klavye tuşları yanlış yazıyor [ ÇÖZÜLDÜ ]
39 Cevap150981 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

290 Mesaj
27 Ağustos 2008; 23:09:30 

merhaba arkadaşlar..

benzer bir sorun bende de var.

şöyle ki; benim notebook'un klavyesi aylardır çalışmıyordu ben de harici bir klavye takıp onu kullanıyordum. ne olduğunu anlamamıştım ama bağlantı sorunu olduğunu tahmin ediyordum.
bu yüzden bir kaç gün önce laptop u açmaya çalıştım. söktüm vidaları ama tam olarak başarılı olduğumu söyleyemem. klavyeyi çıkaramadım ve kapattım.

fakat bugün nasıl olduysa birden klavye çalışmaya başladı. fakat ben bu yazıyı yine harici klavyeden yazıyorum, çünkü bazı tuşlarda yanlışlıklar var..

harici klavye aşağıdaki gibi yazıyor:

" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 * -

q w e r t y u ı o p ğ ü

a s d f g h j k l ş i ,

< z x c v b n m ö ç .

bu diziliş doğru fakat, dahili klavye aşağıdaki gibi yazıyor:

" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 * - -

q w e r t y 4 5 6 - ğ ü

a s d f g h 1 2 3 + i ,

< z x c v b n 0 ö , /

yani sayı sırasında son 2 tuş, harflerden üst iki sıradan her birinin son 6 tuşu ve en alt harf sırasının son 4 tuşu yanlış yazıyor. arada ğ ve i çalışıyor. yani anladığım local olarak çalışmıyorlar. çalışmayan tuşlar bir arada ve çalışan ğ ile i üst üste, onlarda birlikte..

var mıdır acaba halimden anlayan?. nolmuş bu klavyeye??

teşekkurler...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

479 Mesaj
27 Ağustos 2008; 23:14:55 

klavyen bence tam oturmamiş bağlantıları normal değil. onun sökülüp yeniden düzgünce takılması gerektiği kanaatindeyim

290 Mesaj
27 Ağustos 2008; 23:23:03 

yok kardeşim sağolasın buldum.... hatta bu mesajımı da klavyemden yazıyorum... :)

klavyem aylar sonra çalışınca çok sevinmiştim. ama bu yanlış yazma sorunu çıkınca canım sıkılmıştı yine ..

öyle altlarını temizlerken şimdi farkettim ki ş ' nin üzerinde bir de + işareti var ve basınca + çıkıyor. sonra diğerlerine baktım; u ' da 4, ı 'da 5 diye gidiyor...

yaw numlock açıkmış :)) laptop ta bu tuşu hiç kullanmadığım için hiç aklıma gelmemişti. şimdi her şey normal ... :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

12801 Mesaj
27 Ağustos 2008; 23:31:40 

Sorun çözüldü ise, rica etsem başlığa "çözüldü" yazarmısınız

"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."
Dostoyevski

1297 Mesaj
28 Ağustos 2008; 3:18:16 

quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

Sorun çözüldü ise, rica etsem başlığa "çözüldü" yazarmısınız

Sorunununu halleden gidiyor.

İnşallah bir yönetici farkeder de yazar başlığa.

290 Mesaj
28 Ağustos 2008; 10:02:36 

quote:

Orjinalden alıntı: 34_gurcangurel

Sorunununu halleden gidiyor.

İnşallah bir yönetici farkeder de yazar başlığa.

iyi olur.. çünkü ben nasıl yazacağımı bilmiyorum...

1679 Mesaj
28 Ağustos 2008; 11:56:26 

ilk mesajını düzenleyerek başlığı da değiştirebilirsin..

This world will soon be annihilated

2 Mesaj
21 Kasım 2009; 21:11:35 

ya aynı sorun bendede war ama benimki latop... nası yapcaz yha

290 Mesaj
21 Kasım 2009; 22:30:25 

benşmki de laptop tu....

aynı sorunsa ,,fn+ numlock a basman gerekr.

başka bişiyse bilmiyorum..

6 Mesaj
1 Mart 2010; 13:15:58 

ben kendim buldum bende yaşıyorum arada .sol shifft , sol ctrl ,sol alt ,sağ alt gr, ctrl ,ve varsa fn tuşuna aynı anda 3-5 kere basın düzelir.
quote:

Orijinalden alıntı: u_baydur

merhaba arkadaşlar..

benzer bir sorun bende de var.

şöyle ki; benim notebook'un klavyesi aylardır çalışmıyordu ben de harici bir klavye takıp onu kullanıyordum. ne olduğunu anlamamıştım ama bağlantı sorunu olduğunu tahmin ediyordum.
bu yüzden bir kaç gün önce laptop u açmaya çalıştım. söktüm vidaları ama tam olarak başarılı olduğumu söyleyemem. klavyeyi çıkaramadım ve kapattım.

fakat bugün nasıl olduysa birden klavye çalışmaya başladı. fakat ben bu yazıyı yine harici klavyeden yazıyorum, çünkü bazı tuşlarda yanlışlıklar var..

harici klavye aşağıdaki gibi yazıyor:

" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 * -

q w e r t y u ı o p ğ ü

a s d f g h j k l ş i ,

< z x c v b n m ö ç .

bu diziliş doğru fakat, dahili klavye aşağıdaki gibi yazıyor:

" 1 2 3 4 5 6 7 8 9 * - -

q w e r t y 4 5 6 - ğ ü

a s d f g h 1 2 3 + i ,

< z x c v b n 0 ö , /

yani sayı sırasında son 2 tuş, harflerden üst iki sıradan her birinin son 6 tuşu ve en alt harf sırasının son 4 tuşu yanlış yazıyor. arada ğ ve i çalışıyor. yani anladığım local olarak çalışmıyorlar. çalışmayan tuşlar bir arada ve çalışan ğ ile i üst üste, onlarda birlikte..

var mıdır acaba halimden anlayan?. nolmuş bu klavyeye??

teşekkurler...

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

4305 Mesaj
1 Mart 2010; 17:21:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Krynn66

klavyen bence tam oturmamiş bağlantıları normal değil. onun sökülüp yeniden düzgünce takılması gerektiği kanaatindeyim

Yolsuzluk=Yoksulluk

allah, kimseyi yanlışı savunacak kadar cahil,doğruyu inkar edecek kadar nankör yapmasın..

124 Mesaj
1 Mart 2010; 19:52:39 

quote:

Orijinalden alıntı: double_kill

ben kendim buldum bende yaşıyorum arada .sol shifft , sol ctrl ,sol alt ,sağ alt gr, ctrl ,ve varsa fn tuşuna aynı anda 3-5 kere basın düzelir.

1370 Mesaj
10 Ocak 2011; 9:32:45 

çok sağolun ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 23 Eylül 2012; 22:09:56 >

...

3 Mesaj
27 Şubat 2011; 20:35:03 

ya arkadaşlar ben bu sorunu 2 aydır yaşıyorum vermiş olduğunuz bilgiyle çözüme ulaştım teşekkür ederim

sırf teşekkür etmek için üye oldum ya:)))

3 Mesaj
27 Şubat 2011; 21:00:20 

ya bu arada yardımınıza ihtiyaç duyduğum başka bi konu var yeni konu açmak için ne yapmalıyım???

1392 Mesaj
30 Mayıs 2011; 5:32:29 

netbook da Türkçe karakterler i yazmiyor
sorunu nasil çözebilirim.

ü de = ]
i de = '
ö de = ,
ş de = ;

simgeleri yaziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi telit35 -- 30 Mayıs 2011; 5:36:16 >

1392 Mesaj
30 Mayıs 2011; 5:39:51 

shift ve alt tuşlarına birlikte basınca klavye düzeldi

64 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:44:48 

http://forum.donanimhaber.com/m_49535842/tm.htm

bu konuyu klima5505 'e pm ile atarmısınız ?

insanlık namına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezler67 -- 2 Haziran 2011; 18:50:39 >

4 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:51:45 

quote:

Orijinalden alıntı: u_baydur

yok kardeşim sağolasın buldum.... hatta bu mesajımı da klavyemden yazıyorum... :)

klavyem aylar sonra çalışınca çok sevinmiştim. ama bu yanlış yazma sorunu çıkınca canım sıkılmıştı yine ..

öyle altlarını temizlerken şimdi farkettim ki ş ' nin üzerinde bir de + işareti var ve basınca + çıkıyor. sonra diğerlerine baktım; u ' da 4, ı 'da 5 diye gidiyor...

yaw numlock açıkmış :)) laptop ta bu tuşu hiç kullanmadığım için hiç aklıma gelmemişti. şimdi her şey normal ... :)

aynı sorun bende de vardı numlock açıkmış tuşa dokundum ve aynen seninki gibi sorun çözüldü buraya yazdığın ve çözümü paylaştığın için çok teşekkür ederim dostum eyvallah

149 Mesaj
18 Aralık 2011; 15:19:24 

benim laptopta bazen pc açılınca harfler yanlış çıkıyordu misal s harfine basınca sdsf e harfine basınca ewyt gibi yanında 3 harf çıkıyordu bunun gibi bir çok tuş farklı çıkıyordu burda ki yöntemle çözemedim benim yönetemim sağdaki şifte 8 sn ye basmak filtre tuşları çıkıyor win7 onaylıyormusun diyor onaylayınca düzelmedi ise bir daha 8 sn basıyorum onay ekranı yine çıkıyor bu sefer onaylayınca filtre tuşları sanırım inaktif oluyor ve klavye tuşları normale dönüyor .bunu yazdım benim gibi bir harf basıp 4 harf çıkanlar varsa bu yöntemi denesinler

44 Mesaj
23 Ocak 2012; 11:36:28 

Bilgisayarım masaüstü olmasına rağmen dizüstü klavyesi gibi harf tuşlarının bazılarından rakam çıkıyor.

1 Mesaj
14 Nisan 2012; 12:04:58 

Çok teşekkür Ederim Saol

10 Mesaj
30 Haziran 2012; 14:42:49 

iyi günler arkadaşlar
bende de böle bir sorun hasıl oldu :). viewsonic netbook kullanıyorum . b ye basınca
baq*bü aynenaq24 böle saçma sapanaq2 şeyler yazıyor. bazende enter olarak kullanıyor. önceden genelde b de yapardı şimdi çoğu tuşta sapıtıyo netbook. yardımcı olmak isteyen varmı acaba. şu anda sorunlu netbook tan yazıyorum . bir iki örnek daha yazayım alta.

*büba- 2 kere b ye bastımn
nanaqna 2 kere n ye bastım
vvvvvvvv*ü buda sadece v tuşu.

10 Mesaj
1 Temmuz 2012; 13:51:49 

arkadaşlar yardım edecek yokmudur.

2136 Mesaj
23 Eylül 2012; 21:23:00 

quote:

Orijinalden alıntı: gelirseikimize

arkadaşlar yardım edecek yokmudur.

Hortlatmış olmayayım ama sorunun çözümü çok basit ( laptop için ) Sol alt + shift tuşlarına basın sorununuz anında çözülsün.

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | Slimport HDMI | Android v4.3 İşletim Sistemi

294 Mesaj
4 Kasım 2012; 17:21:32 

Bugün benim de başıma geldi buna benzer bir sorun. Bilgisayar açıkken klavyeyi siliyordum. Klavyeyi kullanmaya başladığımda tek sorun olarak e yerine € yazıyordu. Fnmode tuşunun faal durumda olduğunu farkedip kapattığımda düzeldi...

1301 Mesaj
21 Aralık 2012; 23:32:39 

arkadaslar ben de notebooka harici klavye wireless tanıttım
turkce karakterler normal ama- u ya basınca klavye geri dusu calisiyor o ya basınca klavyeileri tusu calisiyor

k l m gibi tuslar da calismiyor nedendir

30 Mesaj
11 Mart 2013; 21:55:09 

-merhaba arkdaşlar yeni konu açmak yerine buraya yazıyım bi dedim.
Benim klavyemde numlock kısmında 9, 6, 3 nokta, tuşları yani numlock un sağ kısımları şöle yazıyor

9 a basınca =-9
6 ya basınca =+6
3 e basınca =53
noktaya basınca =2,
kücük enter a basılınca ise= 0 koyup entra basmakta bunun sorunu ne acaba bide şimide farketim ü harfine basıldıngdada böyle çıkıyo =/ü
BU SORUN HAKKINDA NE YAPMAM GEREKİYOR ACABA?

294 Mesaj
12 Mart 2013; 7:43:38 

Muhtemelen klavyenin üzerine şekerli bir içecek dökülmüştür. 1 - 2 güne danışmanlık kendisini belli eder...

Mesela 9'a bastığında 9'dan önce tireye bir baskı uygulanıyor. Diğerleri de benzer şekilde...

Bütün tuşlarda böyle bir durumun sözkonusu olmaması bu ihtimâli daha da güçlendiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

65 Mesaj
4 Haziran 2013; 1:09:14 

aynı problem bendede var acil yardıma ihtiyacım var

144 Mesaj
4 Haziran 2013; 3:13:42 

bi şey mi döküldü lavyeye bi şey döküldüyse ters cevir içini süpürgeyle çek ama geç kalmışsındır büyük ihtimal
eğğer bi şey dökülmediyse Fn + Numlock Bas düzelir

Bu mesajda bahsedilenler: @raso17

"İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; Neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar."

65 Mesaj
4 Haziran 2013; 8:21:15 

hocam numlock tuşu yokki bilgisayarda . bide sadece bikaç harfte yapıyor bunu mesela '' a '' ya bastığım zaman ''da'' yazıyor ama basılı tutunca ''a'' yazıyor . bu problem ilk kez başıma geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raso17 -- 4 Haziran 2013; 8:24:51 >

144 Mesaj
4 Haziran 2013; 11:30:44 

laptop mu

"İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendine kör bakar. Bil ki; Neye nasıl bakarsan, o sana öyle bakar."

4 Mesaj
29 Haziran 2013; 21:24:19 

bende de benzer bir sorun vardı sağdaki numaralar çalışmıyor ve üstteki rakamlara basınca üst karakterler cıkıyordu.
1. masa üstü usb klavye benimkisi
2.win7 kullanıyorum
3.erişebilirlik seceneklerinden tuşun takılmaya bağlı yaptıgını anlamak için geçiş tuşlarını aktif edip ekranı kapamadan tuşlara basıyoruz ses cıkarıyorsa tuş takılı kalmış anlamına geliyormuş (bkz.klavye sorun gidericiyi sonuna kadar okuyabilirsiniz)
4.bende yavaş yavaş tuşları söküp taktım önceliği shift alt gibi tuşlara baktım. sorun <> tuşu takılı kalmış onu düzeltince sorun çözüldü
5.tuş sökmeye korkan arkadaşlar önce fazla kullanmadığı bir tuşta denesin. tuşun üst kenarıntan kendinize doğru cekin çıkacaktır
6.sorumluluk kabul etmiyorum kırılan klavyelerden denemesi size kalmış baktınız atacak gibisiniz deneyebilirsiniz mesela.
7.sabahtır uğraşıyorum anca bulabildim. windows sorun gidericiye teşekkurler

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 2 sa. 55 dk. kadarı kaldı.
23 Temmuz 2013; 9:06:02 

quote:

Orijinalden alıntı: telit35

shift ve alt tuşlarına birlikte basınca klavye düzeldi

Teşekkürler .. dediğin gibi yaptım oldu

10 Mesaj
24 Temmuz 2013; 1:01:51 

quote:

Orijinalden alıntı: gelirseikimize

iyi günler arkadaşlar
bende de böle bir sorun hasıl oldu :). viewsonic netbook kullanıyorum . b ye basınca
baq*bü aynenaq24 böle saçma sapanaq2 şeyler yazıyor. bazende enter olarak kullanıyor. önceden genelde b de yapardı şimdi çoğu tuşta sapıtıyo netbook. yardımcı olmak isteyen varmı acaba. şu anda sorunlu netbook tan yazıyorum . bir iki örnek daha yazayım alta.

*büba- 2 kere b ye bastımn
nanaqna 2 kere n ye bastım
vvvvvvvv*ü buda sadece v tuşu.

bu sorunun çözümünü buldum. netbook ta tırnaklı yerlerden klavyeyi söküp altını temizlemek. tek bir kıl girmiş onu çıkardım düzeldi :D ben yaptım çok da güzel oldu. :D takip eden olursa yardımcı olur umarım.

1 Mesaj
24 Temmuz 2013; 1:43:57 

basit 2 çözümüm var 1. si Fn + F11 yapın 2.si FN+NumLock yapın (ben2.si ile düzelttim )...

1 Mesaj
21 Eylül 2013; 8:54:58 

çok saol

Bu mesajda bahsedilenler: telit35

314 Mesaj
1 Mart 2014; 8:47:45 

logitech kullananlar varsa eğer tuş kombinasyonları sorunu gidermemişse tek çarresi bilgisayarınıza kurduğunuz setpoint yazılımıdır setpoint yazılımını kaldırdığınızda sorun ortadan kalkmış olacaktır

77 Mesaj
3 Nisan 2014; 22:37:13 

Beyler ben masaüstü kullanıuyorum.Bir tuşa bastığımda 2 tane harf yazılıyor.Klavyede fn tuşu yok.Ne yapabilirim, lütfen yardım edin

Kilitli odalar dünyasında anahtarı olan adam kraldır.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » klavye tuşları yanlış yazıyor [ ÇÖZÜLDÜ ]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484