Şimdi Ara

## DirectX 11 ile İlgili Teknik Detaylar Açıklandı Önizleme Kasım Ayında ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
4.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## DirectX 11 ile İlgili Teknik Detaylar Açıklandı Önizleme Kasım Ayında ##

Nvidia'nın NVISION '08 etkinliği beklenenin aksine yeni lansman içermediği için öngörülen heyecanı malesef pek yaratamadı ama dikkat çekici bazı gelişmeler de yine aynı etkinlik çerçevesinde gözler önüne serildi. Daha önce de haberlerini verdiğimiz üzere NVISION '08'de DirectX 11'e yönelik çeşitli açıklamalar yapıldı. Microsoft'un üzerinde çalıştığı yeni çoklu ortam uygulama arabirimi DirectX 11 açıklanan bilgilere göre, bazı açılardan ciddi iyileştirme ve geliştirmeler içerecek ve pek tabi yeni özellikler ile donatılacak. Ölçeklendirme konusunda DirectX 11 ile birlikte önemli bir yol kat etmeyi hedefleyen Microosft yine DirectX 11 ile birlikte performansı arttırmayı ayrıca uygulama geliştiricilere daha esnek bir ortam sağlamayı hedefliyor. Mevcut API'lere göre günümüz modern gpu'larının yeteneklerinden çok daha iyi bir şekilde yararlanması beklenen DirectX 11 öte yandan DirectX 10 ve 10.1'in üzerine inşa edilecek ve belirttiğimiz üzere yeni pek çok özellik içerecek. DirectX 10 ve 10.1 uyumlu donanımları desteklemesi ayrıca Windows Vista ile de çalışması beklenen DX 11 için önizlemenin Kasım ayında yayınlanması piyasa versiyonunun ise Windows 7 kod adlı yeni işletim sistemiyle birlikte gelmesi bekleniyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Adam gibi dx 10'nun marifetini görmeden DX 11'i sunuyorlar.Hepsi hava civa...
  • vaybe bu dx tutulsada piyasada bunu destekleyen oyun olsa yoksa buda ismi ile kalır yoksa
  • Adamlar bize donanım kak.lamak için ne yapacaklarını şaşırdılar.
  • directX millet yavaş yavaş geçiyo 11 çıkıyor ..iyi iyi
  • her işletim sıstemı ıle bır DırectX her dırectX le bır Kart.
  • Bunlar daha çok yolar bu gidişle
  • Ölçeklendirilme konusunda gelişmeler denmiş, SLI ve CF gibi çoklu gpu sistemlere yönelik bir çalışma yapıyolardır belki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: RCox

Ölçeklendirilme konusunda gelişmeler denmiş, SLI ve CF gibi çoklu gpu sistemlere yönelik bir çalışma yapıyolardır belki.

sanmıyorum.o microsoftun derdi değil
  • DX10 niye var o zaman ben anlamadım. Oyun yapımcıları direk DX11 'e yönelirse hiç şaşırmam.
  • valla crysis ten sonra anlayan anlamıştır dx11 dx10 dx9 olması grafikleri etkilemiyor (ut3 vs oyunlara girmeyeceğim bile) anca 4-5 senede kaymağını yiyebiliyoruz dx9 da oldukça gelişmiş bir yapı eskiden dx7 ile dx9 arasında ne fark vardı be
    daha 1 tane dx10 oyunu yok hepsi dx9 daki grafikleri dx10 api si ile çalıştırıyor o kadar farklarsa decede dx10 ile gelen az geliştirilmiş duman su efekti gibi şeyler oda gereksiz oynanarken fark etmiyorsunuz bile
  • quote:

Orjinalden alıntı: sangokudbgt

valla crysis ten sonra anlayan anlamıştır dx11 dx10 dx9 olması grafikleri etkilemiyor (ut3 vs oyunlara girmeyeceğim bile) anca 4-5 senede kaymağını yiyebiliyoruz dx9 da oldukça gelişmiş bir yapı eskiden dx7 ile dx9 arasında ne fark vardı be
    daha 1 tane dx10 oyunu yok hepsi dx9 daki grafikleri dx10 api si ile çalıştırıyor o kadar farklarsa decede dx10 ile gelen az geliştirilmiş duman su efekti gibi şeyler oda gereksiz oynanarken fark etmiyorsunuz bile

Haklısın.
    Ama dx11 den beklentilerim yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x1650Pro -- 28 Ağustos 2008; 10:53:10 >

• dx10 farkı en çok call of juarez de belli oluyor.bilmem hiç farkeden var mı?
  • DX10 Crysis Oyununda Sadece Işıklandırmada Farkı Koymuş..Test Ettim..
  • Daha çok çalışsınlar drictx 12 ,13 ,15 hatta 20'leri ghörmek istiyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: realcem

Daha çok çalışsınlar drictx 12 ,13 ,15 hatta 20'leri ghörmek istiyoruz

Sende para çok galiba
  • her çıkan işletim sistemiyle dx versiyonu çıkıyor. Mikrosoft iyice işi cinliğe vurdu
  • Yeni bir ucak fln alcak herhalde Bill amca...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

her çıkan işletim sistemiyle dx versiyonu çıkıyor. Mikrosoft iyice işi cinliğe vurdu

• quote:

Orjinalden alıntı: FadeToßlack

Adam gibi dx 10'nun marifetini görmeden DX 11'i sunuyorlar.Hepsi hava civa...

Katılmamak elde değil.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.