Şimdi Ara

## SilverStone'dan Yeni İşlemci Soğutucusu; NT01-Evolution ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## SilverStone'dan Yeni İşlemci Soğutucusu; NT01-Evolution ##

Kasa, güç kaynağı ve soğutucu çözümleriyle tanınan ve ürünleri ülkemiz pazarında da kullanıma sunulan SilverStone hazırladığı yeni işlemci soğutucusunu duyurdu. NT01 Evolution olarak isimlendirilen yeni soğutucu özellikle tasarımıyla ön plana çıkıyor. Ana hatlarıyla iki parçadan oluşan soğutucunun işlemci temas noktası Bakır tabanlı yüzeye ve Alüminyum tabanlı ufak bir radyatöre sahip. Yine bakır tabanlı, 6mm kalınlığında ısı aktarım boruları Bakır tabanlı yapraklardan oluşan radyatör ile bağlantı kuruyor. Gelen bilgilere göre, dileyen kullanıcılar bu kısma 60mm büyüklüğünde fan takarak soğutma performansını geliştirebiliyorlar. 123 x 109 x 88mm boyutlarında ve 470 gram ağırlığında olan soğutucu optimum performansı ısıl güç tasarımı 89 watt'a kadar olan işlemciler ile gösterebiliyor. Intel'in LGA775, AMD'nin ise soket 754/939/940/AM2 formundaki işlemcileriyle kullanılanbilen SilverStone NT01 Evolution'ın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 13 Ağustos 2008; 1:12:09 >

• biraz ufak sanki ya ?
  • çift taraflı ısı boruları kullanılsaymış keşke daha etkili olurdu o zaman yani bence :S:S vee tipinide beğenmedim ama performansı önemli tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mo0rfin -- 13 Ağustos 2008; 1:29:14 >
  • o 6cm fan biraz ses cıkarır
  • Bu üründen ve NT06 Evolution modelinden umarım ülkemize gelir...Ben özellikle NT06 Evolution modelini bekliyorum..Çünkü bu soğutucular SilverStone kasalarla Tam uyumlu ve kasa içi hava akışına göre FANSIZ kullanılabiliyorlar..

Firebal ın sitesine girip bakıyorum 2-3 günde bir ama henüz getirmediler..
  • Test sonucları önemli
  • Heralde iki tane 60 mm fan takma şansı var ama o 60 mm lerde düşük devirde hava akımı epey az oluyor. O nedenle düşük devir fan seçilmezse kafa şişirir. Performansı merak konusu...
  • bence tam simetrik olarak bir radyatör daha koyulup performans arttırılabilirdi tabi sessiz fan ilede performansa destek cıkılınca etkisi büyük olurdu
  • Bunun yerine OCZ Vendetta veya Vendetta II alırım daha iyi

Ama bakalım bunun performansı nasıl ?
  • Bence güsel bir tasarım AMA Bencede OCZ VENETTA 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerAmd -- 13 Ağustos 2008; 14:46:14 >
  • ilginç olmuş üstelik küçük görünsede 470gr ağırlığıyla baya bir büyük olduğuna eminim ben.ama hava soğutmada en iyisi sunbeam core-contact freezer elbette.
  • Hem 6cm fan hemde ısı boruları tek taraflı olması dezavantaj. Şahsen bu ürünün başarımı pek ümit vaadetmiyor.
  • kanatlar yukarı verilerek güç kaynağının fanından faydalanılabilir aslında ama iyi bir akı olması laızm işte
  • ben sonic tower kullanıyorum bu da keşke ole olsaymış musait bi yapısı war silverstone kalitesi tartışılmaz yinede
  • soğutucu şekli itibari ile bence doğru konumlandırıldığında , kasanın arkasında bulunan egsoz fanının tam önüne radyatörünü getirir. bu durumda da egsoz fanının ( 120 mm) çekiş gücünden istifade ederek, hiç fan kullanmadan yeterli soğutmayı yapar. Ama overlock yapacaksanız ozaman elbette ekstra fan kullanmak ve sesinede tahammül etmek gerek ..
  • Standart nt01'e 2 tane daha heatpipe sokup, yeni soğutucu diye satıyorlar...
    NT01:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasilBlack -- 15 Ağustos 2008; 4:03:27 >
  • para tuzağı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.