Türkiye'de SW araç Neden tutulmaz?
100 Cevap13136 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

925 Mesaj
18 Ağustos 2008; 10:51:39 

Herşeyde olduğu gibi toplum olarak bu konudada sabit fikirli olduğumuzu düşünüyorum. Sw araçlar çok yönlü kullanıma daha yatkındır. arka kapıyı açıp koltukları yatırınca yatak görevini bile görüyor. Daha fazla bagaj hacmine sahiptir. ve daha donanımlı oluyorlar genelde. ama Türkiye de Sedan tutturmuşlar gidiyor. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

www.tekdenetim.com

1683 Mesaj
18 Ağustos 2008; 10:59:39 

Yurtdışındaki adamların en sıradanı bile hobi sahibi, kayak, bisiklet, dağcılık vs. yükleyip gidiyor, hiç biri yoksa köpeği vardır...

2499 Mesaj
18 Ağustos 2008; 11:04:48 

-(void)dealloc
{
[super dealloc];
}

2394 Mesaj
18 Ağustos 2008; 11:07:31 

dediğin gibi sabit fikirden dolayı tutulmaz
ayrıca sw araçla havada atılmaz
ikinci elde bırak değer kaybetmeyi
kartal hariç satılmaz bile.

halbuki sw araçlar fonksiyoneldir
her aile için uygundur.

ayrıca tutulmamasının bir sebebide
caddy,connect v.s tipi araçlardır

250 Mesaj
18 Ağustos 2008; 11:20:37 

Benım war megan sw onu mod yapıcam o zaman gorursunuz hava atılırmı atılmazmı bı 20' jant yeter

| AMD Phenom 9850 Quad 2511@2813Mhz 4Mb Cache | Gigabyte ma790fx-ds5 Mainboard | Kingston HyperX 4x1gb 1066Mhz Dual DDR2 | Seagate 2x500gb sata2 32mb Cache NCQ 7400Rpm HDD | Sapphire HD4870 512mb 256bit GDDR5 | Feel hurricane II Case | Thermaltake Qfan 650W Powersupply | Thermaltake Duoorb CPU Cooler | Samsung 226cw 22'' LCD | Logitech Z5500 | Creative Audigy USB External Sound Card |

1601 Mesaj
18 Ağustos 2008; 11:41:20 

quote:

Orjinalden alıntı: pascuu

http://www.sahibinden.com/full_hirsch_paket_-_175_hpWQQaXQQ4980711WQQpXQQdisplayitem

Ah ah param olsa bugün alacağım araba..

Benim gibi saabcıların olması ne güzel bende bu araçtan istiyorum inşallah alacağım

6945 Mesaj
18 Ağustos 2008; 11:43:51 

quote:

Orjinalden alıntı: ATOM ANT

Benim gibi saabcıların olması ne güzel bende bu araçtan istiyorum inşallah alacağım

Pazarlıkla 55'e kapatılabilir.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

2499 Mesaj
18 Ağustos 2008; 11:43:57 

quote:

Orjinalden alıntı: ATOM ANT

Onu önce ben gördüm
Ama param yok

-(void)dealloc
{
[super dealloc];
}

1601 Mesaj
18 Ağustos 2008; 11:46:38 

Renk olarak ztn hoşuma gitmedi ben gri olanı test etme şansı buldum harika bi araç

1934 Mesaj
18 Ağustos 2008; 12:26:46 

AF kasa (çok maksatlı) araçlar Connect, caddy, Partner , Kombo Doblo vs. çıktığından beri tutmaz oldu bunlar ama Dacia Logan Mcv , Skoda Roomster gibi güzel araçlar da mevcut

2122 Mesaj
18 Ağustos 2008; 12:55:09 

Bir de Mercedes, BMW,.. gibi araçların SW modellerinin çoğu Avrupa plakalı, Almancı

Dahili Bileşenler: Intel Core i7 4770K || Cooler Master Nepton 280L || MSI Z87 MPOWER MAX || G.Skill RipJaws 2x4GB DDR3 1866Mhz || Sapphire R9 280X TOXIC 3GB DDR5 || Samsung 840 EVO 250GB || Seagate 1TB Barracuda || Corsair AX760i 760W || Creative Sound Blaster Z || Pioneer DVR-S21FXV DVD-RW ||3x Cooler Master JetFlo 120mm ||3x Corsair AF140 LED
Harici Bileşenler: Corsair Obsidian 750D || Asus 23" VX239H IPS LED || Logitech G710+ || Logitech G602 || Edifier C2XD 53W RMS Optik || Asus RT-AC68U 1900Mbps || NetMASTER CBW-383Z4 || Creative EVO ZX || Lexmark MS510DN Mono Laser

2299 Mesaj
18 Ağustos 2008; 13:35:56 

avrupa'da birçok aracın sw'si sedandan fazla satar.ve daha güzel tasarımlıdır.audi avantlar buna en iyi örnek.

this is an age of darkness and world of fear

- 2013 SEAT LEON 1.4 TSİ 140HP FR - PLUS PAKET- KIRMIZI

6112 Mesaj
18 Ağustos 2008; 13:40:35 

araç ihtiyaçtan ziyade- özellikle anadolu illerinde - prestij ve hava atma amaçlı alındığı için.

bir sedan daha havalıdır.

sw ler daha ziyade ticari amaçlıdır gibi yanlış bir kanı vardır.

zira kartal ve sw toroslar genelde esnaf tarafından kullnılırdı vakti zamanında.

benim düşüncem bu.

hayırlı günler.

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
2006 MİTSUBİSHİ COLT 1.3 İNVİTE 6 İLERİ AMT 95 HP

3521 Mesaj
18 Ağustos 2008; 14:03:18 

kendilerini aile babası değilde, hızlı delikanlı olarak göstermek istemelerinden sedan ve hb çok tercih ediliyor...

ama büyük bir gerçek var ortada sw ler kolay kolay çıkmıyor elden 2. el de..kartal da dahil buna

418 Mesaj
18 Ağustos 2008; 14:23:10 

SW Araç Kullananların Çoğu Kangoo,Tourneo Connect,Doblo gibi araçlar aldığı için SW pek tercih edilmiyor.
Benim Amcam var. Döşemeci. Bu Araçlar Olmadan Önce Kartal,Lada 2105'den Başka Araba Almazdı.Bu Tür Araçlar Çıktıktan Sonra Şimdide.Çok Rahat Arabalar. Bir daha Küçük Araç Almam Diyor.

KARARLAR, YILAN BALIĞINA BENZER. KOLAYCA YAKALANIR, AMA TUTULMASI ZORDUR.

3185 Mesaj
18 Ağustos 2008; 14:32:20 

Tesbitler oldukça yerinde.

Çıkarım Senle Her Yola Toyota...

Toyota
Gitti, Mercedes Geldi...

>>TIKLA<<

6450 Mesaj
18 Ağustos 2008; 14:39:47 

hafif ticarilerle çakallık yapmak varken neden sw tercih edilsinki
şahsi tercihim aslında sw çok mantıklı bir aile için, ama şimdi yaştan dolayı hb kullanıyorum sedanlar felaket itici geliyor millet nası biniyo onu anlayamıyorum bile

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

127 Mesaj
18 Ağustos 2008; 14:49:25 

Ayrıca,

Kasalı araçlar da tutulmuyor ,

1393 Mesaj
18 Ağustos 2008; 15:32:14 

sw lerle fazla hava atılmıyor.Zaten Türkler arabasıyla hava yapmayı seviyorlar :)

EskişehirSpor

2299 Mesaj
18 Ağustos 2008; 16:47:40 

Almanya'Da her 4 arabadan 3' ü SW dir. SW araç kullananları incelkeyin hepsinin birer köpeği vardır...

Canon 6D | EF 24-70 2.8 L | EF 50 1.8 | EF 100mm 2.8 L | EF 135 2 L
FujiFilm X-A1 | 16-50 kit
www.myfotografi.com

6333 Mesaj
18 Ağustos 2008; 17:22:44 

avrupalılarla farklarımızdan birside budur.

5619 Mesaj
18 Ağustos 2008; 17:43:08 

Vw fiyatları ucuzlatacağına her eve bir köpek kampanyası yapsaymış daha iyiymiş

8910 Mesaj
18 Ağustos 2008; 20:04:13 

Bir Station Wagon araba hastası olarak yıllardır çözemediğim hadise...

Station Wagon arabalar nazarımda geometrik olarak en biçimli arabalardır, derli toplu bir duruşları vardır... Modifiye yapılamaz diyenlere ise katılmıyorum... Bu konu tamamen paraya ve hayal gücüne bağlı...

Bugün arabamı değiştirecek olsam yine Station Wagon araba alırım... Büyük konuşmak gibi olmasın Sedan araba alacağımı hiç sanmıyorum...

Favorim daima Station Wagon'dur...

Daha önce başka bir başlığa yazdığım mesajımı buraya aktarıyorum:

Ayrıca litre olarak verilen rakamlara aldanmayın; 450 litre bagaj hacmi olduğu söylenen bir SW arabaya 500 litre bagaj hacmi olduğu söylenen bir Sedan arabadan daha fazla eşyayı daha rahat yüklemeniz olasıdır...
Hemen başka örnekler de vereyim:

- Sedan arabaların bagajları genelde çukurdadır; fakat SW arabalarda düzdür... Sedan arabaya bir bavul koyacaksanız bavulu kaldırmanız sonra bagaj içine dikkatlice indirmeniz gerekir... SW bir arabaya bavul yüklerken bavulu bagaj hizasına kadar kaldırıp içeri ittirmeniz bile yeterlidir...

- Sedan arabaların bagajları geometrik olarak genelde şekilsizdir, önden arkaya doğru çok daralır, bu nedenle bagajın her yerini kullanamazsınız; fakat SW arabaların bagajları genelde düz şekillidir, arkaya doğru daralma ise makul ölçülerdedir, bu nedenle bagajın neredeyse tamamını kullanabilirsiniz...

- Sedan arabaların üstü düzdür; ancak SW arabalar günümüzde genellikle fabrikadan port bagaj çitaları üzerinde çıkar, bu da ekstra bir bagaj alanı demektir...

- Sedan arabalarda arkayı görüş problemi yaşanabilir; fakat SW arabalarda neredeyse hiç böyle bir problem yoktur...

- Sedan arabalara bavul, çanta, eşya yüklerken yerleşim seçenekleriniz çok azdır; fakat SW arabalarda sayısız seçenekleriniz olur...

Kendimden örnek verecek olursam; geçen sene tatile giderken SW arabama 3 bavul, 1 karton kutu ve tekerlekli sandalye yükledik... Arabam Sedan olsaydı ancak tekerlekli sandalyem bagaja girerdi geri kalan eşyalar açıkta kalırdı... Ben bir çok Sedan arabaya tekerlekli sandalyemi bütün olarak koyamadığımı bilirim; ayaklıkları çıkarıp yanıma almışlığım çok olmuştur...

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#24682503

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Ağustos 2008; 21:08:04 

quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

Yurtdışındaki adamların en sıradanı bile hobi sahibi, kayak, bisiklet, dağcılık vs. yükleyip gidiyor, hiç biri yoksa köpeği vardır...

Tam olarak neden budur. Hatta bunlar dışında hobi olarak, tamir, marangozluk işleri, demir işleri, inşaat işleri yapanlar bile var. Aslında hem hobi hemde dışarda, özellikle amerikada işçilik çok pahalı olduğu için, insanlar kendi işlerini kendileri yapmaya çalışıyorlar. Hem işleri görülüyor hemde hobi olarak devam ettiriyorlar. Ama imkanlarda önemli tabi. Evimdeki odalardan birini atölye yaptım, marangoz aletleri, tezgah, duvarda alet takımlarım falan var ama arabayı tamir etmeye kalktığımda çok zor oluyor. Arabayı eve çıkaramadığımdan Amerikadakiler gibi kendi garajım olsa, alırım bi lift, aracın herşeyini kendim yaparım, çok zor gözüken şeylerle ilgili bilgiler bile internette mevcut. Yani hal böyleyken adamlarda SW araçlara talep daha fazla. Ben ise Corsanın koltukları yatırıyorum, seriyorum gazeteyi, yüklüyorum arkaya keresteyi

3964 Mesaj
18 Ağustos 2008; 21:47:27 

SW araçlarının ülkemizde tutulmamasının sebebi başta hafif ticari araçların gelişi. İkincisi ise @tasshelhoff'un da dediği gibi prestij ve hava atma olayı. Halbuki durum benim görüşüme göre tam tersi. SW araçları severim. Megane II'nin, 307'nin, SW kasaları çok daha çekici bana göre. Çok daha derli toplu, oturaklı duruyor.

0

0

10' Skoda Fabia II 1.2 Şeker Beyazı

Apple iPhone 5S 16GB

2499 Mesaj
18 Ağustos 2008; 21:58:11 

Megane sw cidden çok güzel yalnız otomatiğinin 0-100 ünün 14 sn civarında olduğunu öğrendiğim gün vazgeçmiştim sw megane dan.

En güzel sw lerden biri de 407 sw dir.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pascuu -- 18 Ağustos 2008; 21:57:09 >

-(void)dealloc
{
[super dealloc];
}

473 Mesaj
18 Ağustos 2008; 22:12:39 

bunlar hoş gerçekten ama artık corolla verso zafira note tarzı aile arabaları da onların yerini almaya başladı

+ olarak koltuk sayısı farkı var

671 Mesaj
18 Ağustos 2008; 23:00:33 

Hanımlar beğenmiyor o yüzden alamıyoruz.Dizel Megane SW çok istedim ama eşim istemedi,haliyle de alamadım

EMNİYET KEMERİ HAYATA BAĞLAR.LÜTFEN KEMERSİZ ARAÇ KULLANMAYIN.

687 Mesaj
18 Ağustos 2008; 23:22:01 

bugun alisveris merkezinin otoparkina girerken onumde alman plakali siyah audi a6 sw vardi guvenlik bagaj kontrol yapicakti koca bagaj kapak otomatik acilmasinmi herkezin akli basindan gitti super arabaydi.

3339 Mesaj
18 Ağustos 2008; 23:33:23 

quote:

Orjinalden alıntı: Pulstar

Bir Station Wagon araba hastası olarak yıllardır çözemediğim hadise...

Station Wagon arabalar nazarımda geometrik olarak en biçimli arabalardır, derli toplu bir duruşları vardır... Modifiye yapılamaz diyenlere ise katılmıyorum... Bu konu tamamen paraya ve hayal gücüne bağlı...

Bugün arabamı değiştirecek olsam yine Station Wagon araba alırım... Büyük konuşmak gibi olmasın Sedan araba alacağımı hiç sanmıyorum...

Favorim daima Station Wagon'dur...

Daha önce başka bir başlığa yazdığım mesajımı buraya aktarıyorum:

Ayrıca litre olarak verilen rakamlara aldanmayın; 450 litre bagaj hacmi olduğu söylenen bir SW arabaya 500 litre bagaj hacmi olduğu söylenen bir Sedan arabadan daha fazla eşyayı daha rahat yüklemeniz olasıdır...
Hemen başka örnekler de vereyim:

- Sedan arabaların bagajları genelde çukurdadır; fakat SW arabalarda düzdür... Sedan arabaya bir bavul koyacaksanız bavulu kaldırmanız sonra bagaj içine dikkatlice indirmeniz gerekir... SW bir arabaya bavul yüklerken bavulu bagaj hizasına kadar kaldırıp içeri ittirmeniz bile yeterlidir...

- Sedan arabaların bagajları geometrik olarak genelde şekilsizdir, önden arkaya doğru çok daralır, bu nedenle bagajın her yerini kullanamazsınız; fakat SW arabaların bagajları genelde düz şekillidir, arkaya doğru daralma ise makul ölçülerdedir, bu nedenle bagajın neredeyse tamamını kullanabilirsiniz...

- Sedan arabaların üstü düzdür; ancak SW arabalar günümüzde genellikle fabrikadan port bagaj çitaları üzerinde çıkar, bu da ekstra bir bagaj alanı demektir...

- Sedan arabalarda arkayı görüş problemi yaşanabilir; fakat SW arabalarda neredeyse hiç böyle bir problem yoktur...

- Sedan arabalara bavul, çanta, eşya yüklerken yerleşim seçenekleriniz çok azdır; fakat SW arabalarda sayısız seçenekleriniz olur...

Kendimden örnek verecek olursam; geçen sene tatile giderken SW arabama 3 bavul, 1 karton kutu ve tekerlekli sandalye yükledik... Arabam Sedan olsaydı ancak tekerlekli sandalyem bagaja girerdi geri kalan eşyalar açıkta kalırdı... Ben bir çok Sedan arabaya tekerlekli sandalyemi bütün olarak koyamadığımı bilirim; ayaklıkları çıkarıp yanıma almışlığım çok olmuştur...

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#24682503

Buna bir ekleme de ben yapayım. özellikle İstanbul'da aracınız sedan ise şirketinize ait laptop'u bagajınızda taşıyabilirsiniz fakat aracınız sw ise 10 - 15 dakikalığına aracınızdan uzaklaştığınızda laptop'u da yanınızda götürmeniz gerekir yoksa döndüğünüzde arka camı kırık laptop'un bulunduğu yeri de boş bulabilirsiniz.

NOT: Öyle tartışma olsun diye değil, hem hafif gülümseyelim hem de böyle bir ihtimalin bulunduğunu da unutmayalım diye yazdım, malum içinde insan varken bile camı kırıp yan koltuktaki laptop ya da cep telefonunu çalıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 18 Ağustos 2008; 23:33:37 >

The donkey dıgıdak dıgıdak dıgıdak, cup... gulu gulu gulu!

Tercümesi: Eşek koştu koştu koştu, suya düştü... Boğuldu!

8910 Mesaj
18 Ağustos 2008; 23:50:52 

quote:

Orjinalden alıntı: vozer

Buna bir ekleme de ben yapayım. özellikle İstanbul'da aracınız sedan ise şirketinize ait laptop'u bagajınızda taşıyabilirsiniz fakat aracınız sw ise 10 - 15 dakikalığına aracınızdan uzaklaştığınızda laptop'u da yanınızda götürmeniz gerekir yoksa döndüğünüzde arka camı kırık laptop'un bulunduğu yeri de boş bulabilirsiniz.

NOT: Öyle tartışma olsun diye değil, hem hafif gülümseyelim hem de böyle bir ihtimalin bulunduğunu da unutmayalım diye yazdım, malum içinde insan varken bile camı kırıp yan koltuktaki laptop ya da cep telefonunu çalıyorlar.

İş bu sebeple SW arabalarda bagaj tentesi denilen pek faideli bir aksesuar bulunur... Hem bagajda ki eşyaların savrulmasını önler hem bagajdan gelen gürültüyü önler hem de bagajda ki eşyaların dışarıdan görünmemesini sağlar...

NOT: Öyle tartışma olsun diye değil, hem hafif gülümseyelim hem de böyle bir aksesuarın bulunduğunu da unutmayalım diye yazdım...

3339 Mesaj
19 Ağustos 2008; 0:05:33 

quote:

İş bu sebeple SW arabalarda bagaj tentesi denilen pek faideli bir aksesuar bulunur... Hem bagajda ki eşyaların savrulmasını önler hem bagajdan gelen gürültüyü önler hem de bagajda ki eşyaların dışarıdan görünmemesini sağlar...

NOT: Öyle tartışma olsun diye değil, hem hafif gülümseyelim hem de böyle bir aksesuarın bulunduğunu da unutmayalım diye yazdım...

Bu cevabın geleceğini adım gibi biliyordum ve yanılmadım. Güzeldi gerçekten. Özellikle NOT bölümüne çok güldüm. Hay Allah da seni güldürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vozer -- 19 Ağustos 2008; 0:04:37 >

The donkey dıgıdak dıgıdak dıgıdak, cup... gulu gulu gulu!

Tercümesi: Eşek koştu koştu koştu, suya düştü... Boğuldu!

6450 Mesaj
19 Ağustos 2008; 0:07:30 

quote:

aynı olay hb araçlardada gerekli, bende laptopu falan bagaja koyuyorum bazen ama pulstar'ın bahsettiği tente nedeni ile zaten bagaj gözükmüyor

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

8910 Mesaj
19 Ağustos 2008; 0:11:14 

quote:

Bu cevabın geleceğini adım gibi biliyordum ve yanılmadım. Güzeldi gerçekten. Özellikle NOT bölümüne çok güldüm. Hay Allah da seni güldürsün.

Amin cümlemizi...

Yalnız benden tavsiye... Hırsızlık için olmasa bile (özellikle bugünlerde) laptopları arabada bırakmayın... Malum kapalı arabanın içi dışarıdan daha sıcak olur bu da laptop pili için iyi bir ortam oluşturmaz... Buna cep telefonları da dahil...

Neyse konu dışına çıkmayalım... Kaldığımız yerden devam edelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 19 Ağustos 2008; 0:10:15 >

9209 Mesaj
19 Ağustos 2008; 0:16:00 

şimdiki aracımın SW modelini almayı çok istedim ama kısmet HB aldım.
eğer olurda değiştirirsem ki evlendiğim zaman olabilir ikinci el volvo V70 almak istiyorum.

volvonun SW modeli ile uzun yolculuklar yapmak isterim.

hayalimdeki ise chrysler 300 C crdi beyaz

1523 Mesaj
19 Ağustos 2008; 16:49:04 

Bence 5 sene içinde SW satışı önemli oranda artacak güzel Türkiyemizde.

SAMSUNG GALAXY S4 16 GB BEYAZ

127 Mesaj
20 Ağustos 2008; 9:35:28 

quote:

YA İSTANBULDA KAPALI BAGAJ DAN LAPTOP VE ÇANTA ÇALIYORLAR ,

AKRABAMIN BAŞINA GELDİ

3638 Mesaj
20 Ağustos 2008; 11:07:10 

43940-48500. BU SW SATIŞINI ARTTIRMAK İÇİN YAPILMIŞ AMA DAYANAMMAIŞ FİYAT EŞİTLEME POLİTİKASI SONUCU PASSAT VE PASSAT SW FİYATI.

"VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, Passat Variant ile yeni bir segment yaratmak istediklerini söyledi. Uygun "VW olarak Variant segmentine ciddi eğilmemizin doğru bir strateji olacağına karar verdik. İlk aşamada sedan araçlarla Variant arasındaki fiyat farkını ortadan kaldırdık ve hem geniş mekan arayan ailelere hem de arka koltukta sık seyahat eden işadamlarına yönelik donanım paketleri hazırladık. Önümüzdeki dönemde Variant satışlarının toplam Passat satışlarındaki payını yüzde 15"e çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. SW yerine Variant demeyi tercih ettiklerini belirten Uygun "Variant, SW"den çok daha exclusive imaj sergiliyor. Talepler çok iyi. Aylık satışımız 20-25 adet iken, reklamlar başladıktan sonra 100-150"ye çıktık. Günlük 5-6 adet satışa ulaştık" dedi. " 2007 ARALIK.

FİYAT FARKINA BAKIN. SADECE SW DİYE BU KADAR FARK OLURSA SW DE BU KADAR SATILIR İŞTE. BİR ARKADAŞ DA HAFİF TİCARİYE YÖNELİYOR İNSANLAR DEMİŞ. ÇOK DOĞRU. ÖRNEK : BEN. HEM DAHA GENİŞ, HEM DİZEL BENZİNLİ FARKI YOK. KLİMA DA İÇİNDE. EN UCUZ DİZEL SW ARAÇ NE KADAR ŞU AN? YA DA ŞÖYLE SORALIM, YILBAŞINDAN MAYISA KADAR FORD CONNECT GLX 31000 İLE 31500 ARASI FİYATI VARDI. BU FİYATA DİZEL KLİMALI SW ALINSA HİÇ DÜŞÜNMEZDİK BELKİ DE.

İŞTE MEGANE :Privilege+ 1.5 dCi 100 bg 46,392 GEL DE YAKLAŞ BU FİYATA. 31 NERE 46 NERE. DAYIYORLAR FİYATI ONDAN SONRA NEYMİŞ? SW SATILMIYORMUŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 20 Ağustos 2008; 11:05:09 >

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

8910 Mesaj
20 Ağustos 2008; 11:14:46 

quote:

Orjinalden alıntı: volkan2008

YA İSTANBULDA KAPALI BAGAJ DAN LAPTOP VE ÇANTA ÇALIYORLAR ,

AKRABAMIN BAŞINA GELDİ

Arkadaşım bağırma...

Ne demişim yukarıda bırak bagajı arabada öyle şeyler bırakılmaz, hele bu sıcakta...

Tamam siz kullanmayın SW araba...

O ayrıcalık bize kalsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 20 Ağustos 2008; 11:19:27 >

8910 Mesaj
20 Ağustos 2008; 11:18:44 

quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

SW yerine Variant demeyi tercih ettiklerini belirten Uygun "Variant, SW"den çok daha exclusive imaj sergiliyor.

VW sanki "Variant" demekle çok matah, çok yeni bir şey yapmış...

Bazı markaların Station Wagon modellerine verdikleri isimler:

- Mercedes -> "T-Modell"
- Bmw -> "Touring"
- Opel -> "Caravan"
- Alfa Romeo -> "Sportwagon"
- Audi -> "Avant"
- Fiat -> "Weekend"
- Ford -> "Turnier"
- Peugeot ve Citroen -> "Break"
- Renault -> "Wagon"
- Rover -> "Tourer"
- Seat -> "Vario"
- Skoda -> "Combi"

Ayrıca Volvo da model adı başına "V" harfini ekliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 20 Ağustos 2008; 11:18:59 >

1236 Mesaj
20 Ağustos 2008; 11:27:43 

0

Galaxy Note III

Hergün 1 Video

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Ağustos 2008; 12:50:01 

biz gosteris meraklısı bi milletiz ve cok ta paramız yok veya alacagımız seyler bize pahalı geliyo

şöle acıklanabilir

yurt dısında adamın bi jipi bi normal arabası veya bir aile arabası bir normal arabası veya bir sedanı bir sw si vardır

hatta 3 tane araba vardır bir aileye ve 3 farklı turden arabadır bunlar

şu durumda adam kullanısllık acısından hangisi o anda işine yarıcaksa onu kullanır..

şimdi bizdeki adam zaten 1 tane araba alacak ve aldımı hem tasarruflu hem uygun fiyatlı hem gosterisli bir araba almaya calısır

bizdeki araba alma kırıterleri ile yurt dısındaki arasında daglar kadar fark var

bizde aynı anda herturlu kriteri saglamalı ki o arac alınabilir bir arac olsun

bu durumda kim neylesin sw yi

2673 Mesaj
20 Ağustos 2008; 12:50:58 

SW TERCİH EDİLMEMESİNİN SEBEPLERİNDEN BİRİ DE, YÜKSEK FİYATLAR...
EN AZ 2000 LİRA ÇOĞUNLUKLA 3000-4000 LİRA DAHA PAHALI SW LER...

14 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ARKA KOLTUĞA OTURTUNUZ VE KAPILARI KİLİTLEYİNİZ.
AYRICA; FARLARI AYARSIZ OLUP GÖZLERİMİ YORANLARIN GÖZÜ ÇIKSIN!

6945 Mesaj
21 Ağustos 2008; 12:49:54 

[font="Arial"]En Kral SW:

0

0

531 Mesaj
21 Ağustos 2008; 13:15:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Technologic

Benım war megan sw onu mod yapıcam o zaman gorursunuz hava atılırmı atılmazmı bı 20' jant yeter

Süper Olur

2782 Mesaj
21 Ağustos 2008; 13:22:39 

quote:

Benim yaşadığım durumdur kendisi, gitti laptop kırılan camlarda cabası ... bagaja koyarken gördü bi şerefszi ben uzaklaşınca kırmış almış bagajdan, o gün hanım acil ameliyata alınmış kafa onbin hastaneden gece yarısı araca doğru ilerlerken yerde kırık cam parçaları görünce beynimden vuruldum gitti şirket bilgileri hatıra fotoğraflar neler neler..

Yalnız SW araçların içini ısıtmak ve soğutmak zaman alır, ayrıca bagajdan da oldukça fazla tıkırtı çatırdı ses duyma olasılığı yüksektir, daha fazla yakıt sarfederler. Ancak SW araçlara herzaman sempatim vardır favori aracımda budur

http://www.sahibinden.c...em?tab=megafoto&photo=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 21 Ağustos 2008; 13:27:22 >

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

2782 Mesaj
21 Ağustos 2008; 13:37:20 

Octavia Elegance 1.4 TSI DSG (Az yakar, iyi kaçar) 2009 Daihatsu Terios Otomatik (Az yakar, keyifle kaçar) Honda CBR 125R

3756 Mesaj
21 Ağustos 2008; 13:55:02 

SWlerin ülkemizde tutulmama sebebinin pahalı olması olduğunu sanmıyorum. Ülkemizdeki suv ve mpv sayısı bile swlerden daha fazla. SW araç bir aile otomobilidir. Şöyle bir düşünelim çoğu erkek olan sürücüler aileleri için mi araç almaktadırlar, yoksa kişisel zevkleri için mi? Ben hb araç binen iki çocuklu çok aile babası gördüm. Bagaj yetmediği için arka camın oraya kadar aracı yükleyip gezen. Bizde maalesef otomobil ihtiyaca göre alınmıyor. Bunu gören Avrupalı otomobil üreticileri Türkiye'de SW hiç mi satamayacağız diyerek SWwlerin fiyatlarında indirime gidip, reklam kampanyalarına başvurdular. Gözlemim odur ki, VW Passat SW ile bunu ürününü almaya başladı. Daha önce hiç görmediğim kadar Passat SW görüyorum son bir yıldır etrafımda.

[DH] VOLVO ARŞİVİ

6945 Mesaj
21 Ağustos 2008; 14:03:36 

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

http://www.sahibinden.c...d=bmw%20station%20wagon

oooppss demek istiyorum....!!

Fenaymış.

8910 Mesaj
21 Ağustos 2008; 15:37:21 

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000
Benim yaşadığım durumdur kendisi, gitti laptop kırılan camlarda cabası ... bagaja koyarken gördü bi şerefszi ben uzaklaşınca kırmış almış bagajdan, o gün hanım acil ameliyata alınmış kafa onbin hastaneden gece yarısı araca doğru ilerlerken yerde kırık cam parçaları görünce beynimden vuruldum gitti şirket bilgileri hatıra fotoğraflar neler neler..

Yalnız SW araçların içini ısıtmak ve soğutmak zaman alır, ayrıca bagajdan da oldukça fazla tıkırtı çatırdı ses duyma olasılığı yüksektir, daha fazla yakıt sarfederler. Ancak SW araçlara herzaman sempatim vardır favori aracımda budur

http://www.sahibinden.c...em?tab=megafoto&photo=3

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun...

SW araçlar için söylediklerinden sadece ses konusuna katılıyorum... Isıtma-soğutma gibi bir problemim hiç olmadı... Yakıt sarfiyatı için bir şey diyemeyeceğim; aracın sadece SW olması değil başka etkenlerde olabilir...

Yalnız gönderdiğin linkte SW araç fotoğrafı yok... Sadece 2 tane uçak fotoğrafı var o kadar...

1481 Mesaj
21 Ağustos 2008; 15:47:05 

Yukarıdaki linki verilen Saab 9-3 SW'ten Macar bir arkadaşımda var birkaç kere bindim arabasına. İç gösterge ışıklarının tamamen yeşil olması gece insanın gözüne hoş görünmüyor pek, bir de orta konsol biraz yüksek, insanı daraltıyor.

Kendisine de sordum neden SW aldın bekar adamsın diye, kayaga sık gittigi için malzemeleri çok fazla oldugundan kız arkadaşıyla birlikte ancak SW'a sığabiliyoruz dedi

BMW 1.16i Sport E87 2.0 (2011)

8910 Mesaj
21 Ağustos 2008; 15:51:42 

quote:

Orjinalden alıntı: ozgur23

Yukarıdaki linki verilen Saab 9-3 SW'ten Macar bir arkadaşımda var birkaç kere bindim arabasına. İç gösterge ışıklarının tamamen yeşil olması gece insanın gözüne hoş görünmüyor pek, bir de orta konsol biraz yüksek, insanı daraltıyor.

Kendisine de sordum neden SW aldın bekar adamsın diye, kayaga sık gittigi için malzemeleri çok fazla oldugundan kız arkadaşıyla birlikte ancak SW'a sığabiliyoruz dedi

Bu söylediklerinin aracın SW olmasıyla bir ilgisi yok ki...

18966 Mesaj
21 Ağustos 2008; 19:04:51 

Türkiye'de Station Wagon araçlarının (henüz) tutulmama nedenleri.

1. SEDAN'ın yıllarca PROMOTE edilmesi, desteklenmesi.
2. Amerikan arabalarının zamanından kalma alışkanlıkla SEDAN'ların ÖZEL, STATION WAGON'ların da DOLMUŞ oldukları fikri.
3. STATION WAGON görünce "Bu adam birşey taşıyor" veya "bu adam birşeyler taşıyacak galiba" düşüncesinin doğması.
4. TOFAŞ KARTAL ve RENAULT 11 SW'nin bu görevi (halen) başarıyla yerine getiriyor olmaları.
5. Standart aracın SEDAN, standart dışı aracın HATCHBACK ve STATION WAGON olduğu fikirinin Erkeğe Mavi, Kıza Pembe kadar yerleşmiş olması.
6. Almancıların E 300 Mercedes ve 535i BMW ile geldiklerinde onlara gülünmesi, "Türkiye'de olsaydı asla satamazdı" denmesi.
7. Almanya'da araçların % 60'ı STATION WAGON, Türkiye'de % 95'i SEDAN.

T.G.

0

3638 Mesaj