Şimdi Ara

monitör ters döndü ne yapmalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
118.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bilinmeyen sebeblerden dolayı monitörüm ters döndü..bütün öğeler ters yaerlerde..ne yapmalıyım fikkri olan varmı?

• masaüstünde herhangi boş bir yere sağ tıklayıp özellikler düğmesine bastıktan sonra üstteki sekmelerden en sondaki ayarlara daha sonra ayarlar kısmındaki Gelişmiş Düğmesine Basmalısın Orda Ekran Kartına Göre Yatay Dikey Ayarlamalar Var Düzeltebilirsin.
  • cbalcı arkadaşımızın dediği yöntem doğrudur.
    ati, intel ve nvidia chipsetli ekran kartlarında bu dediğin seçenek manuel olarak geliyor bunun kısayolu da var CTRL+ALT+YÖN TUŞLARI kullanabilirsin.

saygılar..
  • Riva tuner'u kurun onunla düzeltebilirsiniz.
  • Ben bazen monitörü tepe aşağı koyyuorum ekranı da çeviriyorum hem görünüm açısından hem de şekil olarak fark yaratıyor :) Sanki yeni bi monitörmüş gibi eeheheh denemenizi tahsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: halo739

cbalcı arkadaşımızın dediği yöntem doğrudur.
    ati, intel ve nvidia chipsetli ekran kartlarında bu dediğin seçenek manuel olarak geliyor bunun kısayolu da var CTRL+ALT+YÖN TUŞLARI kullanabilirsin.

saygılar..

CTRL+ALT+SHIFT+ yön tuşları
  • Hotkeyler aktif degilse hiçbiri çalışmaz,

ATi ekran kartı kullanılıyorsa,

Başlat Programlar > Catalst Control Center >CCC

CCC üzerinden , Displays Manager > Rotatiomn kullanması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: pahaberam

arkadaslar bilinmeyen sebeblerden dolayı monitörüm ters döndü..bütün öğeler ters yaerlerde..ne yapmalıyım fikkri olan varmı?

CTRL+ALT+SHIFT+ yön tuşları bunu yapmış olabilir misiniz?
  • Konuyu açanlar konuyu takip etse, sorunun çözülüp çözülmediğini belirtse güzel olur. Sanırım sorun çözülmüş ama 13 ağustosun konusu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tabip

quote:

Orjinalden alıntı: pahaberam

arkadaslar bilinmeyen sebeblerden dolayı monitörüm ters döndü..bütün öğeler ters yaerlerde..ne yapmalıyım fikkri olan varmı?

CTRL+ALT+SHIFT+ yön tuşları bunu yapmış olabilir misiniz?

evet en kısa ve net çözüm bu. aynı şey başıma geldi dediğiniz gibi.
  • ctrl + alt basılı tut yön tuşlrından üst tuşa bas.
  • Ekran kartı ayarlarından ''Rotation'' a gir ve düzelt... Ben yanlışlıkla yaptım bi kere.Boynum tutulmuştu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.