Şimdi Ara

VİSTA Format Nasıl Atılır ? Resimli Anlatım.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
4
Favori
417.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: enissuezen

ya arkadaslar bende 1 le 2. resim gözükmüyor vista formatina nasil baslaya bilirim bi yardimci olurmusunuz cd si war

1. ve 2. resimde anlatılanlar..
    1. resimde BIOS'dan first device CD-ROM seçiyorsun. Cd takıyorsun ve yeniden başlatıyorsun..
    2. Resimde ise " bir tuşa basın " yazısından sonra çıkan ekran görüntüsü
  • janti yine dağıtmışsın ortalığı....
    eline sağlık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: OEM-SATİS.COM

janti yine dağıtmışsın ortalığı....
    eline sağlık...

Teşekkür ederim.
  • Eee bna vista cd si vermediler pc den bi tusa basınca format atılıor dedi biriside napcam ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: xrapx

Eee bna vista cd si vermediler pc den bi tusa basınca format atılıor dedi biriside napcam ?

Lütfen bilmediğiniz işlere kalkışmayınız.
    Bilen kişilerden veya herahngi bir bilgisayarcıdan yardım isteyiniz.
  • sorun şu vista 32 bit diskim iki parça vista yüklü iken biçimnlendirip format attım açılırken biostan işletim sistemi seçme sayfası çıktı 2 tane vista vardı ikiside aynı vistaya çıkıyor birdaha formatladım 3 oldu bir daha formatladım 4 oldu önce diskin bölümlerini silerek formatlardım böyle olmazdı şimdi sil seçeneği seçili olmuyor açılırken hangi işletim sistemi diye soruyor nasıl düzelteceğim bunu bi yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 30 Eylül 2008; 14:02:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xrapx

Eee bna vista cd si vermediler pc den bi tusa basınca format atılıor dedi biriside napcam ?

• quote:

Orjinalden alıntı: hunter06

sorun şu vista 32 bit diskim iki parça vista yüklü iken biçimnlendirip format attım açılırken biostan işletim sistemi seçme sayfası çıktı 2 tane vista vardı ikiside aynı vistaya çıkıyor birdaha formatladım 3 oldu bir daha formatladım 4 oldu önce diskin bölümlerini silerek formatlardım böyle olmazdı şimdi sil seçeneği seçili olmuyor açılırken hangi işletim sistemi diye soruyor nasıl düzelteceğim bunu bi yardım

5 olur mu acaba

Karışık bi durum. Sanıyorum biçimlendiremiyorsunuz. Eğer bahsettiğiniz iki diskte de önemli veriniz yok ise, İkisinide Gelişmiş (advandec) menüsüne girerek silin. Ondan sonra ister ayırın ister direk yükleyin o size kalmış...
    En güzel yolu budur

• JANT BEY;
    BENDE VİSTA CD Sİ YOK.ONUN YERİNE BU ADAMLAR 2 TANE DVD RECOVERY DVD Sİ VERDİLER.ARTI HDD İKİYE AYRILMIŞ.C DE NORMAL D DE HP RECOVERY YAZIYOR.SORUM:
    1)FORMAT NASIL ATARIM?CD SİZ
    2)BU RECOVERY DENEN OLAY TAM FORMAT MI YOKSA İLK FABRİKA KURULUMUNA GETİRME(SİSTEM KURTARMA YANİ) OLAYI MIDIR?
    3)BENDEKİ DVD LER NE İŞE YARAR?
    4)XP KURSAM DAHA İYİ OLUR MU?CORE 2 DUO 1.83 GHZ, 2048 MB BELLEK
    TEŞEKKÜRLER
  • Jant değil Janti

1- Cd-siz Format atamazsınız.
    2- Recovery, laptop size ilk gelirken işletim sistemi kurulmuş, driverler kurulmuş şekilde gelir. İşte o ana geri dönmeye yarayan bir dvd. Yani sıfır windows.
    3- Bkz. (2)
    4- Xp kursanız, iyi olur mu olur. Vista da güzeldir ama Xp daha basittir. Daha seri işlem yapabilirsiniz.. vsvs Size kalmış bi tercih.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

Jant değil Janti

2- Recovery, laptop size ilk gelirken işletim sistemi kurulmuş, driverler kurulmuş şekilde gelir. İşte o ana geri dönmeye yarayan bir dvd. Yani sıfır windows.
    3- Bkz. (2)
    4- Xp kursanız, iyi olur mu olur. Vista da güzeldir ama Xp daha basittir. Daha seri işlem yapabilirsiniz.. vsvs Size kalmış bi tercih.

HOCAM ÖZÜR DİLERİM YANLIŞ GÖRMÜŞÜM.BİLGİLERİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuzhz

quote:

Jant değil Janti

3- Bkz. (2)

HOCAM ÖZÜR DİLERİM YANLIŞ GÖRMÜŞÜM.BİLGİLERİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Esteğ. genel olarak öyle sanılıyor. İyi çalışmalar.

• quote:

quote:

sorun şu vista 32 bit diskim iki parça vista yüklü iken biçimnlendirip format attım açılırken biostan işletim sistemi seçme sayfası çıktı 2 tane vista vardı ikiside aynı vistaya çıkıyor birdaha formatladım 3 oldu bir daha formatladım 4 oldu önce diskin bölümlerini silerek formatlardım böyle olmazdı şimdi sil seçeneği seçili olmuyor açılırken hangi işletim sistemi diye soruyor nasıl düzelteceğim bunu bi yardım

5 olur mu acaba

Karışık bi durum. Sanıyorum biçimlendiremiyorsunuz. Eğer bahsettiğiniz iki diskte de önemli veriniz yok ise, İkisinide Gelişmiş (advandec) menüsüne girerek silin. Ondan sonra ister ayırın ister direk yükleyin o size kalmış...
    En güzel yolu budur

sorun çözüldü bios taki bir sorun yüzünden miş en son biosun pilini çıkararak çözdüm

• quote:

bilgisayarım>özellikler>gelişmiş>başlangıç ve kurtarma>ayarlar>düzenleden boot.ini dosyasını acıyoruz
    buradan (aynı sistem hepsi demiştin) 1 tanesi kalsın digerlerini sil kaydet
    sistemi yeniden başlat
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilsisco

quote:

bilgisayarım>özellikler>gelişmiş>başlangıç ve kurtarma>ayarlar>düzenleden boot.ini dosyasını acıyoruz
    buradan (aynı sistem hepsi demiştin) 1 tanesi kalsın digerlerini sil kaydet
    sistemi yeniden başlat

Yanlış sildiği bir harf veya karakter iki işletim sisteminide yalan eder
    O nedenle net ve risksiz cevaplar vermye özen gösterin.

• yanlış neden silsin ki
    Bak benimki böyle
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Zaten arkadaşınkinde birkac tane operating sisyem vardır
    birini silecek o kadar. sonucta hepsi calışıyormuş
  • Arkadaşım neyin iddeasını yapıyorsun. Riskli diyorsam riskli. Orada yanlışlıkla sileceği bir boşluk karakteri bile iki sistemin açılmamasına sebep olur. Sanal makinada denendi görüldü.
    Birkaç kişide rastlandı. Var mı ilerisi?
  • quote:

Jant değil Janti

3- Bkz. (2)

Kırmızı ile belirttiğim noktada eğer elimizde recovery cd si yok ise mevcut kurulu sistemde var ise hangi şekilde sisteme tekrardan kurmasını sağlayabiliriz

Tşkler

• @spellll

İlk önce temiz bir format atıp, sistemi kurup, sizin recovery cd-dvd si hazırlamanız gerek....
  • çok işime yaradı teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.