- x
^^^^KİA CEED CLUB^^^^
8432 Cevap606828 Görüntüleme45 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     130 [132] 134 135 136 137 138 139      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

990 Mesaj
14 Haziran 2012; 10:05:35 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: Onur.K

cevabiniz icin tesekkürler hocam iyice kararsiz kaldim simdi fiyatlari da ayni sayilir

i30 un ıcı atari salonu gıbı. oturaklılık agırbaslılık falan yok yanı. dışı cok şekil ama arabayı dısardan kullanmıycan ıcıne bınıp kullanıcan :)

Kia Ceed Motion/Lenovo SL500/Nokia N8 Belle/Nokia Lumia 720/SNC Lima/Samsung 40D5000/Next YE-G 555/Digiturk+/Uydunet/SOL Fiber

909 Mesaj
14 Haziran 2012; 11:21:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Yako2k3

i30 un ıcı atari salonu gıbı. oturaklılık agırbaslılık falan yok yanı. dışı cok şekil ama arabayı dısardan kullanmıycan ıcıne bınıp kullanıcan :)

bende aynen öyle düsündügüm icin ceed aldim hocam

212 Mesaj
14 Haziran 2012; 18:06:39 

işte yeni CEE'D

(önce fotografları sonra yazısı)

0

0

0

0

;)

Zor diye bir sey Yoktur imkansız biraz zaman alır ------------------------------------------------------- http://otomobilist.net

10 Mesaj
15 Haziran 2012; 14:18:57 

3 hafta önce motion modelini satın aldım. 3 haftadır keyifle kullanıyorum ve araca her bindiğimde Allaha çok şükürki bu aracı almışım diyorum. Önceleri ya kia ile ne işin var. kia ya okadar para verilirmi git ford renault falan al diyen insanlar araca bindikten sonra vay beee kia ya bak ne araba yapmış. nerden buldun bu arabayı bilseydim bende bu araçtan alırdım sesleri yükselmeyi başladı buda tabi koltuklarımı kabarttı özellikle motor gücü olarak önermiyorum ama 160-180 arası sürekli gitseniz bile araç bir an olsun kesilme yolda gezinme gibi herhangi bir olumsuzluk göstermiyor ve 120 ile giderken sanki 60 ile gidermiş gibi hissediyorsunuz kendinizi. 115 beygir ve 255 tork çok fark ettirriyor kendini. içine gelince araçta öyle bir klima varki arkadaş sıcak havada aracın içine beyaz dumanlar saçıyor okadar iyi soğutuyor. aracın genişliği falan zaten tartışılmaz inanılmaz rahat. konfor üst seviyede. ses sistemi gerçekten tatmin edici. vites geçişleri rahat ancak 6. vites olayına en başta biraz alışmak gerekiyor şayet 6 yerine 4 e takabiliyorsunuz ancak öyle bile yapsanız araç yığılma yapmıyor aynen gitmeye devam ediyor. sözün özü aracı almaktan dolayı çok mutluyum. Allah herkese kazasız belasız yolculuklar nasip etsin.

715 Mesaj
15 Haziran 2012; 18:42:03 

quote:

Orijinalden alıntı: alcan

3 hafta önce motion modelini satın aldım. 3 haftadır keyifle kullanıyorum ve araca her bindiğimde Allaha çok şükürki bu aracı almışım diyorum. Önceleri ya kia ile ne işin var. kia ya okadar para verilirmi git ford renault falan al diyen insanlar araca bindikten sonra vay beee kia ya bak ne araba yapmış. nerden buldun bu arabayı bilseydim bende bu araçtan alırdım sesleri yükselmeyi başladı buda tabi koltuklarımı kabarttı özellikle motor gücü olarak önermiyorum ama 160-180 arası sürekli gitseniz bile araç bir an olsun kesilme yolda gezinme gibi herhangi bir olumsuzluk göstermiyor ve 120 ile giderken sanki 60 ile gidermiş gibi hissediyorsunuz kendinizi. 115 beygir ve 255 tork çok fark ettirriyor kendini. içine gelince araçta öyle bir klima varki arkadaş sıcak havada aracın içine beyaz dumanlar saçıyor okadar iyi soğutuyor. aracın genişliği falan zaten tartışılmaz inanılmaz rahat. konfor üst seviyede. ses sistemi gerçekten tatmin edici. vites geçişleri rahat ancak 6. vites olayına en başta biraz alışmak gerekiyor şayet 6 yerine 4 e takabiliyorsunuz ancak öyle bile yapsanız araç yığılma yapmıyor aynen gitmeye devam ediyor. sözün özü aracı almaktan dolayı çok mutluyum. Allah herkese kazasız belasız yolculuklar nasip etsin.

Hayırlı uğurlu olsun, uzun yıllar kazasız belasız kulanırsın inşallah....

Galaxy S2 hakkında SIkça Sorulan Sorular için:
http://forum.donanimhaber.com/m_55965119/mpage_1/f_/key_/tm.htm

10 Mesaj
15 Haziran 2012; 23:34:03 

eyw saolasın

20 Mesaj
16 Haziran 2012; 0:33:00 

quote:

Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın. Gerçekten kliması çok etkili, ben de bugün fark ettim. Daha önce kullandığım araçlardaki klima klima değilmiş :)

10 Mesaj
19 Haziran 2012; 21:39:17 

eyw dostum saolasın. klimayla beraber torpito da bildiğin derin dondurucu gibi oluo :D nerdeyse 3 ayda 1 kere fişini çekip buzlarını temizliyecem

1 Mesaj
22 Haziran 2012; 14:49:22 

Müvekkilim Ulu kar otomotiv Tic. A.Ş. hakkında Gökhan Çoban'ın iddialarının asılsız ve haksız olduğu K.Çekmece 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2011/58 Esas 2012/253 Karar sayılı ve 25/04/2012 tarihli kararı ile sabit olmuştur.Mahkeme kararında Gökhan Çoban'ın %100 kusurlu olarak Müvekkilim şirketin aracını çizdiğini ve bu nedenle araçtaki hasarın ödenmesine karar vermiştir. karar müvekkilimin haklılığını açıkça ortaya koymuştur. Gökhan çoban hakkında manevi tazminata ilişkin işlemlere ve davalara devam edilecektir.Siz okuyucuları bu anlamda bilgilendirmeyi doğru bulduğum için durumu paylaştım.Müvekkilim şirket ve çalışanları ıs hayatının gereklerini bilen yıllarını islerine vermiş dürüstlükle çalışan insanlardır. Gökhan çoban'ın olayları çarpıtarak anlatması ve müvekkillerimin hiç bir görüşü alınmadan yapılan haksız eleştirilerden dolayı çok mağdur olmuşlardır. Ancak yargı kararları ile müvekkilimin haklılığı ortaya çıkmıştır. Bu durum müvekkilimin mağduriyetini bir nebze olsun azaltmıştır.

Tüm katılımcılarla durumu paylaşırım.

Ulukar Otomotiv. Tic. A.Ş. Vekili
Av.Gökhan OTURSUN

456 Mesaj
25 Haziran 2012; 10:49:09 

Arkadaşlar cool ve cool plus arasında donaım ve motor farkı varmı 2010 2011 paketler ???

990 Mesaj
25 Haziran 2012; 21:17:06 

quote:

Orijinalden alıntı: gökhan otursun

Müvekkilim Ulu kar otomotiv Tic. A.Ş. hakkında Gökhan Çoban'ın iddialarının asılsız ve haksız olduğu K.Çekmece 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2011/58 Esas 2012/253 Karar sayılı ve 25/04/2012 tarihli kararı ile sabit olmuştur.Mahkeme kararında Gökhan Çoban'ın %100 kusurlu olarak Müvekkilim şirketin aracını çizdiğini ve bu nedenle araçtaki hasarın ödenmesine karar vermiştir. karar müvekkilimin haklılığını açıkça ortaya koymuştur. Gökhan çoban hakkında manevi tazminata ilişkin işlemlere ve davalara devam edilecektir.Siz okuyucuları bu anlamda bilgilendirmeyi doğru bulduğum için durumu paylaştım.Müvekkilim şirket ve çalışanları ıs hayatının gereklerini bilen yıllarını islerine vermiş dürüstlükle çalışan insanlardır. Gökhan çoban'ın olayları çarpıtarak anlatması ve müvekkillerimin hiç bir görüşü alınmadan yapılan haksız eleştirilerden dolayı çok mağdur olmuşlardır. Ancak yargı kararları ile müvekkilimin haklılığı ortaya çıkmıştır. Bu durum müvekkilimin mağduriyetini bir nebze olsun azaltmıştır.

Tüm katılımcılarla durumu paylaşırım.

Ulukar Otomotiv. Tic. A.Ş. Vekili
Av.Gökhan OTURSUN

bu fi tarıhınde sıfır arac almısken galerıyle kavga eden arkadasın olayı galıba. mahkeme sonuclanmıs demek kı

Kia Ceed Motion/Lenovo SL500/Nokia N8 Belle/Nokia Lumia 720/SNC Lima/Samsung 40D5000/Next YE-G 555/Digiturk+/Uydunet/SOL Fiber

46 Mesaj
27 Haziran 2012; 15:12:32 

Yeni Cee'd reklam filmi burada bence bu araba çok güzel olmuş...
Sizce ne artısı ne eksiği var?

990 Mesaj
28 Haziran 2012; 21:27:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Farkiyare

Yeni Cee'd reklam filmi burada bence bu araba çok güzel olmuş...
Sizce ne artısı ne eksiği var?

Bagajı arka rampon ve camurlukları bırlestırememısler bence. seat leon un "cıkrın" kopyası olmus. :/

1 Mesaj
3 Temmuz 2012; 23:21:17 

Herkese merhabalar,

Kia kullanıcıları olarak sizin görüşlerinize acil ihtiyacım var. Sıfır Ceed hb CRDI m/t motion donanımı almayı düşünüyorum. Eski kasa (yeni kasa malumunuz). Aracı bugün inceledim ve bayıldım. Fiyat olarak 42250 verdiler, donanım ve sınıf olarak (tabiki 115bglik 1.6 motoruyla) çok iyi gibi geldi. Aklıma takılan yeni kasası piyasadayken eski kasa sıfır almak doğru olur mu? İlk aracım olacak. Forumda yazılanları uzun uzun okudum. Bu aracın bana ne gibi artı ve eksileri olur?

Şimdiden çok teşekkürler

117 Mesaj
4 Temmuz 2012; 13:00:02 

Tabiki bir arabanın yeni modeli çıktımı eskiye olan ilgi azalır ancak sizde bunun karşılığında arabayı ucuza alıyorsunuz. Alacağınız arabada piyasadaki araçların çoğuna göre daha fazla donanımlı. Opel astranın eski kasa sedanları yeni kasalara nispeten oldukça ucuz fiyatlara satılıyor ve ucuzluğundan dolayı oldukça talep görüyor şahsen bende aracımı alırken opelide çok düşündüm ancak dizel motorunun böyle bir kasayı kaldırmayacağını düşünerek vazgeçtim. Opelin konumuzla tek farkı hem eski hem yeni kasayı aynı anda sunuyor olması. Bence uzun süre binmeyi düşünüyorsan dezavantajı olmaz. Yinede araştır aynı özelliklere sahip aynı fiyatlara araç bulabilirsen karşılaştırmasını yap ve onu al. Bu model güncelken bir alt donanım olan cool donanımlılarıda bu fiyata satıyorlardı. Unutma ellerindeki eski araçlar bitince birdaha bu fiyata araç bulamayacaksın.

219 Mesaj
4 Temmuz 2012; 23:01:06 

- Edit -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dyo -- 15 Ağustos 2012; 23:37:00 >

456 Mesaj
6 Temmuz 2012; 12:22:22 

Arkadaşlar 2010 cool paketle 2011 concept yada cool plus donanımı dışında araçka kasa yani bady farkı varmı 2011 2010 kıyasla makyajlandımı ???

1533 Mesaj
6 Temmuz 2012; 19:37:13 

quote:

hayırlı olsun bizede bekleriz
ceed kullıcısı olarak paylaşımlarınızla

ceed club
yusuf yılmaz

1569 Mesaj
7 Temmuz 2012; 15:20:36 

Uzun zamandır gözlemlediğim yakıt tüketimimi paylaşayım.

En son 21-22 bin km de sıfırlamıştım yol bilgisayarını, şu an 48bin civarında. Yol bilgisayarında geçen süre 50 saat gösteriyor, ortalama hız 35 km/h. Yaklaşık 26000 bin km dir sıfırlanmadıgına göre, 750 saat geçmiş demektir. 2 kez şehirdışı yapıldı, bodrum ve antalya 1500'er km olmak üzere. Onun dışında şehiriçi kullanıldı. Araç 2008 model motion otomatik vites, chipli 130 hp ve ortalama tüketim 7.3 lt/100 km.

Dikkat ettiğim üzere, benzinciden mazotu 100 tl alıyorum büyük çoğunlukla ve yol bilgisayarında ne kadar gideceğini gösteren bölüm 400 km artmıyor (yaklaşık 375 artıyor). Bu da 7.5 civarı tüketimi doğrular nitelikte zaten.

|||Dünyada en zor şey, insanın kendini bilmesidir.|||
|||Hayatta edindiğim tecrübeler , yediğim kazıkların toplamıdır.|||

10 Mesaj
8 Temmuz 2012; 20:04:52 

eyw saolasın. ne demek banabunno kardeş herzaman ceed kardeşliği. aranızda olmaktan mutluluk duyarım.

bu arada yakıt olarak shell gtl kullanıyodum aldığım andan itibaren araç 3000 devire geldiğinde kesiyodu yüksek vites istiyordu dün akşam trakyaya gitmem gerekti ve bizim evin yakınlarında sürekli lüx araçlar gördüğüm total den exelium aldım. sanki araca kan can geldi. normalde sakin kullanırım denemek için devir yükselttim araç 4000 devirde biraz daha gazlasan giderim diyor. ve size şaka gibi gelebilir hatta ben bile gördüğümde gözlerime inanamadım. ben aracı 120-160 arası sürerim yol müsayet ise. araç uzun yolda 6.7 gösteriyordu shell gtl ile. dün akşam ise eve geldiğimde 5.6 gösteriyordu gözlerime inanamadım harbiden fark ediomuş. tabe istasyonlarda farkediyo. peki dostlar sizinde kia ceed için yakıt önerileriniz varmı ? veya ustaların size önerdikleri yakıtlar ?

329 Mesaj
8 Temmuz 2012; 21:12:54 

Bende de 2012 Manuel motion var 3 oldu alali , 7000 bin km de genel ortalama 25 kuruş , ama her akaryakıt aldığımda otomatik sıfirliyor , bunu kapatmak mümkün mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
9 Temmuz 2012; 11:20:14 

arkadaşlar kia motion 2011 model 21.000 dizel manuel 6 ileri yeni kasa EURO 5 motor mavi renk aracamı satıyorum araçta vuruk ezik çizik hiçbirşey zaten memurum ANKARA da olup düşünen varsa ayrıca yok ön kaput ve çamurluklar film kaplı park sensörü var ilgilenen olursa 0507 350 19 45

1356 Mesaj
10 Temmuz 2012; 15:09:46 

2011 Kia Ceed var, araç şu anda 29.000 de. Geçen sene 15.000 bakımında 350 tl fiyat istediler, pazarlıkla 300 tl verdim. Şimdi aradım 30.000 bakımı kaç tl tutuyor diye, 350-375 tl dediler. Fakat bir arkadaş da diyor ki "Kesinlikle servise gitme, aynı işi sanayideki ustala yarı fiyatına yapıyorlar." Şimdi terddütte kaldım, acaba ne yapayım? Servise mi gideyim, yoksa sanayiye mi? Durduk yerde iki kat para vermeyi de sindiremiyorum. Sizler bu bakım işlerini nerede yaptırıyorsunuz?

Amatörce işler

329 Mesaj
10 Temmuz 2012; 16:08:11 

Sanayide yaptırırsanız garanti dısı kalıyor haberiniz olsun

1356 Mesaj
10 Temmuz 2012; 16:12:40 

Birincisi, belki de garantilik hiçbir şey olmayacak ve biz bu haraca katlanmış olacağız. İkincisi ise, başka yerlerde 30.000 bakımı kaça yapılıyor, bilen var mı?

Amatörce işler

410 Mesaj
16 Temmuz 2012; 9:55:23 

45000 bakım, klima temizliği, 1-2 ufak tefek ilave ile 550 TL..

bilginize

715 Mesaj
16 Temmuz 2012; 16:33:12 

@mert25 ben 482'ye yaptırdım Meb Başayar'da 30bin bakımını. İndirim falan da yok taksitle yaptırdım zaten. 350 iyi fiyat.
@viteskolu araba manuel mi otomatik mi?

410 Mesaj
16 Temmuz 2012; 17:12:32 

araba 2009 Otomatik Vites Motion....(ilk kasa)

1570 Mesaj
16 Temmuz 2012; 20:41:07 

quote:

Orijinalden alıntı: mert25

Birincisi, belki de garantilik hiçbir şey olmayacak ve biz bu haraca katlanmış olacağız. İkincisi ise, başka yerlerde 30.000 bakımı kaça yapılıyor, bilen var mı?

Daha önce de yazmıştım, şimdi de yazayım. 2 seneden sonraki garanti sadece aracın kasasının paslanması vs gibi pek de başa gelmeyecek durumları kapsıyor. Diğer mekanik arızalar garanti kapsamına girmiyor.

O yüzden 2 seneden sonra tavsiyem aracınızın bakımını bildiğiniz, güvendiğiniz ustanıza yaptırmanız. 400-500 lira istedikleri bakımların toplam maliyeti 200 lirayı geçmez dışarda yaptırırsanız. Zaten 2 senesini devirmiş bir araçta eğer düzgün kullanılıyorsa garanti kapsamına girecek şekilde motor veya bu tür büyük arıza çıkma ihtimali düşer.

Bu arada hatırlatma: Hava filtresi dediğimiz parça 10-15 lira. Her 5 bin km'de değiştirirseniz hem daha az yakarsınız, hem turbo'nuzun ömrü uzar, hem de performansınız yükselir. Ben geçenlerde kontrol ettiğimde filtre çok krilenmişti ve alta küçük taş parçaları geçmişti. Onlar turbo'ya giderse kanatlarını kırabilir, ondan sonra bir sürü masraf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desci -- 16 Temmuz 2012; 20:42:24 >

1356 Mesaj
16 Temmuz 2012; 23:01:07 

Kardeş cevap ve bilgilendirme için teşekkür ederim. Yavaş yavaş iyi bir usta bulma fikri ağır basmaya başladı. Bakalım, sonucu buraya yazarım.

Amatörce işler

410 Mesaj
17 Temmuz 2012; 14:50:19 

benim araba 3 yaşını doldurdu Mayıs ayında. sürekli olarak yetkili servise gittim bakım vs. için.
bu mayıs ayında, yakıt göstergesi ve yol bilgisayarı Km. bilgisi hatalı diye servise gittim.
yakıt göstergesi hiç inmiyor, yol bilgisayarıda sürekli olarak 460 km. yol yaparsın şeklinde gösteriyordu..
3 yaşını bitirmiş arabada bu sorunu sağolsunlar garantiden hallettiler. Şamandıra değişti. bu işlem için ücret ödemedim. (başka bir sıkıntı vardı. onun parasını ödedim çıktım servisten)
yetkili / yetkisiz servis polemiği için bir paylaşım yapayım dedim sadece......
herkese kazasız sürüşler

329 Mesaj
17 Temmuz 2012; 22:31:29 

Bu hava filtresini kendimiz değiştirebilir miyiz kolay mıdır garantiye bisey olur mü ? Benimde araba 3 aylık 7300 km , 7500 bakımına gitsem mı acaba ?

2225 Mesaj
21 Temmuz 2012; 7:42:13 

quote:

Orijinalden alıntı: berktd

Bu hava filtresini kendimiz değiştirebilir miyiz kolay mıdır garantiye bisey olur mü ? Benimde araba 3 aylık 7300 km , 7500 bakımına gitsem mı acaba ?

Değiştirebilirsin. fakat 7300 km çok tozlu, şantiyeli yollarda gitmiyorsan biraz erken. değiştireceksen değiştirmşken havayla birlikte poleni de değiştir. istanbul aksaraydaki parçacılarda ikisi 25 tl. serviste polen 45, hava 30 civariydi yanlis hatirlamiyorsam.

aracın kullanma klavuzunda nasıl değiştireceğin yazıyor. kullanma klavuzun yoksa internette ingilizcesi var. ingilizce bilmesen bile resimlerden anlaşılıyor.

7500 bakımında sadece yag ve yag filtresi değişir. yapmanı tavsiye ederim fakat serviste degil. 7500 bakımı aracini garantiden cikarmaz fakat uzun sure kullanmak istiyorsan gereklidir. cunki arac fabrika cikis olarak 10 bin km omurlu yarı sentetik yag ile geliyor.

castrol 5-40 edge(tam sentetik) 70tl

yag filtresi 5-6 tl dir. (accent filtresi olarak istersen tum parcacilarda bulunur. ceed e uyumludur.

toplam 75 tl arti 10-20 de değiştirene sakal atarsin. Ellinden geliyorsa yapmak zor degildir. kendin de değiştirirsin. youtube da oil change yazarsan istemedigin kadar anlatan video var. servis bu iş icin 150 tl felan ister ve yari sentetik yag koyar.

24 Mesaj
27 Temmuz 2012; 12:29:35 

arkadaşlar aracım ceed sw motion manuel su an şehiriçi(kayseri) 6.3 gösteriyor. aracı kasımda almıştım daha bir yıl olmadı sehiriçinde bu kadar hiç olmamıştı. bu arada km 11500 de acaba aracın bakım zamanımı geldi. şimdi servise gitsem bakımı yaptırsam 15000 de bir daha gitmeme gerek olurmu

990 Mesaj
27 Temmuz 2012; 12:58:19 

quote:

Orijinalden alıntı: beyazgolge38

arkadaşlar aracım ceed sw motion manuel su an şehiriçi(kayseri) 6.3 gösteriyor. aracı kasımda almıştım daha bir yıl olmadı sehiriçinde bu kadar hiç olmamıştı. bu arada km 11500 de acaba aracın bakım zamanımı geldi. şimdi servise gitsem bakımı yaptırsam 15000 de bir daha gitmeme gerek olurmu

ben alalı 1.5 sene olacak. 24bın e dayandık. Ilk aldıgımda 7lt yakıyordu. Gecen ay ıse 5.3-5.5 e kadar dustuk. Bu ay ıse 6.5 a cıktık (sureklı klıma kullanmaktan)

21 Mesaj
28 Temmuz 2012; 0:12:40 

Ahh Kia Ceed seni geç buldum,hep böyle kaliteli ol ve rakiplerini kalitenle şaşırtmaya devam et...

965 Mesaj
28 Temmuz 2012; 1:08:00 

quote:

ben alalı 1.5 sene olacak. 24bın e dayandık. Ilk aldıgımda 7lt yakıyordu. Gecen ay ıse 5.3-5.5 e kadar dustuk. Bu ay ıse 6.5 a cıktık (sureklı klıma kullanmaktan)

Şu an bir kia modeli de ben de var ( 2011 picanto 1.25 at) benim aracında bakımı geldi, o tarafa yolum düşmüştü plazaya uğrayayım dedim, baktım yeni ceed yok satış sorumlusu arkadaş honda ya geçmiş ortada bir baş boşluk ne oluyor dedim kendi kendime, neden yeni ceed yok dedim, bilmem diye cevap aldım.
Sonra çıkıp şehre doğru yönümü döndüğümde mazdanın yerinde ( Kayserili arkadaş bilir) kia motor yazıyor, ileriki ışıktan tekrar döndüm geldim, içeride tadilat var.
Kia kayseri de el değiştirmiş. Şimdi durumu çaktım
Bir hafta sonra satış ve servis aktif olacakmış.
Kia inciroğlu ile yolunu ayırmış, artık neler yaşandı bilmiyorum.
Bence iyi oldu. Servis müdürü ve servis çalışanları iyi,
ama satış bölümü geçen yıl başka ilden aldığım aracımı teslim almadılar, çelik motor başka bir markanın showroomuna
indirdi aracı. Aracı son kontrolleri yapılmamış, toz içinde sigortaları takılmamış olarak teslim almıştım.
Bunu unutamam.

Skoda Yeni Octavia 1.6 TDİ Elegance 2013
Ford Focus 3 Tdci Style Plus Sedan 2012 (satıldı) ...................................................................................................................................... Kia Venga 1.6 dizel 128ps Panorama (Satıldı)...............................................................................

13 Mesaj
28 Temmuz 2012; 10:02:29 

Merhaba Arkadaşlar.
Bende 2001 yılından bu yana renault kullanıcısı olarak Kia'ya geçmeye karar verdim.
2011 model Kia Ceed 1.6. CRDI Motion için bir arkadaşla fiyatta anlaştık sayılır.
Şimdi Garanti olarak 5 yıl biliyorum , klima analog, birde ESP,ASR gibi güvenlik sistemlerinin motion modelinde olmadığını biliyorum ama forumda bazı arkadaşlar olduğu yönünde notlar eklemişler kafam karıştı açıkcası.
Birde internet sitesinden baktığım kadarıyla concept moddellerinin daha dolu olduğunu gördüm. Motion yeterlimidir concept konusunda ısrarlı tavsiyesi olan arkadaşlar varmıdır?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Renault Clio 1.4 rta 2001Renault Clio 1.2 aut. 2004Renault Megane 1.5 dci dyn.2005Renault Megane 1.5 dci edc priv. 2012Kia Ceed 1.6 CRDI Concept oto.2012Renault Scenic II Conquest 1.5 dci 2009Ford Focus Ghia 1.6 TDCI 2008

24 Mesaj
28 Temmuz 2012; 11:59:06 

quote:

Orijinalden alıntı: indream182

Merhaba Arkadaşlar.
Bende 2001 yılından bu yana renault kullanıcısı olarak Kia'ya geçmeye karar verdim.
2011 model Kia Ceed 1.6. CRDI Motion için bir arkadaşla fiyatta anlaştık sayılır.
Şimdi Garanti olarak 5 yıl biliyorum , klima analog, birde ESP,ASR gibi güvenlik sistemlerinin motion modelinde olmadığını biliyorum ama forumda bazı arkadaşlar olduğu yönünde notlar eklemişler kafam karıştı açıkcası.
Birde internet sitesinden baktığım kadarıyla concept moddellerinin daha dolu olduğunu gördüm. Motion yeterlimidir concept konusunda ısrarlı tavsiyesi olan arkadaşlar varmıdır?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

arabadan ne istediğinize göre değişir benim için motion yeterli mesela ha fazla mal göz cıkarmaz mantığıyla hareket edersen fiyatta giderek değişir her model ve marka için

24 Mesaj
28 Temmuz 2012; 12:00:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Şu an bir kia modeli de ben de var ( 2011 picanto 1.25 at) benim aracında bakımı geldi, o tarafa yolum düşmüştü plazaya uğrayayım dedim, baktım yeni ceed yok satış sorumlusu arkadaş honda ya geçmiş ortada bir baş boşluk ne oluyor dedim kendi kendime, neden yeni ceed yok dedim, bilmem diye cevap aldım.
Sonra çıkıp şehre doğru yönümü döndüğümde mazdanın yerinde ( Kayserili arkadaş bilir) kia motor yazıyor, ileriki ışıktan tekrar döndüm geldim, içeride tadilat var.
Kia kayseri de el değiştirmiş. Şimdi durumu çaktım
Bir hafta sonra satış ve servis aktif olacakmış.
Kia inciroğlu ile yolunu ayırmış, artık neler yaşandı bilmiyorum.
Bence iyi oldu. Servis müdürü ve servis çalışanları iyi,
ama satış bölümü geçen yıl başka ilden aldığım aracımı teslim almadılar, çelik motor başka bir markanın showroomuna
indirdi aracı. Aracı son kontrolleri yapılmamış, toz içinde sigortaları takılmamış olarak teslim almıştım.
Bunu unutamam.

tam olarak yerini anlamadım. siz bakımı yaptırdınız mı? yaptırdıysanız memnun kaldınız mı?

965 Mesaj
28 Temmuz 2012; 14:46:43 

Nerdeyse mevcut kia bayiine yapışık, incar...
Eski mazda bayii.
Ben henüz bakım yaptırmadım ama önceki araçlarıma bakım yaptırmıştım.
Serviste sorun yok. Yetişmiş ustalar var..

Skoda Yeni Octavia 1.6 TDİ Elegance 2013
Ford Focus 3 Tdci Style Plus Sedan 2012 (satıldı) ...................................................................................................................................... Kia Venga 1.6 dizel 128ps Panorama (Satıldı)...............................................................................

1002 Mesaj
31 Temmuz 2012; 0:25:25 

quote:

Orijinalden alıntı: mhmt.aydgn

Herkese merhabalar,

Kia kullanıcıları olarak sizin görüşlerinize acil ihtiyacım var. Sıfır Ceed hb CRDI m/t motion donanımı almayı düşünüyorum. Eski kasa (yeni kasa malumunuz). Aracı bugün inceledim ve bayıldım. Fiyat olarak 42250 verdiler, donanım ve sınıf olarak (tabiki 115bglik 1.6 motoruyla) çok iyi gibi geldi. Aklıma takılan yeni kasası piyasadayken eski kasa sıfır almak doğru olur mu? İlk aracım olacak. Forumda yazılanları uzun uzun okudum. Bu aracın bana ne gibi artı ve eksileri olur?

Şimdiden çok teşekkürler

hocam 47.700 e yeni kasayı veriyolar
motor haricinde donanım farkı da var heralde,
düşünülebilir bence

Kia Ceed Concept Plus Manual

990 Mesaj
31 Temmuz 2012; 18:03:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

hocam 47.700 e yeni kasayı veriyolar
motor haricinde donanım farkı da var heralde,
düşünülebilir bence

51 lira dıyo lıste fıyatı? tutmadı dıye pazarlıkla 47 ye mı bırakıyolar?

1002 Mesaj
31 Temmuz 2012; 21:41:15 

quote:

51 lira dıyo lıste fıyatı? tutmadı dıye pazarlıkla 47 ye mı bırakıyolar?

heralde öyle
zaten araç piyasası sıkıntıda, bunlar tavandan araç satmaya uğraşırlarsa olacağı bu
biraz daha düşerse çok alacak var forumda konuşulanlara göre
biri de benim şahsen eski kasaları bitirseler 45 e düşünüyorum

12837 Mesaj
31 Temmuz 2012; 22:21:49 

Arkadaşlar merhaba,

Bir tanıdığım sıfır km olarak almış olduğu 2010 model Kia Ceed Sporty Wagon Concept Plus aracını satıyor.

Araç 115 bg olan versiyon.

Kırmızı renk.

Dizel otomatik.

21.500 km.

Kazasız, boyasız, değişensiz.

Araçta sunroof da mevcut.

Fiyat olarak 41.000 TL düşünüyor.

İlgilenen varsa bana pm atabilir.

Paran varsa Japon, yoksa alman.

990 Mesaj
31 Temmuz 2012; 23:11:56 

quote:

...

esasında eskı kasanın kupesınden almak lazım da, 2bebeyı kupeye nası sokucaz. 4 kapıya devam. yenı kasanın kupesı hakkında bı bılgı yok dı mı hala?

1002 Mesaj
1 Ağustos 2012; 2:04:53 

quote:

esasında eskı kasanın kupesınden almak lazım da, 2bebeyı kupeye nası sokucaz. 4 kapıya devam. yenı kasanın kupesı hakkında bı bılgı yok dı mı hala?

kupe beni ilgilendirmiyor, açıkçası bende severim ama hem 2.eli gitmiyor,
bi de eskilerin bi lafı var kupelerle alakalı,
"domalarak arabaya mı binilir" derler

990 Mesaj
1 Ağustos 2012; 12:43:48 

quote:

kupe beni ilgilendirmiyor, açıkçası bende severim ama hem 2.eli gitmiyor,
bi de eskilerin bi lafı var kupelerle alakalı,
"domalarak arabaya mı binilir" derler

kupe içimde yaradır oyle dıyım. ikizler olduktan sonra da "ulasamayacagım bır hayal" kategorısıne terfı etmıstır (genel otomobıl formu olarak)

1002 Mesaj
1 Ağustos 2012; 14:59:38 

quote:

kupe içimde yaradır oyle dıyım. ikizler olduktan sonra da "ulasamayacagım bır hayal" kategorısıne terfı etmıstır (genel otomobıl formu olarak)

haline şükret hocam bende 2 side yok, sende ikizler varmış en azından:)
Allah hayırlı evlat etsin

990 Mesaj
1 Ağustos 2012; 23:42:53 

quote:

haline şükret hocam bende 2 side yok, sende ikizler varmış en azından:)
Allah hayırlı evlat etsin

Allah teker teker versin diyim sen anla :)

1002 Mesaj
2 Ağustos 2012; 2:20:22 

anladım hocam, amin inşallah hepimize

148 Mesaj
2 Ağustos 2012; 10:16:57 

Arkadaşlar 2 nci el bir Kia Ceed almayı düşünüyorum 3 sorum var kullananlara

1 Araç iç ve dış ses olayı nasıl yani içe çok ses geliyormu dış ses de motor çalışırken çıkardığı ses

2 Araç dizel yakıtı nasıl şehir içi kullanacağım genelde işe gidip gelirken

3 Bakım masrafı nasıl parça vs genel bakımlar kaç para tutuyor genelde

tşkler

not : Diğer başlığada yazmışım ama sanırım yeri burası

715 Mesaj
2 Ağustos 2012; 15:15:22 

quote:

Orijinalden alıntı: li0n

Arkadaşlar 2 nci el bir Kia Ceed almayı düşünüyorum 3 sorum var kullananlara

1 Araç iç ve dış ses olayı nasıl yani içe çok ses geliyormu dış ses de motor çalışırken çıkardığı ses

2 Araç dizel yakıtı nasıl şehir içi kullanacağım genelde işe gidip gelirken

3 Bakım masrafı nasıl parça vs genel bakımlar kaç para tutuyor genelde

tşkler

not : Diğer başlığada yazmışım ama sanırım yeri burası

İnşallah gönlüne göre bir model bulursun.
Cevaplamaya çalışayım sorularını:
1- ilk aldığımda motor sesi pek gelmiyordu; şimdi biraz gelse de rahatsız edici değil. Ancak yol bozuksa ses alıyor içeriye, rüzgar sesi de alıyor.
2- Dizel fakat otomatik mi olacak? Şehir içini biraz aç: yol uzun mu? ortalama hızın ne olacak? Çok ışık/trafik var mı? vs. Misal benim otomatikle 2 km mesafeye gidip geliyorum kampüste; bir sürü tümsek var ve ortalama hız 25 km/s oluyor genelde. Kışın 9 lt ve üzerini görüyor araç.
3- Servisi çok ucuz değil. En son 30000 bakımını 482 liraya yaptırdım Ankara'da. Ama İstanbul'da isen ve ceed club tr üyesiysen indirimli/anlaşmalı servisler var her iki yakada da. 350 civarına geliyor o zaman 30 bin bakımı.

7 Mesaj
5 Ağustos 2012; 2:46:50 

Aylardir arastirdim ettim kafaya taktim ve sonunda aldim. Artik benim de yeni ceed im var:) ilk aracimda bir tercih yapacaktim onyargilari bir kenara birakip kia yi sectim. İyi ki de secmisim. 1.6 dizel manuel vites 128 hp. İcine otur gaza bas arkaya yaslan gucu hisset:) Segmentinde ilk siralara oynar bu arac. İnsallah kazasiz belasiz kullanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1002 Mesaj
5 Ağustos 2012; 19:03:03 

hayırlı olsun