Şimdi Ara

***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)*** (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
15
Favori
164.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ElysionMaster

Erasmus'a ilk sene başvurabiliyor muyuz? Senede 2 kere sınav yapılıyormuş sanırım makine müh öğrencisiyim gitmek kolay mıdır başvuran çok oluyor mu?

ERASMUS Öğrencisi Olabilme Koşulları Nelerdir?

* Lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencisi olmanız gerekmektedir.
    * Öğreniminizi sürdürmekte olduğunuz bölümün katılımcı yükseköğretim kurumlarıyla İkili Anlaşması bulunması gerekmektedir.
    * Üniversitedeki ilk yılınızı tamamlamış olmanız gerekmektedir. (Birinci sınıf öğrencileri yararlanamaz)
    * Ağırlıklı not ortalamanız en az 2,00/4,00 veya 70/100 olması gerekmektedir.
    * Gitmeyi düşündüğünüz ülkede öğrenim görebilecek kadar yabancı dil bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.
    * Daha önce bir ERASMUS değişim etkinliğine katılmamış olmanız gerekmektedir.

http://www.ogu.edu.tr/icerik.aspx?ID=42

• quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

quote:

Erasmus'a ilk sene başvurabiliyor muyuz? Senede 2 kere sınav yapılıyormuş sanırım makine müh öğrencisiyim gitmek kolay mıdır başvuran çok oluyor mu?

* Öğreniminizi sürdürmekte olduğunuz bölümün katılımcı yükseköğretim kurumlarıyla İkili Anlaşması bulunması gerekmektedir.
    * Üniversitedeki ilk yılınızı tamamlamış olmanız gerekmektedir. (Birinci sınıf öğrencileri yararlanamaz)
    * Gitmeyi düşündüğünüz ülkede öğrenim görebilecek kadar yabancı dil bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Yani 1.sınıfın ikinci döneminde başvurup 2.sınıfın başında gidemez miyiz hocam? Çünkü orda erasmus ÖĞRENCİSİ olabilme koşulu yazıyor başvurma koşulları demiyor. Bir çok kişiden duydum 1. sınıfın baharında başvurup 2. sınıfın güzünde gidebiliyorsun diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElysionMaster -- 30 Ağustos 2013; 18:20:42 >

• quote:

quote:

quote:

Yani 1.sınıfın ikinci döneminde başvurup 2.sınıfın başında gidemez miyiz hocam? Çünkü orda erasmus ÖĞRENCİSİ olabilme koşulu yazıyor başvurma koşulları demiyor. Bir çok kişiden duydum 1. sınıfın baharında başvurup 2. sınıfın güzünde gidebiliyorsun diye.

Baharda başvurabilirsin, verdiğim sayfada muhtemelen başvuru koşulları da vardır. En olmadı öğrenci işlerinden öğrenirsin.

• Ogü veya anadoluyu kazanan arkadaşlar, internet bağlantınız için bir telefonunuz yeterlidir :)

***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)***
  • Ev arkadasi ariyorum, var mi eve cikmak isteyen ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://ydb.ogu.edu.tr/images/2013_2014_Ingilizce_Muafiyet_SONUC.pdf

Ben 74le geçmişim sizin sonuçlar nasıl?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

http://ydb.ogu.edu.tr/images/2013_2014_Ingilizce_Muafiyet_SONUC.pdf

geçen sene sınıfta kalan arkadaşlarımın nerdeyse hepsi kalmış yine

geçtiğin iyi olmuş beş para etmez bi hazırlık programı var okulun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Of War

quote:

http://ydb.ogu.edu.tr/images/2013_2014_Ingilizce_Muafiyet_SONUC.pdf

geçen sene sınıfta kalan arkadaşlarımın nerdeyse hepsi kalmış yine

geçtiğin iyi olmuş beş para etmez bi hazırlık programı var okulun.

Valla bazıları da bilerek kaldı ama geçemeyen çok kişi var. Sınavda 'aşırı' zor değildi bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar inşaat 4. sınıf olup bitirme alacak varmı aranızda..birde bitirmeler hakkında bilgisi olan varmı.hangi hoca bitirmede ne yaptırıyor.ya da hangisinden almamı önerirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARC483

arkadaşlar inşaat 4. sınıf olup bitirme alacak varmı aranızda..birde bitirmeler hakkında bilgisi olan varmı.hangi hoca bitirmede ne yaptırıyor.ya da hangisinden almamı önerirsiniz.

Geçen dönem aldım, zemin alırsan laboratuvarda takılıyorsun, demiryolu alırsan proje çizdiriyorlar, çelik ve yapıda da öyle. Malzemeden alırsan laboratuvarda geçiyor genel olarak, su alırsan yine proje çiziyorsun. Zeminden aldım, laboratuvar grubundaydım, gayet rahat geçti, eğlenceli oluyor. Öneririm.

• quote:

quote:

arkadaşlar inşaat 4. sınıf olup bitirme alacak varmı aranızda..birde bitirmeler hakkında bilgisi olan varmı.hangi hoca bitirmede ne yaptırıyor.ya da hangisinden almamı önerirsiniz.

Geçen dönem aldım, zemin alırsan laboratuvarda takılıyorsun, demiryolu alırsan proje çizdiriyorlar, çelik ve yapıda da öyle. Malzemeden alırsan laboratuvarda geçiyor genel olarak, su alırsan yine proje çiziyorsun. Zeminden aldım, laboratuvar grubundaydım, gayet rahat geçti, eğlenceli oluyor. Öneririm.

Benim bu dönem dersler biraz ağır.su yapıları-deprem-beton-dinamik vs var.o yüzden bu dönem fazla zorlamıyacak bi bitirme gerek bana.o zaman zemin alayım dediğin gibi.peki zeminde hangi hocadan almıştın sen.murattan almayı düşünüyorum ben ama.önerirmisin..bide ulaştırma bitirmesi hakkında bilgin var mı ondadamı proje çiziyorsun.

• quote:

quote:

quote:

Benim bu dönem dersler biraz ağır.su yapıları-deprem-beton-dinamik vs var.o yüzden bu dönem fazla zorlamıyacak bi bitirme gerek bana.o zaman zemin alayım dediğin gibi.peki zeminde hangi hocadan almıştın sen.murattan almayı düşünüyorum ben ama.önerirmisin..bide ulaştırma bitirmesi hakkında bilgin var mı ondadamı proje çiziyorsun.

Murat hoca ve Hasan Savaş aynı şeyi yaptırıyor zaten, ikisinin grubu da beraber. Ulaştırma da proje oluyor.

• Ogrenci belgesini nerden aliyoruz? Bi de 10 lira vermemiz gerekiyomus sanirim.

• quote:

Ogrenci belgesini nerden aliyoruz? Bi de 10 lira vermemiz gerekiyomus sanirim.

öğrenci işlerinden alabilirsin rektörlüğün yanından.transkript ve öğrenci belgesi artık ücretsiz..
  • arkadaşlar aranızda elektrik elektronik mühendisliği hakkında yardımcı olacak birileri var mı? kafamı karıştıran ve geleceğimi etkileyecek bir kaç sorum olacak yardım ederseniz çok sevinirim p.mden yazabilirsiniz
  • beyler ders notlarına ulaşabileceğimiz bir panel vardı arıyorum bulamıyorum bilen varsa yardımcı olsun
  • daederath D kullanıcısına yanıt
    Elektrik-Elektronik yok ama Makine 2011 mezunuyum yardım edebileceğim birşey varsa cevaplamaktan mutluluk duyarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blondy_knight

Elektrik-Elektronik yok ama Makine 2011 mezunuyum yardım edebileceğim birşey varsa cevaplamaktan mutluluk duyarım

Hocam Vizeler başlıyor tavsiyelerin nelerdir calculusa teknik resime nasıl çalışalım? 1.sınıfım bu arada.
  • ElysionMaster kullanıcısına yanıt
    ilk vizelerden yüksek almaya çalış. Calculusa zek giriyosa kısmi puanlama yapmaz. Formül kitabını iyi öğren. Teknik resimde çizgilerin güzel olsun ve hız kazan pratik yapıp.

• quote:

Orijinalden alıntı: _999_

ilk vizelerden yüksek almaya çalış. Calculusa zek giriyosa kısmi puanlama yapmaz. Formül kitabını iyi öğren. Teknik resimde çizgilerin güzel olsun ve hız kazan pratik yapıp.

Calculus'ta kendime güveniyorum ama benim çizim yeteneğim hiç yok büyük ihtimal teknik resimden kalıcam
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.