Şimdi Ara

## Intel'in Dört Çekirdekli İlk Mobil İşlemcisi Görüntülendi ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in Dört Çekirdekli İlk Mobil İşlemcisi Görüntülendi ##

Centrino 2 platformunu geçtiğimiz ay duyuran Intel hem kendi ürün gamının hemde endüstrinin dört çekirdekli ilk mobil işlemcisilerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Firma biri extreme serisi dahilinde hazırlanan QX9300 ve Q9100 modelleriyle dizüstü bilgisayarlarda da dört çekirdekli işlemcileri yaygınlaştırmayı planlıyor.

Intel'in tüm mobil işlemcileri arasında en iddialısı olması beklenen QX9300 görüntülendi. Resimlerden de anlaşılacağı üzere çift çekirdekli iki zarın biraraya getirilmesiyle hazırlanan işlemci Extreme serisi dahilinde hazırlandığı için çarpan kilidi açık olarak geliyor yani hız aşırtma noktasında Q9100 modeline göre daha yüksek başarım sunması bekleniyor.

Çalışma frekansı 2.53GHz olarak belirlenen Core 2 Extreme QX9300, 12MB'lık seviye 2 belleğiyle de dikkat çekmeyi hedefliyor. 1066MHz FSB hızını destekleyen ve 45 watt'lık ısıl güç tasarımı ile gelen QX9300'ü ilk etapta Alienware gibi performans odaklı sistemler üzerine çalışan üreticilerin kullanması bekleniyor.

## Intel'in Dört Çekirdekli İlk Mobil İşlemcisi Görüntülendi ##
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• of ulan be o mobili benim masaüstüne taksak ne güzel olurdu
  • 12mb önbelek vay be benimkinin 2 katı
    yakında 512mb 2gb chaceli cpu çıkar ram masrafından kurtuluruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Göktuğ AYAS

12mb önbelek vay be benimkinin 2 katı

walla dahili DDR3 ramli anakartlar üretiliyor yakında ram e gerek kalmaz umarım
  • Haber için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

quote:

Orjinalden alıntı: Göktuğ AYAS

12mb önbelek vay be benimkinin 2 katı

walla dahili DDR3 ramli anakartlar üretiliyor yakında ram e gerek kalmaz umarım

olede ddr3 anakartlar ne kadar pahalı olck bliomsn ?
  • şu mobil parçaları keşke satın alabilsek psu derdide yok anakartı ekran kartı rami zaten satılıyor işlemcisi falan birde htpc kasa mobile özel çok ucuza pc sahibi olurduk.
  • 12mb/1066Mhz yenı bır yol...
  • biz bunu ancak 2012 de felan ıntel 8 çekirdek mobil işlemci ürettikten sonra görürüz...
  • mobıl hd 4850 ıntel 4 cekırdek mobıl ıslemcı daa ne olsun bı notebookta........... bı de bunu toshıba yapsın su son satelllıte kasalarla... dadundan yenmez....
  • kaymak serisi işleömci
  • quote:

Orjinalden alıntı: kantırcı_1

biz bunu ancak 2012 de felan ıntel 8 çekirdek mobil işlemci ürettikten sonra görürüz...

çok karamsarsınız.tam tarih veremem ama 2010 olmadan tüm sistemler 4 çekirdekli olur.(antika meraklıları hariç tabi)
  • Güzel.. Bas gaza intel bas gazaaa
  • mobiler bile uçtu yaw msaüstü cpulara rakip desem fazla kaçmaz herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: chazzkmnst

mobıl hd 4850 ıntel 4 cekırdek mobıl ıslemcı daa ne olsun bı notebookta........... bı de bunu toshıba yapsın su son satelllıte kasalarla... dadundan yenmez....

Toshiba bunu önce Qosmio serilerine getirir getirirse.. Satellite modellerinde extreme işlemci biraz zor..
  • Arkadaşlar dizüstünde hızaştırma olayı nasıl? Bu konu hakkında bilgi veren bir yer göremedimde. Acaba qx serisi işlemciye sahip dizüstülerde hızaştırma sonrası sıcaklık ne durumda oluyor? Yoksa dizüstülerde hızaştırma sadece Intel'in söylediği sözlerden ibaret mi?
  • dizini yakmaya niyetin varsa oc yapabilirsin laptopta
  • quote:

Orjinalden alıntı: aQua~MaDooR`

Güzel.. Bas gaza intel bas gazaaa

• mobil olayı yakında bizim masaüstğnü çöp yapacak
  • benim 1vl ye söyle 1-1.5 yıl sonra ram alıp upgrade ettigim zaman işlemci de almayı düşünüyorum ki baya bi kararlı olmaya başladım artık alacagım işlemci de bu seriden olur asagısı kurtarmaz beni

vay bea geldigimiz noktaya bakıyorum da masaüstünü yerine dizüstü toplama ve upgrade işine giriyoruz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.