- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Kule Vinçler Nasıl İnşa Ediliyor?
28 Cevap4592 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4222 Mesaj
21 Ağustos 2008; 20:36:32 

hep merak etmişimdir.bu kadar yüksek vinçler nasıl inşa ediliyor.vinç kısmı en son mu oluyor?oyle olsa vinci kim çıkarıcak yukarı

e vincin altına mı ek yapılıyor bi bilgisi olan var mı..

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 21 Ağustos 2008; 20:42:14 >

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

194 Mesaj
21 Ağustos 2008; 20:43:29 

Allah yapmış.

4222 Mesaj
21 Ağustos 2008; 20:44:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Peju

Allah yapmış.

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

1645 Mesaj
21 Ağustos 2008; 20:47:05 

Tıpkı benimde bunun gibi merak ettiğim bir soru eski zamanlarda piramitlerin nasıl yapıldığı çok standart ama bir araştırma yazısı hiç okumadım piramitler hakkında paylaşan olursa sevinirim.

62 Mesaj
21 Ağustos 2008; 20:48:10 

dostum parça parça yukarı doğru inşa ederek çıkıyorlar, tabi yukardaki parçalarıda başka vinçle( kamyon vinç) kaldırıyorlar, o resimdeki beton blokları filan...

| |

1779 Mesaj
21 Ağustos 2008; 20:48:47 

Dershanenin tam karşısında var.Eğer bir sene içinde biterse inşaat , sökerlerken görür ve anlatırım

quote:

Orjinalden alıntı: steinbeck44

dostum parça parça yukarı doğru inşa ederek çıkıyorlar, tabi yukardaki parçalarıda başka vinçle( kamyon vinç) kaldırıyorlar, o resimdeki beton blokları filan...

Peki beton blokları nasıl yerleştiriyorlar?Hepsi bir bütün halindemi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DgnByz -- 21 Ağustos 2008; 20:47:41 >

Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.[W. Churchill]

Samsung Wave Kullanıcısı

Cumhuriyet Üniversitesi - Makine Müh.

4222 Mesaj
21 Ağustos 2008; 20:49:43 

quote:

Orjinalden alıntı: E®han

Tıpkı benimde bunun gibi merak ettiğim bir soru eski zamanlarda piramitlerin nasıl yapıldığı çok standart ama bir araştırma yazısı hiç okumadım piramitler hakkında paylaşan olursa sevinirim.

piramitlerin varda vinçlerin yapımı hakkında bi bilgi yok

gökdelen boyunda vinç.çelik yığının nasıl insa edliyor.inşadan çok nasıl yükseltiliyor...ki kimi zaman gökdelenin tepesine inşa edliyor.mesela leventteki yeni kule

quote:

Orjinalden alıntı: steinbeck44

e peki az oncede dedim.bazen bu vinçleri gökdelenin tepesine inşa ediyolar.başka vincin uzunluğu boyu nasıl yetsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 21 Ağustos 2008; 20:48:39 >

730 Mesaj
21 Ağustos 2008; 21:14:53 

olm manyakmısınız dikey olarak mı yapılıyor zannediyorunuz?

vinci yan yatırıyorlar anca öyle

4222 Mesaj
21 Ağustos 2008; 21:15:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Quad Soft

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Ağustos 2008; 21:17:29 

quote:

Orjinalden alıntı: uzil

449 Mesaj
21 Ağustos 2008; 21:21:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Quad Soft

818 Mesaj
21 Ağustos 2008; 21:23:24 

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4222 Mesaj
21 Ağustos 2008; 21:36:31 

quote:

Orjinalden alıntı: egebuca

Burdan öğrenebilirsiniz.
http://www.nobetciyoutube.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9VWUzTEdnei1fU0k%3D&b=31

aslında açıklayıcı bir video.ama ya daha uzun vinçler..peki gökdelenlerin tepesindeki vinçler...?bunlar nasıl oluyor peki

35 Mesaj
30 Mart 2009; 18:38:31 

Kule vinç, genellikle şantiyelerde sabit ya da hareketli (genellikle sabit) bir taşıyıcı üzerinde ağır yüklerin yatayda ve düşeyde taşınmasını sağlayan çelik strüktürdeki bir makinedir. Kule gibi yükselen bir gövdesi olduğundan bu şekilde isimlendirilmiştir. Gövde bölümü dışında BOM adı verilen ağırlık taşıyan kolu vardır. Bu kolu dengelemek için bomun arka ucunda denge taşları vardır. Kule vinçlerin birçok tipi vardır. Kendi başlarına ayakta durabildikleri gibi bina yükseldikçe onunla beraber yükselirler. Yapıya çeşitli aralıklarla atılan bağlantı ankrajlarıyla sabitlenirler. Kule vinçler yükseltilmek istendiğinde orta kısımlarında bulunan ekleme bölümünün vinci ortadan ayırıp yükseltir, bu oluşan yeni boşluğa vinç dışarıdan gelen ek parçayı kaldırıp yanaştırır. Yanaşan parça içe alınıp monte edilir ve bağlanır. Kule vinçleri, kule vinç operatörleri yönetir. Gövde ile bomun kesiştiği yerde bulunan kabinde çalışırlar.

Kule vinçlerin kapasiteleri yükün bomdaki yerine göre değişir. En çok kullanılan modeller genelde BOM ucunda 1250 kg taşırlar. Dipte ise 6000 kg taşıyabilirler. Kule vinçler güvenlik açısından saatte 50 km hızla esen rüzgarda çalıştırılmamalıdır. Periyodik olarak makine mühendisleri tarafından bakımları yapılmalıdır.

Kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/Kule_vin%C3%A7

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4222 Mesaj
30 Mart 2009; 18:39:28 

ohaa nerden buldun bu konuyu

302 Mesaj
30 Mart 2009; 18:42:14 

mühendisler niye var? siz güzel kafanızı yormayın diye

35 Mesaj
30 Mart 2009; 18:45:35 

oha derken

4222 Mesaj
30 Mart 2009; 18:47:59 

quote:

Orjinalden alıntı: duvarakarsi

oha derken

yani bravoo ne ararken bu konuyu buldun şaştın yani

35 Mesaj
30 Mart 2009; 18:50:13 

quote:

yani bravoo ne ararken bu konuyu buldun şaştın yani

bende konuyu merak ediyordum.. ararken baktım burdada sorulmuş ancak bi cevap alınamamış. faydası olurmu olmazmı tartışılır ancak bende madem buldum ekliyeyim dedim

4222 Mesaj
30 Mart 2009; 18:50:53 

iyi yapmışsın eyvallah

2142 Mesaj
30 Mart 2009; 19:03:12 

yukarıdan aşağı doğru inşa ediyorlar

2477 Mesaj
30 Mart 2009; 21:33:38 

quote:

İşte cevap !

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

4426 Mesaj
30 Mart 2009; 21:41:02 

inşa edilip de içinde unutulanları var.

bknz. ankara-gop otel inşaatı

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.

Fuzuli

4222 Mesaj
30 Mart 2009; 21:43:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Death Time

inşa edilip de içinde unutulanları var.

bknz. ankara-gop otel inşaatı

yok artık

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mart 2009; 22:21:46 

Oda cinsel organlar gibi okşandıkça dikiliyor

2991 Mesaj
30 Mart 2009; 22:23:51 

discoveryde izledim başka bir vinçle lego gibi birleştiriyolar

848 Mesaj
30 Mart 2009; 22:24:59 

quote:

yok artık

evet bu doğru ankaraya 1 sefer gittim. ve bir daha gitmiyeceğimi söylememe neden olan olaydır. otelide gördüm.

NE ÜLKE AMA ;Cumhuriyetle yönetilen ama Cumhuriyet bayramı kutlanmayan...Hergün Şehit...Hergün trafik kazası…. Her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir üretemeyen…Eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada…Dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke..Futbolu Şikeli...Sınavı Şaibeli...İnterneti Yasaklı...Gazetecisi Tutuklu...Mizahı Sansürlü...Benzini Kazık...Vergisi Tavan...Maaşları taban..Paşa'ları İçerde...Teröristi Dışarda...Politikacısı zengin, seçmeni fakir...Tarım ülkesi ama eti, şekeri dışarıdan alan… Sloganı Durmak Yok Yola Devam..!!!

389 Mesaj
30 Mart 2009; 22:26:18 

quote:

Orjinalden alıntı: ASİL01

discoveryde izledim başka bir vinçle lego gibi birleştiriyolar

peki o başka vinci nasıl yapıyorlar

PSN: yeni_dehliz

436 Mesaj
30 Mart 2009; 22:31:11 

quote:

Orjinalden alıntı: scopus

peki o başka vinci nasıl yapıyorlar

evet o ilk vinci nasıl yapıolar

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kule Vinçler Nasıl İnşa Ediliyor?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.402