- x
kredi kartımdan harcama yapılmış yardım
24 Cevap6001 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

419 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:38:12 

kredi kartımdan 650,00 YTL harcama yapılmış. bir yere 10 taksit alışveriş.yapmam gereken nedir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ypinar -- 19 Ağustos 2008; 2:21:52 >

GALAKSİ ES ÜÇ

6506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
VOITH
19 Ağustos 2008; 1:38:50 

bankayı ara iptal ettir

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..
Mercedesin yıldızından daha güçlü bir yıldız varsa o da chryslerın yıldızıdır..

419 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:40:17 

quote:

Orjinalden alıntı: eggy13

bankayı ara iptal ettir

onu yaptım zaten.
adamın birinin harcadığı 650 ytl yi ödemekonusu neolcak

GALAKSİ ES ÜÇ

3169 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:40:28 

0

Saka bi yana, bankayi ara durumu soyle.

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

419 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:42:47 

:(:) ardadım sabah dilekçe verin diyorlar

GALAKSİ ES ÜÇ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ağustos 2008; 1:44:12 

evet. iptal ettirebiliyorsan yaptır ve ne alınmış bunu öğren. belki buradan yola çıkarak kimin harcama yaptığını öğrenebilirsiniz

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2008; 1:44:54 

Bankayı ara nerden yapılmıs o yeri bul, internettir heralde
kim almıs falan onu bulmaya calıs
olmadı nerden yapılmıs o bulunur ama mahkemeye basvurman gerekir

419 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:48:20 

bankanın sorumluluğu yokmu?

GALAKSİ ES ÜÇ

1339 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:54:22 

kredi kartı no ve şifreyi yazarsan yardımcı olmaya çalışırım

şifreni kaptırdıysan banka sorumluluk üstlenmez. bu kredi kartı alırken sana imzalattırılan sözleşmede de yazar...

ya bırak gideyim ya da bırak yükseleyim
ya kodlarımı yeniden yaz yada tümden sil
bir daha derlenmemek üzere...

180 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:55:29 

bankaninda sorumlulugu var buraya bakabilirsin; http://hurarsiv.hurriye...x?id=5548232&yazarid=18

bankaya haber verip gereken islemleri yaptirirsan, ondan sonrasini hukuk halleder. tabii bu arada kartin calinmasi, kusurun kimde oldugu vs. gibi isler olabilir arada.

arkadaslarinda dedigi gibi bankayla detayli bir sekilde gorus. cevaplari hosuna gitmezse bir avukatada basvur.

birde buraya bak, fikir olusturabilir. http://www.turkhukuksit.../showthread.php?t=10474

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red` -- 19 Ağustos 2008; 1:54:06 >

Borç almaya alışan emir almayada alışır.

2541 Mesaj
19 Ağustos 2008; 1:57:52 

sen kartını şifreni kaybetmeyecek ve kimseyle paylaşmayacaksın. birileri şifreni ele geçirdi ise bu bankanın suçu deil. diğelim kaybettin kartını ozaman bankayı ararsın. aradığındna sonra herhangi harcama yapılırsa onu banka öder. doğrusu da budur bence.

Asus Maximus IV GENE-Z\Gen3 Intel® Z68 *Intel Core i7 2600K 3.4Ghz* CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ C9 * Palit GTX560Ti 2GB GDDR5* SSD CH ForceGT * Samsung 26" T260HD * Creative inspire p5800 * RAZER Naga+G19 * Coolermaster Centurion B5 * High Power 560W * Coolermaster GP Hyper Cooler Samsung103SJ 1tb x2 Raid+WD 2TB EXT * Sennheiser PC360

1070 Mesaj
19 Ağustos 2008; 2:03:46 

Harcama yapıldıgında bana anında mesaj gelıyo 100 ytl de olsa onaylıyomusunuz dıye onaylamassam anında alışverış yapılan yere banka telefon acıyoo..Sanırım bunu her banka yapmıyo..

Ben, Küçükken Annenizin Oynama Dediği Çocuklardanım...!!

2292 Mesaj
19 Ağustos 2008; 2:08:48 

Pardon ama akbank mı yine?

419 Mesaj
19 Ağustos 2008; 2:36:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Red`

bankaninda sorumlulugu var buraya bakabilirsin; http://hurarsiv.hurriye...x?id=5548232&yazarid=18

bankaya haber verip gereken islemleri yaptirirsan, ondan sonrasini hukuk halleder. tabii bu arada kartin calinmasi, kusurun kimde oldugu vs. gibi isler olabilir arada.

arkadaslarinda dedigi gibi bankayla detayli bir sekilde gorus. cevaplari hosuna gitmezse bir avukatada basvur.

birde buraya bak, fikir olusturabilir. http://www.turkhukuksit.../showthread.php?t=10474

Teşekkürler red tüm surularımın cevabını aldım.

ben bu parayı geri alacam öyle yada böyle ilginize ve cevaplarınıza teşekküerler

GALAKSİ ES ÜÇ

419 Mesaj
19 Ağustos 2008; 2:38:32 

quote:

Orjinalden alıntı: kamiloglu

kredi kartı no ve şifreyi yazarsan yardımcı olmaya çalışırım

şifreni kaptırdıysan banka sorumluluk üstlenmez. bu kredi kartı alırken sana imzalattırılan sözleşmede de yazar...

Bankalar çalıntı kredi kartlarından da sorumlu

YENİ Banka Kartları Kanunu sayesinde, kayıp ve çalıntı kartlarla gerçekleştirilen vurgunların faturası artık, kart kullanıcılarına yıkılamıyor.

YASAL ZORUNLULUK:

Tüm bu uygulamalarda, 5464 sayılı yeni Banka Kartları Kanunu'nun 12'inci ve 16'ıncı maddeleri geçerli oluyor. Yasa'nın 12'inci maddesi, kart sahibinin sorumluluğunu 150 YTL ile sınırlandırıyor. Çalıntı kartla yapılan harcamaların bu bedeli aşması durumunda da sorumluk bankalara yükleniyor. Aynı yasanın 16'ıncı maddesinde ise kayıp ve çalıntı kartla gerçekleştirilen harcamaların şifre kullanılarak yapılması durumunda kart sahibi bu bilgileri güvenli bir şekilde korumadığı gerekçesiyle cezalandırılıyor. Banka harcamanın sorumluluğunu üstlenmiyor. Bunun sonucunda kart sahibi sorunun çözümü için mahkemeye başvurmak zorunda kalıyor. Kartın veya kart bilgilerinin çalınması, kaybolması ya da başka bir yolla ele geçirilmesi sonucunda, hukuka aykırı kullanımdan doğan zararların sigortalandığına dikkat çeken bankaların yetkilileri, "Kimsenin mağdur olmaması için ilgili sigorta primlerini karşılıyoruz. Bunun ücretini de müşterilerimize yansıtmıyoruz. Ancak, kart kullanıcıları tamamen kişiye bağlı ve sadece o kişinin bilgisi dahilinde olan şifrenin korunmasından sorumludur. O sorumluluğun yerine getirilememesi durumunda biz de yapılan harcamaları kapsam dışı bırakmak zorunda kalıyoruz" dediler.

Red in verdiği hürriyet link inden alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ypinar -- 19 Ağustos 2008; 2:37:48 >

GALAKSİ ES ÜÇ

341 Mesaj
19 Ağustos 2008; 2:44:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ypinar

kredi kartımdan 650,00 YTL harcama yapılmış. bir yere 10 taksit alışveriş.yapmam gereken nedir bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Bankani arayip bunu bildirip dilekce yoluyla bir subesine birakirsan, onlar herseyi hallediyor. Ekstreyi ilk basta ode ve 45 gun icinde bakiyene tekrar +eklerler. Avukata mahkemeye gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yander -- 19 Ağustos 2008; 2:42:36 >

Intel® Core™ i7-980X // Asus Sabertooth X58 // CORSAIR XMS3 6GB // Asus Geforce GTX 780 DIRECTCU II OC // Corsair SSD 240 GB // 2x3 Caviar Green // Asus 27" SA950D // Samsung 26" LN26C450

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2008; 8:17:05 

Sifresiz işlem ve senin imzan yoksa banka alışverişin yapıldığı yerden paranı geri tahsil eder..Ama şifre doğru kullanılmışsa bir barda su içebilirsin.

4 Mesaj
8 Kasım 2010; 22:06:54 

Kredi kartlarından yapılan harcamalarda çoğu kişinin de yazdığı gibi kart sahibinin kesin bir kusuru yoksa yani kart şifresini başkalarına vermediyse bankalar bu parayı size geri ödeme yapıyor. Sizin yapmanız gereken kendi adınıza bankanıza harcama itiraz dilekçesi göndermek ve Kartınızı iptal ettirmek. Tabi bunu kendiniz için yapmış olacaksınız. Herkesin burada yapması gereken birşey daha var ki, o da bana göre en önelisi ve deMUTLAKA VE MUTLAKA yapılması gereken, savcılığa veya Emniyet Müdürlüğü Bünyesinde Görev Yapan KOM (Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Şube ) Bilişim Suçları ile Mücadele Şubeye başvurup şikayetçi olmak. Arkadaşlar benim başıma böyle bişey geldi Bankama ve EMNİYETE başvurdum ve emniyet tarafından bana bu kişilerin bir çete olduğu ve Şanlıurfada yakalandığı tanıyıp tanımadığım ve şikayetçi olup olmadığım soruldu tabiki bende şikayetçi oldum ve şuan onlar Şanlıurfa Emniyeti tarafımdan tutuklandı. İşin özü artık onlar kimseyi dolandıramayacaklar. Sizde mutlaka ve mutlaka böyle bir olayda emniyete başvurun ki sizin başınıza gelen başkalarının da başına gelmesin veya sizin başınıza tekrar gelmesin...
http://hurarsiv.hurriye...x?id=5548232&yazarid=18

19 Mesaj
8 Kasım 2010; 22:09:02 

ADAM YARALI BİYLER

NEYDİNLA

1964 Mesaj
8 Kasım 2010; 23:35:17 

Herkes atıp tutmuş..

Harcama nereden yapılmış internet üzerinden mi yoksa bir mağaza veya benzeri bir işyerinden POS üzerinden mi eğer POS üzerindense şifre kullanılmış mı???Bu detayları bilmeden banka öder veya sen ödersin vs demek yada bilip bilmeden bankaya sallamak akıl işi değil..

Konuyu açan arkadaşım zaten itiraz dilekçesini yollamış umarım iptal edilir..

Edit : Konu baya bi hortmuş maşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora_T -- 8 Kasım 2010; 23:36:02 >

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

1168 Mesaj
9 Kasım 2010; 1:49:06 

internetten alışveriş yapıyorsan, işbankasında sanal kart uygulaması var diğer bankalarda da vardır heralde bir araştır. bankanın sitesınden internet bankacılığını kullanarak size sanal bir kart numarası veriyor, kendi hesabınızdan buraya ne kadarlık alışveriş yapacaksanız o kadar limit aktarıyorsunuz. alıverişinizde de bu sanal kart numarasını kullanıyorsunuz. böylece gerçek kart bilgileriniz ortalıkta dolaşmıyor. ayrıca sanal kartta atılan limitin geçerlilik süresini bile ayarlayabiliyorsunuz. bilmeyenler olabilir diye yazmak istedim.

S.S.S

.- Evet benim

1810 Mesaj
9 Kasım 2010; 2:12:57 

benım anlamadıgım nıye on taksıtte almış dırek tek cekım yapmamışkı, borca soktugu adam oderken zorlanmasın dıye mı dusunmuş
geçmiş olsun alırsınız paranızı buyuk ıhtımal

Hodri Meydan | 1989 TeKSeni Sevdik Kocaelispor

1964 Mesaj
9 Kasım 2010; 19:23:06 

quote:

Orijinalden alıntı: cizbudak

benım anlamadıgım nıye on taksıtte almış dırek tek cekım yapmamışkı, borca soktugu adam oderken zorlanmasın dıye mı dusunmuş
geçmiş olsun alırsınız paranızı buyuk ıhtımal

Muhtemelen dikkat çekmemek içindir..

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

Uzaklaştırılmış
9 Kasım 2010; 19:29:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ypinar

bankanın sorumluluğu yokmu?

Neden olsun ki?

2006 Mesaj
9 Kasım 2010; 20:04:45 

Konu hort beyler 2.5 sene olmuş heyo kendinize gelin læ !

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » kredi kartımdan harcama yapılmış yardım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406