya Biss şifrelemeyi desteklemeyenler de yazılım yükleyerek bu sorunu çözebilirler. Stardan başka kanalda yayınlanacağını düşünmüyorum çünkü Star aynı zamanda Şampiyonlar Ligi ana sponsorlarından biri idi. Şampiyonlar ligi maçlarına gidenler bilir, biletin arkasında official partners bölümünde star logosu da vardır.

781 Mesaj
2 Eylül 2008; 11:46:47 

Dsmart verdiğine göre biss şifresi olmayabilir.

Samsung 55es8000, Sony PS3-320, Harman Kardon Avr 255, Dreambox DM800 HD PVR

1241 Mesaj
2 Eylül 2008; 12:52:26 

======= peki uefa maçlarınıda star tv vericek mi ??? =========

Galatasaray

8429 Mesaj
2 Eylül 2008; 14:22:02 

uefa maçları dsmarrta şifreliolur.amayarısını gene izlenecektirzaten
ş.ligi maçları starda şifresiz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 2 Eylül 2008; 14:27:44 >

1241 Mesaj
2 Eylül 2008; 21:28:53 

ohooo zaten 3 takımımızda uefa da uefa yı vermedikten sonra napalım biz onu...bi tek fenerbahçe nin maçını mı izleyebilcez yani...

bu arada liveonsat.com sitesinden baktım gs-bjk-kayseri ve fb nin maçlarını futbolsmart kanalı veriyor diye gösteriyordu...

Galatasaray

3205 Mesaj
3 Eylül 2008; 14:22:12 

Yasalara göre durmmadan şifresiz olmak zorunda diyorsunuzda, avrupada şampiyonlar ligini şifresiz
veren bir yayın kuruluşu var mı? Eskiden beri avrupa kanallarından baktığımız tüm maçlar şifreli bir tek rustavi
ve azerbaycan kanallaarı biss key kullanıyor. Yani TR'de bu yayınların biss key ile de olacağına inanmıyorum.
Çünkü top doğan medyada, ve ilk başlarda bissss yapacaklar sonrada cıssss yapacaklar. Acımayacağına adım
gibi eminim.. Bu adamlara yem olmamak için futbol izlemeyi bile bırakırım.

1116 Mesaj
3 Eylül 2008; 17:23:21 

quote:

Orjinalden alıntı: nodar

Yasalara göre durmmadan şifresiz olmak zorunda diyorsunuzda, avrupada şampiyonlar ligini şifresiz
veren bir yayın kuruluşu var mı? Eskiden beri avrupa kanallarından baktığımız tüm maçlar şifreli bir tek rustavi
ve azerbaycan kanallaarı biss key kullanıyor. Yani TR'de bu yayınların biss key ile de olacağına inanmıyorum.
Çünkü top doğan medyada, ve ilk başlarda bissss yapacaklar sonrada cıssss yapacaklar. Acımayacağına adım
gibi eminim.. Bu adamlara yem olmamak için futbol izlemeyi bile bırakırım.

Paranoyak bir durum diyecek bir şey bulamadım , şurayı okumanızı tavsiye edebilirim...

http://en.wikipedia.org...ons_League_broadcasters

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Habana -- 3 Eylül 2008; 17:21:20 >

'a' Tarantino

Daimi 'Oz' izleyicisi

1241 Mesaj
4 Eylül 2008; 11:19:46 

quote:

Paranoyak bir durum diyecek bir şey bulamadım , şurayı okumanızı tavsiye edebilirim...

evet verdiğiniz linke göre şampiyonlar ligini bir kanal şifresiz vermek zorunda...yanlız o kadar iyi ingilizcemiz yok sen iyi bilirsin bu uefa kupası maçlarınıda şifresiz bir kanal vericek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patinaj35 -- 4 Eylül 2008; 11:17:34 >

Galatasaray

1116 Mesaj
4 Eylül 2008; 11:54:48 

Orada öyle bir durum yok -daha önce de yazmıştım tekrar yazayım madem- Kupanın belli bir seviyesine kadar ,tam emin değilim Çeyrek Final olması lazım, Futbol Smart bir maçın yayın hakkını alırsa şifreli yayınlar -iç sahada ki bütün maçların yayın hakkı Futbol Smart da deplasman maçlarınıda alması durumunda şifreli olacaktır- geçen sene NTV nin yaptığı gibi başka bir kanal alırsa şifresiz yayınlar.

'a' Tarantino

Daimi 'Oz' izleyicisi

407 Mesaj
4 Eylül 2008; 13:02:27 

kardeş, linkteki makaleyi okudum. Yalnız orada söylenene göre D-Smart'ın Fenerbahçe'nin maçlarını şifreli yayınlama hakkı var. Şöyleki, Türkiye'de Salı ve Çarşamba günü 1 maçın (Star-TV'den) şifresiz yayınlama zorunluluğu var. Diğer tüm maçların hakkı şifreli olarak D-Smart'a ait. Ancak burada kendi ülke takımlarının maçlarını şifresiz yayınlamak zorundadır demiyor. Sadece Star-TV'nin şifresiz yayınlamak üzere maç seçme hakkı var diyor. Eğer Star-TV de Doğan Holding'e ait olmasaydı, tabii Star-TV her maç gününde Türk takımlarının maçlarını seçecekti ve şifresiz yayınlayacaktı. Şöyle bir kurnazlık yapabilirler, Star-TV şifresiz yayınlamak üzere yabancı bir takımın (örneğin Real Madrid) maçını seçer, ardından D-Smart da Türk takımının maçını şifreli yayınlayabilir. Bu şekilde yaparlarsa UEFA yayın kurallarına aykırı bir durum olmuyor. Umarım bu şekilde uygulama olmaz. Ama seneye bu çakallığı yapabilirler...

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keskin76 -- 4 Eylül 2008; 13:02:12 >

2009 TOYOTA COROLLA, D4D
Comfort Gümüş Gri, ANKARA

781 Mesaj
4 Eylül 2008; 13:11:38 

Mecburen Dsamrt almaya yönlendiriyorlar.

Samsung 55es8000, Sony PS3-320, Harman Kardon Avr 255, Dreambox DM800 HD PVR

1116 Mesaj
4 Eylül 2008; 14:11:25 

@keskin76

hocam şurayı atlamışsınız galiba ,

quote:

In territories where teams from the territory are regularly in the competition, it is always the case that free TV broadcasters will pick matches involving teams from their own territory given that this will be of far greater interest to the audience in that territory. For example, TF1 in France will pick matches involving French teams if they are still in the competition.

'a' Tarantino

Daimi 'Oz' izleyicisi

407 Mesaj
4 Eylül 2008; 15:06:00 

haklısınız da, burada bir zorunluluk yok. "Şifresiz kanal kendi ülke takımının maçını seçecektir" deniyor, normal bir durumda olacağı söylüyor. Eğer Star-TV Doğan Grubu'na ait olmasaydı aynı örnek bizim için de geçerli olurdu, her seferinde StarTV türk takımlarının maçlarını seçerdi.

2009 TOYOTA COROLLA, D4D
Comfort Gümüş Gri, ANKARA

8429 Mesaj
4 Eylül 2008; 17:11:07 

şampiyonlar ligi maçları starda diye zaten fb ş.ligine kalınca star söyledi .ayrıcada kafasına görede iş yapamaz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 4 Eylül 2008; 17:09:11 >

3205 Mesaj
4 Eylül 2008; 17:13:02 

Makeleyi tartışırken doğan medya gerçeğini kaçırıyorsunuz.Maçların yayın hakkı nerede?
Starı dsmartı geçin! Hepsi doğan medya değilmi?... Siz bu sezon görün şampisini uefasını...
Bekleki aydın bedava versin elindeki nimeti sana... Ayrıca ingilizce bilmiyorsanız makalede çevirmeyin.
Komik oluyor.

8429 Mesaj
4 Eylül 2008; 17:15:28 

STAR TV FB şampiyonlar ligine kalınca FENERBAHÇE MAÇLARI STARDA dedi bunuda herkes duydu.

305 Mesaj
4 Eylül 2008; 19:20:53 

arkadaşın verdiği programın linkini buraya koyuyorum. bakın bakalım fenerin maçları starda mı yoksa futbol-smart'ta mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_26207446/tm.htm

herşeyin para olduğu günümüzde, futbol zevkimiz de yavaş yavaş elimizden gidiyor, herkese kolay gelsin.

1241 Mesaj
5 Eylül 2008; 15:58:32 

fenerbahçe şampiyonlar ligin de...şampiyonlar ligi ni starda izleyemeseniz bile hotbirdde falan mutlaka izlersiniz...çünkü şampiyonlar ligi maçlarını en az 9-10 kanal veriyor...fakat uefa maçlarını izleyemicez gibi gözüküyor uefa kupasına , şampiyonlar ligine olduğu kadar ilgi yok....hadi Türk kanallarını anladık ama bu yabancılar bari şifreli vermese onlar bile hotbirdden hep şifreli veriyor...yapcak bişey yok...

TÜRKİYE DE MİLLİ MAÇLAR DIŞINDA MAÇ İZLEYEMEYİZ ARTIK KOLAY KOLAY...

Galatasaray

8429 Mesaj
5 Eylül 2008; 17:02:47 

0

3205 Mesaj
5 Eylül 2008; 17:17:25