Şimdi Ara

VİSTA Format Nasıl Atılır ? Resimli Anlatım.. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
4
Favori
417.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynı sürüm bir Vista cd si bulup, kendi lisansın ile de kurabilirsin. Kabul etmez ise lisansı.. Microsoft 'un Türkiye bilmemnesini aradığında yardımcı olurlar. Bios ta "first boot device " seçeneğini bulup CD yap. Olmadı anakart resmi çıktığında BOOT: F12 vb. yazı gördüğün anda Boot için verdiği tuşa bas. Mesela ben F12 örneğini verdim.

Teşekkürler.
  • Güzel paylaşım olmuş Bakar Bakar formatlarız artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: JANT!

@tugayuA00

Aynı sürüm bir Vista cd si bulup, kendi lisansın ile de kurabilirsin. Kabul etmez ise lisansı.. Microsoft 'un Türkiye bilmemnesini aradığında yardımcı olurlar. Bios ta "first boot device " seçeneğini bulup CD yap. Olmadı anakart resmi çıktığında BOOT: F12 vb. yazı gördüğün anda Boot için verdiği tuşa bas. Mesela ben F12 örneğini verdim.

Teşekkürler.

Yardımcı oldugun ıcın tekrar tesekkurler
  • @Ctrlshft

Formatlayın tabi, elinizi korkak alıştırmayın.

@tugayuA00

Rica ederim, iyi forumlar.
  • bu guzel anlatim icin tesekkurler, nasıl formatlandigini da ogrenmis olduk
  • yha bn bu vista formatıyla ilgili birşey soracaktım bu vistalarda fabrika ayarlarına dön diye bir şey war mı sanırım formatı için böle bi işlem gerekiomuş ayrıca paylaşım için çok teşekkürler
  • @spinoza17

Rica ederim. :)

@nida_Ceza

Fabrika ayarı?
    Bahsettiğiniz terim elektronik cihazlarda var olan bir şey. Misal telefon.. herhangi bir model için sadece bir adet yazılım üretilir.(güncellemeler hariç) O yazılım sadece o modelde ve dolayısıyla sadece o markada çalışır. Dolayısıyla o telefonu ilk günkü haline döndürme imkanı tanır.

Oysa işletim sistemini her türlü bilgisayara kurabilirsiniz ve farklı sürümleri de aynı bilgisayarlara kurabilirsiniz vsvs. Kısacası Vista'da böyle bir şey söz konusu değil. Aynı şekilde diğer işletim sistemlerinde de yok.

Tahminimce sormak istediğiniz konu daha farklı bir alan. Eğer doğru bir şekilde sorarsanız, yardımcı olmaya çalışırım.
    -Rica ederim.

• güzel paylaşım teşekkürler....

benim sorunum varolan update leri tekrar yapmak istemiyorum...sınırlı kotadan dolayı....
    format öncesinde bu update leri nereden nasıl bulabilirim ve update sonrasında bunları nasıl tekrar yükleyeceğim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazong

güzel paylaşım teşekkürler....

benim sorunum varolan update leri tekrar yapmak istemiyorum...sınırlı kotadan dolayı....
    format öncesinde bu update leri nereden nasıl bulabilirim ve update sonrasında bunları nasıl tekrar yükleyeceğim....

Bende güncelleme dosyalrı yerel disk C de (43e88e551d0ca06d277e2419) gibi bir kaç klasör ün içine güncelliyo sende de öle dosyalar varsa onları yedekleyebilirsin istersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: apcom_tr

quote:

güzel paylaşım teşekkürler....

Bende güncelleme dosyalrı yerel disk C de (43e88e551d0ca06d277e2419) gibi bir kaç klasör ün içine güncelliyo sende de öle dosyalar varsa onları yedekleyebilirsin istersen

o dosya nerede, ben bulamadımda...
  • Öyle bir durum yok malesef.
    Güncellemeleri yedekleme gibi... Acronis vb. programlar işinizi görebilir. Sistemi tamamen kurun her şeyiyle.. sonra yedeğini alın. Sorun olursa direk yedeği geri alırsınız.
  • quote:

Öyle bir durum yok malesef.
    Güncellemeleri yedekleme gibi... Acronis vb. programlar işinizi görebilir. Sistemi tamamen kurun her şeyiyle.. sonra yedeğini alın. Sorun olursa direk yedeği geri alırsınız.

güncellemeleri yedeklemek değil de.....yüklemiş olduğum eski güncellemeleri kısa bir süre sonra yapacağım format sonrası tekrar kullanabilmek mümkün mü diye soruyordum.

indirmek pek tercih ettiğim bir seçenek değil de
  • quote:

quote:

Öyle bir durum yok malesef.

güncellemeleri yedeklemek değil de.....yüklemiş olduğum eski güncellemeleri kısa bir süre sonra yapacağım format sonrası tekrar kullanabilmek mümkün mü diye soruyordum.

indirmek pek tercih ettiğim bir seçenek değil de

Anlatamadım sanıyorum.

Diyorum ki... Format sonrası kullanma gibi bir imkanımız yok. Ama format atma, sistemi bir kere kur ve sistemin yedeğini al. Format atman gerektiği zaman Acronis vb. programlar ile o günkü sisteme geri dönüş yap = format atılmış temiz + güncelleştirmeleri yapılmış bir sistem.
    Güzel bir yöntem değil mi? Vakitten de kazanmış olacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janti -- 10 Ekim 2009; 20:28:29 >

• ilgilendiğin teşekkür ederim sağol, jant!

senin söylediğin de önce sistemi kurup sonra güncellemeleri yapıp sonra da yedeklemeyi yapmak gerekiyor....

benim öğrenmek istediğim ise varolan güncelemeleri bir şekiilde değerlendirebilme imkanım var mı? tekrardan indirmeden

sağol
  • quote:

ilgilendiğin teşekkür ederim sağol, jant!

senin söylediğin de önce sistemi kurup sonra güncellemeleri yapıp sonra da yedeklemeyi yapmak gerekiyor....

benim öğrenmek istediğim ise varolan güncelemeleri bir şekiilde değerlendirebilme imkanım var mı? tekrardan indirmeden

sağol

Hocam sistemi yedeklediğin zaman tekrar güncelleştirme indirmiyorsun zaten.

Ve bende yukarıda 2 kez belirttim ki, var olan güncelleştirmeleri değerlendirme gibi bir imkanın malesef yok. Ya tekrardan indireceksin ya da dediğim gibi güncelleştirmeni yapıp sistemi yedekleyeceksin.
    Benden bu kadar hocam.

• arkadaşlar oncelikle merhabalar konuyu açan arkadaşa teşekürler soruma gelince.
    elimde netten çektigim vista var. arkadaş birde 1-Vista.Loader.v4.2-- 2-Windows.Vista.Activation.Tool.Kit.2.2 bu programları gibi 2 program koymuş bunlar sanırım vistayı full yapmak için ama ben yabancısı oldugum içiin anlayamadım bunların nasıl kullanıldıgını biri bana açıklarda çok sevineecem. hemde bilmeyen arkadaşlar içinde bi kaynak olur diye düşünüyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiiden teşekürler
  • Kendi paylaşımın ise son derece teşekkür ederim.Kendi paylaşımın olmasa bile, bilmeyen arkadaşlarımıza öğrettiğin ve bilenlerede hatırlattığın için teşekkürler . .
  • Önelikle herkese iyi akşamlar ;)

Malum bir yerden Windows Vista Ultimate SP2 32 Bit.iso indirdim. Dil olarak ingilizceymiş :(

Acaba 32 bit SP2'ye uyumlu Türkçe dil paketi var mı arkadaşlar?

vLite programı ile dil paketini içine entegre etmek istiyorum.

Cevap kısa sürede gelebilirse memnun olurum. İlginize şimdiden teşekkürler ;)
  • @karayel50

Bahsettiğiniz programlar orjinal kopyası Vista'yı lisanslı yapabilmek için kullanılıyor. Ama bu tür konular forumda yasak olduğu için açıklama yapmamız mümkün değil. İndirdiğiniz sitede bizzat resimli anlatımları vardır.

@--Kemalist--

Bahsi geçen Vista konusu ve ek olarak Windows 7 konusundaki her şey bana, yani donanımhabere ait. Hiçbir yerden kopya değil. Ama bizden çalanlar var, o ayrı.

@DeepMysticDream

Program ile Vista içerine tabiri caizse gömmek istiyorsun sanırım. O konuda biraz sıkıntı yaşayabilirsin, keza yamayı bulmak sorun. Hatırladığım kadarıyla güncelleştirmelerde dil yaması geliyordu, ama o sadece sistemi Tr yapar. Biraz araştırmanı tavsiye edebilirim.

• saol arkadasım cok makbule gectı
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.