- x
AYAK PARMAĞINDA UYUŞMA..
11 Cevap125413 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1179 Mesaj
25 Ağustos 2008; 17:42:06 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Son birkaç gündür sağ ayak baş parmağımdı bir uyuşma var..Hani ayaklarımız hareketsiz kalınca olan uyuşma gibi..Ama sadece sağ ayak baş parmağımın ucunda var bu..Bu neden olur

249 Mesaj
25 Ağustos 2008; 18:08:41 

ayak parmak uyuşması (Alıntı)

son 2 gündür sol ayak orta parmağımda uyuşma var özellikle eve gidince ayakkabıyı çıkarınca uyuşma daha çok artıyor ayakkabı varken de uyuşuyor ve üzerine basamıyorum acı oluyor hatta parmağımın altında yara çıktı küçük bir yara devamlı ayaktayım sitresili geçiyor neden kaynaklanıyor acaba.... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

ayak parmaklarında uyuşma veyahutta ağrı olmasının bir çok nedenleri vardır.
Burkulma ya da incinme, romatizmal artrit, enfeksiyonlu artrit, gut, aşırı kilolu olma, çıkık, kalp hastalığı, böbrek hastalığı, sinir tahribatı, varisli toplardamarlar, kireçlenme , varis ve toplardamarlarda iltihap gibi damar hastalıkları ve diabet gibi sistemik metabolik hastalıklar ayak parmaklarında uyuşma ve hatta ağrılara neden olabileceği gibi uygun olmayan ayakkabı giymek , uzun süre ayakta kalma sonucu da bu tip şikayetler olabilir...

ayak ve ayak tabanlarının bakımınada dikkat etmeniz gerekir..
mesela ; Her gün ayaklarınızı orta sertlikteki bir sabunla ve ılık suyla yıkayın. İlk önce suyun sıcaklığını elinizle kontrol edin. Ayaklarınızı ıslak tutmayın. Her iki ayağınızı yumuşak bir havluyla, hafifçe vurarak kurulayın ve parmak aralarınıza dikkat edin.
Ayak derinizi yumuşak ve nemli tutmak için kaliteli bir losyon kullanın -fakat parmaklarınızın arasına sürmeyin.
Ayak parmağı tırnaklarınızı bir yandan öbür yana doğru kesin. Köşeleri kesmekten kaçının. Tırnaklarınızı törpülemek için tırnak törpüsü veya zımpara tahtası kullanın. Eğer bir tırnak batması bulursanız, doktorunuzu görün.
Antiseptik solüsyonlardan ve eczane ilaçlarından, ısıtan petlerden veya ayağınızın üzerine konulan aletlerden kaçının. Ayaklarınızı radyatörlerin üzerine veya ateşin karşısına koymayın.
Ayaklarınızı daima ılık tutun. Yatakta gevşek çoraplar giyin. Ayaklarınızı yağmurda veya karda tutmayın. Kışın ılık tutan çoraplar ve ayakkabılar giyin.
Sigara içmeyin veya bacak bacak üzerine atarak oturmayın. Her ikisi de ayaklarınıza giden kanı azaltırlar.

Ayakkabılar ve çoraplar hakkında bazı temel tavsiyelerde de bulunayım.:

Asla yalınayak yürümeyin veya sandalet ve bantlı ayakkabılar giymeyin.
Ayakkabılarınızı dikkatli bir şekilde seçin ve giyin. Ayakkabılarınızı ayaklarınızın en büyük olduğu zaman, günün geç bir vaktinde satın alın. Etkinliklerinize ara vermediğiniz bir zamanda rahat ayakkabılar satın alın.
Ayakkabılarınızın genişliğini, uzunluğunu, arkasını, topuğunun ucunu (sonunu) ve tabanını kontrol edin. Sivri burunlu ve yüksek topuklu biçimli ayakkabılardan kaçının. Ayak parmakları ile ayakkabı arasındaki mesafesi derin olan ve üstü deriden yapılmış ayakkabıları satın almaya gayret edin. Yeni satın aldığınız ayakkabıları sadece iki saat veya daha kısa bir süre giyin. Her gün aynı ayakkabıları giymeyin. Giymeden evvel, her bir ayakkabının içini gözden geçirin. Ayakkabılarınızı çok sıkı ya da çok gevşek bağlamayın.
Kısa ve uzun çoraplarınızı dikkatli bir şekilde seçin. Her gün temiz ve kuru çoraplar giyin. Delik ve kırışık kısa çorap giymeyin. Yazın, ter emebildikleri için ince, pamuklu çoraplar tercih edilmelidir. Kare burunlu çoraplar ayak parmaklarınızı sıkmayacaktır.

hülasa ; yukarda açıkladığım önerilere dikkat etmenizi ve şikayetlerinizin devamı halinde gerekli tetkikleri yaptırmak üzere fizik tedavi uzmanına muayene olmanızı öneririm.

geçmiş olsun dileklerimi sunar , acil şifalar dilerim.

Dr. Ümit Hazar
www.umithazar.com

599 Mesaj
25 Ağustos 2008; 18:28:04 

adam yazmış yüzlerce nedeni var; biz nerden bilelim doktora gitseniz olmaz mı?
Doktora gidin yahu,

6 sene tıp okumuş bir adam bile size şu şu şu tahlilleri istiyorum ondan sonra değerlendireceğiz şuan birşey diyemiyorum diyecek.

DH forumu ne etsin ?!

NasiLL

1179 Mesaj
25 Ağustos 2008; 18:36:39 

quote:

Orjinalden alıntı: newrelease

adam yazmış yüzlerce nedeni var; biz nerden bilelim doktora gitseniz olmaz mı?
Doktora gidin yahu,

6 sene tıp okumuş bir adam bile size şu şu şu tahlilleri istiyorum ondan sonra değerlendireceğiz şuan birşey diyemiyorum diyecek.

DH forumu ne etsin ?!

Daha önceden başına gelen biri varsa fikir verebilir diye düşündüm kusra bakmayın..

867 Mesaj
25 Ağustos 2008; 19:10:53 

Bizim bir akrabada ileri derecede bel fıtığı var.Onun da sağ ayağının baş parmağı uyuşuyo.Bel fıtığının son aşaması filan diyolardı ama bunla ilgili değildir heralde.Binlerce nedeni vardır uyuşmasının

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

2161 Mesaj
25 Ağustos 2008; 19:27:05 

son 3 saattir sol el parmağım uyuşmuş durumda benimde.şimdi yavaş yavaş geçiyor gibi..

Nothing Doing

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Ağustos 2008; 19:53:14 

quote:

Orjinalden alıntı: paTRon

son 3 saattir sol el parmağım uyuşmuş durumda benimde.şimdi yavaş yavaş geçiyor gibi..

birazda sol elinle konu kilitlemeyi dene belki geçer

599 Mesaj
26 Ağustos 2008; 0:15:08 

quote:

Orjinalden alıntı: firtikk
Daha önceden başına gelen biri varsa fikir verebilir diye düşündüm kusra bakmayın..

Yok reca ederim abicim, o niyetle sorduğun açık zaten de. Şunu demek istiyorum ki internetten tıbbi öneri alınmaz, alınsa yanlış olur.

Tavsiyem bunu yapmaman. Birisi seni yanlış yönlendirebilir, senin iyiliğin için dediydim di.

NasiLL

1910 Mesaj
8 Nisan 2013; 9:40:37 

quote:

Orijinalden alıntı: firtikk

Son birkaç gündür sağ ayak baş parmağımdı bir uyuşma var..Hani ayaklarımız hareketsiz kalınca olan uyuşma gibi..Ama sadece sağ ayak baş parmağımın ucunda var bu..Bu neden olur

benim de sol ayak baş parmağım 3 gündür uyuşuyor nedendir ki

konuyu açan arkadaş ölmediniz değil mi

Hayatı yakalamak için bugün ne yaptın?

984 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
The Rusty Beard
8 Nisan 2013; 9:46:29 

Bana da oluyor sol ayak baş parmağım arada uyuşuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

PSN: TheRustyBeard

1179 Mesaj
8 Nisan 2013; 12:03:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Weightless

benim de sol ayak baş parmağım 3 gündür uyuşuyor nedendir ki

konuyu açan arkadaş ölmediniz değil mi

Yok yasiyorum dostum,sol ayak bas parmagim da yerinde hala:))
2008 de acmisim konuyu ne oldu ne bitti hic hatirlamiyorum valla fakat gecen sene sol ayak bas parmagimdaki tirnagi cektirdim ilginc:))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1910 Mesaj
8 Nisan 2013; 12:37:20 

quote:

Orijinalden alıntı: firtikk

Yok yasiyorum dostum,sol ayak bas parmagim da yerinde hala:))
2008 de acmisim konuyu ne oldu ne bitti hic hatirlamiyorum valla fakat gecen sene sol ayak bas parmagimdaki tirnagi cektirdim ilginc:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hayatı yakalamak için bugün ne yaptın?
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » AYAK PARMAĞINDA UYUŞMA..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438