Şimdi Ara

***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.130
Cevap
15
Favori
164.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ***Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ESOGÜ'lüler (2012'liler BURAYA)***

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGU) 2012

www.ogu.edu.tr

DH ESOGÜ AHALİSİ

iluvatarr------------İnşaat Mühendisliği
    bsavan-------------Makine Mühendisliği
    mmmemre---------Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
    Pretender----------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    0d3a----------------İktisat
    Darkevil_26--------Endüstri Mühendisliği
    SP3ctr3-------------Kimya (Manevi Üye :))
    phoenix_88--------Jeoloji Mühendisliği
    hiroshima----------Kimya Mühendisliği
    digital2-------------İstatistik (2. Öğr)
    GX2SeKeS---------İnşaat Mühendisliği
    brandyy------------Tarih
    FIMIN---------------Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    altanonat-----------Makine Mühendisliği
    mert_961----------İstatistik
    Yolda$------------- İktisat (2. Öğr)
    SaatciSyler---------İnşaat Mühendisliği (2.Öğr)
    sssalways----------Makine Mühendisliği
    FeLisLynx-----------İnşaat Mühendisliği
    napster_brs--------İstatistik (2. Öğr)
    Bludger-------------İşletme
    ebubekirozkan-----Maden Mühendisliği
    -TRioN--------------Tarih
    frkn-smsk----------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    erdem074----------Sınıf Öğretmenliği (2. Öğr)
    volkanakar---------Makine Mühendisliği
    DenizAxL-----------BÖTE
    godfather09--------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    srn.y----------------TIP
    hyperneon----------TIP
    E®TAŞ--------------İnşaat Mühendisliği
    the_exorcist--------İnşaat Mühendisliği
    Edmund-------------Uluslararası İlişkiler
    anathema_zhr------Turizm ve Otelcilik işletmeliği
    alyanki--------------Maden Mühendisliği
    aseesk--------------Uluslararası İlişkiler
    K.a.a.N--------------İnşaat Mühendisliği
    Bludger-------------İşletme
    Partici4343----------Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    In Flames-----------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    drexel---------------Elektrik-Elektronik Mühendisliği
    fatih_ka-------------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    Prestor--------------İnşaat MÜhendisliği
    baweraltunkanat---Tıp
    schumi92------------İnşaat Mühendisliği
    kadiraydasli---------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    _SouL_---------------İşletme
    cebocan--------------Makine Mühendisliği
    mmert02-------------Makine Mühendisliği
    KüreselIsınma-------Elektrik Elektronik Mühendisliği
    >Dexter<------------Türk Dili ve Edebiyatı
    Rdau------------------Matematik ve Bilgisayar Bilimleri (2. Öğr)
    kral_6110------------Endüstri Mühendisliği (2. Öğr)
    nonsern -------------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    contura---------------İnşaat Mühendisliği
    powerdagger--------Makine Mühendisliği
    Cour4ge-------------Elektrik Elektronik Mühendisliği
    Bill Russell-----------Makine Mühendisliği
    nuclear2626---------Makine Mühendisliği
    ogümimar-----------Mimarlık
    eXspet---------------İktisat
    erdenar--------------Eskişehir Sağlık Yüksekokulu -Hemşirelik
    nameless311--------Endüstri Mühendisliği
    gokhangkmn--------Maden Mühendisliği
    kaya91---------------Elektrik Elektronik Mühendisliği
    kolera15-------------Sağlık Hizmetleri MYO
    Clawsi----------------Tarih (2. Öğr)
    cartel1129-----------Tarih
    gsgs1919-------------Mimarlık
    maximan31----------TIP
    reizbey---------------Tarih
    ape_iron------------- Tarih (2.Öğr)
    emre0012------------Bilgisayar Mühendisliği
    blackfly_26-----------Uluslararası İlişkiler
    star91-----------------Kimya
    zayef- ----------------Türk Dili ve Edebiyatı
    mehipek--------------Biyoloji (doktora)

VE 2011 GİRİŞLİLER

kidi_38---------------Endüstri Mühendisliği (2. öğr)
    bykanky--------------İktisat (2. öğr)
    Kendikitabım---------Matematik ve Bilgisayar (2. öğr)
    bjklimusti------------Bilgisayar Mühendisliği
    mett1tt---------------TIP
    Seco18tr--------------Elektrik-Elektronik Mühendisliği (2.öğr)
    blue.girl--------------Kimya Mühendisliği

Üniversite Hakkında
    Bilgiyi üreten ve teknoloji ile birlikte kullanabilen, yaratıcı ve ülke sorunlarına çözüm üretebilen dinamik insan kaynağı yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.
    Girişimci, araştırmacı, yaratıcı, etik değerlere sahip, kendine güveni tam, dünya ile bilimsel ve teknolojik olarak bütünleşebilen bireyler yetiştiren bir eğitimi gerçekleştirmektir.

Eğitim Fakültesi
    Fakültenin temel amacı, ülkenin gereksinim duyduğu öğretmen ihtiyacını karşılayacak, akılcı, yaratıcı, sorgulayan, kritik düşünme yeteneğine sahip, öğrenmeye istekli ve gelişime açık öğretmenler yetiştirmektir. Fakültede, meslek derslerinin yanında, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sanatsal yönlerden de gelişmelerini sağlayacak ders ve etkinliklere yer verilmektedir.
    Eğitim Fakültesi'nde, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği programları bulunmaktadır.

Fen-Edebiyat Fakültesi

Fakültenin temel amacı, teknolojik düzeyde teorik bilgiye, bilimsel düşünme ve uygulama yeteneğine sahip bilim adamı ve alanında uzman bireyler yetiştirmektir. Fakültenin bölümlerinde alan bilgisi veren dersler yanında çok sayıda seçmeli ders açılmaktadır.
    Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Biyoloji, Fizik, İstatistik, Karşılaştırmalı Edebiyat, Kimya, Matematik, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri bulunmaktadır.
    Mezunlar, alanlarına göre, kamu kuruluşları, yerel yönetimler, basın ve medya kuruluşları, eğitim kurumları ile sanayi ve ticaret şirketlerinde, araştırmacı, yönetici, danışman olarak görev alabilmekte ya da akademik kariyer yapabilmektedirler.
    Ayrıca, Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunları, basın ve medya kuruluşlarında, yazar, eleştirmen, çevirmen olarak çalışmaktadırlar.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    İktisat, İşletme ve Maliye bölümleri bulunan Fakültenin temel amacı, endüstri ve hizmet sektörlerinde görev alabilecek etkin ve verimli elemanlar eğitmek ve yetiştirmektir.
    Fakülte mezunları, banka ve sigortacılık, turizm, elektronik ve bilişim, sanayi ve benzeri alanlarda kamu ve özel sektöre ait kuruluşlarda yönetici ve uzman olarak görev alabilmekte ve akademik kariyer yapabilmektedirler.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
    Fakültenin temel amacı, alanlarında yetkin, pratik düşünen, yaratıcı ve bu sayede iş dünyası tarafından tercih edilen mühendis ve mimarlar yetiştirmektir.
    Fakültede çok sayıda meslek laboratuvarının yanı sıra ortak kullanılan fizik ve kimya laboratuvarları da mevcuttur.
    Fakültenin, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, İnşaat, Jeoloji, Kimya, Maden, Makine ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümleri Meşelik Yerleşkesi'nde, Endüstri Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri ise Bademlik Yerleşkesinde faaliyet göstermektedir. Fakülte bölümlerinde zorunlu derslerin yanında teknik ve sosyal seçmeli dersler de açılmaktadır.
    Fakülte mezunları, kendi alanlarında serbest çalışabilecekleri gibi, kamu ve özel sektörde, branşlarında mühendis, mimar ve araştırmacı olarak görev alabilmekte, ayrıca akademik kariyer yapabilmektedirler.

Tıp Fakültesi
    Fakültenin amacı, bilimsel ve mesleki etik ilkelerini benimsemiş, çağdaş tıp teknolojisini kullanabilen doktorlar yetiştirmektir. Öğrencilere, teorik dersler yanında verilen uygulamalı derslerde hasta ile doğrudan iletişim kurma ve hekimlik becerileri kazandırılmaktadır.
    Tıp Fakültesinde, Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Temel Tıp Bilimleri'ne bağlı 67 Ana Bilim ve Bilim Dalı'nda lisans ve uzmanlık eğitimi verilmektedir.
    Fakültesi'nde, çok amaçlı merkezi laboratuar, kapalı devre video sistemli Anatomi Laboratuarı, CCD kamera sistemi ile donatılmış Mikroskopi Laboratuarı ve temel tıp becerileri eğitiminin modeller üzerinde yapıldığı Mesleki Beceriler Laboratuarı bulunmaktadır.
    Eskişehir ve çevresindeki iller için, referans hastane konumunda olan 1000 yataklı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Türkiye'de ISO 9001:2000 Kalite Güvence Belgesi'ne ve hastane mutfağında gıda üretiminde HACCP Belgesine sahip ilk kamu üniversitesi hastanesidir. Türkiye'deki sağlık kuruluşları içinde "Randevulu Hasta Kabul Sistemi"nin ilk uygulandığı üniversite hastanesi olan bu kuruluş ileri teknoloji ürünü ekipman ile donatılmıştır. Hastane yanındaki ESOGÜ Cumhuriyet Parkı içinde acil hasta naklinde kullanılmak üzere bir helikopter pisti bulunmaktadır. Ayrıca, kanser hastalarının tedavisi amacıyla, 2004 yılında hizmete giren Prof.Dr.Servet Bilir Onkoloji Merkezi, Eskişehir ve çevre illerden gelen hastalara hizmet vermektedir.

Metalurji Enstitüsü
    Metalurji Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde verilmektedir.

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ'NİN SUNDUĞU OLANAKLAR

-37 yıllık bilimsel birikimi ile kaliteli bir eğitim ve öğretim ortamı sunan güçlü ve köklü bir devlet üniversitesidir.
    -15235 öğrencisi, 1046 öğretim elemanı ve 1219 idari personeli ile 61 önlisans ve lisans, 43 lisans üstü programda eğitim vermektedir.
    -Sayıları 60'ı bulan eğitim ve araştırma laboratuarlarında uygulamalı eğitim yapılmaktadır.
    -Üniversitemiz Avrupa üniversiteleri ile öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin yapıldığı Erasmus Programı'na dahildir.
    -Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Avrupa Mühendislik Eğitimi Birliği (SEFİ)'ne ilk üye olan 4 üniversiteden biridir.
    -2005 yılında Uluslararası Atıf İndekslerince (SCI, SSCI) taranan ve etki faktörü yüksek dergilerde çıkan yayın sayımız artış göstererek 211'e çıkmış olup, öğretim üyesi başına düşen SCI yayın sayısı 0.45'e yükselmiştir.
    -2006 ÖSS sonucuna göre kayıt yaptıran öğrencilerimizin %50'si Üniversitemizi ilk 6 sırada tercih etmişlerdir.
    -Tıp Fakültesi mezunlarımız TUS'da, toplam kontenjan içinde yerleşen adaylar sıralamasında ilk 11 içinde yer alarak başarılarını sürdürmektedirler. (Nisan 2004'de 35 tıp fakültesi içinde 8'nci; Eylül 2004'de 41 tıp fakültesi içinde 9'ncu ; Nisan 2005'de 40 Tıp Fakültesi içinde 7'ci ; Eylül 2005'de 41 Tıp Fakültesi içinde 10'ncu Nisan 2006'da 41 Tıp Fakültesi içinde 6., Eylül 2006'da 43 Tıp Fakültesi içinde 11.sırada)
    -Her öğrenciye öğrenim sırasında karşılaşacağı sorunların çözümünde ve ders seçiminde yardımcı olmak amacıyla bir akademik danışman görevlendirilir.
    -Yabancı dil hazırlık sınıfının zorunlu olduğu bölümler dışındaki tüm bölümlerde isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma olanağı vardır.Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası ilişkiler Bölümünde İngilizce, Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünde öğrencinin programı kazandığı dilin dışında İngilizce, Almanca ya da Fransızca, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulunda ise İngilizce ya da Almanca dillerinin birinden bir yıl süreli zorunlu hazırlık programı uygulanmaktadır. Yabancı dil hazırlık sınıfının zorunlu olduğu bölümler dışındaki tüm lisans programları ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda isteğe bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma olanağı vardır.
    -Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonucunda yerleştirildiği bölüm ya da programın puan türünde Türkiye genelinde ilk 3000'e, dil puanı ile ilk 1000'e girerek Üniversitemize kayıt yaptıran normal örgün öğretim öğrencilerine karşılıksız burs verilir.
    -Çift anadal programı ile, kendi lisans programını üstün başarı ile sürdüren öğrenciye aynı zamanda ikinci bir lisans diploması, yandal programı ile de kendi lisans programını başarıyla sürdüren öğrenciye ilgi duyduğu başka bir programdan sertifika alma olanağı vardır.
    - Mühendislik Mimarlık Fakültesi içinde bölümler arası yatay geçiş mümkündür.
    -Yaz Okulu ile, açılması halinde öğrencilere, not yükseltebilme, kendi programı dışındaki bir programdan ders alabilme, bir üst sınıftan ders alarak daha kısa sürede mezun olabilme olanağı verilmektedir.
    -Öğrenciler kendi seçtikleri temsilciler aracılığı ile öğrenci sorunlarını ve düşüncelerini kendi birimlerinin karar organlarında gündeme getirebilir, Öğrenci Konseyi Başkanı aracılığıyla da Üniversite Yönetim Kurulu veya Senato'sunda tartışabilirler.
    -Aynı anda 700 okuyucunun yararlanabildiği kütüphanede, çok sayıda kitap, süreli yayın ve veri tabanı yanında kablosuz Bilgisayar Ağı Sistemi ile yaygınağa ulaşım olanağı sunulmaktadır.
    -Üniversitenin bütün birimlerinde yaygınağ bağlantılı bilgisayar kullanma olanağı vardır.
    -Öğrencilerin yerleşkelerimizde ve kentteki kültür, sanat, spor etkinliklerinin zenginliği öğrencilerimiz için olumlu bir ortam yaratmaktadır.
    -Üniversitemizde farklı alanlarda etkinlik gösteren 70'e yakın Öğrenci Kulübü vardır.
    -Öğrenciler, kontenjan dahilinde üniversite birimlerinde kısmi zamanlı çalışma olanağına sahiptir.
    -Tüm üniversitelere yaygınlaştırılması planlanan ve Türkiye'de şu an sadece 6 üniversitede bulunan Gençlik Danışma Birimi'nde (GEDAB) üreme sağlığı konularında hizmet verilir.
    -Üniversite gazetesi ESOGÜHABER'de isteyen öğrenciler yazı, şiir ve karikatürlerini yayınlayabilirler.
    - Spor salonunda bulunan Bedensel Uyum Merkezi öğrencilere açıktır.
    - 2007-2008 öğretim yılında, Meşelik Yerleşkemizde 2 cep sineması ve kafeteryaların bulunduğu, kuru temizleme ve kırtasiye gibi hizmetlerin sunulacağı ESOGÜ Çarşısı açılmıştır.
    -Toplam 6 yerleşkemizde yaklaşık olarak 267,469 m2'lik kapalı alanda eğitim öğretim yapılmakta, 16,637 m2'lik alanda dinlenme ve park olanakları sunulmakta, 35,699 m2'lik alanda ise çeşitli spor etkinlikleri yapılabilmektedir.

kazananlar, okuyanlar, isteyenler, merak edenler burda toplanalım

RESİMLER - erdenar

İsteyen imzayı ekleyebilir, İMZA - E®TAŞ

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_25648490/mpage_1/key_/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/fd/57/ab/fd57ab2744e0c839a0ce92b2622f7c4a.png[/image][/link]
    [b]DH ESOGU
    Öğrencileri[/b][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilvatarr -- 21 Ağustos 2012; 23:36:24 >

• 2008-2009 ÖĞRETİM YILI BAŞLAMA TARİHİ
    15 EYLÜL 2008’ DİR.

kayıt bilgileri için
    http://www.ogu.edu.tr/duyuru.aspx?S=1&DID=793

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufan. -- 15 Ağustos 2008; 13:00:09 >
  • hiç bi yerde bulamacagın makyajsız meşelik dağı fotoları

ilk bina eğitim fak 2. bina fen edebiyat fak f5 blok ilerde gördüğün binalar iibf

tıp kapısı

[simage]
    http://img526.imageshack.us/img526/7677/resm512cb1.jpg[/simage]

hastane ve cumhuriyet parkı
    [simage]
    http://img372.imageshack.us/img372/3757/resm521op4.jpg[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tufan. -- 15 Ağustos 2008; 14:00:43 >

• sormak istedigim birşey olcaktıwww.kyk.org.tr sitesine giremiyorum.Yurt icin tum bilgileri nerden ogrenebilecegim??? ve ayrica eve bir kargo gelicekmiş o kargo olayi bu senede gecerlimi ???
  • www.oguforumu.com

herkesi bekleriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermanka26

www.oguforumu.com

herkesi bekleriz

eet forum çok güzel sen osmangazide okuyorsun galiba bize okul hakkında bilgi verirmisin??
  • quote:

Orjinalden alıntı: aragornalican

quote:

www.oguforumu.com

herkesi bekleriz

eet forum çok güzel sen osmangazide okuyorsun galiba bize okul hakkında bilgi verirmisin??

Darkevil26 benim kardeşim.Bilgisayar ortak olduğu için benim k.adından yazmış.Ben Anadolu Üni'deyim.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aragornalican

quote:

www.oguforumu.com

herkesi bekleriz

Darkevil26 benim kardeşim.Bilgisayar ortak olduğu için benim k.adından yazmış.Ben Anadolu Üni'deyim.

osmangaziyi biliosan bilgi verebilirmisin??

• http://www.eskisehirliyiz.biz/1004_index.asp?sec=2&bolgeid=26

Ben şöyle bir site buldum. Biraz eleme yapalım. Tecrübeli eskişehirliler gelsin lütfen.
  • yukarda bi arkadas sormus ben kimya bölümü 2. sınıftayım

quote:

Orjinalden alıntı: Pretender

http://www.eskisehirliyiz.biz/1004_index.asp?sec=2&bolgeid=26

Ben şöyle bir site buldum. Biraz eleme yapalım. Tecrübeli eskişehirliler gelsin lütfen.

ordaki apartlardan bi tek ege apartı biliyorum ev arkadasım orda kalıyodu gecen sene memnundu biraz paragözdü sahibi ama
    yurt olarak ata ve örsü tavsiye ediyorum apartların hepsi aynı standarttadır hemen hemen carsıya otobüse tramwaya yakın olanları tercih edin

• http://www.ogu.edu.tr/duyuru.aspx?S=1&DID=799

arkadaşlar linkten öğrenci numaramızı öğrenip önkayıt yaptırabiliyormuşuz?

peki nedir bu önkayıt, nerden yapılıyor, yapmasak olurmu?
  • http://2008osyspuanlari.osym.gov.tr/tablo4.aspx

şu adresten taban puanları öğrenebilirsiniz

OSMANGAZİDE diğer yıllara göre gözle görülür bir artış var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilvatarr

http://2008osyspuanlari.osym.gov.tr/tablo4.aspx

şu adresten taban puanları öğrenebilirsiniz

OSMANGAZİDE diğer yıllara göre gözle görülür bir artış var

eet doru sölüo
  • www.esogu.net

üye olmayanlara duyrulur gerçekten güzel bi site öğrenci no ile üye olunuyo
  • quote:

www.esogu.net

Maşallah ogu ile ilgili tüm siteleri keşfetmişsiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: PyRRhiC

quote:

www.esogu.net

aktif olan 2 site var zaten
    esogu.net ve oguforumu.com

• quote:

Orjinalden alıntı: SP3ctr3

quote:

Orjinalden alıntı: PyRRhiC

quote:

www.esogu.net

aktif olan 2 site var zaten
    esogu.net ve oguforumu.com

valla ogude 5. seneme giriyorum ilk defa bu siteleri gördüm desem yeridir.
    Hey gidi günler bee biz üniye girdiğimizde 4 duvardı

• quote:

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ (ESOGU) 2009

2008
    iluvatarr------------Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
    aragornalican------TIP
    Pretender----------İnşaat Mühendisliği (2. Öğr)
    0d3a----------------İktisat
    Darkevil_26--------Endüstri Mühendisliği
    SP3ctr3-------------Kimya
    phoenix_88--------Jeoloji Mühendisliği
    hiroshima----------Kimya Mühendisliği
    digital2-------------İstatistik (2. Öğr)
    GX2SeKeS---------İnşaat Mühendisliği
    brandyy------------Tarih
    2009
    (bekliyoruz)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGU) ni kazananlar okuyanlar yorumları olanlar burda toplanalım

Metalurji Ve Malzeme yi kazandım bu sene ESOGU de başka var mı MMM

KAYIT KILAVUZU
    ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
    2008 ÖSS ile Yerleşen Öğrenciler İçin
    KAYIT KILAVUZU
    (www.ogu.edu.tr)

Sevgili Öğrencimiz,

Üniversitemize hoş geldiniz. 2008 ÖSS’deki başarınızdan dolayı sizi içtenlikle kutlarız. 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimizin işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Kayıt işlemlerinin hatasız ve süratle gerçekleşmesi için bu Kılavuzu dikkatle inceleyerek istenilenleri eksiksiz yapmalısınız. Sizlere başarılı ve mutlu bir öğrencilik hayatı diliyoruz.

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

KAYIT EVRAKI

a) Kayıt Dosyası

Üzerinde Ad’ınızın, Soyad’ınızın, oniki haneden oluşan Öğrenci Numara’nızın yazılı olduğu KAYIT ZARFI, ÖSYM’ne bildirmiş olduğunuz ikamet adresinize posta ile gönderilecektir.

Size posta ile gönderilen Kayıt Zarfının içinde aşağıdaki belgelerin olması gerekmektedir.

1) Kayıt Zarfı (Üzerindeki bilgileri el yazınız ile eksiksiz ve okunaklı olarak doldurulması gerekmektedir.)
    2) Kayıt dilekçesi (Dilekçe bilgilerini giriniz ve imzalayınız)
    3) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2008 KAYIT KILAVUZU (bu belge),
    4) ESOGÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Cep Telefonu Servisi Broşürü (İsteyen öğrenciler bu hizmetten yararlanabilirler; almanız gereken ZORUNLU bir hizmet değildir!)
    5) Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Muafiyet Sınavı ile ilgili açıklamaları içeren belge.
    6) Meşelik yerleşkesinde kayıt bürosunu gösteren karikatürize edilmiş resim

Bu belgelerden birisi veya birkaçı eksik ise ya da, kayıt zarfı herhangi bir şekilde size ulaşmamış ise, http.//www.ogu.edu.tr adresinden web sitemize girerek Öğrenci İşleri Duyurularında yer alan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 2008 Kayıt Kılavuzunda kayıt için getirmeniz gereken belgelerle, dolduracağınız formlar için gerekli bilgileri indirebilirsiniz.

DİKKAT!!! Kayıt için zorunlu olarak sizin düzenlemeniz gereken belgelerin “eksiksiz” olması halinde kaydınız yapılabilecektir.

ESOGÜ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ’ne girmeniz için gerekli olan;

KULLANICI KODU: Kayıt zarfının üzerindeki 12 haneden oluşan öğrenci numaranız (aşağıda kırmızı çerçeve içine alınan numara) aynı zamanda “Kullanıcı Kodu”nuz olarak kullanılacaktır.

ŞİFRE: Büyük harflerle “soyadınızın ilk harfi” ve “T.C. kimlik numaranızın son beş hanesidir” (Hiç ara vermeden—boşluksuz bir şekilde—bitişik yazınız). Şifrenizi, Öğrenci Bilgi Sistemi’ne ilk girişte değiştiriniz!

ZARF ÜZERİNDEKİ ÖRNEK ETİKET

ÖRNEK: ÖĞRENCİ T.C. KİMLİK NO’SU: 12345678901 ise

ÖRNEK: KULLANICININ ESOGU Öğrenci Bilgi Sistemine erişim bilgisi aşağıdaki şekilde belirlenmiş olacaktır.

KULLANICI ADI : 152120081018
    KULLANICI ŞİFRE : A78901

Öğrenci Bilgi Sistemi’newww.ogu.edu.tr internet adresinden aşağıda görülen ikon’a tıklanarak girilecektir.

DİKKAT!!! Yukarıda açıklanan kullanıcı adı ve şifreniz ile 25 Ağustos 2008’den itibaren, Öğrenci Bilgi Sistemi aracılığıyla “online” kayıt bilgilerinizi girebileceksiniz.

Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş sayfası formatı aşağıda görülmektedir.

Şifrenizi girdiğinde güvenlik bakımından “açık kod”laması görülmeyecektir. Şifrenizi girdikten sonra Giriş butonuna tıklayarak siteye giriş yapınız. Üst satırdaki menü’den İlk Kayıt başlığına tıklayınca karşılaşacağınız bir sonraki sayfa aşağıda verilmiştir.

Kahverengi olarak yazılı olan Kimlik Bilgileri, Kişisel Bilgiler, Maddi Durum ve Olanaklar, Spor, Kültür ve Toplumsal Katkı, Bilgisayar Bilgisi ve Olanakları, Sağlık Konuları, Aileye Ait Bilgiler, Okul ve Bölüme İlişkin Bilgiler başlıklarının her biri için, başlık hizasında yer alan Düzenle kısmına tıklayarak açılacak formda doldurmanız istenen bilgileri giriniz. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması ÇOK ÖNEMLİDİR. Bilgi girişini yaptıktan sonra statüsü Form Tamam, aksi takdirde ise Form Eksik olarak gözükecektir. Tüm başlıkların Form Tamam statüsünde olmasına dikkat ediniz. ANCAK bu bilgiler girildikten sonra alt kısımdaki Öğrenci Belgesi, Öğrenci Bilgi Formu, Zorunlu Yabancı Dil Muafiyet Sınavı Giriş Belgesi bilgilerine Önizleme yapabilirsiniz. Önizleme üzerine gelerek tıklayınız. Açılan belgede tüm bilgilerin eksiksiz mevcut olduğunu kontrol ediniz. Örneğin, Öğrenci Belgesi sizin kişisel bilgilerinizle aşağıdaki formatta gözükecektir; formun altındaki Yazdır üzerine gelerek tıklayınız ve yazıcıdan çıktınızı alınız.

1) Öğrenci Belgesi: Öğrenci Bilgi Sistemi’nden çıktısını alarak fotoğraf yapıştıracağınız iki adet öğrenci belgesi (“yurt başvurusu” ve benzeri işlemlerinizde kullanılmak üzere gerekli olan bu belge, kayıt esnasında, kayıt görevlilerince onaylandıktan sonra size iade edilecektir).

2) Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavına Giriş Belgesi: Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı olan bölümlere kayıt olacak öğrenciler (Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Makine ve Maden Mühendisliği Bölümleri, Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulu öğrencileri) Öğrenci Bilgi Sistemi’nden alacakları Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı Giriş Belgesi’ne fotoğraf yapıştırarak, kayıt esnasında, Yabancı Diller Bölümü Kayıt Masası görevlilerine onaylatacaklardır. ÖNEMLİ! Bu belgedeki Yer/Bina, Derslik, Sıra No gibi bilgiler kayıt esnasında görevlilerce doldurulacaktır. Benzer şekilde, online formda Temel İngilizce Yeterlilik Sınavına girmek isteyenler (Hazırlık sınıfı gerektirmeyen fakülte ve yüksekokul öğrencileri) EVET seçeneğini işaretleyecektir. Bu öğrencilerin sınav salonu ve sıra numaraları öğrencilere kayıtta bildirilecektir.

3) Öğrenci Bilgi Formu. Bu form sizin internet aracılığıyla “online” olarak girmiş olduğunuz çeşitli bilgilerin bir özet çıktısıdır. İlgili kısmına fotoğraf yapıştırıp imzalayarak kayıt dosyası içerisine koyunuz.

b) Kayıt İçin Gerekli Tüm Belgeler
    Kayıt için, size gönderilen kayıt dosyasının ve tarafınızdan doldurularak hazırlanmış Kayıt Dosyası içeriğinin yanı sıra, aşağıdaki belgelerin de beraberinizde getirilmesi gerekmektedir.

1) Lise Diploması, mezun olduğunuz ortaöğretim kurumundan aldığınız “diplomanın ASLI” ya da yeni tarihli “mezuniyet belgesi”. Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz. Eğer, 0.8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da Sınavsız Geçişle yerleştirilmiş ancak alan/kol/bölümünüz diplomanızda veya mezuniyet belgenizde belirtilmemişse, hangi okul ve alan/kol/bölümden mezun olduğunuzu gösterir resmi belge gereklidir. (Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi “METEM” mesleki ve teknik ortaöğretim programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
    2) Nüfus Cüzdanı Örneği (Muhtar veya noter onaylı).
    3) İkametgah Belgesi (Muhtarlıktan).
    4) Askerlik Belgesi, askerlik çağına gelmiş 1986 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için bağlı bulundukları Askerlik Şubesi’nden alınacak “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına” dair belge, (Bu belgede tırnak içinde yer alan altı çizili ifadenin aynen yer alması gerekmektedir) (1987 ve daha sonraki yıllarda doğmuş erkek adaylardan bu belge istenmemektedir.)
    5) Kılık Kıyafet Yönetmeliğine uygun olarak çekilmiş 4.56 cm boyutunda 12 adet fotoğraf. (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık adayı kolaylıkla tanıtacak şekilde çekilmiş olmalıdır) (Fotoğraflarınızın arkasına adınızı- soyadınızı ve 12 haneli öğrenci numaranızı yazmayı unutmayınız!). Yükseköğretim Öğrencileri, kılık kıyafet ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar!
    6) Öğrenci Katkı Payı Dekontu,Yükseköğrenim Katkı Payını ödemiş olduğunuza dair banka dekontu.(Bknz. Katkı Payı Ödemeleri ana başlığı, sayfa 7) .
    7) Kayıt Gideri ve Kimlik Kartı Bedeli Dekontu, Kayıt Gideri ve Kimlik Kartı Bedeli olarak İŞ BANKASI Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Şubesindeki 4406-75879 hesap numarasına 60,00 YTL ödemeniz gerekmektedir. Kayıt esnasında 60,00 YTL’nin dekontu istenecektir.
    8) Heyet Raporu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği (Bknz. 2008 ÖSYS Kılavuzu madde 6 ve madde 274) ve Mahmudiye Meslek Yüksekokulu Atçılık İşletmeciliği ve Nalbantlık Programına (Bknz. 2008 ÖSYS Kılavuzu madde 209) kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler “tam teşekküllü” bir “resmi hastane”den heyet raporu alacaklardır.
    9) Öğrenci Bilgi Formu,www.ogu.edu.tr adresi Öğrenci Bilgi Sistemi’ne yukarıda açıklanan kullanıcı adı ve şifreniz ile girerek eksiksiz ve doğru olarak doldurup onayla butonuna basarak alacağınız çıktıya fotoğraf yapıştıracağınız Öğrenci Bilgi Formunu imzalayarak kayıt dosyası içerisine koyunuz.
    10) Öğrenci Belgesi (2 adet) Öğrenci Bilgi Sistemi’nden bilgi girişi yapıldıktan sonra çıktısı alınacaktır.
    11) Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınavına Giriş Belgesi. Öğrenci Bilgi Sistemi’nden bilgi girişi yapıldıktan sonra çıktısı alınacaktır.
    12) Kayıt Dilekçesi (Dosyanızda bir kayıt dilekçesi mevcuttur. Bu dilekçe doldurulacak ve ekindeki belgelerle beraber kayda geleceksiniz).

Diploma, İkametgah Belgesi ve Nüfus Cüzdanı Sureti gibi belgeler kayıt esnasında Üniversitemizdeki kişisel dosyanızda bulundurulmak üzere sizden alınacağından, belgelerinizi teslim etmeden önce kişisel nedenlerle kullanmak üzere, bu belgelerin ikişer örneğini yanınızda bulundurmanız uygun olacaktır.

KAYIT YER VE TARİHLERİ

Kayıtlar 08.30-17.00 saatleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından Meşelik Yerleşkesi Yemekhane Binası’nda yapılacaktır (Bu pakette gönderilen ekli yerleşke şemasına bakınız). Sivrihisar Meslek Yüksekokulu’nun kayıtları Sivrihisar İlçesinde Eğitim-Öğretim Faaliyeti sürdüren Sivrihisar Meslek Yüksekokulu’nda yapılacaktır

ÖSYM tarafından yerleştirme sonuç belgesinde size bildirilen kayıt tarihlerinde yoğunluk yaşanmaması için kayıtlar bölümler bazında saatlere ayrılmıştır. Kaydınız, yerleştirildiğiniz bölüm için aşağıdaki çizelgede belirtilmiş olan kayıt gün ve saatinde yapılacaktır.

Lütfen yerleştirildiğiniz Bölüme ayrılan gün ve saatte kayda geliniz! Size ilişkin bilgileri Internet’ten Öğrenci Bilgi Sistemi’ne girerek istenen formların çıktılarını alıp beraberinizde getiriniz.

KAYIT TARİHİ FAKÜLTE/YÜK.OKUL / BÖLÜM/PROG. KAYIT
    BAŞLAMA
    SAATİ KAYIT
    BİTİŞ
    SAATİ

01.09.2008 Pazartesi

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Fizik Bölümü 08.30 09.30
    Fizik Bölümü (İkinci Öğretim) 09.30 10.30
    Kimya Bölümü 10.30 11.30
    Kimya Bölümü (İkinci Öğretim) 11.30 12.30
    Biyoloji Bölümü 13.00 14.00
    Biyoloji Bölümü (İkinci Öğretim) 14.00 15.00
    İstatistik Bölümü 15.00 16.00
    İstatistik Bölümü (İkinci Öğretim) 16.00 17.00
    02.09.2008 Salı

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

Matematik Bölümü 08.30 09.30
    Matematik Bölümü (İkinci Öğretim) 09.30 10.30
    Tarih Bölümü 10.30 11.30
    Tarih Bölümü (İkinci Öğretim) 11.30 12.30
    Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 13.00 14.00
    Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (İkinci Öğretim) 14.00 15.00
    Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü 15.00 16.00
    TIP FAKÜLTESİ
    14.00 17.00
    03.09.2008 Çarşamba

MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce) 08.30 09.30
    Elek-Elektronik Mühendisliği Bölümü(İngilizce) (İkinci Öğretim) 09.30 10.30
    Endüstri Mühendisliği Bölümü 10.30 11.30
    Endüstri Mühendisliği Bölümü (İkinci Öğretim) 11.30 12.30
    Mimarlık Bölümü 13.00 14.00
    Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü 14.00 15.00
    Jeoloji Mühendisliği Bölümü 15.00 16.00
    Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 15.00 16.00
    Kimya Mühendisliği Bölümü 16.00 17.00
    01-03.09.2008 SİVRİHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU 09.00 17.00

KAYIT TARİHİ FAKÜLTE/YÜK.OKUL / BÖLÜM/PROG. KAYIT
    BAŞLAMA
    SAATİ KAYIT
    BİTİŞ
    SAATİ
    04.09.2008 Perşembe

MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ

İnşaat Mühendisliği Bölümü 08.30 09.30
    İnşaat Mühendisliği Bölümü (İkinci Öğretim) 09.30 10.30
    Makine Mühendisliği Bölümü 10.30 11.30
    Makine Mühendisliği Bölümü (İkinci Öğretim) 11.30 12.30
    Maden Mühendisliği Bölümü 13.00 14.00
    Maden Mühendisliği Bölümü (İkinci Öğretim) 14.00 15.00
    ESKİŞEHİR SAĞLIK YÜKSEKOKULU

Hemşirelik 15.00 16.00
    Ebelik 16.00 17.00
    05.09.2008 Cuma

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İşletme Bölümü 08.30 09.30
    İşletme Bölümü (İkinci Öğretim) 09.30 10.30
    İktisat Bölümü 10.30 11.30
    İktisat Bölümü (İkinci Öğretim) 11.30 12.30
    Maliye Bölümü 13.00 14.00
    Maliye Bölümü (İkinci Öğretim) 14.00 15.00
    Uluslararası İlişkiler Bölümü 15.00 16.00
    TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ Y.O.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü 16.00 17.00
    06.09.2008 Cumartesi

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 09.00 10.00
    Fen Bilgisi Öğretmenliği 09.00 10.00
    İlköğretim Matematik Öğretmenliği 10.00 11.00
    İlköğretim Matematik Öğretmenliği (İkinci Öğretim) 10.00 11.00
    Sınıf Öğretmenliği 11.00 12.00
    Sınıf Öğretmenliği (İkinci Öğretim) 11.00 12.00
    İLAHİYAT FAKÜLTESİ
    13.00 14.00
    ZİRAAT FAKÜLTESİ
    13.00 14.00
    MAHMUDİYE MESLEK YÜKSEKOKULU
    14.00 15.00
    SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK Y.O.
    14.00 16.00

ULAŞIM

Eskişehir’e ilimiz dışından şehirlerarası otobüslerle gelen öğrencilerimiz için Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Devlet Demiryolları Gar Müdürlüğünde KAYIT DANIŞMA BÜROSU, öğrencileri bilgilendirmek ve yönlendirmek amacıyla, kayıt tarihleri süresince 08.30 -16.30 saatleri arasında hizmet verecektir.

Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Meşelik Yerleşkesi arası ulaşım için 13 (Siyah)-14 (Siyah)-18 (Siyah)-63 (Kırmızı) hat numaralı otobüsler mevcuttur. Ayrıca, Üniversitemiz Meşelik Yerleşkesi’ne Otogardan ESTRAM (Tramvay) ile Çarşı durağından aktarmalı olarak, şehir merkezinden ESTRAM (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi) ile tren garından ise 27 (siyah) numaralı belediye otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

Kayıtlar süresince, yerleşke girişinde, sizleri kayıt merkezine yönlendirecek görevliler olacaktır.

KATKI PAYI VE DİĞER GİDERLERİN ÖDENMESİ

a) ÖDEME ESASLARI

Kayıt yaptırabilmeniz için, (1) Yüksek Öğrenim Katkı Payı’nı (sayfa 10-11’deki tabloda verilmiştir) ve (2) Kayıt Gideri bedelini (60 YTL) ödemiş olmanız gerekmektedir.

Ödemeler bu kılavuzda gösterilen İŞ BANKASI’nın ilgili hesaplarına, herhangi bir İŞ BANKASI şubesinden 25 AĞUSTOS tarihinden itibaren havale ücreti ödemeden yapılabilecektir. Ancak, bu ödemeleri yapabilmeniz için banka görevlilerine ÖĞRENCİ NUMARANIZI bildirmeniz gerekmektedir. Öğrenci numaranız, size gönderilen kayıt zarfı üzerindeki etikette yer alan on iki haneli numaradır. (Kayıt Kılavuzunu içeren paketi postadan eline ulaşmayanlar, Fakülte/Bölüm bazındawww.ogu.edu.tr Internet adresinde numaralarıyla beraber ilan edilen sınıf listelerinden, öğrenci numarasını öğrenebilirler.)

Öğrenci numaranız, ödemeleriniz esnasında, banka şubesindeki görevlilerce size sorulacaktır. ÖDEME’lerinizi 25 AĞUSTOS tarihinden itibaren yapabileceksiniz. Bu nedenle, öğrenci numaranızı bilmeden banka şubelerine gitmeyiniz! Ödemenizi yaptıktan sonra alacağınız dekontlardan bir nüshasını kayıt zarfı içerisine koyunuz.

b) ÖDENECEK MİKTARLAR

1) KATKI PAYI MİKTARI
    2008-2009 öğretim yılında kayıt yaptıracağınız bölüm veya program için ödenmesi gereken katkı payı miktarı katkı payı kredisi talebi durumuna bağlı olarak değişmektedir. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na, ÖSYS formları ile birlikte katkı payı kredisi için başvuruda bulunanlar için farklıdır (Bu durumda aşağıdaki açıklamalara bakınız).

i) KATKI PAYI KREDİSİNE BAŞVURMAYANLAR İÇİN,

Eğer, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na, ÖSYS formları ile birlikte katkı payı kredisi için başvuruda bulunmamış, yani katkı payı kredisi TALEP ETMEMİŞ iseniz, 2008-2009 güz yarıyılında, durumunuza uygun katkı payı miktarını öğrenmek için aşağıdaki tablonun Kredi için BAŞVURMAYAN başlıklı sütununda belirtilen miktarı bankaya yatırmanız gerekmektedir.

ii) KATKI PAYI KREDİSİNE BAŞVURANLAR İÇİN,
    Eğer, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na, katkı payı kredisi için, ÖSYS formları ile birlikte başvuruda bulunmuş iseniz, yani katkı payı kredisi talep ediyorsanız, geçici olarak katkı payı kredisi almış kabul edileceğinizden şimdilik aynı tablonun Kredi için BAŞVURAN (%20) başlıklı sütununda belirtilen katkı payı miktarını ödemeniz yeterli olacaktır.

ÖSYS formları ile kredi başvurusunda bulunmuş, ancak herhangi bir nedenle kredileri çıkmamış öğrencilerden katkı paylarının kalan kısmını 2.yarıyıl başındaki 2.taksit ödemeleri esnasında tamamlayacaklardır. Kayıt sırasında, geçici olarak katkı payı kredisi aldığı varsayılan öğrencilerin, katkı payı kredisi çıkmaması halinde, kalan miktarını daha sonra faizli olarak ödeme olasılığını göz önünde bulundurarak, katkı paylarının tamamını ödemeleri tavsiye edilir.

ÖDEMENİZ GEREKEN 2008-2009 GÜZ YARIYILI KATKI PAYI MİKTARLARI

NOT: 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı, öğrenim katkı payı miktarları, 2007-2008 öğretim yılı katkı payı miktarları üzerinden tahmini olarak %10 oranında artırılarak hesaplanmıştır. Eylül ayında, Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenecek olan 2008-2009 Öğretim yılı katkı payı miktarlarında yapılacak herhangi bir değişiklik (fazlalık veya eksiklik) 2’nci taksitlere yansıtılacaktır.

c) ÖDEME YAPILABİLECEK İŞ BANKASI HESAP NUMARALARI

Bu ödemelerinizi yapabilmeniz için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi içinde İŞ BANKASI şubesi mevcuttur. Ancak, kayıt işlemlerinizi size ayrılan GÜN VE SAATTE tamamlamanız için, bu ödemeleri bulunduğunuz yerden yapmış olarak gelmeniz size zaman ve işlem kolaylığı sağlayacaktır. Bu nedenle, kayıt merkezine, ÖDEMELERİNİZİ YAPMIŞ OLARAK, DEKONTLARINIZLA BİRLİKTE, GELMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ.

ÖNEMLİ!! Gerekli durumlarda ya da katkı payı iadesi işlemlerinde katkı payı dekontunun sunulması zorunlu olduğundan yaptığınız ödemelerinize ilişkin banka dekontlarını, ileriki yıllarda ihtiyacınız olacağından, mezun olana dek saklamayı alışkanlık haline getiriniz.

Katkı Payları ve Kayıt Gideri Ücretlerini, bulunduğunuz yere en yakın İŞ BANKASI şubesine 25 AĞUSTOS tarihinden itibaren giderek, Öğrenci Numaranızı söylemek kaydıyla ödeyebilirsiniz. İş Bankası Hesap Numaraları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

İŞ BANKASI Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hesap Numaraları

Merkez Şube Kodu : 4400

BİRİM
    BÖLÜM / PROGRAM
    İŞBANK
    Hesap
    No katkı kredisi
    almayan
    1. Taksit YTL katkı kredisi
    alan
    yıllık (güz+bahar)
    Tıp Fakültesi 2510077 335 112
    Müh-Mim. Fak.

El-Elektronik Müh. 2651655 438 146
    Endüstri Müh.
    İnşaat Müh.
    Kimya Müh.
    Maden Müh.
    Makine Müh.
    Mimarlık
    Jeoloji Müh.
    Met. ve Malzeme Müh.
    Bilgisayar Müh. 2510094
    219
    73

El-Elektronik Müh.(İÖ) 3260228 1084 İkinci öğrenimlere katkı kredisi verilmez.

Endüstri Müh. (İÖ)
    İnşaat Müh.(İÖ)
    Maden Müh.(İÖ)
    Makine Müh.(İÖ) 2510255 723

Fen-Ed.Fak

Fizik
    Kimya
    Biyoloji
    İstatistik
    Matematik
    Tarih
    Türk Dili ve Edebiyatı
    Karşılaştırmalı Edebiyat 2510110
    161
    54

Fizik (İÖ)
    Kimya (İÖ)
    Biyoloji (İÖ)
    İstatistik (İÖ)
    Matematik(İÖ) 2510299
    606 İkinci öğrenimlere katkı kredisi verilmez.
    Tarih (İÖ)
    Türk Dili ve Edebiyatı (İÖ)
    455

BİRİM
    BÖLÜM / PROGRAM
    İŞBANK
    Hesap
    No katkı kredisi
    almayan
    1. Taksit YTL katkı kredisi
    alan
    yıllık (güz+bahar)
    İkt. ve İd.Bil. Fak.

Maliye
    İşletme
    İktisat 2510123
    178
    59

Maliye (İÖ)
    İşletme (İÖ)
    İktisat (İÖ)
    Uluslar arası İlişkiler 2589861
    546
    İkinci öğrenimlere katkı kredisi verilmez

Eğitim Fak.

İlk.Mat.Öğr
    Fen Bil. Öğr.
    Sınıf Öğr.
    Bilg.Tek.Öğr. 2639506
    161
    54

İlk.Mat.Öğr.(İÖ)
    Sınıf Öğr.(İÖ) 2803908 482 İkinci öğrenimlere katkı kredisi verilmez
    Ziraat Fakültesi Ziraat Müh. 3008971 219 73
    İlahiyat Fakültesi İlahiyat Lisans Prog. 3777507 161 54
    Eskişehir Sağlık
    Y.O.
    Hemşirelik
    Sağlık Mem.
    Ebelik 2510361
    108
    36

Turizm ve Otel
    İşlet. Y.O. Turizm ve Otel
    İşletmeciliği Bölümü 3687819 108 36

Sağlık Hizmetleri
    MYO

Tıbbi Dok. Sek.
    Radyoloji
    Protez-Ortez
    Tıbbi Lab.
    Amb. ve Aci Bakım Tek.
    Optisyenlik 2510170 108 36
    Sivrihisar MYO

Bilg.Tekn. ve Programlama
    Muhasebe
    Makine
    İnşaat
    İklimlendirme-Soğutma 2510388 108 36
    Mahmudiye
    Meslek Y.O. Atçılık İşletmeciliği
    Nalbantlık 3687822 108 36

2) KAYIT GİDERİ MİKTARI

Kayıt Gideri ve Kimlik Kartı Bedeli olarak İŞ BANKASI Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Şubesindeki 4406-75879 hesap numarasına 60,00 YTL ödemeniz gerekmektedir. Ödemeyi herhangi bir İş Bankası Şubesinden havale ücreti ödemeksizin öğrenci numaranızı bildirerek yapabilirsiniz. KAYIT ESNASINDA 60,00 YTL’LİK DEKONT İSTENECEKTİR!!!
    KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

a) Adayların kayıt yaptırmaları için ŞAHSEN başvuruları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz!!!
    b) Kayıt için istenilen belgelerin ONAYSIZ sureti veya FOTOKOPİSİ kabul edilmez!
    c) Belgeleriniz EKSİK ise kaydınız yapılmaz!
    d) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

DİĞER KONULAR

İnternet’ten girerek dolduracağınız Öğrenci Bilgi Formu’nda beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Bu bilgilerden yola çıkılarak yürütülecek işlemler esnasında yapılacak araştırmalarda gerçek dışı beyanlara rastlandığında, konuya ilişkin elde edilmiş olan haklar geri alınacaktır.

Öğrencilerimiz, kayıt için Üniversitemize geldiklerinde, girişten itibaren bilgilendirilip yönlendirileceklerdir. Kayıt için gelen öğrencilerimiz, aşağıdaki belgeleri hazırladıkları takdirde, hızlı bir biçimde kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

(1) Kayıt için gerekli belgeler (Kayıt Dilekçesi, Lise Diploması, Nüfus Cüzdanı Örneği, İkametgah, Askerlik Belgesi, 12 adet fotoğraf, Heyet Raporu (Hangi Bölümlerden Heyet raporu istendiği yukarıdaki açıklamalarda belirtilmiştir), Öğrenci Bilgi Formu, Öğrenci Belgesi.
    (2) Katkı Payı Bedeli dekontu ile Kayıt Gideri (60 YTL) banka dekontu
    (3) Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavına Giriş Belgesi.

ÇOK ÖNEMLİDİR!!!!

Üniversite kaydını yaptırmış olan yeni kayıt öğrencilerimizin 2008-2009 Öğretim Yılı güz yarıyılı zorunlu ders kayıtları (sosyal seçmeli ders dışındaki) otomatik olarak Üniversitemizce yapılacaktır. Ancak öğrencilerimizin MUTLAKA ama MUTLAKA 17-19 Eylül 2008 tarihleri arasındaki ekle-sil günlerinde, kayıtlarını kontrol ederek, seçmeli derslerinin de belirtildiği kayıt formlarını “Danışman hocasına” onaylatmaları gerekmektedir.

2008-2009 ÖĞRETİM YILI BAŞLAMA TARİHİ
    15 EYLÜL 2008’ DİR.

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine yönelik Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı Dersi Muafiyet Sınavı nedir?

Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı Dersi, bilgisayar kullanımı konusunda öğrencilerin temel bilgilerle donatılmasını ve öğrencilerin bu konuda bir düzeye getirilmesini hedeflemektedir. Ders içeriği bilgisayar donanımı, Windows işletim sistemi, ofis yazılımları (Word, Excel, Powerpoint, Internet Explorer ve Access)’nı içermektedir. Bir saat ders ve iki saat uygulama olup, uygulamalar bilgisayar laboratuvarlarında yapılmaktadır. Öğrencilerimizin bu konudaki bilgi düzeyleri çok farklı olabilmektedir. Söz konusu farkı gidermek amacıyla arzu eden öğrencilerin katılacağı bir “muafiyet sınavı” düzenlenmektedir. Sınavda başarılı öğrenciler güz döneminde söz konusu dersten muaf olmaktadırlar. Bilgisayar bilgi ve becerilerinizin yeterli olduğunu düşünuyorsanız, Bilgisayar Bilgisi ve Olanakları başlığı altında, online formundaki Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı Dersi Muafiyet Sınavına Girmek İstiyormusunuz? sorusunu EVET olarak yanıtlayınız.

Bilgi Teknolojisi Muafiyet Sınavı Tarihi
    18.9.2008 Perşembe günü Saat 14:00’de yapılacaktır.
    Sınav Yeriwww.ogu.edu.tr’den duyurulacaktır.
    Ayrıca Sınav yerini Bölüm Sekreterinizden de öğrenebilirsiniz.

Kayıtlarla ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için

Posta Adresi: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü
    Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
    Meşelik Yerleşkesi 26480 ESKİŞEHİR
    Tel: 0 222 229 14 19 direkt hat
    0 222 239 37 50’den dahili 1456- 1457- 1458
    Fax: 0 222 229 20 80
    E-posta: ogrisl@ogu.edu.tr
    Web:www.ogu.edu.tr

Lütfen ÖSYM ile yerleştirildiğiniz bölüme, bölüm için ayrılan gün ve saatte kayıda geliniz! Size ilişkin bilgileri Internet’ten Öğrenci Bilgi Sistemi’ne girerek istenen formların çıktılarını alıp beraberinizde getiriniz.

SÖZ KONUSU KAYIT EVRAKLARI PAKETİ SİZİN ÖSYM’NE VERDİĞİNİZ POSTA ADRESİNİZE KARGO İLE GÖNDERİLECEKTİR.

BU ADRESTE PAKETİ TESLİM ALMAK İÇİN BİRİNİN BULUNMAMASI, KARGO İHBARNAMESİNİN KAYBOLMASI VE BENZERİ HALLERDE MEYDANA GELEN GECİKMELERDEN DOLAYI KAYIT İLE İLGİLİ İŞLEMLERİNİZİ ZAMANINDA BAŞLATAMAYABİLİRSİNİZ.

BU NEDENLE, KARGODAN SİZE GELECEK PAKETİ BEKLEMENİZİ ÖZELLİKLE ÖNERİYORUZ:

• son 4 yıl taban puanları için
    http://www.ogu.edu.tr/duyurular.aspx?KID=2&DID=140
  • arkadaşlar selam. ya bu bötenin derslerine baktımdahttp://ects.ogu.edu.tr/ects/bolumdetay.aspx?F=1&B=100 4. 5. dönem 3 6. 8. dönem 2 ders var. 7. dönemi koymamışlar bile. bu ne ya? üniversitenin böyle sitesi mi olur?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.