Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4670'in Detaylı Görselleri Gün Işığına Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 4670'in Detaylı Görselleri Gün Işığına Çıktı ##

AMD-ATi'nin Eylül ayında kullanıma sunmaya hazırlandığı Radeon HD 4670 modeliyle ilgili detaylı görseller sonunda gün ışığına çıktı. 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV730 gpu'sunun güç vereceği HD 4600 serisinin tepe modeli olması beklenen 4670 modeli 128-bit bellek veri yolunu destekliyor ve 320x paralel işlem birimiyle birlikte geliyor. DirectX 10.1 destekli olan ekran kartı ayrıca Crossfire X teknolojisini de destekliyor. Tek slot tasarıma sahip olan HD 4670'in 750MHz gpu saat hızıyla gelmesi beklenirken özellikle oyunlarda HD 3850 modelinden daha yüksek performans sunacağı iddia ediliyor. 512MB ve 1GB bellekli iki farklı varyasyonu olması beklenen HD 4670'in bellek saat hızının ise bellek kapasitesine göre 1.76GHz ve 2GHz olacağı ifade ediliyor. UVD 2 teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilen PCIe 2.0 uyumlu ekran kartının 10 Eylül'de anons edilmesi bekleniyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Haberleri için Tşkler...
  • bide incelemesini yaparsa DH süper olur
  • quote:

HD 3850 modelinden daha yüksek performans sunacağı iddia ediliyor.

2 haberdir bu cumle beni dumur ediyor.sadece cekik gozlu dostlarimiza sunulan 3690 3830 gibi 1024 de %20 hizli ama 1280 de cuvallarsa 3690'nin avrupa versiyonu gibi bir sey olur 48xx 3D mimarisi kullandik da yalan olur.
  • seri ye ait detay tablosu da benden olsun

• İşin satış ve pazarlama vb. tarafından ayrı konuşuyorum, bütün seri kartları tek seferde çıkartsalar ne güzel olur halbuki, kimse bekleyip madur olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

HD 3850 modelinden daha yüksek performans sunacağı iddia ediliyor.

2 haberdir bu cumle beni dumur ediyor.sadece cekik gozlu dostlarimiza sunulan 3690 3830 gibi 1024 de %20 hizli ama 1280 de cuvallarsa 3690'nin avrupa versiyonu gibi bir sey olur 48xx 3D mimarisi kullandik da yalan olur.

Elimizde AMD tarafından hazırlanan bazı test sonuçları var ama şu an için NDA gereği yayınlayamıyoruz. Ama özellikle yüksek çözünürlük ve AA/AF ayarlarında HD 4670'in HD 3850'den daha başarılı olduğunu söyleyebilmek mümkün.

• quote:

Ama özellikle yüksek çözünürlük ve AA/AF ayarlarında HD 4670'in HD 3850'den daha başarılı olduğunu söyleyebilmek mümkün.

bu bilgi de yeterli hocam tesekkur ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Ama özellikle yüksek çözünürlük ve AA/AF ayarlarında HD 4670'in HD 3850'den daha başarılı olduğunu söyleyebilmek mümkün.

bu bilgi de yeterli hocam tesekkur ediyorum.

O zaman, 4850'den sonraki F/P kartımız buolacak gibi görünüyor...
  • Haber için teşekkürler:

De bu HD4670 in zar boyutu nedir?
    Minnacık bir şey görünüyor resimde hatta görünmüyor bile neredeyse.
  • Soğutma Güzele Benziyor
  • acaba fiyatı ne kadar olucak tahminen birde bu kartın elektirik tüketimi ne kadar bilen varmıı
  • Haber için teşekkürler, 128 bit olması düşündürücü ancak ,söylendiği gibi ise ki fx hocam daha iyi bilir, 3850 den 1024 üzeri çözünürlüklerde de daha iyi olan kart kuvvetle muhtemel ki 3870'e yakın bir performans çizecektir.Bu da demektirki 9600 gt ye bile rakip olabilir anlamı çıkar-belki çok az bir farkla geri kalacak.tek slot tasarım+ güç beslemesi için ek güç girişi dahi istememesi (70 watt) olması harika.3870 497 gflop-4670 480 gflop hesaplama gücünde, aradaki fark önemsenmeyecek derecede az.Yalnız aa ve af performansı da merak edilmiyor değil.Düşük bütçeliler için inanılmaz bir seçenek olabilir.Ben 99$ +kdv den bekliyorum.İnşallah fiyatlar bu düzeyde olur.Bu amd için de çok faydalı bir hamle olacak.
  • vaybe 128bit eskiden bunlar kraldı
  • HD4xxx serisinde uygun fiyatlı kart isteyenler için güzel bir tercih olacaktır ayrıca 9500gt ni karşısına konumlandırıp daha ucuz kart alma ihtimalimizi de arttırabilirler
  • ne 9500 ın nede bu kartın fazla satmasını beklemıyorum bunların benzerı pıyasada cok yanı
  • ATI harbiden ucmaya basladi durum onu gosteriyor sah mat oldu desek yeridir ATI nin sorunu high end kartlar icindi ama simdi durum onu gosteriyor ki Ati butun seviyeleri domine edecek helal olsun

valla adamlar 1 yil icinde nereden nereye geldiler helal olsun demek ten baska bir sey kalmiyor bize bana gore

2900 serisi biraz husran biraz tecrube
    3800 serisi deneyim ve tectube
    4800 serisi Sah mat ve yeniden basa gecis

helal olsun Ati ye daha var mi otesi bilmem ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: dark_town

ATI harbiden ucmaya basladi durum onu gosteriyor sah mat oldu desek yeridir ATI nin sorunu high end kartlar icindi ama simdi durum onu gosteriyor ki Ati butun seviyeleri domine edecek helal olsun

valla adamlar 1 yil icinde nereden nereye geldiler helal olsun demek ten baska bir sey kalmiyor bize bana gore

2900 serisi biraz husran biraz tecrube
    3800 serisi deneyim ve tectube
    4800 serisi Sah mat ve yeniden basa gecis

helal olsun Ati ye daha var mi otesi bilmem ki

Tablo gayet güzel olmuş
  • bu kart güzel olur 3850yi geciceği söğleniyordu ısı falanda olmaz güc girişide yok öğle ağır psu falanda gerektirmicek bişi htpc için zaten videolarda ati nin görüntü kallitesi ve sharpen filtresi müthiş , bakalım nvidia ne yapıcak kulvarda
  • AGP cilere gun doğdu .tam agp adayı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.