Şimdi Ara

## AMD Bazı Phenom İşlemcilerinde Fiyat İndirimine Gitti ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Bazı Phenom İşlemcilerinde Fiyat İndirimine Gitti ##

45nm üretim teknolojisi ile hazırladığı "Deneb" kod adlı Phenom işlemcileri üzerindeki çalışmalarına devam eden AMD, Intel'in geçtiğimiz günlerde Core 2 Quad 6600'ün fiyatını 200$'ın altına çekmesi ve yine çift/dört çekirdekli bazı modellerinde hatırı sayılır fiyat indirimlerine gitmesi sonucu AMD rakibinin bu hamlesine kayıtsız kalmadı Phenom işlemcilerinde fiyat indirimine gitti.

Firmanın fiyatını indirdiği işlemciler arasında 2.1GHz'de çalışan üç çekirdekli Phenom X3 8450, 2.2GHz'de görev yapan Phenom X4 9550 ve çarpan kilidi açık olarak gelen Phenom X4 9850 Black Edition modelleri yer alıyor. İfade edilenlere göre 1000 adetlik alımlarda Phenom X3 8450'nin fiyatı 104$, Phenom X4 9550'nin fiyatı 154$ ve Phenom X4 9850 BE'nin fiyatı da 194$ geriledi.

Yapılan yeni fiyat indirimleri ile AMD'nin Phenom X4 9850 Black Edition modeli Core 2 Quad Q6600'ün karşısına, Phenom X4 9550 ise çift çekirdekli E8400 ve E8500 modellerinin arasına konumlandırılmış oldu.

• phenom çok satmıştır eminim
  • amd-ati fiyatta kıral
  • warya amd de olmasa way halimize
  • Şu 45 likler çıksa da fiyatları daha da düşse
  • 125W lık CPU yu indirde ne olacak?? Ondan 100Mhz hızlı 9950 de 140W

FİYASKOLAR KRALI PHENOM.. 45nm bile bir çeki düzen veremez bunlara buraya yazıyorum işte

Yonganın mimarisi tasarlanışı itibariyle çok hantal bir kere..
    Hantal olduğu gibide saat hızı artışına karşıda alerjisi var

CPU alışverişinde son kullanıcılara tekel yolu görünüyor

........AMD.......

• Haber için tşkler. Her zaman rekabet son kullanıcıya yarar.
  • Abi bu amd paso nm leri üst seviyeye cekiyo ben anlamadım xD İntele baksana adamlar 5 nm cıkartcak amd hala 90,135 nm xD
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

125W lık CPU yu indirde ne olacak?? Ondan 100Mhz hızlı 9950 de 140W

FİYASKOLAR KRALI PHENOM.. 45nm bile bir çeki düzen veremez bunlara buraya yazıyorum işte

........AMD.......

Keşke tasarlarken sana sorsalardı, Einstein.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligatorX -- 15 Ağustos 2008; 22:24:09 >

• AMD yine Phenom 9750'de indirime gitmeyi unutmuş!
  • quote:

Orjinalden alıntı: derhce

Abi bu amd paso nm leri üst seviyeye cekiyo ben anlamadım xD İntele baksana adamlar 5 nm cıkartcak amd hala 90,135 nm xD

Nerde üst seviyeye çekiyor ?
  • quote:

........AMD.......

Tamam sana intel inle mutluluklar o zaman dostum. Q6600'ü 500$'a almaya razısın heralde bakıyomda

• Phenoma kocaman

işe yaramaz mimari. Hata üstüne hata yapılarak adı kirlendi bence.
  • İntel indirmese AMD'nin indireceği yoktu, benim isteklerime göre hala pahalılar.
  • boş yorumlara gerek yok orta seviyede iyi çözümler sunuyor phenom yeni indirimleri ile
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

phenom çok satmıştır eminim

Allah Rızası için ya sırf yorum olsun diye yazmayınne bu saçmalık
  • 1000 adetlik alımlarda bu indirim. Boğaziçi kaç adet alıyor acaba.
  • quote:

........AMD.......

Bıktırdı böyle cahiller de ama artık yaa ! O, BE Serisi 9950 için harcanan güç. En çok zorlama da ise 130 Watt'ı geçmiyor BE normal hızlarında. 125Watt'lık 9850BE olmayan modeli ise 110 Watt civarında, ama normal ; Bellek kontrolcüsü ve DOĞAL mimari...

Bilelim, öyle "öt"elim...

• yeter be yeter hala şu salakça yorumlarınızı bırakamadınız 150 doalra 4 çekirdek daha ne olsun yok mimariymiş bilnemneymiş anlamadıgınız şeylerde üstünüze yorum yapmakta yok yok 140w çekiyomuşta bilnemneymişti anlat bakalım intelin mimarisi nasılmış amd ninki nasılmış ne nereye konmuş bazen işin b.kunu çıkarıyorsunuz geçmişi hatırlayın bakalım amd athlon diye canınızı veriyordunuz o zaman ii dide şimdimi kötü ya adam akıllı yorum yaparsınız yada cahilliğinizle başbaşa kalırsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramdeon

quote:

........AMD.......

Bıktırdı böyle cahiller de ama artık yaa ! O, BE Serisi 9950 için harcanan güç. En çok zorlama da ise 130 Watt'ı geçmiyor BE normal hızlarında. 125Watt'lık 9850BE olmayan modeli ise 110 Watt civarında, ama normal ; Bellek kontrolcüsü ve DOĞAL mimari...

Bilelim, öyle "öt"elim...

125 Watt ı çok bulan arkadaşım önce neyin ne olduğunu bir araştır. Amd 65Nm de 125 wattlık işlemciler üretirken Intek 45Nm nahalemde 135 watt lık işlemciler yapıyor.
    Haa sen Intelin şu anki mimarisini esas alarak konuşuyorsan Intel şimdiki mimarisinde bellek kontrol işini anakartın kuzey köprüsüne yaptırdığını bilmen lazım ki bu da toplam çalışabilir sistemlerdeki güç tüketimlerinde 65 Nm bile olsa AMD nin halen önde olduğunu gösterir.
    İşkembeden sallayarak bilgi sahibi olunmuyor. Okuyup araştırmak doğru bildiğimizi savunmak gerekiyor. Eksik bilgileri ile yapılan yorumlar Fikir sahibi olmak için bu yorumları okuyanlar için yanlış yönlendirmeler içeriyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.