Şimdi Ara

## Gainward'ın Özel Tasarım Radeon HD 4870 Modeli Göründü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gainward'ın Özel Tasarım Radeon HD 4870 Modeli Göründü ##

Ekran kartı üretiminde sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Palit'in sahibi olduğu Gainward, HD 4870 temelli yeni bir ekran kartı hazırladı. Tasarım özellikleriyle referans tasarımdan ayrılan kart Palit'in HD 4870 Sonic modeliyle de son derece benzer. 55nm RV770XT gpu'sunu kullanan ekran kartı üzerinde ısı iletim teknolojisini temel alan ve iki büyük fan ile donatılan özel bir soğutucuya yer verilmiş. Tahmin edebileceğiniz üzere standart bir HD 4870 modelinden çok daha serin çalıştığı ifade edilen kart üzerinde 512MB GDDR5 bellek yer alıyor. Çift slot tasarıma sahip olan kartın grafik işlemcisi 750MHz'de, bellekleri ise 3800MHz'de görev yapıyor. Öte yanda aynı Palit'in HD 4870 Sonic modelinde olduğu gibi çift BIOS özelliğine sahip olan kart bu sayede özellikle hız aşırtma meraklılarına göz kırpıyor ve kullanım gereksinimlerine göre en azından frekans tanımlamaları açısından ayrı karakterlere sahip olan iki farklı bios ayarından birini seçebilme fırsatı tanıyor. Zaten yapılan açıklamalara bakılırsa overclock bios tercih edildiğinde kartın grafik işlemci hızının 775MHz'e, bellek hızının ise 4000MHz'e çıktığı belirtiliyor. Çift DVI ve yine referans tasarımdan farklı olarak HDMI konnektörüne sahip olan kartın Eylül ayının başında kullanıma sunulması beklenirken fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bu karta da bu soğutma giderdi tabiii bakalım performansı nasılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeliBaba42 -- 19 Ağustos 2008; 1:29:24 >
  • bu kartada böle bi sogutucu yakışır her açık kalan parçayı düşünmüşler
  • PALIT'in 4870 soğutucusuna çok benzemiyor muı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeWe -- 19 Ağustos 2008; 1:38:29 >
  • abi karta bakkk pehh be
    hava cıkısına yakın kısımdaki ızgarada ne mangal yapılır belli degil
  • Tamam güzel olmuş ama yeni serinin çıkmasına az kaldı sayılır. Ben Yeni nesili beklemekte kararlıyım :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayves -- 19 Ağustos 2008; 1:53:19 >
  • sonunda özel soğutuculu modelleri görmeye basladık umarım bütün pürüzler çözülür
  • vaybe çok şık olmuşlar bakalım performans nasıl
  • yüksek desibelli günler diliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: skksgk

yüksek desibelli günler diliyorum

Palit 4850 Sonic testi yapılmış PClabsta en sessiz kart olduğu görülmüş.

Bende PAlit 7950Gt ve 8800gt kulolanmış biri olarak söyleyebilirim ki Palit her zaman en sessiz fanlı kart olmuştur yine de olacaktır.

Her ne kadar bu karta ait veri bulunmasa da, çok ses çıkaracak gibi bir görüntüsü olsa da eminim Palitin ürettiği bu fan sayesinde piyasanın en sessiz Hd4870 i olacaktır bu kart.
  • Buram buram palit kokuyo
  • yine cok güzel bi tasarım daha artık herkezin beklentilerine cp vermeye başlandı.şu fanlar aynı çapta olsa bide
  • ilk güzel tasarım palitten geldi o zaman birde hdmi çıkış eklemeleri de cabası 4850 için de özel tasarımlar bekliyoruz
  • çift biosun oc li olanı biraz hada oc istiyor sanki
  • güzel modeller gelmeye basladı.
    ati bu işi ciddiye aldıgını gösterdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: DeWe

PALIT'in 4870 soğutucusuna çok benzemiyor muı ?

valla yaw o kadar cok benziyor ki Gainward'da da fanların biri büyük biri küçük

üzerine palit in kırmızı yapıştırması koyup palit deriz yani okadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 19 Ağustos 2008; 9:43:16 >

• sogutma sistemleri aynı ise kartlarda aynıdır yani hangisi ucuzsa o alınır
  • Benzemiyor, aynısı. Sadece sticker'ları farklı.
  • acaba nasıl oluyorda aynısı oluyor ben anlamıyorum...
    kesin aralarında anlaşmılardır bunlar...
  • Nasıl mı?

bknz;
    quote:

Palit'in sahibi olduğu Gainward

Aynı olması çok doğal.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.