Şimdi Ara

TOFAŞ ŞAHİN KÜLLERİNDEN DOĞDU (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
25.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de mecbur kalındığı için insanların tercih ettiği bir model. Araba almak için en azından 20-25.000 TL bütçesi olan bir kişi bu araçların yüzüne bile bakmaz.
  • 131 ciler artık sizinde bir Fun Club siteniz var..buyrun..
    www.murat131club.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurcandar

131 ciler artık sizinde bir Fun Club siteniz var..buyrun..
    www.murat131club.com

• benzini shell den kızı kelden sahini Etyopya'dan alıcan

mmged'den nameler
  • quote:

Orijinalden alıntı: goktug7991

HEY GİDİ HEY TOFAŞ ÜRETİME BAŞLADIĞINDA HATIRLAYIN ŞAHİN SERÇE MURAT 131 LER YOK SATMIŞTI ŞİMDİ ELİN AFRİKALILARI BİLE ÜRETİYO Bİ BİZİM AVANAKLAR ÜRETEMİYOR AKIL YOK Kİ!!! TÜRKİYEDE GÖRÜN DAHA NERELER SATILCAK TAPU BELGESİ İLE BERABER DEVLETİMİZ DE MECLİSTE...

Burada üzüntü duyulacak bir durum yok. Afrika'nın 2. sınıf olduğunun bir göstergesidir bu, neyini ülkemize bağdaştırdınız? Bizim insanımızın 80'lerde bindiği arabaları, adamlar daha yeni görüyor.
  • çok süper hala hastayım şahine doğana kliması olsun yeniden üretsinler fiyatı da 17-18 gibi olsun ben hemen alırım.. küçümseniyor büyük bir kesim tarafından ama.. kullanması hem güzel hem rahat hemde bakımı kolay daha ne olsun.. ben olsam tofaş-fiatın yerine italya ya kafa tutar bi şekilde köşeye kıstırıp italya fiat ı mutlaka üretimine devam ederdim..

millet dalga geçiyor ama tr de inanılmaz bir kitle var bu arabaların hastası olan bugün yeniden çıksa yine satılır buna eminim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: piyanistxl

çok süper hala hastayım şahine doğana kliması olsun yeniden üretsinler fiyatı da 17-18 gibi olsun ben hemen alırım.. küçümseniyor büyük bir kesim tarafından ama.. kullanması hem güzel hem rahat hemde bakımı kolay daha ne olsun.. ben olsam tofaş-fiatın yerine italya ya kafa tutar bi şekilde köşeye kıstırıp italya fiat ı mutlaka üretimine devam ederdim..

millet dalga geçiyor ama tr de inanılmaz bir kitle var bu arabaların hastası olan bugün yeniden çıksa yine satılır buna eminim..

millet arkadan itere hasta ;) ve aç :D
  • hamidovic sana sadece ooooşşşşşşşttttt diyorum.... terbiyeli ol başkalarını kendinle karıştırma... insanlığa terfi etmen için çok var daha.. konuya katılış biçiminden belli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: piyanistxl

hamidovic sana sadece ooooşşşşşşşttttt diyorum.... terbiyeli ol başkalarını kendinle karıştırma... insanlığa terfi etmen için çok var daha.. konuya katılış biçiminden belli...

ne alakası var bende 94 şahin kullanıcısıyım. arkadan iterin zevki başka değilmi?

arkadan iter zevkini yaşamak için ya kuş alırsın yada bemuş merso (tabi para varsa)

oooştu da sana iade ediyorum bol bol kullanırsın
  • eyvallah .. .... ...... yürür... iade kabul etmiyoruz yazılan laf iade alınmaz prensip icabı... ...um ...ti na.. nin.....suna... gitsin..
  • hee kardeş heee, çocuk havuzu ilerde sağda. konu dışına çekme insanlar buraya girip bişeler okucak. neyin peşindesin
  • keşke tipini ve iç dizaynını biraz değiştirselermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: havnitekin

selamlar...

ülkemizde otomobil üretimi fikri elbette ki talebin başlamasıyla tartışılmaya başladı.

1945 yılında,ikinci dünya savaşının sonunda ,dünyanın en güçlü ülkelerinden biriydik. avrupa yanmış yıkılmış,japonya -almanya teslim olup tüm sanayisi yok olmuş,asya ve afrika ülkeleri fakirlik,salgın hastalıklar ve açlıkla başedemezken yaklaşık 25 milyon nüfüsu,tekstil,şeker,çimento vs fabrikaları,o yıllarda neredeyse tüm dünyaya kafa tutacak düzeyde tahıl,bakliyat,meyve ,sebze,zeytin üretimi,kırsal kesimdeki yaşam koşullarının ilkelliğine karşın tüm il ve ilçelerde elktrik,yol ve su sorununun bulunmaması,sınırlarını rahatlıkla koruyabilen ve tüm yurt sathında barış ve güvenliği tesis etmiş ve üstün bir diplomasi ve dış politika uygulamasıyla savaşın dışında kalarak ABD,ingiltere,sovyetler birliği ile birlikte en büyük dört güç arasında bulunan ülkemiz,

bence; büyük bir tuzağa düşürülerek gelişmesi, sanayileşmesi,işgücü istihdamı,bilimsel çalışmaları engellenmeye çalışılmıştır.

ikinci dünya savaşından sonra ABD ve sovyetlerin dünyayı paylaşıp yönetme arzuları ve bazı ikili antlaşmalar,demokrasinin sağlıklı kurulmasını hertürlü engellediği gibi,bağımsız sanayinin gelişmesine de çok önemli setler çekmiştir.

elbette bu durum kendi otomobil,uçak,gemi sanayilerimizin de özgürce kurulup gelişmesini engellemiştir.

her zaman ve her bakımdan güçlü olan ülkemiz bu baltalamalara karşı çok direnmiştir.gerek hükümetler ve gerekse halkın sağduyusu pek çok badireden bir şekilde kurtulmamızı sağlamıştır...

sanırım dünyanın değişen yapısı,küreselleşmenin getirdiği ticari ve sınai özgürlükler,teknolojinin transferinin kolaylaşması ile birlikte ülkemizin genç , dinamik ve çalışkan insanları artık sadece ankara, istanbul,izmir,bursa,adana...da değil tüm ülke sathında girişimlerini arttırarak hem ağır sanayi,hem orta ve küçük ölçekli üretim,hem otomotiv ve hem de tarım alanlarında çok büyük ataklar yapacaklardır.

herşey devletten beklenemez; yasaların ,sermaye koşullarının ve girişimci zekanın; ülkemize yepyeni ve aydınlık bir geleceği,yine tüm dünyanın kabul ettiği kurallar,ahlaki değerler ve dürüstlük şiarı ile inanılmaz ve hızlı gelişmeleri getireceğinden asla şüphe etmiyorum.

ülkemizin otomobilini üretmek fikri ve düşüncesi heyacanımı bin kat arttırıyor..

bu konuda yine ülkemiz yan sanayisinin,mühendis,teknisyen ve işçilerinin,üniversitelerinin ,engin deneyime sahip otomobil severlerin oluşturacağı bir platform sayesinde sermayedarların ve devlet yetkililerinin de öncülüğünde... başlayıp ta yarım kalan ülkemiz otomobillerinin serüvenini canlandırmanın zamanı gelmiş te geçiyor...

hadi bakalım klavyeler görev başına...

herkes'in görüşlerini,önerilerini,düşüncelerini yazmalarını diliyorum....

sanırım bu topic ,yepyeni fikirlerin de ortaya çıkmasına , zihinlerimizde çok parlak şimşeklerin çakmasına da neden oluyor gibi....

sevgi ve saygılarımla...

Bu eski yazımı tekrar güncelleştirmek gereği duydum.

sevgilerimle...

• artık herşey daha kolay.
    firmalar birleşip tek mootor bloğu yapıyolar ve her marka daha sonra adını cdti multijet hdi kıl tüy diyerek değiştiriyorlar, halbuki hepsi aynı motor, bizde bu tarz bi oluşuma girip bu morotdan alıp kendi arabamızı üretebiliriz. şase dediğiniz nedirki misal daica, kola kutusunun az kalını
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamidowic

artık herşey daha kolay.
    firmalar birleşip tek mootor bloğu yapıyolar ve her marka daha sonra adını cdti multijet hdi kıl tüy diyerek değiştiriyorlar, halbuki hepsi aynı motor, bizde bu tarz bi oluşuma girip bu morotdan alıp kendi arabamızı üretebiliriz. şase dediğiniz nedirki misal daica, kola kutusunun az kalını

örneğin fiat ın 1.3 ü corsalarda kullanılıyor
  • aynen akın dostum.

woswos grubuda aynı şekilde tek motoru golf a3 seat leon varsa bilmediğim modellere yaslıyor gitsin
  • quote:

aynen akın dostum.

woswos grubuda aynı şekilde tek motoru golf a3 seat leon varsa bilmediğim modellere yaslıyor gitsin

skoda da dahil bu markalara . tek motor 5 marka :) tek taş 3 kuş hesabı.. ne yapsın bu halk alıp eline orağı tırpanı alıp otomobil fabrikalarını mı yan sanayii leri mi bassın ne bekliyor bu patronlar sanayiiciler .. yapsınlar artık şu türk malı arabayı .. motorsikleti... Teşvikse teşvik için meclisede yürürüz .. daha sömürülmeye niyeti yok halkın avrupadan araba getirtip vergiden geçirmek için gümrükten kazanmak için sanki butun bu dalavereler..
  • quote:

aynen akın dostum.

evet
  • bizim burdaki full aksesuarlı faça şahinleri görünce aynısını yapmaya kalkarlarsa adamlar,asıl sorun o zaman başlar işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

bizim burdaki full aksesuarlı faça şahinleri görünce aynısını yapmaya kalkarlarsa adamlar,asıl sorun o zaman başlar işte

bide tesisat ankaralı namık-dar geldi sana ankara çalıyorsa 2 de 0 çizer

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.