- x
***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)***
2088 Cevap123884 Görüntüleme15 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     18 [20] 22 23 24 25 26 27      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

811 Mesaj
14 Ağustos 2010; 20:02:45 

çok iyi yav

374 Mesaj
14 Ağustos 2010; 22:16:22 

group231955@groupsim.com , msn ESOGÜ grubu, tekrar hatırlatayım dedim soruları olanlar daha çabuk cevap bulabilir

DH ESOGU
Öğrencileri

16 Mesaj
15 Ağustos 2010; 2:58:06 

elektrik elektronik bölmünde laptop gerekli mi?ing okumak zor oluyo mu?tavsiyeleriniz var mı?teşekkürler şimdiden.

374 Mesaj
15 Ağustos 2010; 12:42:36 

NOT: BU TARİHLER YENİ GELENLER İÇİN DEĞİL ESKİ ESOGÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN DERS KAYIT TARİHLERİDİR

2010-2011 öğretim yılı güz yarıyılı akademik takviminde 13-17 Eylül 2010 tarihlerinde yapılacağı belirtilen ders kayıtları Fakülte/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokulu bazında aşağıda belirtilen tarihlerde mezuniyet değerlendirme şablonuna uygun olarak yapılacaktır.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi 13-14 Eylül 2010
Ziraat Fakültesi 13-14 Eylül 2010
İlahiyat Fakültesi 13-14 Eylül 2010
Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu 13-14 Eylül 2010
Mahmudiye Meslek Yüksekokulu 13-14 Eylül 2010
Sivrihisar Meslek Yüksekokulu 13-14 Eylül 2010
Fen Edebiyat Fakültesi 15-16 Eylül 2010
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 15-16 Eylül 2010
Eğitim Fakültesi 15-16 Eylül 2010
Eskişehir Sağlık Yüksekokulu 15-16 Eylül 2010
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 15-16 Eylül 2010
Tüm Fakülte ve Yüksekokulular 17 Eylül 2010
Ekle-Sil (Tüm Birimler için) 22-24 Eylül 2010

Ders Kayıtlarında;

1- Öğrencilerin her dönem, Akademik Takvimde ilan edilen kayıt döneminde kayıtlarını kendilerinin yenilemekle yükümlü oldukları,
2- Kayıt yenilemenin aşağıdaki işlemlerden oluştuğu,
· Katkı Payının ödenmesi
· Web üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemi ile ön kayıt yapılması
· Web üzerinden Danışman onayının alınması
· Bölüm kayıt terminalinden alınacak ders kayıt formunun öğrenci ve danışman tarafından imzalanarak bölüme teslimi.

3- Bu işlemlerden birini eksik yapan öğrencinin kaydının tamamlanmamış olacağı,
4- Ders kayıtlarının katkı payını önceden yatırmış olmak koşuluyla üniversite dışından internet üzerinden yapabileceği,
5- Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Önlisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nin 6. maddesine göre katkı payını ödeyemeyen öğrencinin kesinlikle ders kaydının onaylanmaması,
6- Daha önce alınıp başarısız olunan dersin yerine, ders kaydı yapılırken bu dersin hangi dersin yerine alındığının belirtilmesi (aynı kodlu ve zorunlu dersler dahil),
7- Öğrencilerin web üzerinden yaptıkları ön kayıt işleminin akademik takvimde belirtilen normal ders kayıt süresi içersinde öğrenci bilgi sisteminden danışmanca onaylanması gerektiği
8- Ekle-Sil işleminin sadece ders kaydı yapmış olan öğrencilere tanınan bir hak olduğu, akademil takvimde belirtilen ders kayıt süresi içersinde ders kaydı yapmamış öğrencilerin ekle sil günlerinde ders kaydının yapılabilmesi için ilgili Fakülte/Yüksekokul Yönetim Kurulu’nun kararı ve öğrencinin her dönem için Üniversite kurulunca belirtilen “Geç Kayıt”ücretini yatırması gerektiği,
9- Öğrencinin bölüm kayıt terminalinden alacağı ders kayıt formunu en geç ekle-sil süresi sonuna kadar danışmanına imzalatarak bölüme teslim etmesi gerektiği, aksi halde kayıt
10-Üniversitemizden ders alan tüm öğrenciler ilgili ders listesine otomatik olarak eklendiğinden ogubs’den alınacak ders listesinden ismi olmayan öğrencilerin isimlerinin ders yoklama listelerine el ile ilave edilmemesi, listede ismi olmayan öğrencilerin derslere alınmaması, ders kayıtlarının kontrol ve teyid için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na yönlendirilmesi gerektiği

Öğrencilerimize duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilvatarr -- 15 Ağustos 2010; 12:54:30 >

DH ESOGU
Öğrencileri

596 Mesaj
15 Ağustos 2010; 12:50:18 

kayıtlar n zaman yapılıyor?

bi tarih bulamadım:S

bu arada ilk gün sendromu yaşamak istemiyorum varsa maden müh. okuyacaklar kaynaşak:))

İrlanda Hayranı : Ireland Fan

MADEN MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİSİ

Nokia Lumia 820
Huawei Ascend P6
Sony Xperia S LT26I

976 Mesaj
15 Ağustos 2010; 12:52:58 

Yalnız 1. snıflar ders kayıtlarını kayıtlar başladığında rehber hocasıyla yapıyor.Yani diğer arasınıf öğrencileri gibi internetten seçmiyorlar.

Bu arada birinci sınıfın 2. döneminden itibaren üstten ders alma hakkımız oluyor değil mi? Fikri olan var mı bu konuda?

596 Mesaj
15 Ağustos 2010; 13:00:01 

DH üyesi olup maden mühendisliği kazanan bi ben varım heralde :(

İrlanda Hayranı : Ireland Fan

MADEN MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİSİ

Nokia Lumia 820
Huawei Ascend P6
Sony Xperia S LT26I

0 Mesaj
15 Ağustos 2010; 14:54:27 

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜH. KAZANMIS OLAN ARKADASLARİ group231955@groupsim.com BURAYA BEKLİYRM :)

2325 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:34:30 

benide ekle insaat muhendisligi 2007 giris

2411 Mesaj
15 Ağustos 2010; 20:49:45 

Halı saha için adınızı yazdırın gençler ;

MSN grubunda adını yazdıranlar

1.)ERTAŞ
2.)Aytun
3.)Volkan Akar
4.)Lolex
5.)Mert02
6.)Kadir
7.)?

Arsenal

2411 Mesaj
16 Ağustos 2010; 1:57:56 

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

Yalnız 1. snıflar ders kayıtlarını kayıtlar başladığında rehber hocasıyla yapıyor.Yani diğer arasınıf öğrencileri gibi internetten seçmiyorlar.

Bu arada birinci sınıfın 2. döneminden itibaren üstten ders alma hakkımız oluyor değil mi? Fikri olan var mı bu konuda?

1.sınıf 1.dönemde zaten ders kayıtları yapılmış oluyor , ekle sil haftasında hocalarını değiştirebilirsin.

1.sınıfın 1.döneminde de üstten alabilirsin ders.

Arsenal

0 Mesaj
16 Ağustos 2010; 17:20:45 

OGÜ MİMARLIK taban puan 479.209 herkese hayırlı olsun ...

190 Mesaj
16 Ağustos 2010; 17:44:57 

beyler buranın pdrsi ve anadolu üni nin pdr si gecen sene en son kac bin almış yazarmısınız rica etsem?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
17 Ağustos 2010; 17:20:22 

http://www.ogu.edu.tr/d...lar.aspx?KID=1&DID=1027

kayıt için gerekli olan belgeler

DH ESOGU
Öğrencileri

923 Mesaj
17 Ağustos 2010; 20:28:59 

group231955@groupsim.com Yeni gelen arkadaşlar ekleyin... Özellikle inşaatçılar 3 4 kişi inşaat demiş grupta 1 kişi var...

976 Mesaj
17 Ağustos 2010; 22:12:00 

quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

1.sınıf 1.dönemde zaten ders kayıtları yapılmış oluyor , ekle sil haftasında hocalarını değiştirebilirsin.

1.sınıfın 1.döneminde de üstten alabilirsin ders.

O zaman rehber hocaya biraz ısrar edip ilk dönemden itibaren üstten ders almaya bakayım ben.Genelde ilk dönem üstten ders vermeye sıcak bakmadıklarını duymuştum.

643 Mesaj
18 Ağustos 2010; 0:34:24 

quote:

Orijinalden alıntı: E®TAŞ

1.)ERTAŞ
2.)Aytun
3.)Volkan Akar
4.)Lolex
5.)Mert02
6.)Kadir
7.)?

Ekle benide

0 Mesaj
18 Ağustos 2010; 11:15:29 

bende elektrik-elektronik mühendisliğindeyim bakalım.

0 Mesaj
18 Ağustos 2010; 12:21:24 

neden hiç mimarlık öğrencisi yokk,sadece ben varım sanırım

657 Mesaj
18 Ağustos 2010; 12:45:41 

Vay be mimarlığın taban puanını ben mi yanlış gördüm. Elektronikten bile yüksek. Ne oldu da mimarlığa olan ilgi bu kadar arttı acaba?

374 Mesaj
18 Ağustos 2010; 16:24:36 

yeni gelenler
http://kayit.ogu.edu.tr/

DH ESOGU
Öğrencileri

2411 Mesaj
18 Ağustos 2010; 17:25:57 

1.)ERTAŞ
2.)Aytun
3.)Volkan Akar
4.)Lolex
5.)Mert02
6.)Kadir
7.)Rdau
8.) ???

Arsenal

0 Mesaj
18 Ağustos 2010; 18:45:57 

bende bu yıl kazandım.sorum olucak sağlık hizmetleri meslek y.o kampüsün neresinde?yardımcı olursanız sevinirim.ben fırlama gibi oldum biraz genelde mühendislik paylaşım mekanı gibi olmuş

976 Mesaj
18 Ağustos 2010; 18:52:11 

quote:

Orijinalden alıntı: kolera15

bende bu yıl kazandım.sorum olucak sağlık hizmetleri meslek y.o kampüsün neresinde?yardımcı olursanız sevinirim.ben fırlama gibi oldum biraz genelde mühendislik paylaşım mekanı gibi olmuş

Hangi bölümü kazandın?

http://kayit.ogu.edu.tr/dersliklerbinalar.htm

Bu linkteki resimde 10 numaralı bina.Orada sağlık yüksekokulu demişler faka o bina shmyo dur.

374 Mesaj
18 Ağustos 2010; 19:05:18 

ayrıca kampüsün en iyi yeri de denebilir

DH ESOGU
Öğrencileri

26 Mesaj
18 Ağustos 2010; 20:47:12 

Tarih ikinci öğretimi kazandım =) şimdi vaktim yok okuyamadım tamamını ama en kısa zamanda faal olacam.. Kazanan arkadaşlara Bol şans diliyorum umarım her şey güzel olur hepimiz için..

374 Mesaj
18 Ağustos 2010; 23:26:30 

Bu sene DH den 23 kişi oldu

DH ESOGU
Öğrencileri

0 Mesaj
18 Ağustos 2010; 23:49:09 

tşkler cevap için.sanırım bu yıl açıldı bölüm yaşlı bakım.benim 2.üniversitem olucak inş.hemşirelige geçiş için burasını tercih ettim.her neyse bi sorum daha var hatta 2... ilkini sorıyım bu bölüm benim ilk tercihimdi ve puanımda iyi kyk nın çıkma olasılıgı nedir vede bunun bi etkisi varmıdır?digeri ise ösym tercih sonuçlarında kayıt tarihi sadece 07 09 2010 olarak yazıo bu başlama tarihimidir yoksa tek gün kayıt tarihimidir?

16 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:06:15 

mühendisliklerin hazırlığı yine meşelik kampüsünde mi oluyo?

976 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:41:47 

quote:

tşkler cevap için.sanırım bu yıl açıldı bölüm yaşlı bakım.benim 2.üniversitem olucak inş.hemşirelige geçiş için burasını tercih ettim.her neyse bi sorum daha var hatta 2... ilkini sorıyım bu bölüm benim ilk tercihimdi ve puanımda iyi kyk nın çıkma olasılıgı nedir vede bunun bi etkisi varmıdır?digeri ise ösym tercih sonuçlarında kayıt tarihi sadece 07 09 2010 olarak yazıo bu başlama tarihimidir yoksa tek gün kayıt tarihimidir?

http://kayit.ogu.edu.tr/

gerekli belgeleri ayın 7 sine kadar toplayacaksın.12 fotoğraf ,diploma,kayıt ücreti yatırma vs hepsini hazır et.Ayın 7 sinde saat 13 ve 16 saatleri arasında yemekhanenin orda kayıt yaptıracaksın.Tek gün içerisinde yapılacak kayıtlar.

Kyk giriş için puanın bi etkisi yok farklı kriterlere bakıyorlar zannedersem.

923 Mesaj
19 Ağustos 2010; 1:42:38 

Konudaki inşaatçılara sinir oldum resmen...
Msn grubuna bi gelir bakar insan ya... Bölümle ilgili herşeyi biliyorlar sanırım...

15 Mesaj
19 Ağustos 2010; 1:47:35 

Bende Eskişehir Osmangazi Tarih benide ekleyin:)

Dh 2006 Üyeleri

2411 Mesaj
19 Ağustos 2010; 2:02:22 

Bugün evimi de tuttum , ohh mis.

Arsenal

374 Mesaj
19 Ağustos 2010; 2:02:42 

quote:

Orijinalden alıntı: KüreselIsınma

mühendisliklerin hazırlığı yine meşelik kampüsünde mi oluyo?

hayır hazırlık kampüsü devlet hastanesinin orda bayaa bi uzak ana kampüsle, aktarmalı 2 tramvay ile gidilebilir

DH ESOGU
Öğrencileri

0 Mesaj
19 Ağustos 2010; 3:09:46 

bende osmangazilym artk - -mimarlık- -

0 Mesaj
19 Ağustos 2010; 14:02:14 

merhabalar öncelikle. bu konuyu gördüğüm için kayıt oldum DH ye. ben bu sene OGÜ Tıp kazandım. rica etsem bana biraz bahsedebilirmisiniz?
hazırlık varmı?
temel ingilizce muafiyet ve temel bilgi teknolojileri muafiyet e girmem gerekiyor mu?
dersler çok ağır mıdır?
akademik takvimde Birinci Yarıyıl (1.,2.ve 3.Sınıflar) 13 eylül yazıyor. 13 eylülde gitmek için hazır hissetmiyorum kendimi
şimdiden teşekkürler

4 Mesaj
19 Ağustos 2010; 15:54:34 

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

Hocam benide yaz

Eskişehir Sağlık Yüksekokulu -Hemşirelik

hocam gözün aydın:)

976 Mesaj
19 Ağustos 2010; 16:22:28 

quote:

Orijinalden alıntı: zaferes

hocam gözün aydın:)

teşekkür ederim zafer sende mi buralardaydın

0 Mesaj
19 Ağustos 2010; 16:26:38 

quote:

Orijinalden alıntı: gsgs1919

bende osmangazilym artk - -mimarlık- -

çok şükür bi tane daha mimar çıktı,sevindim valla

0 Mesaj
19 Ağustos 2010; 23:55:06 

yardımlarınız için çoook teşekkür ederim

27 Mesaj
20 Ağustos 2010; 15:15:58 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reizbey -- 27 Şubat 2012; 22:15:30 >

374 Mesaj
20 Ağustos 2010; 17:40:37 

tarih de bayaa çoğaldı, hoşgeldin

DH ESOGU
Öğrencileri

16 Mesaj
20 Ağustos 2010; 19:01:53 

mühendislik derslerine giren sorunlu hocalar varsa söyleyin de şimdiden bilelim :D özellikle elektrik-elektronik.şimdiden teşekkürler.

0 Mesaj
20 Ağustos 2010; 20:14:11 

ikinci defa aynı mesajı atıyorum ilkiyle ilgilenmediniz galiba
merhabalar öncelikle. bu konuyu gördüğüm için kayıt oldum DH ye. ben bu sene OGÜ Tıp kazandım. rica etsem bana biraz bahsedebilirmisiniz?
hazırlık varmı?
temel ingilizce muafiyet ve temel bilgi teknolojileri muafiyet e girmem gerekiyor mu?
dersler çok ağır mıdır?
akademik takvimde Birinci Yarıyıl (1.,2.ve 3.Sınıflar) 13 eylül yazıyor. 13 eylülde gitmek için hazır hissetmiyorum kendimi
şimdiden teşekkürler

190 Mesaj
20 Ağustos 2010; 21:54:08 

quote:

Orijinalden alıntı: maximan31
hazırlık varmı?
dersler çok ağır mıdır?
şimdiden teşekkürler

söyle ertelesinler töbe yarabbim hazır hissetmiyomuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucasNeiLL -- 20 Ağustos 2010; 21:54:45 >

374 Mesaj
20 Ağustos 2010; 23:22:53 

quote:

Orijinalden alıntı: maximan31

hazırlık varmı?
dersler çok ağır mıdır?
şimdiden teşekkürler

tıp bizden bambaşka bir sistem işlediği için pek bir bilgim yok o yüzden tıpçı arkadaşlardan daha iyi yardım alırsın bu konularda (msn grubuna gelmeni tavsiye ederim belki vardır tıptan üst sınıf birileri)
bildiğim kadarıyla;
TIP Esogünün en iyi bölümüdür bence. Eğitim ve araştırma hastanesi oldukça büyük. Kampüsünde çok büyük kısmı tıp için ayrılmış durumda. Ama hastane olduğu için genelde o çevre kalabalık olur. Eğitim oldukça zordur ve tatilleri de diğer bölümlere göre daha azdır.
Hazırlık yok diye biliyorum, ingilizce muafiyet ve temel bilgi teknolojileri mufaiyete girip girmemek sana kalmış, girip de sınavdan yeterli not alırsan bir dönem boyunca o dersten muaf olursun. (özellikle ingilizce muafiyetten geçmek oldukça kolay)

DH ESOGU
Öğrencileri

0 Mesaj
21 Ağustos 2010; 4:08:20 

slm dostlar bende esogü tarih i.ö kazandım

253 Mesaj
21 Ağustos 2010; 7:55:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ilvatarr

tıp bizden bambaşka bir sistem işlediği için pek bir bilgim yok o yüzden tıpçı arkadaşlardan daha iyi yardım alırsın bu konularda (msn grubuna gelmeni tavsiye ederim belki vardır tıptan üst sınıf birileri)
bildiğim kadarıyla;
TIP Esogünün en iyi bölümüdür bence. Eğitim ve araştırma hastanesi oldukça büyük. Kampüsünde çok büyük kısmı tıp için ayrılmış durumda. Ama hastane olduğu için genelde o çevre kalabalık olur. Eğitim oldukça zordur ve tatilleri de diğer bölümlere göre daha azdır.
Hazırlık yok diye biliyorum, ingilizce muafiyet ve temel bilgi teknolojileri mufaiyete girip girmemek sana kalmış, girip de sınavdan yeterli not alırsan bir dönem boyunca o dersten muaf olursun. (özellikle ingilizce muafiyetten geçmek oldukça kolay)

Temel ingilizce muafiyet ve temel bilgi teknolojileri muafiyet sınavına girip geçemezsek kaybedeceğimiz birşey olmuyor değil mi? O zaman girelim çünkü sınava

Are You Watching Closely ?

DH ESOGU
Öğrencileri
Ignorance Is Bliss Brotha...

0 Mesaj
21 Ağustos 2010; 11:40:05 

quote:

Orijinalden alıntı: LucasNeiLL

söyle ertelesinler töbe yarabbim hazır hissetmiyomuş

yahu o işin esprisi neden oraya takıldın ki sen

374 Mesaj
21 Ağustos 2010; 12:29:19 

quote:

Orijinalden alıntı: >Dexter<

Temel ingilizce muafiyet ve temel bilgi teknolojileri muafiyet sınavına girip geçemezsek kaybedeceğimiz birşey olmuyor değil mi? O zaman girelim çünkü sınava

evet kaybedeceğin bişey olmaz ama 2 muafiyeti de geçersen ilk dönem büyük oranda rahatlarsın

DH ESOGU
Öğrencileri

0 Mesaj
21 Ağustos 2010; 12:40:44 

Slm millet :). Bende Osmangazi'yi kazandım. Bölümüm bilgisayar mühendisliği. Yurt başvurusu yapmadan önce sizlere bir kaç sorum olacak.

1) KYK'nın yurt başvurusunda önceliği genele mi özele mi vereyim ? Galiba dumlupınar yakınmış. O yüzden genel mi öncelikli olsun ?
2) İngilizce hazırlık var. Bunun için hangi sınavlara gireceğim?

Şimdiden teşekkürler :).

253 Mesaj
21 Ağustos 2010; 14:06:44 

Teşekkürler peki bu sınavlar hemen okulun başlarında mı oluyor

Are You Watching Closely ?

DH ESOGU
Öğrencileri
Ignorance Is Bliss Brotha...

0 Mesaj
21 Ağustos 2010; 18:05:13 

http://www.ogu.edu.tr/d...lar.aspx?KID=1&DID=1033

2010 LYS Taban Tavan Puan ve Yerleştirme Sırası

DH ESOGU
Öğrencileri

0 Mesaj
21 Ağustos 2010; 18:59:42 

ya benim aklıma bişey takıldı esogü kazanan ögrencilerine tanıtım türünde klavuz yollamıomu?yolluosa bana nie gelmedi sizlere geldimi?bu harç paralarını ilk kez kaydolanlar 31 agustosta yatıra bilirmi normalde 25 inde başlıo sanırım ama katkı kredisinden yararlana bilmek için 31i bekleyelim mi?yoksa harç zamanını kaçırmış olurmuyuz bu beklemede?cevap için şimdiden tşkler

0 Mesaj
21 Ağustos 2010; 21:09:30 

kolera banada kılavuz gelmedi halen beklemekteyim gelen varsa söylesin lütfen birde bana cemaatlere bağlı olmayan apartlar tavsiye edermisiniz veya öğrenciyi kazıklamayan apartlarda olur çünkü bir hafta sonra yola çıkacağım şimdiden teşk herkese

16 Mesaj
21 Ağustos 2010; 21:41:23 

kılavuz geliyo mu ki bana gelmedi :S

0 Mesaj
21 Ağustos 2010; 23:06:43 

klavuz gelmiyo.hazırlığı olan bölümlerde elektrik elektronik müh-makine müh-bilgisayar müh-uluslararası ilişkiler.

_______

0 Mesaj
21 Ağustos 2010; 23:51:43 

ama neden gelmio çogu üniversite yollar büyük zarf içinde hem tanıtım hemde hangi işlemlerin yapılması gerektigini ve tarihleri.off ya zaten bu kimlik için ve kayırt işlemleri için extradan 40 tl yatırmak evlat acısı gibi koyucak acaba bu kimlikler gümüş kaplamamı

374 Mesaj
22 Ağustos 2010; 13:05:24 

quote:

ama neden gelmio çogu üniversite yollar büyük zarf içinde hem tanıtım hemde hangi işlemlerin yapılması gerektigini ve tarihleri.off ya zaten bu kimlik için ve kayırt işlemleri için extradan 40 tl yatırmak evlat acısı gibi koyucak acaba bu kimlikler gümüş kaplamamı

bize de kayıt sonrası kalem defter çanta t-shirt falan veriyolar

DH ESOGU
Öğrencileri

0 Mesaj