Şimdi Ara

***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.131
Cevap
15
Favori
164.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)***

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGU) 2012

www.ogu.edu.tr

DH ESOGÜ AHALİSİ

iluvatarr------------İnşaat Mühendisliği
    bsavan-------------Makine Mühendisliği
    mmmemre---------Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
    Pretender----------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    0d3a----------------İktisat
    Darkevil_26--------Endüstri Mühendisliği
    SP3ctr3-------------Kimya (Manevi Üye :))
    phoenix_88--------Jeoloji Mühendisliği
    hiroshima----------Kimya Mühendisliği
    digital2-------------İstatistik (2. Öğr)
    GX2SeKeS---------İnşaat Mühendisliği
    brandyy------------Tarih
    FIMIN---------------Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    altanonat-----------Makine Mühendisliği
    mert_961----------İstatistik
    Yolda$------------- İktisat (2. Öğr)
    SaatciSyler---------İnşaat Mühendisliği (2.Öğr)
    sssalways----------Makine Mühendisliği
    FeLisLynx-----------İnşaat Mühendisliği
    napster_brs--------İstatistik (2. Öğr)
    Bludger-------------İşletme
    ebubekirozkan-----Maden Mühendisliği
    -TRioN--------------Tarih
    frkn-smsk----------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    erdem074----------Sınıf Öğretmenliği (2. Öğr)
    volkanakar---------Makine Mühendisliği
    DenizAxL-----------BÖTE
    godfather09--------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    srn.y----------------TIP
    hyperneon----------TIP
    E®TAŞ--------------İnşaat Mühendisliği
    the_exorcist--------İnşaat Mühendisliği
    Edmund-------------Uluslararası İlişkiler
    anathema_zhr------Turizm ve Otelcilik işletmeliği
    alyanki--------------Maden Mühendisliği
    aseesk--------------Uluslararası İlişkiler
    K.a.a.N--------------İnşaat Mühendisliği
    Bludger-------------İşletme
    Partici4343----------Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    In Flames-----------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    drexel---------------Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    fatih_ka-------------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    Prestor--------------İnşaat MÜhendisliği
    baweraltunkanat---Tıp
    schumi92------------İnşaat Mühendisliği
    kadiraydasli---------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    _SouL_---------------İşletme
    cebocan--------------Makine Mühendisliği
    mmert02-------------Makine Mühendisliği
    KüreselIsınma-------Elektrik Elektronik Mühendisliği
    >Dexter<------------Türk Dili ve Edebiyatı
    Rdau------------------Matematik ve Bilgisayar Bilimleri (2. Öğr)
    kral_6110------------Endüstri Mühendisliği (2. Öğr)
    nonsern -------------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    contura---------------İnşaat Mühendisliği
    powerdagger--------Makine Mühendisliği
    Cour4ge-------------Elektrik Elektronik Mühendisliği
    Bill Russell-----------Makine Mühendisliği
    nuclear2626---------Makine Mühendisliği
    ogümimar-----------Mimarlık
    eXspet---------------İktisat
    erdenar--------------Eskişehir Sağlık Yüksekokulu -Hemşirelik
    nameless311--------Endüstri Mühendisliği
    gokhangkmn--------Maden Mühendisliği
    kaya91---------------Elektrik Elektronik Mühendisliği
    kolera15-------------Sağlık Hizmetleri MYO
    Clawsi----------------Tarih (2. Öğr)
    cartel1129-----------Tarih
    gsgs1919-------------Mimarlık
    maximan31----------TIP
    reizbey---------------Tarih
    ape_iron------------- Tarih (2.Öğr)
    emre0012------------Bilgisayar Mühendisliği
    blackfly_26-----------Uluslararası İlişkiler
    star91-----------------Kimya
    zayef- ----------------Türk Dili ve Edebiyatı
    mehipek--------------Biyoloji (doktora)

VE 2011 GİRİŞLİLER

kidi_38---------------Endüstri Mühendisliği (2. öğr)
    bykanky--------------İktisat (2. öğr)
    Kendikitabım---------Matematik ve Bilgisayar (2. öğr)
    bjklimusti------------Bilgisayar Mühendisliği
    mett1tt---------------TIP
    Seco18tr--------------Elektrik-Elektronik Mühendisliği (2.öğr)
    blue.girl--------------Kimya Mühendisliği

Üniversite Hakkında
    Bilgiyi üreten ve teknoloji ile birlikte kullanabilen, yaratıcı ve ülke sorunlarına çözüm üretebilen dinamik insan kaynağı yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.
    Girişimci, araştırmacı, yaratıcı, etik değerlere sahip, kendine güveni tam, dünya ile bilimsel ve teknolojik olarak bütünleşebilen bireyler yetiştiren bir eğitimi gerçekleştirmektir.

Eğitim Fakültesi
    Fakültenin temel amacı, ülkenin gereksinim duyduğu öğretmen ihtiyacını karşılayacak, akılcı, yaratıcı, sorgulayan, kritik düşünme yeteneğine sahip, öğrenmeye istekli ve gelişime açık öğretmenler yetiştirmektir. Fakültede, meslek derslerinin yanında, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sanatsal yönlerden de gelişmelerini sağlayacak ders ve etkinliklere yer verilmektedir.
    Eğitim Fakültesi'nde, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği programları bulunmaktadır.

Fen-Edebiyat Fakültesi

Fakültenin temel amacı, teknolojik düzeyde teorik bilgiye, bilimsel düşünme ve uygulama yeteneğine sahip bilim adamı ve alanında uzman bireyler yetiştirmektir. Fakültenin bölümlerinde alan bilgisi veren dersler yanında çok sayıda seçmeli ders açılmaktadır.
    Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Biyoloji, Fizik, İstatistik, Karşılaştırmalı Edebiyat, Kimya, Matematik, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri bulunmaktadır.
    Mezunlar, alanlarına göre, kamu kuruluşları, yerel yönetimler, basın ve medya kuruluşları, eğitim kurumları ile sanayi ve ticaret şirketlerinde, araştırmacı, yönetici, danışman olarak görev alabilmekte ya da akademik kariyer yapabilmektedirler.
    Ayrıca, Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunları, basın ve medya kuruluşlarında, yazar, eleştirmen, çevirmen olarak çalışmaktadırlar.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    İktisat, İşletme ve Maliye bölümleri bulunan Fakültenin temel amacı, endüstri ve hizmet sektörlerinde görev alabilecek etkin ve verimli elemanlar eğitmek ve yetiştirmektir.
    Fakülte mezunları, banka ve sigortacılık, turizm, elektronik ve bilişim, sanayi ve benzeri alanlarda kamu ve özel sektöre ait kuruluşlarda yönetici ve uzman olarak görev alabilmekte ve akademik kariyer yapabilmektedirler.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
    Fakültenin temel amacı, alanlarında yetkin, pratik düşünen, yaratıcı ve bu sayede iş dünyası tarafından tercih edilen mühendis ve mimarlar yetiştirmektir.
    Fakültede çok sayıda meslek laboratuvarının yanı sıra ortak kullanılan fizik ve kimya laboratuvarları da mevcuttur.
    Fakültenin, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, İnşaat, Jeoloji, Kimya, Maden, Makine ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümleri Meşelik Yerleşkesi'nde, Endüstri Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri ise Bademlik Yerleşkesinde faaliyet göstermektedir. Fakülte bölümlerinde zorunlu derslerin yanında teknik ve sosyal seçmeli dersler de açılmaktadır.
    Fakülte mezunları, kendi alanlarında serbest çalışabilecekleri gibi, kamu ve özel sektörde, branşlarında mühendis, mimar ve araştırmacı olarak görev alabilmekte, ayrıca akademik kariyer yapabilmektedirler.

Tıp Fakültesi
    Fakültenin amacı, bilimsel ve mesleki etik ilkelerini benimsemiş, çağdaş tıp teknolojisini kullanabilen doktorlar yetiştirmektir. Öğrencilere, teorik dersler yanında verilen uygulamalı derslerde hasta ile doğrudan iletişim kurma ve hekimlik becerileri kazandırılmaktadır.
    Tıp Fakültesinde, Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Temel Tıp Bilimleri'ne bağlı 67 Ana Bilim ve Bilim Dalı'nda lisans ve uzmanlık eğitimi verilmektedir.
    Fakültesi'nde, çok amaçlı merkezi laboratuar, kapalı devre video sistemli Anatomi Laboratuarı, CCD kamera sistemi ile donatılmış Mikroskopi Laboratuarı ve temel tıp becerileri eğitiminin modeller üzerinde yapıldığı Mesleki Beceriler Laboratuarı bulunmaktadır.
    Eskişehir ve çevresindeki iller için, referans hastane konumunda olan 1000 yataklı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Türkiye'de ISO 9001:2000 Kalite Güvence Belgesi'ne ve hastane mutfağında gıda üretiminde HACCP Belgesine sahip ilk kamu üniversitesi hastanesidir. Türkiye'deki sağlık kuruluşları içinde "Randevulu Hasta Kabul Sistemi"nin ilk uygulandığı üniversite hastanesi olan bu kuruluş ileri teknoloji ürünü ekipman ile donatılmıştır. Hastane yanındaki ESOGÜ Cumhuriyet Parkı içinde acil hasta naklinde kullanılmak üzere bir helikopter pisti bulunmaktadır. Ayrıca, kanser hastalarının tedavisi amacıyla, 2004 yılında hizmete giren Prof.Dr.Servet Bilir Onkoloji Merkezi, Eskişehir ve çevre illerden gelen hastalara hizmet vermektedir.

Metalurji Enstitüsü
    Metalurji Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde verilmektedir.

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ'NİN SUNDUĞU OLANAKLAR

-37 yıllık bilimsel birikimi ile kaliteli bir eğitim ve öğretim ortamı sunan güçlü ve köklü bir devlet üniversitesidir.
    -15235 öğrencisi, 1046 öğretim elemanı ve 1219 idari personeli ile 61 önlisans ve lisans, 43 lisans üstü programda eğitim vermektedir.
    -Sayıları 60'ı bulan eğitim ve araştırma laboratuarlarında uygulamalı eğitim yapılmaktadır.
    -Üniversitemiz Avrupa üniversiteleri ile öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin yapıldığı Erasmus Programı'na dahildir.
    -Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Avrupa Mühendislik Eğitimi Birliği (SEFİ)'ne ilk üye olan 4 üniversiteden biridir.
    -2005 yılında Uluslararası Atıf İndekslerince (SCI, SSCI) taranan ve etki faktörü yüksek dergilerde çıkan yayın sayımız artış göstererek 211'e çıkmış olup, öğretim üyesi başına düşen SCI yayın sayısı 0.45'e yükselmiştir.
    -2006 ÖSS sonucuna göre kayıt yaptıran öğrencilerimizin %50'si Üniversitemizi ilk 6 sırada tercih etmişlerdir.
    -Tıp Fakültesi mezunlarımız TUS'da, toplam kontenjan içinde yerleşen adaylar sıralamasında ilk 11 içinde yer alarak başarılarını sürdürmektedirler. (Nisan 2004'de 35 tıp fakültesi içinde 8'nci; Eylül 2004'de 41 tıp fakültesi içinde 9'ncu ; Nisan 2005'de 40 Tıp Fakültesi içinde 7'ci ; Eylül 2005'de 41 Tıp Fakültesi içinde 10'ncu Nisan 2006'da 41 Tıp Fakültesi içinde 6., Eylül 2006'da 43 Tıp Fakültesi içinde 11.sırada)
    -Her öğrenciye öğrenim sırasında karşılaşacağı sorunların çözümünde ve ders seçiminde yardımcı olmak amacıyla bir akademik danışman görevlendirilir.
    -Yabancı dil hazırlık sınıfının zorunlu olduğu bölümler dışındaki tüm bölümlerde isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma olanağı vardır.Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası ilişkiler Bölümünde İngilizce, Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünde öğrencinin programı kazandığı dilin dışında İngilizce, Almanca ya da Fransızca, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulunda ise İngilizce ya da Almanca dillerinin birinden bir yıl süreli zorunlu hazırlık programı uygulanmaktadır. Yabancı dil hazırlık sınıfının zorunlu olduğu bölümler dışındaki tüm lisans programları ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma olanağı vardır.
    -Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonucunda yerleştirildiği bölüm ya da programın puan türünde Türkiye genelinde ilk 3000'e, dil puanı ile ilk 1000'e girerek Üniversitemize kayıt yaptıran normal örgün öğretim öğrencilerine karşılıksız burs verilir.
    -Çift anadal programı ile, kendi lisans programını üstün başarı ile sürdüren öğrenciye aynı zamanda ikinci bir lisans diploması, yandal programı ile de kendi lisans programını başarıyla sürdüren öğrenciye ilgi duyduğu başka bir programdan sertifika alma olanağı vardır.
    - Mühendislik Mimarlık Fakültesi içinde bölümler arası yatay geçiş mümkündür.
    -Yaz Okulu ile, açılması halinde öğrencilere, not yükseltebilme, kendi programı dışındaki bir programdan ders alabilme, bir üst sınıftan ders alarak daha kısa sürede mezun olabilme olanağı verilmektedir.
    -Öğrenciler kendi seçtikleri temsilciler aracılığı ile öğrenci sorunlarını ve düşüncelerini kendi birimlerinin karar organlarında gündeme getirebilir, Öğrenci Konseyi Başkanı aracılığıyla da Üniversite Yönetim Kurulu veya Senato'sunda tartışabilirler.
    -Aynı anda 700 okuyucunun yararlanabildiği kütüphanede, çok sayıda kitap, süreli yayın ve veri tabanı yanında kablosuz Bilgisayar Ağı Sistemi ile yaygınağa ulaşım olanağı sunulmaktadır.
    -Üniversitenin bütün birimlerinde yaygınağ bağlantılı bilgisayar kullanma olanağı vardır.
    -Öğrencilerin yerleşkelerimizde ve kentteki kültür, sanat, spor etkinliklerinin zenginliği öğrencilerimiz için olumlu bir ortam yaratmaktadır.
    -Üniversitemizde farklı alanlarda etkinlik gösteren 70'e yakın Öğrenci Kulübü vardır.
    -Öğrenciler, kontenjan dahilinde üniversite birimlerinde kısmi zamanlı çalışma olanağına sahiptir.
    -Tüm üniversitelere yaygınlaştırılması planlanan ve Türkiye'de şu an sadece 6 üniversitede bulunan Gençlik Danışma Birimi'nde (GEDAB) üreme sağlığı konularında hizmet verilir.
    -Üniversite gazetesi ESOGÜHABER'de isteyen öğrenciler yazı, şiir ve karikatürlerini yayınlayabilirler.
    - Spor salonunda bulunan Bedensel Uyum Merkezi öğrencilere açıktır.
    - 2007-2008 öğretim yılında, Meşelik Yerleşkemizde 2 cep sineması ve kafeteryaların bulunduğu, kuru temizleme ve kırtasiye gibi hizmetlerin sunulacağı ESOGÜ Çarşısı açılmıştır.
    -Toplam 6 yerleşkemizde yaklaşık olarak 267,469 m2'lik kapalı alanda eğitim öğretim yapılmakta, 16,637 m2'lik alanda dinlenme ve park olanakları sunulmakta, 35,699 m2'lik alanda ise çeşitli spor etkinlikleri yapılabilmektedir.

kazananlar, okuyanlar, isteyenler, merak edenler burda toplanalım

RESİMLER - erdenar

İsteyen imzayı ekleyebilir, İMZA - E®TAŞ

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25648490/mpage_1/key_/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/fd/57/ab/fd57ab2744e0c839a0ce92b2622f7c4a.png[/image][/link]
    [b]DH ESOGU
    Öğrencileri[/b][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilvatarr -- 21 Ağustos 2012; 23:36:24 >

• Bence Osmangaziyi kazandım. İnşaat 2. öğretim.
  • ben de osmangazi iktisatı kazandım şimdiden hayırlı olsun daiiii
  • hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilvatarr -- 21 Temmuz 2009; 21:35:18 >
  • BAŞKA YOKMU OSMANGAZİCİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilvatarr -- 24 Temmuz 2010; 10:52:40 >
  • Osmangazi Endüstri Müh
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkevil_26

Osmangazi Endüstri Müh

hayırlı olsun arkadaşım tanışmak nasip olur inşallah
  • Seninde üstad ibf meşelikte bizde bu sene meşelikteyiz
  • ilk sene hazırlık war mı? onu merak ediyorum ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: 0d3a

ilk sene hazırlık war mı? onu merak ediyorum ben

dogru tercih özel koşullardan bak kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilvatarr -- 8 Temmuz 2009; 17:26:49 >
  • oguyu kazanan arkadaşlara hayırlı olsun
    zorunlu değilse hazırlık okumayın 1 senenize yazık etmeyin eskişehir bircok dil kursu var birine gider ögrenirsiniz bi arkadas endüstri kazanmıs endüstrinin binası bitmişti bu sene meşeliğe taşınbilir başka merak ettiginiz yurt/ulasım gibi sorularınızı cevaplamaya calısırım
    bu arada f5i kazanan varmı fizik kimya biyoloji bölümü
  • İkinci öğretimlerde ders ne zaman başlıyor
  • 15 eylül diye biliyorum ama tam emin değilim dur bi bakayım akademik takvimden
  • kayıtlar için hangi belgeler gerekli
  • 2008-2009 ÖĞRETİM YILI BAŞLAMA TARİHİ
    15 EYLÜL 2008’ DİR.

kayıt bilgileri için
    http://www.ogu.edu.tr/duyuru.aspx?S=1&DID=793

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufan. -- 15 Ağustos 2008; 13:00:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: phoenix_88

kayıt için hangi belgeler gerekli
  • kayıt formlarını bu yıl cıktıyla sizden istiyorlar kendileri uğraşmamak için yapmışlar muafiyet sınavı için yok ögrenci belgesi için kimlik için derken kayıtta 4-5 kere kuyruga girmiştik yarıya iner böylece iyi olmus
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pretender

İkinci öğretimlerde ders ne zaman başlıyor

12 de başlar 18da cıkarsın en gec ogu rahat i.ö de
    bak teknik resimi murat hocadan al rahat edersin.matematik sınavını test istiyorsan ayse hoca(ama hesap makinesi yok),yok bana 3 soru sorsunlar onlarla uğasıyım diyorsan macit hocadan al,sana tavsiyem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rester -- 15 Ağustos 2008; 13:13:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SP3ctr3

kayıt formlarını bu yıl cıktıyla sizden istiyorlar kendileri uğraşmamak için yapmışlar muafiyet sınavı için yok ögrenci belgesi için kimlik için derken kayıtta 4-5 kere kuyruga girmiştik yarıya iner böylece iyi olmus

eve kayıt formu yolluycaklar galiba ordanmı yapcaz bu işleri biraz ayrıntılı anlatabilirsen
  • güzeldir ogü arkadaşlarım orada okuyo bende son 2 senedir sürekli giderim,şenliklerinde takılırım.
    yanlız mühendislik ve mimarlık kazanan arkadaşlar en kısa zamanda bi bisiklet alın çünkü sizin fakülte en sonda ve yüremek en az 20-25 dakikanızı alıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.