Şimdi Ara

Sony'nin Yeni 5+1 Bombası HT-SF2300

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Cihaz Morfareye gelmiş inceledim manyak bişey cihazda 3 adet hdmı giriş var =)

Görünüm itibariyle muhteşem bir yapısı var ama ses olarak deneyemedim bu ürünü en kısa zaman içinde almak istiyorumda sizlerle beraber incelersek ne gibi + ve - leri olduğana gelin beraber karar verelim ha birde sonynin amerikada' sitesinde aynı ürünü buldum be bu ürünün blurayla alakalı olduğunu söylüyo heralde ben çözemedim linki veriyorum anlayan arkadaşların yardımları bekliyorum =) şimdiden çok sağolun

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665505557

1000 Watt çıkış gücü ve 1080p özelliğiyle Sony HT-SF2300 Ev Sinema Sistemi...

Toplam güç çıkışı: 1000W
    S-Master Dijital Amplifikatör
    Ses Sistemi: Dolby Digital, Dolby Prologic, DTS
    1080/24P, x.v.Color
    Dijital Sinema Otomatik Kalibrasyonu
    Digital Media Port
    BRAVIA Sync
    Taşınabilir Ses Geliştirici
    Dahili FM/AM radyo
    Giriş/Çıkış: HDMI, DMPORT, Audio in
    General
    Panel: Mould
    Colour: Black (Spray)
    Remote Commander: RM-AAU022 (U-RM)
    Display: 8 Seg. FL
    Sleep Timer
    Pin Jack: Nickel

Audio
    Channel Power Rating: 5.1 Channel
    Sound Enhancer: Yes (Portable Audio Enhancer)

Convenience Features
    Digital Cinema Auto Calibration: Yes
    BRAVIA Theatre Sync (One-touch control)

Receiver
    Total Output Power: 1000W (143W x 5 + 285W subwoofer)
    Dolby Digital / DTS
    Dolby Prologic
    Dolby Prologic II
    Dolby Dual Mono
    HDMI Repeater
    HDMI Quality: 1080p, 1080/24p, x.v.Color (xvYCC)
    A/V Sync: Variable Time (0 – 200ms); Sampling Frequency: 96kHz
    LPCM through HDMI (2 ch., 5.1 ch.)
    96k / 24-bit PCM
    Sound Field Link (w/lock): Yes (no)
    Sound Field Programs: Movie x 3, Music x 6, A.F.D. x 5, 2ch. x 1
    Cinema Studio EX. A/B/C Mode
    Weight: 3.5kg
    Dimensions: W 430mm x H 66.7mm x D 333mm

Inputs and Outputs
    Digital Media Port x 1 (no OSD, no video)
    IX (WiFi): Optional
    Bluetooh: Optional
    Connect: Optional
    iPod: Optional
    Audio In/Out (excl. tuner) / TV (CEC): 3/0
    Digital In/Out:
    HDMI: 3/1
    Optical (include front AV): 2/0
    Coaxial: 1/0
    Digital Input Assign: Yes

Power
    Power Requirement: 120V, 60Hz
    Power Consumption: 165W
    Power Standby: 0.3W

Amplifier
    Digital Media Port (Input): yes

Tuner
    Preset Channel (FM/AM): 30/30
    Station Name
    Auto Tuning
    Direct Tuning (RM)

Front Speaker
    Type: Floorstanding (Punched Metal)
    Enclosure Type: Bass Reflex
    Magnetically Shielded: Yes
    Mid-Range Unit Size: 65mm
    Dimensions (with stand): W 315mm x H 1015-1345mm (adjustable) x D 315mm
    Dimensions (without stand): W 113mm x H 830mm x D 83mm
    Weight (with stand): 3.5kg
    Weight (without stand): 1.7kg

Surround Speaker
    Type: Floorstanding (Punched Metal)
    Magnetically Shielded: No
    Mid-Range Unit Size: 65mm
    Dimensions (with stand): W 290mm x H 1045-1235mm (adjustable) x D 290mm
    Dimensions (without stand): W 108mm x H 540mm x D 78mm
    Weight (with stand): 2.8kg
    Weight (without stand): 1.1kg

Centre Speaker
    Type: Slim
    Magnetically Shielded: Yes
    Dimensions: W 380mm x H 50mm x D 64mm
    Weight: 0.38kg

Subwoofer
    Magnetically Shielded: No
    Unit size: 160mm
    Dimensions: W 220mm x H 395mm x D 325mm
    Weight: 5.9kg

Speaker Connections
    Satellite Speakers: Push Terminal
    Subwoofer: Direct Wire

Supplied Items
    Easy Set-up Guide
    Remote Commander: Model RM-AAU022 (U-RM)
    Speaker Cables:
    4.5m x 2
    3m x 1
    12m x 2
    3.5m x 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Craig -- 2 Haziran 2013; 23:03:26 >

• BD Player ile eşleşebilecek bir sistem olduğunu söylüyor verdiğin link. Tabi BD lerde 7.1 ses alma imkanı var. Bu alet 5.1 ses veriyor. Çok önemli olmayabilir ama, BD Player ile eşleştirebilirsiniz diye ilk satır verdiğin bir ürün 7.1 olsa daha şık olurdu.

Diğer yandan 3 HDMI giriş son derece yeterli. Bir BD Player, bir oyun konsolu ve Digiturk + bağlayabilirsin, ki şu anda aklıma bağlayabilecek başkada alet aklıma gelmiyor.

Bunun dışında güç değerlerine bakıp aldanma çokta gerçekçi ve önemli olmadığını düşünüyorum. Bileşenlerin hepsi aynı elden çıkma olduğundan uyumlu olup iyi ses vereceğinden şüphe yok. Ancak tabi ne kadar iyi bir ses o tartışılır. Bu tip paketlerin ileride upgrade edilemediği ve toplama bir sistemden alacağın sesin kalitesini yakalamasının zor olacağı gibi gerçeklerin farkında olduğunu varsayıyorum.

Teknik detay olarak benden daha iyi yorumlar yapacak kişiler olduğundan haddimi bilip hiç bu konuya girmiyorum. Mutlaka deneyerek almanı tavsiye ediyorum.

• altanpsx yorumlar için teşekkürler peki linkte kırmızıyla yazılmış yazı ne ifade ediyor yani şu

Save $100 when you buy this home theater system with the BDP-S350 Blu-ray Disc player. Add both to Cart
  • Save $100 when you buy this home theater system with the BDP-S350 Blu-ray Disc player. Add both to Cart

Bu sistemle birlikte BD player'ıda alırsan $100 indirim yapıyorlarmış.
  • altanpsx kardeş bana vermiş olduğun cevaplar için sana çok teşekkür ederim şu anda kardeşim amerikada ve ona bu ürünü almasını tavsiye edicem vede yanında blu-ray disk olarak yine sony nin çıkarmış olduğu BDP-S350 modeli var zaten Sony HT-SF2300 incelerken bahsediyo bu üründe normalde 399 dolar ama 100 dolar indirme gidiyomuş alırsam dediğine göre yani toplam bu 2 ürün bana 499+299 = 798 dolara mal olacak buda ytl olarak 950 civarı ediyo HT-SF2300 ise türkiyede sadece 1150 civarı sence bu 2 ürünü ordan almalımıyım yoksa bana tavsiye edecğin bir ürün varmı şimdiden çok teşekkür ederim sana

buda ht-sf2300 ile alacağım bd playerın linki

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665368427

• Bildiğim ve anladığım kadarıyla sana cevap vereyim.

İlk olarak BD Playerda bölge kodu olacak ve sadece amerika ve aynı bölge kodunda ülkelerden aldığın filmleri seyredeceksin. Birde bölge kodu olmayan filmler var ama ne kadar çoğunlukta bilemiyorum. Baştan BD Playerda böyle bir dezavantaj ile başlıyorsun.

Dinlemeden almamanı tavsiye ederim. Bu ürünle veya benzerleri ile ilgili hiç bir tecrübem yok. Ancak şu iki noktaya dikkat etmen gerekir. İlki bu sistemi geliştiremez veya iyileştiremezsin. Ya komple satarsın(satabilrisen) yada komple atarsın. Yani yarın öbür gün bu bana yetmiyor dediğin noktada neredeyse sıfırdan başlarsın. İkinci noktada eğer bir gün birinin evinde toplama bir sistemden dinleme imkanı bulursan evindeki sistemden mutsuz olabilirsin. Sana tavsiyem dinlemen dinlemen ve dinlemen. Dinlemeden hiç biri hakkında karar verme. Önemli olan senin zevkin ve kulağın. Belkide bu sistem sana çok hitap edecektir.

Malesef bu işte kimsenin sana vereceği tavsiyenin bir önemi veya değeri yok. Tabi bu noktada teknik karşılaştırmadan bahsetmiyorum, kişisel zevklerden bahsediyorum. Belki teknik olarak bundan daha iyi olan setler önerebilecek arkadaşlar olur ama dediğim gibi önemli olan senin dinlemekten zevk aldığın şey.

Keşke kolayca verilebilecek bir cevabı olsa. Ama diğer taraftan hi-fi veya home-cinema nında güzel tarafı bu. Herkes kendi yolunu bulmak zorunda. Üstelik 500 dolarada mutlu olabilirsin 5000 dolarada..

• Ben de bir süre toplama sistem mi almalyım, yoksa paket sistem mi? sorusunu cok sordum kendime.İşin aslı hiç bir yerde toplama bir sistem dinleme imkanım olmadı ve bu yüzden ses konusunda yorum yapamayacağım malesef.Ama izlemlerim neticesinde; toplama sistemlerin bir sınırı yok ve her toplanan sistem sonrasında kullanıcıların hep daha iyiyi arama çabaları devam etmekte, yani tam olarak bir memnuniyet söz konusu olmamakta genel olarak ki bunlar tabi genellikle giriş seviyesi sistem toplayanlar için geçerli.Ama o giriş seviyesi diye nitelendirilen sistemlerin bile fiyatları pek masum değil malesef.Hele ki hdmi çıkışlı bir sistem toplamaya kalktığınızda epey tuzlu olmakta.Ve uyumu tutturmakta da her zaman mutlu sona ulaşılamıyor malesef.Ve benim için esas dezavantajlarına gelince de; görsellik olarak nedense beni pek tatmin etmiyorlar paket sistemlerle kıyaslandığında.Ama bu sistemlerin asıl amaçlarının ses ve görüntü olduğunu düşününce bu konuda malesef yorum yapamıyorum ve aklımı da en çok bu kısım kurcalamakta ama ben yine de çok fark olacağı kanısında değilim(tamamen subjektif öngörü) Sonuc olarak tüm bu söylediklerim ışığında paket sistemler daha cazip gelmekte bana...Ve topiği açan arkadaşın belirtiği sistemin avantajlarını tam olarak anlayamadığımı da belirtmek isterim.BD playerlar tek hdmi girişli cihazlara bağlanamıyor mu? Ayrıca bence şuan için BD player almak için acele etmenin pek anlamı yok diye düşünüyorum.Yani cihaz zaten 1080p upscale yapmakta.BD diskler henüz yaygınlaşmıs değilken yanı izleyecek çok fazla mateyal yokken elde, bölesi yüksek masraf yapmanın da pek anlamı yok gibi.Çünkü BD player lar da gelişecektir zamanla hem de bölge kod sınırlaması olmayanlarından alırsın bir iki sene sonra çok daha mantıklı olur gibi geliyor bana...saygılar....

• Sony HT-SF1300 ile Sony HT-SF2300 arasında ne fark var bilen var mı?

Bu cihazları 3 adet hdmi girişi var.
    3 adet 5+1 ses veren cihazı hdmi ile (optik bağlamadan) bağlasam hepsinden 5+1 ses alabilirmiyim?
    Cevaplarınız için teşekkürler

http://www.sony.com.tr/product/hcs-cinema-surround-kit/ht-sf1300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsancak2007 -- 22 Ağustos 2008; 17:41:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: medxr13

Ben de bir süre toplama sistem mi almalyım, yoksa paket sistem mi? sorusunu cok sordum kendime.İşin aslı hiç bir yerde toplama bir sistem dinleme imkanım olmadı ve bu yüzden ses konusunda yorum yapamayacağım malesef.Ama izlemlerim neticesinde; toplama sistemlerin bir sınırı yok ve her toplanan sistem sonrasında kullanıcıların hep daha iyiyi arama çabaları devam etmekte, yani tam olarak bir memnuniyet söz konusu olmamakta genel olarak ki bunlar tabi genellikle giriş seviyesi sistem toplayanlar için geçerli.Ama o giriş seviyesi diye nitelendirilen sistemlerin bile fiyatları pek masum değil malesef.Hele ki hdmi çıkışlı bir sistem toplamaya kalktığınızda epey tuzlu olmakta.Ve uyumu tutturmakta da her zaman mutlu sona ulaşılamıyor malesef.Ve benim için esas dezavantajlarına gelince de; görsellik olarak nedense beni pek tatmin etmiyorlar paket sistemlerle kıyaslandığında.Ama bu sistemlerin asıl amaçlarının ses ve görüntü olduğunu düşününce bu konuda malesef yorum yapamıyorum ve aklımı da en çok bu kısım kurcalamakta ama ben yine de çok fark olacağı kanısında değilim(tamamen subjektif öngörü) Sonuc olarak tüm bu söylediklerim ışığında paket sistemler daha cazip gelmekte bana...Ve topiği açan arkadaşın belirtiği sistemin avantajlarını tam olarak anlayamadığımı da belirtmek isterim.BD playerlar tek hdmi girişli cihazlara bağlanamıyor mu? Ayrıca bence şuan için BD player almak için acele etmenin pek anlamı yok diye düşünüyorum.Yani cihaz zaten 1080p upscale yapmakta.BD diskler henüz yaygınlaşmıs değilken yanı izleyecek çok fazla mateyal yokken elde, bölesi yüksek masraf yapmanın da pek anlamı yok gibi.Çünkü BD player lar da gelişecektir zamanla hem de bölge kod sınırlaması olmayanlarından alırsın bir iki sene sonra çok daha mantıklı olur gibi geliyor bana...saygılar....

Toplama sistemle bunlar arasında dağlar kadar fark oluyor. Sistem toplayanın derdide zevkide bitmiyor hep daha iyisi diye. Bu zaten bir zevk bir hobi. Ayrıca bu sistemleri aldığındada senin için aynı şey geçerli olacak sende bir süre sonra tatmin olmayacaksın, başka özellikler arayıp başka sistemler alacaksın.

BD Player konusunda fikrilerine katılıyorum. Zaten bende yukarıda belirtmiştim. Verilen paradan öte bölge kilidi önemli bir sorun bence. Biraz daha oturması beklenebilir. Ama tabi bu arada BD seyretme zevkindende mahrum kalınacak(bu arada bayağı bir film var bd lerde).

• yaw şuna bir de usb ultra koysalarmış ya. hep birşeyler eksik. sony neden böyle yapıyor?
  • Benim bilgisayarda HDMI çıkış var. Bana USB lazım olurmu ?.
  • görünüş olarak güzel. 1000w şüpheli. Saygılar
  • görünüşü cidden şık ama her zaman ahşap kolonları tercih ederim daha doyurucu oluolar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alsancak2007

Sony HT-SF1300 ile Sony HT-SF2300 arasında ne fark var bilen var mı?

3 adet 5+1 ses veren cihazı hdmi ile (optik bağlamadan) bağlasam hepsinden 5+1 ses alabilirmiyim?

Hah bin yaşa...Benim de aklımdan bu soru geçiyordu...Bu aralar SF1300 almayı düşünüyorum ben de..Bana SF1100 den en önemli farkı olarak HDMİ ile sesi aktarabilmesi dedi Kanyon'daki Sony shop..Bu durumda SF1300 e yönlenecem..900 ytl ye buldum ve dinledikten sonra almayı düşünüyorum..Bu arada bazı arkadaşlar Blueray player ın regionlarından bahsediyor..Alın bir ps3 orda tüm bluerayları raht rahat seyredin..Region farkı yok ki..Hem ps3 gibi bir cihaz dururken blueray player a para verilir mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: besiktas

quote:

Hah bin yaşa...Benim de aklımdan bu soru geçiyordu...Bu aralar SF1300 almayı düşünüyorum ben de..Bana SF1100 den en önemli farkı olarak HDMİ ile sesi aktarabilmesi dedi Kanyon'daki Sony shop..Bu durumda SF1300 e yönlenecem..900 ytl ye buldum ve dinledikten sonra almayı düşünüyorum..Bu arada bazı arkadaşlar Blueray player ın regionlarından bahsediyor..Alın bir ps3 orda tüm bluerayları raht rahat seyredin..Region farkı yok ki..Hem ps3 gibi bir cihaz dururken blueray player a para verilir mi?

Ps3 de bölge kodu olmaması sadece oyunlara mahsus bir durum. NTSC formatlı bir blu-ray DVD yi PAL bir ps3 de çalamazsın.
    Ancak Multi-Region Blu-ray DVD ler yaygınlaşıyor. Sony nin politikasına bağlı olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: surur1

quote:

Orjinalden alıntı: besiktas

quote:

Ps3 de bölge kodu olmaması sadece oyunlara mahsus bir durum. NTSC formatlı bir blu-ray DVD yi PAL bir ps3 de çalamazsın.
    Ancak Multi-Region Blu-ray DVD ler yaygınlaşıyor. Sony nin politikasına bağlı olduğunu düşünüyorum.

Kardeş emin misin?
    Ben bluray lerde de sorun yok biliyorum..Israr etmiyorum ama böyle duyduğuma çok eminim..Bu arda Sf1300 mü alayım başka bişey mi?
    Bilişimde euro nun çıkmasıyla fiyatı 1000 ytl oldu..

• Yaa yok mu SF1300 ile SF2300 ün farkını bilen...İkisinde de 3 hdmi giris var..Can alıcı bir fark göremedim...
  • daha önce sorulmuş ama net bir cevap alınamamış bir daha sorucam bilen arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim
    şimdi bir digiturk plus bir oyun konsolu bir de divx playeri sf 2300 e hdmi dan baglasak sonra da 2300 den televizyona 2300'ü bir hdmi la baglasak tüm sistemlerin sesini 2300 den alıp görüntüsünü tv den alabiliriz değil mi ?
  • evet ama sesi TV ye de ileteceği için TV nin sesini kısman lazım...
  • Sony HT-SF2300 Cihazı amerikadan kardeşim aldı arkadaşlar bununla yetinmeyip 80 Gb Ps 3 Dual Shock 3'lü model, Philips DVP5992 Dvd Player Ve En son Olarak 4 Adet Sony DLC-HD10G 1 Metre Altın Uçlu HDMI Kablo ( Dünyanın En İyi Hdmı Kablosu ) önümüzdeki ay kardeşimle beraber türkiye gelecek evdeki Tv ise sony 46X3500 Full Hd Vede Daha Kutusundan Açılmamış Hdbox 10000 uydu alıcısı var Bu Fantastik 4 lüyü sinema sistemine nasıl bağlıycam bilmiyorum çünkü sinema sistemi amfili üzerinde 4 adet hdmı 1.3 var 1'i çıkş 3'ü Giriş benim aldığım 4 ürününde üzerinde hdmı 1.3 var =) =) bunları nasıl bağlamalıyım Hepsini direkt hdmı kablo ile bağlasam olurmu bu işin içinden çıkamıyorum lütfen acil profesyonel arkadaşların yardımına ihtiyacım var bağladıktan sonra resimleri ekliycem şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.