Şimdi Ara

Donanımhaber Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Platformu © (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.658
Cevap
21
Favori
230.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok öyle birşey 2. dönem hazırlıklar yatırmıyor diye kim ortaya attı ne mantıkla merak ettim
    hazırlık ve 1-8. dönem yazması normalde 4 yıl olduğu için okul 4 yıldan sonra zamlı ödemen gerekiyor ama hazırlığı dönemden saymıyorlar
  • endüstri tasarımı yada mimarlık varmı ytü de??? varsa nasıl iyi bölümlermi ??? kaç puanla girilebilir en düşük??
  • quote:

Orjinalden alıntı: dombilibili

yok öyle birşey 2. dönem hazırlıklar yatırmıyor diye kim ortaya attı ne mantıkla merak ettim
    hazırlık ve 1-8. dönem yazması normalde 4 yıl olduğu için okul 4 yıldan sonra zamlı ödemen gerekiyor ama hazırlığı dönemden saymıyorlar

İkinci öğretimler okulu uzatırlarsa zamlı ödeme yapmıyorlar.İkinci Öğretimin bir güzeli tarafıda bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ::AlacaKaranlıkT!M::

Ben lise sonum.

İnşallah bu yılın 2. yarısında sizin aranızda bulunurum. İlk tercihlerimde YTÜ Makine Müh. olabilir de.

YTÜ Makine Mühendisliğini kesinlikle herkese tavsiye ederim. Ne kadar bir makine mühendisi adayı olsam da ve de bu mesleği icra etmek istemesem de isteyenler için çok uygun bir bölümdür. Bazen bölümün kalabalıklığından şikayetçi olacaksınız tabi. Cumartesi günleri sınava gitmekten de bıkacaksınız. Her hafta sınav olsanda da usanacaksınız ama herşeye rağmen çok iyi bir bölüm ve öğretim kadrosu da en az bölüm kadar iyidir. Çok çok kaliteli işinin ehli hocaları vardır. Bir şeyler öğrenmek istedikten sonra zaten her hoca iyidir.
    Söyleyeceğim şudur: Eğer makine mühendisi olmak istiyorsanız bütün dezavantajlarına rağmen çok çok çok iyi bir bölümdür. Tavsiye edilir.

@alpello

Endüstri tasarımı bölümü yoktur ama mimalık bölümü vardır.

• puanlar ne durumda mimarlık için???

bişey sorucam bide bu taban puanları hep böyle yüksekmi olucak ya??? geçen sene gördüğüm puanları diyodumki o zaman 300 yapan düzgün bi yere giriyo devlet olarak.... ama şimdi bakıyorum 320 aşağısı yok hiçbiyer???
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpello

puanlar ne durumda mimarlık için???

bişey sorucam bide bu taban puanları hep böyle yüksekmi olucak ya??? geçen sene gördüğüm puanları diyodumki o zaman 300 yapan düzgün bi yere giriyo devlet olarak.... ama şimdi bakıyorum 320 aşağısı yok hiçbiyer???

320'ye yüksek demiyorsun umarım?
  • quote:

mimarlık 338 falandır
  • quote:

ThE GaSeS'in söylediği gibi 338 puanla almış en son ve yaklaşık sırası 17000.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ::AlacaKaranlıkT!M::

quote:

320'ye yüksek demiyorsun umarım?

okul puanımı en düşükte düşünüyorum o zaman düşüğe geliyo yani 50 alsam okuldan 280 yapmam gerekiyo 330 oluyoki garantilesek 338 diyolar demekki 288 yapmam gerk o da imkansız olduğu için ytü yü siliyorum listeden

• 2008 de sınav zor olduğu için böyleydi puanlar, moralini bozmak gibi olmasın ama 2007 gibi bi sınavda 5-10 puan daha ekleyebilirsin üstlerine, mimarlık tam olarak kaç sıralamayla kapatmış bilen varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: scary.

2008 de sınav zor olduğu için böyleydi puanlar, moralini bozmak gibi olmasın ama 2007 gibi bi sınavda 5-10 puan daha ekleyebilirsin üstlerine, mimarlık tam olarak kaç sıralamayla kapatmış bilen varmı

Son giren Dilara ÇAPAR'mış.Puanı 338.361 ve sırası 16966ymış..Lise Birincilerinin sıralarını söyleme gereği duymuyorum moral bozmaya gerek yok çünkü...
  • oha 0.371 puanım daha olsaydı şu an bambaşka bi mesleğe hazırlanıyor olacaktm, yada dilara tercih etmeseydi bana gelirmiydi acaba :D, şaka bi yana bi an önce değişmesi lazım şu sistemin :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: scary.

oha 0.371 puanım daha olsaydı şu an bambaşka bi mesleğe hazırlanıyor olacaktm, yada dilara tercih etmeseydi bana gelirmiydi acaba :D, şaka bi yana bi an önce değişmesi lazım şu sistemin :D

Abi yatay geçiş yap
  • bölümümü seviyorum bi şikayetim yokta sistem resmen hayatınla oynuyo
  • yatay geçiş nasıl oluyo yatay geçiş yapınca puan gerekmiyomu ben ytüye girsem herangi bi bölüme ordan yatay geçişle mimarlığa geçebilirmiyim??
  • quote:

yatay geçiş nasıl oluyo yatay geçiş yapınca puan gerekmiyomu ben ytüye girsem herangi bi bölüme ordan yatay geçişle mimarlığa geçebilirmiyim??

http://www.ogi.yildiz.edu.tr/index1.php?k=13
  • geçersin, ama kolay olmaz
  • geçemezsin hiç kendini öyle avutma demesi benden
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

Orjinalden alıntı: dombilibili

yok öyle birşey 2. dönem hazırlıklar yatırmıyor diye kim ortaya attı ne mantıkla merak ettim

İkinci öğretimler okulu uzatırlarsa zamlı ödeme yapmıyorlar.İkinci Öğretimin bir güzeli tarafıda bu

daha ne zamı yapsınlar zaten 8 dönem 3 katını alıyorlar 2. öğretimin hatta ileriki zamlarda dahada artabilir fark bu arada bu 2. öğretimin harcının bu kadar farklı olması normalmi aslında 2 katı falan olması gerekmiyormu 1. öğretimin aşırı fark var 2 harç arasında

quote:

yatay geçiş nasıl oluyo yatay geçiş yapınca puan gerekmiyomu ben ytüye girsem herangi bi bölüme ordan yatay geçişle mimarlığa geçebilirmiyim??

nolur sanki yatayla geçerim diye sakın girme puanın yetiyor diye istemediğin bölüme o kadar kolay değil o nedense yatayla geçerim zaten diye düşünen sayısı var baya geçemezsen patlamasın sonra iyice düşün gireceğin bölümü ileride pişman olma sonra

quote:

Orjinalden alıntı: Mizansen

Bazen bölümün kalabalıklığından şikayetçi olacaksınız tabi. Cumartesi günleri sınava gitmekten de bıkacaksınız. Her hafta sınav olsanda da usanacaksınız ama herşeye rağmen çok iyi bir bölüm ve öğretim kadrosu da en az bölüm kadar iyidir.

her cumartesi sınav sadece 1. sınıfta oluyor yalnız servis derslerinin kalabalıklığından dolayı onun dışında 1 haftada bitiyor sınavlar bu arada kalabalık olayına gelince kaç kişi alıyordu makine bölümü 1.+2. öğretim okulun nüfusunun büyük bölümünü makineciler oluşturuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dombilibili -- 25 Ocak 2009; 22:54:49 >

• bende yıldız elektrigim
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.