Şimdi Ara

## AMD Pazar Payı Kaybetmeye Devam Ediyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Pazar Payı Kaybetmeye Devam Ediyor ##

Geçtiğimiz Haziran ayının sonuna doğru duyurduğu Radeon HD 4800 serisi ile fiyat/performans anlamda rakibi Nvidia'yı köşeye sıkıştırmayı başaran, yaklaşık iki hafta önce lanse ettiği çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modeliyle de yeniden performans liderliğine yükselen AMD, 780G ve 790GX gibi yonga setleriyle de bu alandaki iddiasını sürdürüyor.

Pazar araştırmaları yapan IDC'nin yeni raporona göre AMD, CPU pazarında güç kaybetmeye devam ediyor. Yılın ikinci çeyreği yani Nisan-Mayıs-Haziran dönemi için hazırlanan rapora göre Intel pazar payını bir önceki çeyreğe göre %0.9 arttırarak %79.7'ye çıkartırken, AMD'nin payı ise %1.2'lik kayıp ile %19.7'ye geriledi.

Bir sene öncenin aynı döneminde %23.5'lik pazar payına ulaşan AMD'deki ciddi kayıp dikkatlerden kaçmıyor. Mobil segmentte de durum pek değişmiyor. Atom işlemcisinin kattığı ivme ile Intel, %1.3'lük artış ile payını %86.5'e, AMD ise %1.9'luk kayıp ile 12.6'ya geriledi.

Sunucu/İs istasyonu pazarında ise durum biraz daha farklı. Pazarı kontrol eden Intel, 2. çeyrekte %0.8'lik kayıp ile %86.2'ye gerilerken, AMD ise %0.8'lik kazanç ile payını %13.8'e çıkardı. Masaüstü işlemci arenasında ise Intel'in %73.3, AMD'nin ise %26.4'lük paya sahip olduğu IDC'nin raporuna yansıyan detay olarak göze çarpıyor.

• Tabii kaybeder ...

Piyasada adam gibi anakart bulunmuyor ....

Olanlarda ya alt sevye yada ust sevye kartlar ...

Birde oyunlarda intelin ustunlugu var tabi ....

Ha piyasa derken Turkiye'den bahsetmiyorum ....
  • @fx57
    Günaydın Hocam, sabahın 6 sında yine haber girmişsin. Herhalde yaptığın işe çok saygı duyuyorsun ki, bu derece disiplinli çalışıyorsun. Sen olmazsan DH DH olmaz valla, ellerine sağlık.

TLB hatası giderilmiş işlemciler 2. çeyrekte piyasaya yeni yeni çıkmaya başladı, bence bundan sonraki çeyrekte sunucu piyasasındaki artış daha fazla olabilir. AMD bu piyasaya yönelik çalışıyor. Athlon zamanında sunucu piyasasındaki satışlarını bir çeyrekte anormal artırmış, %250 lere varan bir oranda. Server piyasasının hem karlılığı yüksek, hem de kullanıcı bilinçli. Masaüstünde ne kadar iyi işlemci çıkarırsan çıkar, reklam olmadıktan sonra satış yapamazsın. Ayrıca ortada yaygın bir inanış varsa onu kırmak güç. Bir de intelin, distrübütörlere yaptığı amd satmayın intel satın baskısı, o piyasada yemez, müşteri satıcının yönlendirmesinden etkilenmeden neyi istiyorsa onu alır.
  • elinde çekiçle inteli ezmeye çalışan pacman
    resmi sitesinden angara gobrası ile zehirleme planları
    işlemciye babanızın adını verdik (Istanbul,Shangai ..)

gibi reklamlar Amd 'yi kurtarmaz, önündeki varolan engelleri aşmaya/yıkmaya çalışmaktan çok, ringin dışından farklı bir yol izlemeye çalışıyor Amd. Tepe yöneticisi veya zihniyet değişmeli, ondan önce Arge ekibi güçlendirilmeli tabi. İntel kuru gürültüye pabuç bırakırmı zannediyor acaba ?
  • quote:

angara gobrası

• quote:

Orjinalden alıntı: Kumandan

elinde çekiçle inteli ezmeye çalışan pacman

gibi reklamlar Amd 'yi kurtarmaz, önündeki varolan engelleri aşmaya/yıkmaya çalışmaktan çok, ringin dışından farklı bir yol izlemeye çalışıyor Amd. Tepe yöneticisi veya zihniyet değişmeli, ondan önce Arge ekibi güçlendirilmeli tabi. İntel kuru gürültüye pabuç bırakırmı zannediyor acaba ?

Sizi koyalim AMD nin basina siz kurtarirsiniz firmayi 1 senede, argeyi fln hep gelistirirsiniz. Bu kadar kolay olsaydi yaparlardi muhtemelen. Adamlar aptal degil heralde, bu olaylar da o kadar basit degil. Basarili veya basarisiz ortada cok buyuk seviyede bir emek var, biz burda laf ederken orda adamlar ari gibi calisiyor. keyif yapmiyorlar heralde.

Saygilar.
  • Piyasada rekabetin olabilmesi için AMD en kısa zamanda payını arttırmalı.Yoksa pek iyi olmayacak gibi geliyor bana...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Promesa

Sizi koyalim AMD nin basina siz kurtarirsiniz firmayi 1 senede, argeyi fln hep gelistirirsiniz. Bu kadar kolay olsaydi yaparlardi muhtemelen. Adamlar aptal degil heralde, bu olaylar da o kadar basit degil. Basarili veya basarisiz ortada cok buyuk seviyede bir emek var, biz burda laf ederken orda adamlar ari gibi calisiyor. keyif yapmiyorlar heralde.

Saygilar.

o zaman oturup komedi filmi senaryosu yazsınlar, hazır ekip bir arada iken ?

yapılan bir çok reklam yada duyuru komik oluyor da.

Ciddi bir firmaya yakışmayan çocuksu hareketler bunlar.
  • Nakit para ihtiyacı AMD'nin projelerini,araştırmalarını ve şu anki üretimi büyük ölçüde kısıtlıyor,git gide kısır bir döngüye gidiyor.
    Bu arada AMD, Ati ile dahil olan digital televizyon bölümünü 194$ milyona broadcom'a sattı, böylece sahip olduğu Xillion chiplerini de tarih etmiş oldu.
  • Bu kadar abartı fark beklemiyordum ne yalan söyleyeyim. AMD acil toparlanmalı. Intel kaptı piyasayı gidiyor. Dilerim AMD şu 45nm işini güzel yapar da bir an önce toparlanır. Yoksa durum vahim. Gerçi bir basamak fazladan atlamalı AMD yoksa işi zor. (Intel'den önce mimari küçültmeli) Muhtemelen yakında Intel'den duyarız "Durun durun 32nm'ye geçiyoruz(!)"
  • AMD'nin yavaş ilerlediği ortada

Farklı farklı x2 çıkartıyor hala 45nm Phenom var başka ne var ortada
  • Ha gayret AMD
  • Şirket batar falan deniyo.O kadar bütçesi olan bi firmanın batma olasılığı varmı.O kadar basitmi bu işler.Cem Uzan geçerse başına belki bi ihtimal..
  • işlemcileri aynı fiyata intel ile mücadele edecek seviyede değil ve anakart kıtlığı var...amd nin toparlanmasını yürekten istiyorum.tekrar amd kullanmak istiyorumm
  • quote:

AMD'nin sorunu para para para, para olsaydı çok farklı olurdu herşey intelde var 100 milyar dolar amd 5 milyar doları varsa oh ne iyi arada dağlar kadar fark var.Arge diyorsun arge başlı başına para demek.Amd farklı yol izliyor diyorsun para olmayınca alternatif yollar denemek zorunda tabiki.

Ankara kobrası vs komik diyorsun intel skulltrail'de kuru kafa kullanması çocukça değilmi sence ne fark var arada.Reklamın iyisi kötüsü olmaz.En önemlisi reklam ile birlikte iyi ürün çıkarmak ama işte intel domine etti piyasayı para var güç var prestij var vsvs...AMD'nin işi zor ama imkansız değil 45nm'liklerin yüksek saat hızına çıkması şart yoksa amd yandı gülüm keten helva olacak bu gidişle artık 5 sene nehalem kullanırız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AndryTR

Bu kadar abartı fark beklemiyordum ne yalan söyleyeyim. AMD acil toparlanmalı. Intel kaptı piyasayı gidiyor. Dilerim AMD şu 45nm işini güzel yapar da bir an önce toparlanır. Yoksa durum vahim. Gerçi bir basamak fazladan atlamalı AMD yoksa işi zor. (Intel'den önce mimari küçültmeli) Muhtemelen yakında Intel'den duyarız "Durun durun 32nm'ye geçiyoruz(!)"

AMD inteli ezdiği 4 yıl sonunda pazar payı %25'idi oda en yüksekti şimdi %19 civarı amd ağzıyla kuş tutsa %35 olur intelin adı var bi kere.Sunucuda amd intelden üstün ama pazar payı %25 anladınmı ne demek istediğimi intelin ismi var hızlı olsun olmasın intel her zaman daha fazla satılacak amd %49 olur %50 gene olamaz olsada benim torunlarım belki görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dahaka90 -- 26 Ağustos 2008; 9:11:55 >
  • Intel satış = 3 x AMD satış olmuş resmen şok edici değerler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrMhMt

Tabii kaybeder ...

Cehalet, cehalet... Amaç mesaj sayısını arttırmak....

Dostum, AMD'nin sitesinde tekelcilikle ilgili kısımarı oku, dizüstünde AMD'nin neden bu kadar seyrek olduğu kafanda canlanır umarım o zaman... Aynı şey,hazır bilgisayarlarda da geçerli... Uyanmıyorsa bilgilenmeye çalış.

Bir işlemci aldım, reklamını heryerde gördüm, tekelcilikte ilklere imza atmış, rüşvet vermiş, test sonuçları çarpıtılmış... Bu firmaya güvenebilirsen, senin görüşündür o ozaman...

Adam gibi anakarttan çıkarttığın şey nedir peki ? Sizin öve öve bitiremediğiniz P45 vs. vs. AMD'nin 160 YTL civarındaki 790X chipsetlere bedel... Çok ilginç insanlar var bu forumda yaa, cidden :).
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dahaka90

quote:

AMD'nin sorunu para para para, para olsaydı çok farklı olurdu herşey intelde var 100 milyar dolar amd 5 milyar doları varsa oh ne iyi arada dağlar kadar fark var.Arge diyorsun arge başlı başına para demek.Amd farklı yol izliyor diyorsun para olmayınca alternatif yollar denemek zorunda tabiki.

Ankara kobrası vs komik diyorsun intel skulltrail'de kuru kafa kullanması çocukça değilmi sence ne fark var arada.Reklamın iyisi kötüsü olmaz.En önemlisi reklam ile birlikte iyi ürün çıkarmak ama işte intel domine etti piyasayı para var güç var prestij var vsvs...AMD'nin işi zor ama imkansız değil 45nm'liklerin yüksek saat hızına çıkması şart yoksa amd yandı gülüm keten helva olacak bu gidişle artık 5 sene nehalem kullanırız.

Dostum, uğraşmamalısın bence bu tiplerle... Yukarıdaki resimin AMD tarafından yapılmadığını, bir AMD fanı tarafından yapıldığını anlayamıyorsa, kaile bile almamalısın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramdeon

quote:

Orjinalden alıntı: TrMhMt

Tabii kaybeder ...

Cehalet, cehalet... Amaç mesaj sayısını arttırmak....

Dostum, AMD'nin sitesinde tekelcilikle ilgili kısımarı oku, dizüstünde AMD'nin neden bu kadar seyrek olduğu kafanda canlanır umarım o zaman... Aynı şey,hazır bilgisayarlarda da geçerli... Uyanmıyorsa bilgilenmeye çalış.

Bir işlemci aldım, reklamını heryerde gördüm, tekelcilikte ilklere imza atmış, rüşvet vermiş, test sonuçları çarpıtılmış... Bu firmaya güvenebilirsen, senin görüşündür o ozaman...

Adam gibi anakarttan çıkarttığın şey nedir peki ? Sizin öve öve bitiremediğiniz P45 vs. vs. AMD'nin 160 YTL civarındaki 790X chipsetlere bedel... Çok ilginç insanlar var bu forumda yaa, cidden :).

790x çipseti 160 olsa kaç yazar...o anakart a takacak perf0li işlemci olmadıktan sonra 100olsa ne olcak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.