Şimdi Ara

MSI'ın bellek aşkı; 8 DIMM slotlu P45-8D ile DDR2 ve DDR3 özgürlüğü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
4.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nehalem ile birlikte 3 kanal entegre bellek kontrolcüsüne geçecek olan Intel'in Core i7 serisi işlemci modellerine yataklık edecek X58 yonga setli anakartlarda 6 adet DDR3 DIMM slotunun standart olması bekleniyor. Ucuzlayan DDR2 fiyatlarının yanı sıra DDR3 belleklerinin de düşüş eğilimine girdiği şu günlerde DDR2 ve DDR3 kullanımına (aynı anda hem DDR2 hemde DDR3 kullanımı mümkün değil)olanak tanıyan anakartların sayısı da giderek artıyor. Sektörün önde gelen oyuncularından Tayvan merkezli MSI'ın hazırladığı P45 yonga setli "Memory Lover" modeli sahip olduğu 8 DIMM slotu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Intel'in P45 yonga setinden güç alana anakart DDR2 ve DDR3 uyumluluğunun yanı sıra destek verdiği yüksek bellek kapasitesiyle de iddiasını ortaya koyuyor.

Adı gibi tam bir bellek sevdaılısı olan MSI'ın yeni anakartı üzerinde Intel'in en yeni yonga seti olan P45 yer alıyor. Kullanılan yonga seti itibariyle LGA775 formundaki tek, çift ve dört çekirdekli işlemcilere destek verebilen anakart Nehalem öncesi Intel'in güncel tüm ürün gamıyla kullanılabiliyor. Bilindiği üzere Intel'in P45 yonga seti ATi'nin Crossfire X teknolojisiyle de destek verebilmekte fakat MSI, P45-8D modelinde Crossfire X teknolojisinin kullanımına olanak tanıyacak ikinci PCIe slotunu kullanmayı tercih etmemiş. PCIe 2.0 uyumlu olan anakart pasif soğutma ünitesiyle de dikkat çekiyor. Kuzet ve güney köprüler için kullanılan ısı emiciler hava kanalıyla desteklenirken güç modülleri de yine Bakır tabanlı ısı emiciler ile desteklenmiş durumda.

DrMOS teknolojisi sayesinde enerji verimliliği konusunda da iddialı yeni anakart farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6x SATAII konnektörüyle birlikte geliyor. 8 kanal yüksek tanımlı ses özelliğine de sahip olan MSI'ın bellek sevdalısı olan P45-8D modeli belirttiğimiz üzere özellikle sunduğu bellek desteğiyle öne çıkıyor. Toplam 8 DIMM slotuna sahip olan anakartın üzerinde 4 adet DDR3, 4 adet te DDR2 bellek slotu yer alıyor. Kullanım ihtiyaçlarına göre 16GB'a kadar DDR2-800MHz, yada 8GB'a kadar DDR3-1600MHz bellek anakart ile kullanılabiliyor. Profesyonel kullanıcılar için güç ve reset butonlarına da sahip olan MSI'ın ilginç, ilginç olduğu kadar da iddialı olan "Memory Lover" P45-8D modeli için henüz herhangi bir fiyat yada kullanıma sunulacağı tarih bilgisi bulunmuyor.

Sayfanın Linki : www.msi.com.tw

• Sabahki Eclipse' den sonra bu haber çokkötü geldi bana.

Sıradan MSI işçiliği işte.Kahverengi PCB yapmışlar bu kez de.
    Bana diğer MSI' lardan tek farkı 8DIMM slotu olması gibi geldi.
  • vay be memory aşkına bak:D
  • ramlarim..aşklarım benimmmm
  • Memory Lover

Güzel bir hareket MSI'dan
  • Her Slota 1 Gb'lik Ram Taktığımızı Düşünürsek. Eder 8 Gb. Peki 64-Bit 8 Gb Görürmü.
  • quote:

Her Slota 1 Gb'lik Ram Taktığımızı Düşünürsek. Eder 8 Gb...

Her slota 1 GB bellek takarak 8 GB elde edemezsiniz.4 adet DDR2, 4 adet DDR3 yuvası var.
  • Kart küçük bir kart ama.Sadece 5 genişleme slotunu kullanabilicez herhalde.
  • Şimdi millet anakart'ın rengini beğenmez neden kırmızı,siyah,eflatun değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

Her slota 1 GB bellek takarak 8 GB elde edemezsiniz.4 adet DDR2, 4 adet DDR3 yuvası var.

aynı anda çalışmazlarmı
  • MSI aşka gelmiş
  • combo ramli anakartlar ram konusunda problem çıkarıyor.en azından benim p35c öyle.belki p45 de düzelmişti bu sorunlar

ama ben gene uzak durma yanlısıyım.haber için teşekkürler.
  • milletin kafasını bulandıran gereksiz şeyler bunlar...
    her geçiş döneminde olduğu gibi bunlarda türedi işte...
    bence gerksiz...
  • gerçektende gereksiz gibi görünüyor ama benim açımdan
  • quote:

quote:

be onu değilde x 58 de 6 adet ddr3 2 adette ddr var sadece ddr3 slotlarına 2 gb * 6 12 gb de vista ultimate görürmü teknik olrak mümkün ama yazılımsal olarak mümkünmü acaba bu olabilir mi olmasa ne işi var o kadar slotun orda çok düşündürücü yani
  • 2 si beraber calışmazkı
  • quote:

Orjinalden alıntı: tulamistad

quote:

quote:

be onu değilde x 58 de 6 adet ddr3 2 adette ddr var sadece ddr3 slotlarına 2 gb * 6 12 gb de vista ultimate görürmü teknik olrak mümkün ama yazılımsal olarak mümkünmü acaba bu olabilir mi olmasa ne işi var o kadar slotun orda çok düşündürücü yani

64 bit işletim sistemleri 128gb ram desteklidir sorun olmaz.

• napcam ben yaw bunu mis gibi ddr 2 ler simdilik yetior bana ilerde ddr 3lü bi sistem toplarız zaten ddr 3 ram alacak parada yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: MertcanE.

Her Slota 1 Gb'lik Ram Taktığımızı Düşünürsek. Eder 8 Gb. Peki 64-Bit 8 Gb Görürmü.

4 adet ddr2 yada 4 adet ddr3 kullanabilirsiniz.Yani 8 ini ddr2 yada ddr3 kullanamazsınız.Ayrıca Vista 128 gb ata kadar destekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penryn -- 23 Ağustos 2008; 1:33:41 >
  • x58 yongalı ankartlar cok tipsiz ya.....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.