Şimdi Ara

Ara makas kullanan ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
45.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende ara makas attırmak istiyorum şaçlara.fakat her berberde olmuyo bu makaslardan.hem ara makası olan hemde iyi kullanan bir berber önerisi olan var mı ankarada?batıkent ve civarı olursa daha iyi olur.bahçeli taraflarıda olabilir.yanlız bu ankamall,optimum gibi alışveriş merkezlerindeki berberleri istemiyorum.evet onlar gerçekten güzel kesiyorlar ama 20-30 tl arası fiyatları var.daha uygun fiyatlarda bir yer önersi olan var mı?
  • saçı seyrek olanlar ara makas kullanmasın.
  • Ara makas saçı seyrekleştirmek için kullanılır.Tecrübeli ellerin değmesi daha bi hoş hava katabilir.
  • Saçı uzun (cidden uzun, garı saçı gibin) olanlardan tavsiye alabilsek güzel olacak bir de. Ankara Kızılay çevresinde şu ara makas denen zımbırtıyı uzun saça uygulayabilecek kuaför bilen var mıdır ? 2.5 yıldır berber yüzü görmedim zaten bir de benim saçlar düz, dalgalı ve çok sık. Gına geldi artık saçlar karışmasın diye her gün saç kremi kullanmaktan. Şimdi gitsem burdaki yaşlı kel amcaların berberlerine, nereden bilecekler benim saça uygulanması gereken şeyleri. Adamlar 50 sene önce almış berberlik diplomalarını (ki o zamanlar bunun okulu da yok, çıraklıktan alıyormuş adamlar, dolayısıyla birkaç şekilden başka bir şey bilmiyorlar), o zamanlar benimki gibi saç yok. Kadın kuaförüne gitsem, gidemem. :D Şöyle genç 22-23 yaşlarında, yeni teknikleri ve saç stillerini bilen bir eleman bulsam, 100 TL bile olsa verip gideceğim yani o derece. Seyrelttirmem lazım artık bu saçları, sinirden evde 0'a vuracağım yoksa.

• arkadaşlar bende ara makas attırmak istiyorum şaçlara.fakat her berberde olmuyo bu makaslardan.hem ara makası olan hemde iyi kullanan bir berber önerisi olan var mı ankarada?batıkent ve civarı olursa daha iyi olur.bahçeli taraflarıda olabilir.yanlız bu ankamall,optimum gibi alışveriş merkezlerindeki berberleri istemiyorum.evet onlar gerçekten güzel kesiyorlar ama 20-30 tl arası fiyatları var .daha uygun fiyatlarda bir yer önerisi olan var mı???????????
  • arkadaşlar bu ara makasları nerden bulabilirim bilen var mı netten satıldığı yer falan ben baktım bulamadım. bence ara makas olayını fazla abartmaya gerek yok evde de yapılır gibime geliyor ama işte nerden bulacağım aramakası?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheHitchhiker

Eğer saçlarınız sıksa ve orman kaçkını gibiyseniz ; şekil veremiyor vs. iseniz
    :
    Ara makası + kırıkları aldırın ; uçlarını usturayla kessin enseleri , kulak arkalarını vs.
    Ancak İstanbulda yaşamadığım için tavsiyede bulunamayacağım..
    İzmir'de Göztepe'de Eşref Abi

Göztepenin neresinde pm atar mısın acil?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖLÜCÜ

quote:

Orijinalden alıntı: TheHitchhiker

Eğer saçlarınız sıksa ve orman kaçkını gibiyseniz ; şekil veremiyor vs. iseniz
    :
    Ara makası + kırıkları aldırın ; uçlarını usturayla kessin enseleri , kulak arkalarını vs.
    Ancak İstanbulda yaşamadığım için tavsiyede bulunamayacağım..
    İzmir'de Göztepe'de Eşref Abi

Göztepenin neresinde pm atar mısın acil?

Banada lazım.Birde bu makasın çalışma prensibi nasıl ki.Sonuçta makas yani saçı kesiyor.

Benimde saçlarım aşırı derecede gür, bende saçımı uzatmak istiyorum.Yani gözlerin içine değecek kadar uzatacağım.Banada karşıyaka veya göztepe'de aramakascı önerir misiniz

Ev karşıyaka'da, okul göztepe'de işe bak

Birde berebere gidip ara makas attır deyince ne yapıyor.Nasıl olsun ne kadar keselim vesaire diyor mu ne kadar seyrekleşsin fln diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 27 Aralık 2009; 22:36:42 >

• Uplayayım bari
  • Bugün ben de ilk defa lüks bir kuaförde saçımı kestirdim.Ara makas ile aldı sırf.Kesim + yıkama 30tl'ydi.Zac Efronun fotosunu attım telefonuma,o fotoyu gösterdim ona göre kesimini yaptı.Fön uzmanı arkadaş geldi fönü o çekti,baya memnun kaldım yani.1 ay sonra bu gösterdiğin modele benzer dedi.tesadüfen o fönü atan arkadaşında saç stili aynıymış. Bu dediğim yer carrefourSA izmir mavişehir kemal & mustafa kuaförü.

Ayrıca şu üründen aldım;

http://www.hairproboutique.co.uk/kerastase/specifique-collection/kerastase-specifique-stimuliste-125ml/prod_593.html

Şimdi kısa kesmek zorunda kaldı,uzayınca şöyle bir model olacak;

Ara makas kullanan ?

Ara makas kullanan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 21 Şubat 2010; 23:24:42 >

• inandın mı sen buna 1 ay sonra aynı model olacakmış
  • Tabi yine gelmem gerekicek.Altyapıyı hazırladı.
  • Ara makas kullandırırken dikkat edilecek hususlar, ne çok dipten ne de çok üstten kestirin. Çok fazla seyreltmeyin ve her bölge eşit derecede doğal olsun. Ayrıca en uçlarının yine normal makasla alınması lazım. Düzgün bi görüntü olması için.

Jilet (ustura) ile kesenler de var, onun kullanımı daha zor ve biraz daha farklı duruyor. Ama mantık aynı.
  • Yalan atmış
  • Kısa derken zaten bu tipe yakın bir model, kısa değil yani buna nazaran kısa tabii

1 ay sonra konuyu uplatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 22 Şubat 2010; 1:09:30 >
  • Bende merak ettim bi ay sonra bi fotonu upload ette görek
  • bende ara makas yaptırdım kafa rahatladı , yaza kadar düzgün şekil alırsa iyi olur
  • konya da ii berber bilen var mı?
  • Şişli'de Fulya tarafına doğru dere sokakta Yasin abimiz var kime sorsan gösterir fulyada çok güzel fön ve ara makası kullanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Kısa derken zaten bu tipe yakın bir model, kısa değil yani buna nazaran kısa tabii

1 ay sonra konuyu uplatıyorum

aynı oldumu bari?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.