Şimdi Ara

## Nikon Coolpix S560; 12 kişiye kadar yüz algılayabilen kamera ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nikon Coolpix S560; 12 kişiye kadar yüz algılayabilen kamera ##

(Imaging.nikon.com adresinden alıntıdır)

Dijital kamera pazarının önde gelen üreticilerinden Nikon, S560 modelini duyurarak Coolpix ailesine yeni bir üye daha ekliyor. 93 x 54.5 x 23.5 mm boyutlarında ve batarya, hafıza kartı olmaksızın 130 gram ağırlıkta tasarlanan S560, 10 megapiksel çözünürlüğünde 1/2.33 inç'lik CCD sensörden güç alıyor. Kameranın Nikkor lensinin 5 kata kadar optik; 4 kata kadar da dijital yakınlaştırma yapabildiğini ekleyelim. Kompakt kameralarda artık standart haline gelen görüntü stabilizasyon özelliğinin S560'da unutulmaması sevindirici görünüyor. Bu özellik sayesinde zorlu koşullarda titreşimin önüne belli ölçüde geçilebilmekte. Kamerada ISO seviyesini 64 ile 3200 arasında seçebiliyoruz. Ancak kompakt sınıftaki cihazlardaki sensör boyutu hesaba katılacak olursa 3200 çok yüksek bir değer. Fotoğraflarda kalite olumsuz yönde etkilenecektir. Bunlar dışında kamerada 2.7 inç boyutunda 230.000 piksellik TFT ekrana yer verildiğini görüyoruz. Ekranda parlamaların önüne geçilmesi için özel bir yüzey mevcut. 640x480@30 FPS video kaydı yapabilen kameranın 44 MB'lık dahili belleğini SD kartlar vasıtasıyla arttırabiliyoruz. S560'ın diğer bir ilginç özelliği ise 12 kişiye kadar yüz algılayabilmesi. Böylece grup çekimlerinde kullanıcının en iyi sonuca ulaşması amaçlanmış. Nikon S560'ın 29 ağustosta Japonya'da piyasaya sürülmesi beklenirken fiyat konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Dijital makinelerede sürekli kafa karıştıran gereksiz özellikler ekliyolar.
  • 3200iso da çektiği fotoyu merak ettim
  • güzel cihaz ama pahalıdır büyük ihtimal
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

[ S560'ın diğer bir ilginç özelliği ise 12 kişiye kadar yüz algılayabilmesi. Böylece gurup çekimlerinde kullanıcının en iyi sonuca ulaşması amaçlanmış.

Ben burada ne demek istediniz anlayamadım. 12 kişi yüz tanıyınca noluyor? Biri önde diğeri geride durunca her ikisini de bir şekilde net mi çekiyor? Yüz tanımanın avantaşını bilen varsa yazsın lütfen.
    Saygılar...
    Koray Üstüner
  • quote:

Ben burada ne demek istediniz anlayamadım. 12 kişi yüz tanıyınca noluyor? Biri önde diğeri geride durunca her ikisini de bir şekilde net mi çekiyor? Yüz tanımanın avantaşını bilen varsa yazsın lütfen.
    Saygılar...
    Koray Üstüner

Örnek üzerinde göstermek doğru olacak. Eklediğim örnekte 5 kişinin yer aldığını görüyoruz ve karelerden de anlaşılabileceği gibi kamera 5 farklı kişinin yüzünü algılamış ve odaklanmış durumda. Bu özellik ile yüzlerin net olması amaçlanıyor. Nikon'un yeni kamerası S560 ise 12 farklı kişiyi algılayabiliyor.
  • sıradan bir compact işte
    artısı fazla yüz tanıması...
  • compact bir fotoğraf makinesi işte daha ne olacak hız aşırtılmış 5 ghz hızımı?
  • Sayın ..Knight..,
    Açıklama için teşekkürler. Fakat objektifler farklı iki noktayı odaklayamıyor. Yani örneğin bir kişi kameraya 1 metre, ikinci kişi ise 5 metre uzakta ise bu durumda objektif sadece birini netleyecektir. Acaba yukarıda bahsi geçen modelde kamera ortamda 2 kişi varsa heer iki kişiyi ayrı ayrı odaklayarak toplam 2 kez fotoğraf çekip bunları üstüste koyup mu birleştiriyor? (helicon focus mantığı)
    Bu konuda bir bilginiz var mı?
    Saygılar...
    Koray Üstüner
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayus

Sayın ..Knight..,
    Açıklama için teşekkürler. Fakat objektifler farklı iki noktayı odaklayamıyor. Yani örneğin bir kişi kameraya 1 metre, ikinci kişi ise 5 metre uzakta ise bu durumda objektif sadece birini netleyecektir. Acaba yukarıda bahsi geçen modelde kamera ortamda 2 kişi varsa heer iki kişiyi ayrı ayrı odaklayarak toplam 2 kez fotoğraf çekip bunları üstüste koyup mu birleştiriyor? (helicon focus mantığı)
    Bu konuda bir bilginiz var mı?
    Saygılar...
    Koray Üstüner

Rica ederim. Kameranın birden fazla çekim yaptığını sanmıyorum. Bu adres kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilir:

http://www.molazamani.com/2008/06/17/fotograf-makineleri-icin-yuz-tanima-teknolojisi-nedir-neye-yarar/
  • güzel özellikler var özellikle 5 optik zoom gerçekten benim istediğim gibi
  • 3 sene sonra ucuzlarsa alınır...
  • 3 sene mi
  • 150ytl lik makina...
    151ytl etmez
  • ürünü satın aldım ve kullandım. 150 tl'den çok fazla eder, kaliteli ürün. doğru ayarlanırsa çekimler çok net. iso 3200 ise boru değil, son derece faydalı çekimler alabiliyor. ard arda çekim (burst) modu da var, geniş ekran çekim modu da var. yani cihaz çok fonksiyonel ve kaliteli..
  • ISO 3200 DSLR'lerin çoğunda istenen sonucu vermezken kompakt makinede nasıl çok faydalı oluyor anlayamadım.
    Bİ fotoyla örneklerseniz iyi olur aslında.
  • Bu cihazda gece çekimleri daha önceki hiçbir makinede görmediğim gibi. En kısa zamanda örnek dosya yolluyorum. Görüşleriniz için teşekkürler, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 16 Aralık 2009; 13:47:39 >
  • Aşağıdaki görüntüde ortamda çok zayıf ışık olup, iso 3200 sayesinde sanki sokakta projektör varmış gibi görünen bir resime göz atabilrsiniz. Resmi kendim çektim. RESİM GECE ÇEKİMİDİR!

(yedek link) :https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/4122/C649BABB7FBB46488842CBCF5F547113.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 17 Aralık 2009; 0:18:34 >
  • Linkteki resimde ise objenin içindeki tırtıklara kadar ayrıntılı, net ve berrak görüntü elde ediyoruz. optik zoom ve flash kullanılmıştır. Doğru ayarlar ile olağanüstü kalitede fotoğraflar almak bu ürün için gayet sıradan bir iş ! Aşağıdaki resimi kendim çektim ve az önce upload ettim. "Nikon" markası boru değildir. Yıllardır ürün inceliyorum. Paylaşmak istedim.

Photo link: nikon s560
    (yedek link) :http://i0912.hizliresim.com/2009/12/16/1906.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nightwolf.35 -- 16 Aralık 2009; 13:46:54 >
  • Nikon'un boru olmadığını bu fotodan anlayacaksak Nikon yandı demektir :)
    Fotoğraf grenden komaya girmiş, netlik desen sıfır, sizin ISO 3200'den anladığınızla benimki çok çok farklı, ISO 3200 olmadanda aynı makineyle daha net ve aydınlık foto elde edebilirsiniz yeterki pozlamayı uzatın
    Kompakt makinelerde Nikon'un pek esamesi okunmaz (SLR ayrı), kompakt ve ISO performansı diyosanız Fuji'ye bakın derim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.