Şimdi Ara

## AMD İkinci Jenerasyon Fusion ile Doğal Tasarıma Geçecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD İkinci Jenerasyon Fusion ile Doğal Tasarıma Geçecek ##

ATi'yi satın aldıktan sonra uzun vadeli en önemli planının Fusion teknolojisi yani cpu ve gpu'yu biraraya getirmek olduğunu açıklayan AMD, önümüzdeki yılın sonuna doğru Fusion için ilk somut adımı atmayı planlıyor. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre AMD'nin Fusion teknolojisini esas alacak ilk çözümlerin doğal tasarıma sahip olmayacağı belirtiliyor. Yapılan açıklamalara bakılırsa ilk modeller MCM yani Multi Chip Module tarzında olacaklar. İlk jenerasyon Fusion işlemcilerinde cpu ve gpu'nun tek bir çatı altında iki ayrı zar olarak konumlandıırlması beklenirken gpu için özelleştirilen zar veya zarlar grafik işlemcilerinden sorumlu olacaklar. Öte yandan henüz açıklanmış olmasa da muhtemelen 2010 yılında gelecek olan ikinci jenerasyon Fusion işlemcilerinde gpu'nun cpu zarı içerisine alınması bekleniyor. Swift kod adıyla geliştirilen Fusion işlemcilerina karşı Intel'in yanıtı ise gelecek yılın ikinci yarısında duyurmaya hazırlandığı Havendale kod adlı işlemciler olacak. Bilindiği üzere Nehalem mimarisini baz alan Havendale serisi entegre grafik özelliğine de sahip olacaklar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• O kadar şeyi küçük bir çipin içine nasıl yerleştirecekler.
  • Keşke Bilgisayarlarda PS3 gibi olsa 1 2 3 çıksa bikere alsak bütün oyunlar o sisteme optimize çıksa da bukadar para harcamasak diyorum bazen
  • teknoloji durmaz bu gelişmeler süper
  • ABARTTTTTT
  • Hadi bakalım hayırlısı
  • valla şu an terminator ün dizisini izliyorum artık teknoloji gelişmesinden korkuyorum ya cidden
  • off be cpuda devrim yapıyorlar
  • Merakla bekliyorum ama daha epey bi süre var anlaşılan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

O kadar şeyi küçük bir çipin içine nasıl yerleştirecekler.

(bkz. yumurtaya can veren yüce rabbim)
  • quote:

Öte yandan henüz açıklanmış olmasa da muhtemelen 2010 yılında gelecek olan ikinci jenerasyon Fusion işlemcilerinde gpu'nun cpu zarı içerisine alınması bekleniyor.

mevcut anakarta bir ddr2 45nm alip 2010 a kadar bu bolume ugramamak gerekiyor demek ki.
  • 45 Nm. ye sığdırabileceklerini sanmıyorum işlemci ebatı büyürse orasını bilmem intel Soket 1366 forumuna geçiyor acaba diyorum CPU ile Gpu nun tek zar altında toplanması ile alakası olabilir mi =?
  • quote:

Orjinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Öte yandan henüz açıklanmış olmasa da muhtemelen 2010 yılında gelecek olan ikinci jenerasyon Fusion işlemcilerinde gpu'nun cpu zarı içerisine alınması bekleniyor.

mevcut anakarta bir ddr2 45nm alip 2010 a kadar bu bolume ugramamak gerekiyor demek ki.

• Bu demek oluyor ki 2010 ve sonrasında herkes seve seve pc yenileyecek
  • Oldu olucak yanına bide boşluk bıraksın orayada intel cpu yu biz takalım.Bu ne yaw ayrı ayrı sorunsuz çalıştılarya...
    Adamlar fantazi yapıyor olan bizim paralara oluyor sıktı vallaha.
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

Keşke Bilgisayarlarda PS3 gibi olsa 1 2 3 çıksa bikere alsak bütün oyunlar o sisteme optimize çıksa da bukadar para harcamasak diyorum bazen

O dediğin alete konsol diyorlar.İyiki bilgisayar gelişiyor.
  • Haber için teşekkür ederim
  • Intelde ilk aşamada tamamen entegre olamıyacağını açıklamıştı, ilginç.
  • amd bu Fusion ile cok şeyler dedişecegine inanıyorum
    ve bu bahsedilen süreler den daha kısazamanda
    piyasaya cıkacağını tahminediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

Keşke Bilgisayarlarda PS3 gibi olsa 1 2 3 çıksa bikere alsak bütün oyunlar o sisteme optimize çıksa da bukadar para harcamasak diyorum bazen

bravo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.